Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 26-02-07, 13:24   #1
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Accidente in RM. VALCEA

Hai sa postam niste accidente.Sper ca lumea sa isi dea seama de excesul de viteza,exces de alcool si oboseala & multe altele....iar in unele cazuri evitand niste nenorociti ne trimitem sufletele in excursie
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 26-02-07, 13:28   #2
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Accidente in VL

nici acuma nu imi dau seama ce s`a intamplat ...stiu doar ca s`a intamplat ieri inainte cu 5 min sa ajung acolo,nu am putut face nimic decat sa sun la politie pt ca curgea motorina ca pe mana.S`a intamplat dupa Jiblea pe Varianta acolo unde e drum drept...nu sunt urme de franare.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Photo-0007.jpg
Views:	1372
Size:	271.5 KB
ID:	223233   Click image for larger version

Name:	Photo-0008.jpg
Views:	855
Size:	184.6 KB
ID:	223234   Click image for larger version

Name:	Photo-0009.jpg
Views:	828
Size:	136.7 KB
ID:	223235  

Click image for larger version

Name:	Photo-0010.jpg
Views:	644
Size:	181.9 KB
ID:	223236  
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 26-02-07, 17:04   #3
TIR

Stage 5
 
TIR's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,120
Member of:
[VW]
[Fiat]
[AUDI]
[SEAT]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: Accidente in VL

si eu am vazut accidentul asta... a adormit aia s-a intamplat
TIR is offline   Reply With Quote
Old 26-02-07, 18:00   #4
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Accidente in VL

naspa.....
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 26-02-07, 21:28   #5
Adytzu_JerrY

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,037
Member of:
[Opel]
Default Re: Accidente in VL

prin vl nu prea sunt accidente asa....sunt soferi buni
Adytzu_JerrY is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 08:39   #6
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: Accidente in VL

Luni dimineata, pe la 5 fara 20, am trecut cu autobuzul pe langa un accident in nord,langa complex, chiar in fata bisericii. Doua masini gri s-au tamponat destul de rau, cred, ca erau resturi pe toata strada. N-am vazut prea bine in ce stare erau masinile, mi-a atras atentia o fata intinsa pe asfalt si o alta ce era langa ea, cu o mana ii dadea palme incarcand s-o trezeasca, disperata, si cu alta incerca sa sune probabil la salvare.
Restul beleau ochii la masini....
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 11:45   #7
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Accidente in VL

ca de obicei..din 100 de oameni doar unu sare in ajutor si restu poze,barfe si zambete....
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 18:38   #8
VlSor

Stage 2
 
VlSor's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 64
Default Re: Accidente in VL

Accidente sunt destule... unul abia a murit... Va mai aduceti aminte de cel cu a4 acum un an si ceva.. si mai sunt si altele... R.I.P.
VlSor is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 21:23   #9
CaDDy
VW Driver

Stage 5
 
CaDDy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,239
Member of:
[VW]
Post Re: Accidente in VL

sunt destui care au avut accidente... si care nu au patit nimik.. dar si cazuri nu la fel de fericite ..cand au si murit ... si in principal... nu tre sa ocolim subiectu .. din cauza vitezei ecxesive sau a dementei la volan ... nu zic akum sa mergem in limite legale... dar totusi sa respectam o limita .. la viteza , depasiri , intreceri .. etc ... cand e de nebunie .. e nebunie .. dar sa nu fie mereu ... eu personal asa vad lucrurile.. akum depinde de caracterul fiecaruia... si in + nu inseamna k daca mergi mai repede.. ajungi mai repede... poate nu o sa mai ajungi deloc

dupa cum am vazut k are semnatura si un user de pe forum .. " Nu merge cu viteza mai mare decat poate zbura Ingerul tau pazitor " peace
__________________
Built Thread
CaDDy is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 21:39   #10
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Accidente in VL

ar fi frumos ca in Rm.Valcea sa se faca un loc de joaca pt cei cu masini unde ne putem da legal,sa nu aiba nimeni treaba cu noi, sa ne descarcam nervii sau sa ne relaxim la sfarsit de sapt...dar din pacate...pe aceste locuri care ar fi utile zic eu se fac fel si fel de prostii....nu stiu la ce au facut mall in valcea..in fine nu e problema mea...in general politia Romana acuza pe unii dintre noi ca facem nush ce ilegal dar nu se gandesc ca asta e o distracit,un hobby,poate unii nu se duc la discoteca,nu se imbata sau chestii de genu.Vreau ca politia rutiera sa inteleaga ca aceste smecherii ( drifturi,liniutze,cerculete si altele ) nu omoara pe nimeni..pacat ca in vl nu avem unde sa facem legale...sa auzim de bine
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 22:22   #11
CaDDy
VW Driver

Stage 5
 
CaDDy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,239
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente in VL

poate o sa fie si intrun viitor mai apropiat si la noi o asta de zi .. de LEGALE .. mai shtii .. da pt asta tre sa asiguram o organizare buna.. si sa fie destui oameni care sa vina cu mashinile .. nu numai specatori .. da mai shtii .. poate incet incet o sa se mishte ceva si prin orash pe la noi
CaDDy is offline   Reply With Quote
Old 28-02-07, 10:03   #12
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: Accidente in VL

La noi lipsesc parcarile,dar sa se mai faca parcuri de distractii auto. Si intreceri legale nu cred ca se vor face prea curand din lipsa interesului si a banilor.
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-07, 18:37   #13
CostinAllien

Stage 1
 
CostinAllien's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 13
Default Re: Accidente in VL

visatzi baietzi visatzi cu locuri special amenajate pentru asha ceva..sunte in ROMANIA !! =))))) Sa aveti norok daca gasitzi vreun varf de munte ascuns pe unde putetzi face ce vrea cu mashina..
CostinAllien is offline   Reply With Quote
Old 02-03-07, 13:41   #14
SSJ_Gohan

Stage 4
 
SSJ_Gohan's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 244
Default Re: Accidente in VL

Haideti sa fim putin realisti . Deocamdata Romania se infrunta cu alte probleme si in nici un caz nu isi bate nimeni capul cu cei care sunt "nascuti pentru viteza" ca sa zic asa.
Nu o luati in nume de rau, si mie imi place si am fost la destule "party-uri intre masinute" . Dar atata timp ca alocatia pentru un copil sunt niste amarati de 250 de mii (sa fim seriosi cu banii astia nu iti cumperi nici paine pe toata luna..apoi alte chestii) nu are cum sa se amenajeze ceea ce ziceti voi. Cel putin nu acum..mai e timp si oricum speranta moare ultima.
Cat despre accidentul acela de la complex (avand in vedere ca pe mine m-a trezit sunetul izbiturii...ca de..am norocul sa stau prin preajma ) a fost destul de grav..au venit si cei de la descarcerare, un tip pe care l-au scos din masina a fost dus la spital (presupun ca nu ii era deloc bine, avand in vedere ca nu mai misca)
Acest accident a fost cred eu din cauza consumului de alcool..avand in vedere ca era si o nunta prin apropiere..iar toti cei de pe langa masini si din masini erau imbracati "de nunta"..
Speram ca totul va fi in regula..si alta data mai multa atentie.
Va salut !
__________________
Fear is the Mindkiller !
SSJ_Gohan is offline   Reply With Quote
Old 02-03-07, 14:23   #15
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Accidente in VL

fra ceva poze?
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -