Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 09-10-08, 22:36   #16
4speed

Stock
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 5
Default Re: Service-uri in Valcea

salutare la toata lumea......ce stitzi de servic-ul de la NURVIL?
4speed is offline   Reply With Quote
Old 10-10-08, 05:04   #17
Alexik

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 457
Default Re: Service-uri in Valcea

lol )))

buna intrebarea...eu personal consider acel service cel mai de rahat service din valcea. un lucru fac ei bine...scot bani multi din buzunarele oamenilor

nu o spun din propria-mi experienta...ci din cea a prietenilor...la nurvil din asta se traieste, japca cu service-ul. personal recomand Suzuki, mecanici buni, tinichigii buni, electricieni buni (aici vorbesc si din propria-mi experienta...n-am avut niciodata probleme cu nimic...si am facut si reparatii si fac si intretinerea la ei)...cel putin mai buni decat la Nurvil si preturi ceva mai mici...

se mai vorbea pe pagina cealalta de un mecanic, undeva in spate la valentina. din ce am vazut omul lucreaza bine, etc, doar ca are mult de lucru si trebuie sa vezi cum are timp... fix pe aleea de langa valentina, in spate de tot...pe partea stanga e o cladire mare vopsita in rosu (habar n-am ce e), iar in dreapta e garajul despre care zic eu...

good luck
Alexik is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 23:23   #18
4speed

Stock
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 5
Default Re: Service-uri in Valcea

Salut, va mai deranjez cu o problema....nu-mi mai merge inchiderea centralizata si nu stiu unde sa ma duc s-o repar.....'meseriasi' sunt destui
dar mie imi trebuie unu cu diploma(bateria am schimbat-o). Daca aveti ceva sugestii v-asi fi recunoscator.
Va multumesc ptr. intelegere....apropo inchidere este pe un golfuletz4.
4speed is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 00:25   #19
cEaska

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 472
Default Re: Service-uri in Valcea

Bine punctat Alexik ...... la suzuki sunt multi oameni calumea .... adika spre exemplu AutoMarshal sau Suzuki e singuru service la care iti poti face test de ovalizare a discurilor de frana .... si au si cel mai bun electrician (liviu).

Vroiam sa intreb ce parere aveti despre un service care vopseste bine si sa nu ia 5 milioane pe elementu de vopsit ( adika o bara, o capota etc)
cEaska is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 03:58   #20
Alexik

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 457
Default Re: Service-uri in Valcea

Quote:
Originally Posted by 4speed View Post
Salut, va mai deranjez cu o problema....nu-mi mai merge inchiderea centralizata si nu stiu unde sa ma duc s-o repar.....'meseriasi' sunt destui
dar mie imi trebuie unu cu diploma(bateria am schimbat-o). Daca aveti ceva sugestii v-asi fi recunoscator.
Va multumesc ptr. intelegere....apropo inchidere este pe un golfuletz4.
try la suzuki...
Quote:
Originally Posted by cEaska View Post
Bine punctat Alexik ...... la suzuki sunt multi oameni calumea .... adika spre exemplu AutoMarshal sau Suzuki e singuru service la care iti poti face test de ovalizare a discurilor de frana .... si au si cel mai bun electrician (liviu).

Vroiam sa intreb ce parere aveti despre un service care vopseste bine si sa nu ia 5 milioane pe elementu de vopsit ( adika o bara, o capota etc)
bai, eu as zice ca 5 milioane e acceptabil avand in vedere ca la Nurvil e 12 / element. deci e penal pretul, oricum gasesti sa faci si mult mai ieftin si in functie de ce anume vrei, poate te pot ghida si eu...

daca e de zgarieturi (si nu sunt grave), te pot duce undeva la pitesti...
Alexik is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 09:02   #21
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Service-uri in Valcea

daca iei masina de la Nurvil esti obligat sa faci reparatiile la ei ?

sunt curios cine se duce acolo ....
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 00:05   #22
radu_nb1

Stage 5
 
radu_nb1's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 935
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Service-uri in Valcea

Quote:
Originally Posted by cEaska View Post
Bine punctat Alexik ...... la suzuki sunt multi oameni calumea .... adika spre exemplu AutoMarshal sau Suzuki e singuru service la care iti poti face test de ovalizare a discurilor de frana .... si au si cel mai bun electrician (liviu).

Vroiam sa intreb ce parere aveti despre un service care vopseste bine si sa nu ia 5 milioane pe elementu de vopsit ( adika o bara, o capota etc)
te pot trimite la un baiat f bun, si ieftin pè deasupra.dak esty interesat call me
radu_nb1 is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 23:05   #23
Alexik

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 457
Default Re: Service-uri in Valcea

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
daca iei masina de la Nurvil esti obligat sa faci reparatiile la ei ?

sunt curios cine se duce acolo ....
pai, daca o iei de la reprezentanta Audi, atunci tot la reprezentanta Audi trebuie s-o faci (valabil pentru orice marca, atat timp cat e in garantie). oricum, poti sa faci service-ul si in alte orase, atata timp cat e la o reprezentanta a marcii masinii tale.

oricum, Nurvil traieste din service, nu din masini vandute. iar din service traieste datorita asigurarilor (casco, rca-uri, etc), nu datorita oamenilor care repara masinile pe banii lor. ca sa repari pe banii tai e prea scump acolo, mai bine la marshal, desi nici acolo nu e cel mai ieftin posibil. oricum, pot sa zic din toata experienta mea cu service-urile ca la valcea inca nu avem un service bun si nici unul acceptabil ca pret

oricum, preferinta mea ramane Marshal (eu personal n-am avut cu ei niciodata probleme, desi altii au avut). sunt vreo 10 clase peste nurvil

oricum, cel mai bine e sa n-ai nevoie de service-uri
Alexik is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 11:02   #24
andreyWOB

Stage 5
 
andreyWOB's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 614
Member of:
[SEAT]
Default Re: Service-uri in Valcea

Eu am facut la 2 masini (Renault si Skoda) pe care le-am avut pana acum service-ul la Nurvil si am fost foarte multumit. Am un unchi care lucreaza acolo si...sincer mai conteaza cate o vorba pusa... Acum am auzit ca mai fac si ei smecherii dar traim in Romania ).
In orice caz sa va feriti de ce de la Renault. Atatia oameni prosti nu am mai vazut... mi-au cerut 5 milioane sa-mi monteze o piesa de 3 sute de mii.... si mi-au mai spat si oglinda ca au plecat ei sa se plimbe cu masina...
La Skoda ne-au tapit la piese si de atunci nu am mai mers la ei.
Acum am un Seat si peste putin timp ma apropii de revizia de 15.000 km.... sper sa nu raman dezamagit de service-ul lor... cu toate ca pe aici nu am citit de bine ).
Va salut
andreyWOB is offline   Reply With Quote
Old 15-02-09, 12:30   #25
Skija_vl

Stock
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6
Default Re: Service-uri in Valcea

salut baieti! stie cineva un electrician bun?? si se pricepe cineva sa imi dea un sfat??am pus pe masina mea o statie panasonic de 1200w...si un tun de bass JBL (asta nush kt are dar rupe)...ar putea fi asta cauza k becurile din bord mi s-au ars??knd dau drumu mai tare imi palpaie farurile si becurile din interior...nu am condensator...multumesc!
Skija_vl is offline   Reply With Quote
Old 15-02-09, 12:54   #26
IONUT-GBP

Stage 5
 
IONUT-GBP's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,729
Default Re: Service-uri in Valcea

Quote:
Originally Posted by andreyWOB View Post
Eu am facut la 2 masini (Renault si Skoda) pe care le-am avut pana acum service-ul la Nurvil si am fost foarte multumit. Am un unchi care lucreaza acolo si...sincer mai conteaza cate o vorba pusa... Acum am auzit ca mai fac si ei smecherii dar traim in Romania ).
In orice caz sa va feriti de ce de la Renault. Atatia oameni prosti nu am mai vazut... mi-au cerut 5 milioane sa-mi monteze o piesa de 3 sute de mii.... si mi-au mai spat si oglinda ca au plecat ei sa se plimbe cu masina...
La Skoda ne-au tapit la piese si de atunci nu am mai mers la ei.
Acum am un Seat si peste putin timp ma apropii de revizia de 15.000 km.... sper sa nu raman dezamagit de service-ul lor... cu toate ca pe aici nu am citit de bine ).
Va salut
si la Seat sunt niste Cretini....sa nu ii lasi sa-ti umble la faruri, stropitorii de pe capota ,etc...
IONUT-GBP is offline   Reply With Quote
Old 15-02-09, 14:51   #27
andreyWOB

Stage 5
 
andreyWOB's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 614
Member of:
[SEAT]
Default Re: Service-uri in Valcea

Ionut din pacate am fost la service-ul SEAT RM. Valcea si sunt extrem de nemultumit. Au gresit multe lucruri si a trebuit sa ma intorc la ei de 2 ori pana acum si tot mai trebuie sa merg inca odata. Cred ca voi renunta sa mai fac revizii sau altceva la ei.
andreyWOB is offline   Reply With Quote
Old 15-02-09, 20:23   #28
nicu132003

Stage 4
 
nicu132003's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 157
Default Re: Service-uri in Valcea

da, cunosc unul bun.
daca mai esti interesat, contacteaza-ma aici.
nicu132003 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-09, 20:24   #29
nicu132003

Stage 4
 
nicu132003's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 157
Default Re: Service-uri in Valcea

service bun este acela de pe colt, din intersectia cu drumul care duce spre CPL, mai exact spre strada cu spalatorii
nicu132003 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-09, 20:47   #30
IONUT-GBP

Stage 5
 
IONUT-GBP's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,729
Default Re: Service-uri in Valcea

hmm zici de MOTOR SISTEM...nu mi se par cine stie ce....
IONUT-GBP is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -