Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 12-02-08, 22:17   #2191
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

sunt de-acord cu toate regulile pe care le-ati propus.dar sa nu facem exces de zel si sa ne dam atotstiutori

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
De ce sa scri asa cand limba romana se scrie frumos ? de ce tre sa fim mereu diferiti si trebuie sa fim negrii nu albi ? de ce tre sa fim ca ceilalti ? numai pustoaicele si copii din generatia MC Donalds scriu cu q j ku eo ji ku etc. din aceeasi categorie fac si parte si persoanele care chiar NU stiu sa scrie..gen: eu ma duc sa manc, ai anteles? ne antalnim mai ancolo ? Nu stiu daca ai vazut dar in ziua de azi limba romana se inlocuieste cu engleza din ce in ce mai mult...de ce la noi se face engleza in scoli inca de la grady si americanii nu ai nici o limba straina ?
Ca ei stiu deja engleza foarte bine)

Ai dreptate, e un fenomen acum vorbitul de romengleza, pe mine ma dispera la culme cand vorbesc cu cineva si ma ia cu doua fraze in romana, doua in engleza. Totusi, de exemplu in Norvegia toata lumea stie engleza, de la batranul de 70 de ani, pana la cel mai amarat muncitor. N-am mai vazut asa ceva. Am ajuns sa-mi para rau ca am chiulit atata de la orele din liceu
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 22:27   #2192
Cypri
Seat Driver

Stage 2
 
Cypri's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 40
Member of:
[SEAT]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Ce mai pot spune...vad ca nu ma sustine nimeni. N-am vazut posturi foarte codificate, dar poate ma insel. Oricum eu am varsta mai mare decat posturile deci...,dar totusi...nu cred k aici se face educatia. Eu o las moarta...mi-am exprimat doar opinia...stiu a scrie in ambele moduri
Cypri is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 22:28   #2193
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

oi fi gresit si eu in textu ala ca e scris in graba...macar nu scriu cu q k ji....nimeni nu`i perfect am observat io ca ai ceva cu mine de atunci de la faza cu Golf 2 si nu inteleg de ce pt ca tu te`ai bagat pe threadul omului si el mi`a cerut sa ii sterg offtopicu de acolo
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 22:39   #2194
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

No bine, da cu regionalisme avem voie sa scriem?? Nu de alta, dar daca va zic ca am vazut o mamaruta in papusoi in timp ce un bitang se scobea in nas, eu zic ca e mai greu de descifrat decat sa scriu corect romanesc, a...si a se nota... chiar am scris corect gramatical, dar astept sa imi spuneti ce scrie....
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 23:06   #2195
IONUT-GBP

Stage 5
 
IONUT-GBP's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,722
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by lupalb View Post
t primu` corado tunat in valcea (Margarit's car) am fost innebunit dupa ele.Singuru` lucru` care consider ca ai mai putea sa l faci la el e sa i pui nishte aripi sa zboare, ca shi asha OZN e...)

ma miram eu de ce imi pari asa cunoscut ))
IONUT-GBP is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 23:30   #2196
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

adevaru asta e si sustin si eu. Toate ca toate da cand am vazut ca incepusera astia sa scrie cu ji sau mijto sau etc, am innebunit. Deci ma jur ca am stat o gramada sa ma prind ce inseamna. Asta e oi fi mai de moda veche )
__________________

VW Corrado VR6 - new engine

"I started out with nothing and I still got most of it left"
www.midnightracersvl.blogspot.com
http://forum.midnightracers.ro
Kaluvr6 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 00:08   #2197
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

@IONUT frate, poate ne gasim rude, cine stie? oricum, am o fata suspecta de hitlerist betiv, deci se poate sa fie o fata comuna...ca cin` se-aseamana se-aduna...
@kalu - no fra, pe tin` te-am vazut in seara asta pe strada, cred ca erai cu femeia... am incercat sa iti fac blituri dar erai ocupat cu cititu`n stele (glumesc),oricum cred ca m-am facut remarcat, daca nu, data viitoare cand trec pe langa tine deschid usa din mers, poate poate imi iese ceva...
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 01:03   #2198
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

nu am observat sorry, nu sunt ala care nu saluta cine stie unde ma gandeam sau poate vorbeam cu Goe ca era in spate
Kaluvr6 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 01:17   #2199
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

stai relax fra', ca deocamdata nu aveai nici un motiv sa ma saluti in sensu sa faci vreo faza de genu scoti capu` pe geam sau de alea, ca inca nu ne cunoastem, eu ziceam numa` ca te am vazut prin oras, si ca ti-am facut semn din faruri.... ca nu aveam ce face si ma plimbam, acu ca am revenit in maretu` nostru oras. Eu acuma nestiindu-va (voi aveti mai multe intalniri la activ) sunt ca un copil, abea astept sa va cunosc pe toti si sa va vad mamarutele (mamaruta in ardeleneste inseamna buburuza in olteneste),,,
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 07:53   #2200
Adytzu_JerrY

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,037
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

unii nu am mamarute
Adytzu_JerrY is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 14:00   #2201
Aaronnel^

Stage 5
 
Aaronnel^'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,641
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Old School Cars]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Scrisul cu ji nu pot sa-l suport. Pare un limbaj codificat. Stiu ca un coleg de clasa se apucase sa scrie asa pe mess odata si se si grabea cand scria si nu mai intelegi nimic. Prescurtarile de genul dc,np,npc,ms,vb nu am nimic cu ele ca se fac intelese foarte usor

@LupAlb daca scrii cu regionalisme pune-ne si noua un mic dictionar la sfarsit de post ca poate nu stim intelesul fiecaruia.
__________________
Aaronnel^ is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 16:54   #2202
radu_nb1

Stage 5
 
radu_nb1's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 935
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

din punctul meu de vedere e un lucru bun, cand citesti un post cu prescurtari destea te dor si ochii, cel mai bine asa sa scriem corect( si sa nu ne mai corectam unii pe altii,ca toti suntem oameni) si eu sunt nou pe aici si abia astept sa imi ridic permisu sa vin la intalniri.
radu_nb1 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 20:29   #2203
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

deci, mamarutza = buburuza, bitang = coinac, iar cine-mi zice ca nu stie ce inseamna papusoi inseamna ca nu a citit Ion Creanga deci ar trebui sa se mai duca pe la scoala, prin clasa I asa, sa studieze aprofundat..
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 20:31   #2204
Aaronnel^

Stage 5
 
Aaronnel^'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,641
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Old School Cars]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Papusoi - Porumb
Aaronnel^ is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 20:37   #2205
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by lupalb View Post
ma jur ca m-as duce la politie sa intreb daca ma lasa sa mi fac nr. asa, ca e foarte tare, da langa numar as pune si 2 fomei dezbracate, iar la oglinda neaaparat poza lu` Guta coada de maimuta...."sa moara dujmanii mei cu cinci copii de cauciuc na" ... Merci @nel pentru editing.

De ce nu scri cu aerografu XXX pe laterale mai in spate si inclinat ?
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -