Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 22-10-10, 14:06   #76
andreyWOB

Stage 5
 
andreyWOB's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 614
Member of:
[SEAT]
Default Re: Service-uri in Valcea

Mergi la Relco e langa Restaurant Zimbru . Si vorbeste cu baietii de acolo, e posibil sa te ajute ei. Bafta !
andreyWOB is offline   Reply With Quote
Old 12-03-11, 21:59   #77
sorin74iv

Stage 5
 
sorin74iv's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 557
Default Re: Service-uri in Valcea

Salutare!Unde gasesc un mecanic bun sa se uite si la motorul meu?!In Dragasani n-are cine sa-i dea de cap!Am relantiul neregulat,tremura,uneori se accelereaza singura!Am schimbat:corp acceleratie,regulator relanti,delcou complet,fise,bujii si tot degeaba.Astazi am stat la un servis din Dragasani 12ore,in zadar!Masina din semnatura!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	02082008206.JPG
Views:	232
Size:	255.2 KB
ID:	1915650  
__________________
Golf3 GTI;ABF-2000;150cp
sorin74iv is offline   Reply With Quote
Old 20-03-11, 10:51   #78
dedealex

Stage 2
 
dedealex's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 31
Default Re: Service-uri in Valcea

Quote:
Originally Posted by sorin74iv View Post
Salutare!Unde gasesc un mecanic bun sa se uite si la motorul meu?!In Dragasani n-are cine sa-i dea de cap!Am relantiul neregulat,tremura,uneori se accelereaza singura!Am schimbat:corp acceleratie,regulator relanti,delcou complet,fise,bujii si tot degeaba.Astazi am stat la un servis din Dragasani 12ore,in zadar!Masina din semnatura!

Eu zic ca ce ai tu nu e problema de mecanic, ci de electronist, ca idee, dupa ce ai schimbat corpul clapeta, care contine motorasul pas cu pas, calculatorul masinii trebuia reinitializat, pentru ca nu toate calculatoarele stiu sa autoregleze motorasul pas cu pas si potentiometrul din corpul clapeta.
dedealex is offline   Reply With Quote
Old 03-04-11, 21:44   #79
-WLF-

Stage 3
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 152
Default Re: Service-uri in Valcea

Imi recomanda cineva un service de esapamente unde sa imi montez niste tipsuri cromate la toba? (tipsurile le am, doar sa taie cele vechi si sa le sudeze pe cele noi).
-WLF- is offline   Reply With Quote
Old 16-04-11, 17:46   #80
pok112

Stock
 
pok112's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 9
Default Re: Service-uri in Valcea

care ma ajuta si pe me cu un service de unde sa iau si eu un parbriz pentru o corsa din 2001 si sa fac si comanda pentru rulmenti de la telescop.
pok112 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-11, 17:55   #81
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Service-uri in Valcea

pentru parbriz incearca pe bulevard la jumate pe stanga scrie mare CENTRU PARBRIZE sau ceva de genu`....pentru celelalte recomand Riviera
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 08-06-12, 20:27   #82
sergiu_sarpe

Stock
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 1
Default Re: Service-uri in Valcea

salut. cine imi poate recomanda si mie un service cu preturi bune dar si ceva calitate. am un audi a 2.5 si de cateva zile vad ulei sub masina. picura pe undeva,dar nu imi pot da seama pe unde. am sunat la nurvil,dar mi-au cerut niste preturi astronomice
sergiu_sarpe is offline   Reply With Quote
Old 27-02-13, 13:51   #83
cib3k

Stock
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 8
Default Re: Service-uri in Valcea

Buna ziua, m-ar interesa si pe mine ceva pareri despre MV Auto Sport Valcea. Trebuie sa schimb distributia la un VW Golf 4 si am primit o oferta de pret de la ei care pare OK. Stie cineva cam cat de bine lucreaza?
cib3k is offline   Reply With Quote
Old 27-02-13, 16:26   #84
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Service-uri in Valcea

Quote:
Originally Posted by cib3k View Post
Buna ziua, m-ar interesa si pe mine ceva pareri despre MV Auto Sport Valcea. Trebuie sa schimb distributia la un VW Golf 4 si am primit o oferta de pret de la ei care pare OK. Stie cineva cam cat de bine lucreaza?
lucreaza destul de bine baietii
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 27-02-13, 19:28   #85
SaproDVL

Stage 5
 
SaproDVL's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 428
Default Re: Service-uri in Valcea

) nu toti sau nu mereu lucreaza bine
SaproDVL is offline   Reply With Quote
Old 28-02-13, 13:42   #86
cib3k

Stock
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 8
Default Re: Service-uri in Valcea

OK, din ce mi s-a spus aici si pe alte forumuri, MV Auto sunt de evitat. Intrebarea e, la ce alt service as putea schimba distributia la un Volkswagen? Am vazut ca era foarte recomandat acum cativa ani Autorun de pe Ferdinand, strada cu spalatoriile. S-a mai schimbat ceva pe acolo, sau e in continuare un loc bun unde sa-ti duci masina? De Nurvil am auzit diverse pareri, problema e ca sunt cam scumpi. Alte sugestii?
cib3k is offline   Reply With Quote
Old 28-02-13, 16:53   #87
IONUT-GBP

Stage 5
 
IONUT-GBP's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,729
Default Re: Service-uri in Valcea

Quote:
Originally Posted by cib3k View Post
OK, din ce mi s-a spus aici si pe alte forumuri, MV Auto sunt de evitat. Intrebarea e, la ce alt service as putea schimba distributia la un Volkswagen? Am vazut ca era foarte recomandat acum cativa ani Autorun de pe Ferdinand, strada cu spalatoriile. S-a mai schimbat ceva pe acolo, sau e in continuare un loc bun unde sa-ti duci masina? De Nurvil am auzit diverse pareri, problema e ca sunt cam scumpi. Alte sugestii?
suzuki marshall pe varianta
IONUT-GBP is offline   Reply With Quote
Old 28-02-13, 20:13   #88
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Service-uri in Valcea

AutoMAG troianu, imediat dupa peco PENDCO
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 28-02-13, 20:31   #89
cib3k

Stock
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 8
Default Re: Service-uri in Valcea

Suzuki/Marshal e recomandat de multi, deci acolo lucrurile sunt relativ clare. De AutoMAG insa nu prea am auzit. Ati putea da cateva detalii despre lucrarile executate la ei?
cib3k is offline   Reply With Quote
Old 28-02-13, 20:45   #90
wehityou1

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 355
Default Re: Service-uri in Valcea

[QUOTE=cib3k;5382119]OK, din ce mi s-a spus aici si pe alte forumuri, MV Auto sunt de evitat. Intrebarea e, la ce alt service as putea schimba distributia la un Volkswagen? Am vazut ca era foarte recomandat acum cativa ani Autorun de pe Ferdinand, strada cu spalatoriile. S-a mai schimbat ceva pe acolo, sau e in continuare un loc bun unde sa-ti duci masina? De Nurvil am auzit diverse pareri, problema e ca sunt cam scumpi. Alte sugestii?[/QUOTE


Eu unul recomand Autotest situat langa baza sportiva Oltchim,preturi acceptabile,priceputi,etc...si plus de asta la toate service-urile Autotest ai garantia valabila adica,exemplu:daca ai ramas la Bucuresti cu masina(Doamne fereste ) te poti duce in orice service Auto test cu garantia lucrari(montaj) si a pieselor si se remediaza problema...asta daca e din cauza lor.
__________________
wehityou1 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -