Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 06-09-07, 20:23   #631
Robbert

Stage 5
 
Robbert's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 902
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by GoguCTZ View Post
mie sincer nu place MP3 la masina.. numai dak ai un ecran maricel ca sa iti afiseze asa o lista cu melodiile.. io am avut pe opel... tot un pioneer.. ma plictiseam.. dak vroiam o melodie.. trea sa trec prin 100 ca sa o gasesc.. mai bine track.. akolo 20 melodi.. shti cum unde sunt..
poi nu te obliga nimeni sa umplii cd'u si oricum dupa un anumit timp stii numarul melodfiilor care iti plac...sau cum m'am gandit eu , faci o lista
Robbert is offline   Reply With Quote
Old 06-09-07, 20:52   #632
recBeat

Stage 5
 
recBeat's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 585
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by GoguCTZ View Post
mie sincer nu place MP3 la masina.. numai dak ai un ecran maricel ca sa iti afiseze asa o lista cu melodiile.. io am avut pe opel... tot un pioneer.. ma plictiseam.. dak vroiam o melodie.. trea sa trec prin 100 ca sa o gasesc.. mai bine track.. akolo 20 melodi.. shti cum unde sunt..
Pe mine ma intereseaza sa ii dau play si sa nu se mai opreasca cel putin 12h (fara sa se repete peisa). Pioneer mi se pare o marca buna, plus ca modelul de fata are procesor de sunet integrat. Oricum asta ie ceva provizoriu pana la un dvd 2dim (ca am loc), numai ca ala costa de 3x mai mult
recBeat is offline   Reply With Quote
Old 06-09-07, 21:23   #633
GoguCTZ

Stage 2
 
GoguCTZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 65
Default Re: Masina Mea ..!

fiecare cu ce`i place.. io sunt forte extrem de multumit.. de sistemu de pe flocea meu care e stok.. si are procesor de sunet si amplificator integrat.. din fabrika :-> si din cate shtiu io is fakute de Clarion ?
GoguCTZ is offline   Reply With Quote
Old 06-09-07, 21:39   #634
Alexik

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 457
Default Re: Masina Mea ..!

nu se merita sa iti iei dvd pe 2DIN decat daca are (posibil si sa nu aibe...de fapt mai probabil sa nu aibe decat sa aibe) rotatie la ecran ca am vazut pe skoda lu` amedeo de la enduro...te doare capu` daca stai sa te uiti la ceva pe ecran...bine ca el avea locu` destul de jos...anyway, mai bine iti pui dvd 1DIN si gata...si cu celalalt loc...o magazie de cd`uri sau ceva
Alexik is offline   Reply With Quote
Old 07-09-07, 05:02   #635
11tun

Stage 5
 
11tun's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 918
Member of:
[AUDI]
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by recBeat View Post
Pe mine ma intereseaza sa ii dau play si sa nu se mai opreasca cel putin 12h (fara sa se repete peisa). Pioneer mi se pare o marca buna, plus ca modelul de fata are procesor de sunet integrat. Oricum asta ie ceva provizoriu pana la un dvd 2dim (ca am loc), numai ca ala costa de 3x mai mult
uite pt tine asta e cel mai bun! Merge si o sapt fara sa se repete melodia..
Daca stai mult timp in masina! Nu mai ai nevoie de Cd'uri!

sony vaio u50.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 026.jpg
Views:	185
Size:	907.8 KB
ID:	338975  
11tun is offline   Reply With Quote
Old 07-09-07, 08:31   #636
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masina Mea ..!

frate asta e calculator:P chiar nene Cipy...de ce nu incerci sa iti pui un calculator? stiu pe cineva care are si e f multumit, are filme, are display cu touch screen, are muzica gramada, are cd rom are tot ce vrei are si mouse si tst wierless:P si nu e scump...auzisem ca asta iarna era 500 euro prin cozia
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-07, 09:28   #637
recBeat

Stage 5
 
recBeat's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 585
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by GoguCTZ View Post
fiecare cu ce`i place.. io sunt forte extrem de multumit.. de sistemu de pe flocea meu care e stok.. si are procesor de sunet si amplificator integrat.. din fabrika :-> si din cate shtiu io is fakute de Clarion ?
Clarion ie ce-a mai tare firma de cd-play-ere din lume, asta din cate stiu eu, si tot ei au inventat casetofonul pt masina Eu pe corsa am avut radio casetofon blaupunkt 2dim din fabrica + boxele care le mai am si acum si sunt multumit de ele
recBeat is offline   Reply With Quote
Old 07-09-07, 10:13   #638
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masina Mea ..!

puteti sa va mutati la discutii diverse? plsss
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-07, 16:47   #639
recBeat

Stage 5
 
recBeat's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 585
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina Mea ..!

mi-a venit cd-playerul
recBeat is offline   Reply With Quote
Old 07-09-07, 16:48   #640
recBeat

Stage 5
 
recBeat's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 585
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by 11tun View Post
uite pt tine asta e cel mai bun! Merge si o sapt fara sa se repete melodia..
Daca stai mult timp in masina! Nu mai ai nevoie de Cd'uri!

sony vaio u50.
cat costa asa ceva nene?are unitate optica incorporata?
recBeat is offline   Reply With Quote
Old 11-09-07, 02:34   #641
cristi_ctz

Stage 1
 
cristi_ctz's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 19
Default Re: Masina Mea ..!

Ce parere aveti?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00160.JPG
Views:	102
Size:	799.6 KB
ID:	341759  
cristi_ctz is offline   Reply With Quote
Old 11-09-07, 10:02   #642
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masina Mea ..!

foarte tare frate!!!!! incepe sa semene
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Volkswagen_2006_Passat_V-Line_silber.jpeg
Views:	87
Size:	89.5 KB
ID:	341788  
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 12-09-07, 10:45   #643
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masina Mea ..!

we have a new member
Name: Andrei ( nu are user deocamdata dar a promis ca isi face )
Masina: Volkswagen Beetle 1200cmc dar e "in renovari "
An: 1970
CP: 34
....in curand voi pune poza cu toata masina ...nu am apucat sa ii fac decat cateva pt k e dezmembrata...pozele sunt din service in timp ce schimba pivotu si facea instalatia electrica ( se pregateste pt sunet ) Daca stiti pe cineva sau aveti cumva stopuri va rog anuntati-ma ( cele de pe masina sunt crapate ) si unu costa 4 mil iar un fal 9 mil ( merge pus fund de borcan ). Masina maine pleaca la vopsit. Culoarea o sa fie albastru ca la Subaru Impreza. Motoru nu o sa ramana aceelasi, va fi unu de 1.6 de 80CP cu posibilitate de turbina ( inca nu stie daca monteaza ). Jantele le pastreaza pe cele originale dar le cromeaza, geamurile o sa fie trimise sapt viitoare la gheorghizat , vasilizat ( ionizat ), un lucru ciudat e ca toba are doar 30cm ( motoru fiind in spate ) si nu se poate pune evacuare dar o sa fie decat un final frumos de la Borla sau Powerfull. Ca muzica a zis ca pune un Mp3 player, 4 boxe si un tub dar astea dupa ce termina interioru ( mocheta noua, bord si tapiserie imbracate in piele ). cam atata...urmeaza sa pun cateva poze cand iese de la vopsit , poate pana atunci isi face si propietaru timp sa intre....nu pot decat sa`i urez Bafta in continuare ca stiu ca se uita:P
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image003.jpg
Views:	73
Size:	73.8 KB
ID:	342390   Click image for larger version

Name:	Image004.jpg
Views:	131
Size:	71.0 KB
ID:	342391   Click image for larger version

Name:	Image002.jpg
Views:	78
Size:	43.9 KB
ID:	342392  

trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 12-09-07, 11:37   #644
recBeat

Stage 5
 
recBeat's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 585
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
we have a new member
Name: Andrei ( nu are user deocamdata dar a promis ca isi face )
Masina: Volkswagen Beetle 1200cmc dar e "in renovari "
An: 1970
CP: 34
....in curand voi pune poza cu toata masina ...nu am apucat sa ii fac decat cateva pt k e dezmembrata...pozele sunt din service in timp ce schimba pivotu si facea instalatia electrica ( se pregateste pt sunet ) Daca stiti pe cineva sau aveti cumva stopuri va rog anuntati-ma ( cele de pe masina sunt crapate ) si unu costa 4 mil iar un fal 9 mil ( merge pus fund de borcan ). Masina maine pleaca la vopsit. Culoarea o sa fie albastru ca la Subaru Impreza. Motoru nu o sa ramana aceelasi, va fi unu de 1.6 de 80CP cu posibilitate de turbina ( inca nu stie daca monteaza ). Jantele le pastreaza pe cele originale dar le cromeaza, geamurile o sa fie trimise sapt viitoare la gheorghizat , vasilizat ( ionizat ), un lucru ciudat e ca toba are doar 30cm ( motoru fiind in spate ) si nu se poate pune evacuare dar o sa fie decat un final frumos de la Borla sau Powerfull. Ca muzica a zis ca pune un Mp3 player, 4 boxe si un tub dar astea dupa ce termina interioru ( mocheta noua, bord si tapiserie imbracate in piele ). cam atata...urmeaza sa pun cateva poze cand iese de la vopsit , poate pana atunci isi face si propietaru timp sa intre....nu pot decat sa`i urez Bafta in continuare ca stiu ca se uita:P
Dc are nevoie de cd-player si subwoofer, le dau io pe ale mele la super pretz: 200ron amandoua
recBeat is offline   Reply With Quote
Old 12-09-07, 11:42   #645
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masina Mea ..!

o sa ii zic statia o dai ?
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -