Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 03-08-09, 08:59   #571
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

Daca scooterul te-a depasit la 100 la ora inseamna ca era un scooter de capacitate mare..care necesita categoria A de permis pentru a putea fi condus! Pentru asa ceva numai este nevoie de vesta reflectorizanta pentru ca in acte este trecut ca motocicleta si legea nu te obliga sa porti vesta! Daca nu avea casca si costum era pur si simplu problema lui...si nu a ta! Nu incerc sa iau apararea nimanui..dar mi se pare ca exagerezi putin....pentru ca si eu merg pe scooter, si eu depasesc la 100 , si eu ma bag in fata la semafor...pentru ca din cauza aia mi-am luat scooter ( bine, si pentru placerea mea personala )

PS: Ziceai ca mergi ca in Transporter...poi dragasani-valcea noapte in 40 de minute!! nu prea ai mers ca in transporter! cam multicel!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 11:08   #572
radu_nb1

Stage 5
 
radu_nb1's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 935
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

) 60 km in 40 de min poate a mers cu spatele , un nou record cine stie
radu_nb1 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 11:50   #573
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

60km in 40min pt masina care o are el eu zic ca e cat de cat un record pt el.
S'au facut si 23min cu Subaru Impreza STI, am facut si eu 29min, dar asta e irelevant......relevant e sa mergi prudent asa cum si alti participanti la trafic (unii dintre ei) merg prudent.
Cat despre scuteristi unii sunt prudenti in trafic, altii se cred zmeii soselelor.
La cat mai putine accidente
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 04-08-09, 08:36   #574
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

Am zis eu ca ma cred transporter ca fac 100km in 15 minute?la mine era cu totul altceva ,in fine....daca voi vreti mergeti si cu 500 pe raza valcea -dragasani..insa unu mie imi este frica...in 2 locuri depasesc 100,pe camp la ionesti,si pe campul orlestiului....si o fac cat vreau eu,nu fac sa impresionez pe nimeni..ca daia nu mai pot de parerea altora despre cum merg...eu vreau sa traiesc ...puteam sa ma bag si eu la liniute chestii cand am avut nexia...asa cum a facut si alex cand si-a luat laguna 2 (jemekr stie despre cine vorbesc),a facut o cursa cu o pisicutza...si acum are si el si prietena lui poza pe marginea drumului..aveti grija cum conduceti si nu va mai credeti...superiori..pt ca viata e doar una !
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 04-08-09, 10:53   #575
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

Ahhh ce drag imi e mie de moralisti!! ) Nu stiu dc imi bat capul pe forumul asta! Nu se crede nimeni superior stai linistit....nu suport ipocrizia...atata tot!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 04-08-09, 13:34   #576
L4uR

Stage 5
 
L4uR's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,445
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

deci in concluzie nu e cazul sa caracterizezi motociclistii/scuteristii pentru ca nici cei cu 4 roti nu sunt mai presus . 1 motociclist din 5 moare de mana lui , pe cand restu 4 mor din cauza celor din trafic , celor care nu le dau atentie... si gata....
L4uR is offline   Reply With Quote
Old 04-08-09, 16:27   #577
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

Quote:
Originally Posted by L4uR View Post
deci in concluzie nu e cazul sa caracterizezi motociclistii/scuteristii pentru ca nici cei cu 4 roti nu sunt mai presus . 1 motociclist din 5 moare de mana lui , pe cand restu 4 mor din cauza celor din trafic , celor care nu le dau atentie... si gata....
De unde scoti tu statisticile astea nu stiu. Mor pentru ca nu respecta nimik si pe nimeni, mai ales limitele de viteza. Se face campanie sa ne asiguram de 2 ori poate vine un motociclist, dar campanie sa mearga si ei regulamentar nu face nimeni. Cand iti iei motor esti constient ca n-o sa mergi incet si foarte probabil vei muri in viitorul apropiat, asadar la ce sa fi ipocrit si sa plangi ca nu te vede x in trafic sau ca y nu iti da prioritate. Tot el nu ma vede nici pe mine cu masina doar ca eu merg destul de decent cat sa ma feresc si nu intru cu 200 la ora in el.
Cat despre scuteristi daca n-ar fi numai pustani fara minte poate ai avea dreptate, da toti merg de parca ar fi prima si ultima oara, nici unul nu stie ce-i aia semnalizare cat despre reguli de circulatie nici atat.
__________________
If you go fast you die fast
Herbas is offline   Reply With Quote
Old 04-08-09, 16:48   #578
SaproDVL

Stage 5
 
SaproDVL's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 428
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

Quote:
Originally Posted by Herbas View Post
De unde scoti tu statisticile astea nu stiu. Mor pentru ca nu respecta nimik si pe nimeni, mai ales limitele de viteza. Se face campanie sa ne asiguram de 2 ori poate vine un motociclist, dar campanie sa mearga si ei regulamentar nu face nimeni. Cand iti iei motor esti constient ca n-o sa mergi incet si foarte probabil vei muri in viitorul apropiat, asadar la ce sa fi ipocrit si sa plangi ca nu te vede x in trafic sau ca y nu iti da prioritate. Tot el nu ma vede nici pe mine cu masina doar ca eu merg destul de decent cat sa ma feresc si nu intru cu 200 la ora in el.
Cat despre scuteristi daca n-ar fi numai pustani fara minte poate ai avea dreptate, da toti merg de parca ar fi prima si ultima oara, nici unul nu stie ce-i aia semnalizare cat despre reguli de circulatie nici atat.
Teoria lui Herbas nu o uitati, cel mai mare filozof numai el si cu Albert Einstein folosesc peste 50% din capacitatea creierului...

Prietene din cate vad nu prea respecti pe nimeni in trafic... daca motociclistu merge cu 200... nu acorzi prioritate ca domne e nesimtit si depaseste viteza legala...

Lasa teoriile si explicatiile suntem in Romania nu in Germania sau America... atat se poate aici si gata.

Hai noroc desteptule
__________________
Nu merg cu nasul pe sus ca-mi intra praf in nari !
SaproDVL is offline   Reply With Quote
Old 04-08-09, 17:00   #579
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

Nu te duce capu nici sa iti dai seama ce am scris acolo da ai tupeu sa ma jignesti. Mi s-a scarbit de motociclisti frustrati cu valente de valentino rossi carora nu le mai ajunge strada de masini. Cum de numai ei se plang ca nu li se acorda prioritate?
Tu sa inveti ce-i ala respect in primul rand apoi sa compari cine foloseste mai multi neuroni, daca esti prost taci naibii din gura si mori cu motorul tau cu tot. Iar daca n-ai motor o sa o faci si cu masina cu o asemenea gandire.

S-au trezit toti intelecutalii de tomberon sa-mi faca mie procese de ce nu-mi plac donatorii de organe.
Herbas is offline   Reply With Quote
Old 04-08-09, 17:05   #580
SaproDVL

Stage 5
 
SaproDVL's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 428
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

Quote:
Originally Posted by Herbas View Post
Nu te duce capu nici sa iti dai seama ce am scris acolo da ai tupeu sa ma jignesti. Mi s-a scarbit de motociclisti frustrati cu valente de valentino rossi carora nu le mai ajunge strada de masini. Cum de numai ei se plang ca nu li se acorda prioritate?
Tu sa inveti ce-i ala respect in primul rand apoi sa compari cine foloseste mai multi neuroni, daca esti prost taci naibii din gura si mori cu motorul tau cu tot. Iar daca n-ai motor o sa o faci si cu masina cu o asemenea gandire.

S-au trezit toti intelecutalii de tomberon sa-mi faca mie procese de ce nu-mi plac donatorii de organe.
Nu vezi ma ca nu sti decat sa critici ciobane, dute nene la tara si traieste acolo linistit fara masini si fara motoare. Crezi ca intereseaza pe cineva parerea ta despre motociclisti.
SaproDVL is offline   Reply With Quote
Old 04-08-09, 17:14   #581
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

Comentezi cam mult pt o persoana neinteresata de ceea ce spun. Sau acum ai ajuns vox populi de vorbesti in numele tuturor. Credeam ca e democratie si ii alegem prin vot pe cei ce dorim sa vorbeasca in numele nostru, dar aparent tu esti presus de tot si toate. Impresiile astea de buricul pamantului sunt criticate aici si tot astea au umplut thread-ul asta pe forum, asadar fi mai cumpatat.

Aaaaa si m-as duce si la tara da crezi ca mai am loc de tine?
Herbas is offline   Reply With Quote
Old 04-08-09, 19:02   #582
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

Herbas...nu am nimic cu tine personal...dar cand iesiti din umbra cu lectii moraliste mor! Eu am un scooter nu motor, vreau si motor dar momentan nu am bani, dar merge si scooterul destul de repede(125) pot muri fara probleme. As vrea sa te plimb odata sa vezi cum e sa mergi regulamentar cu viteza de 60 KM/H si sa iti iasa unul cu masina in fata ignorandu-te total, sa vezi cum e sa mergi pe banda ta...fara sa ai pe nimeni in fata..recunosc cu 100 km/h si sa intre unul in depasire..desi te-a vazut si cand ii dai claxon si faci din faruri disperat sa iti arate muie! Eu nu i-au apararea nimani ci doar ma apar pe mine, ca am intalnit destul ingusti la minte (in cazul de fata nu te pot numi altfel) care imi explicau teori despre cum ar vrea sa mierleasca toti cu motoare din cauza ca merg tare cu ele! Eu sincer am prins o ura pe idiotii ca voi ...de imi vine sa merg cu o mitraliera si va impusc pe rand fericit de pe motor Eu, aproape, mereu cand am mers cu scooterul am fost pus in situatii sa feresc eu dobitocii cu masinile NU SA MA FEREASCA EI PE MINE!!!....astept ziua aia!
Cat despre limitele de viteze te rog frumos sa TACI pentru ca sunt sigur ca nici tu nu le respecti!

Last edited by DjRainManFast; 04-08-09 at 19:05.
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 05-08-09, 01:34   #583
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

Si cand le zici: BAI COUNTRY MAN.....ei rad crezand ca le faci un compliment
Concluzia trasa: nimeni nu respecta pe nimeni
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 05-08-09, 01:35   #584
andreyWOB

Stage 5
 
andreyWOB's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 614
Member of:
[SEAT]
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

Iarasi degenereaza discutiile pe aici.... ideea este ca fata de cei pe motoare si scutere trebuie sa avem putina grija, pentru ca pe ei ii protejeaza doar o casca. In tarile civilizate cand un motor vine din spate cel cu masina se da mai pe dreapta ca sa-i faca loc, in Romania cand un motor vine din spate cel cu masina trage stanga (am vazut faza asta pe Dealu Negru)...deci trebuie totusi putina rabdare si respect fata de ceilalti din trafic. Fie ei cu masina, cu motorul sau cu caruta....
__________________
andreyWOB is offline   Reply With Quote
Old 05-08-09, 02:07   #585
koynaku

Stage 3
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 124
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

nu au mers pe 2 roti ca sa stie cum e...dupa ce o sa mearga si au sa vada cum e cand iti ies tot felu de prosti in fata fara sa stie ce e aia prioritate,n-o sa mai vorbeasca aiurea!
koynaku is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -