Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 27-06-07, 18:10   #466
Alexik

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 457
Default Re: Masina Mea ..!

ca tot e vorba de "Masina Mea"...eu am un Audi A4 Avant 1.9 TDI 101 CP (din 2003), momentan stock. ar fi trebuit sa aibe un chip tuning acum vreo 2 saptamani dar cei de la Marshal mi-au tot spus ca le lipseste nu stiu ce, saptamana trecuta iar le lipsea ceva si tot asa m-au amanat...ma gandesc acum sa-l fac la Enduro, dar nu stiu exact...iar la Nurvil e foarte scump...toate sunt scumpe la Nurvil de fapt...doar din cauza renumelui...oricum puterea as mai mari-o daca as mai avea cu ce...prea sus nu are oricum unde sa se duca, adica mai sus de 160-170...

poze am sa pun momentan doar doua pe care le-am gasit acum prin comp...sunt facute pe faleza, pe Independentei, noaptea. O sa revin si cu alte poze cand o sa le am pe comp

respect!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	YAF-1.JPG
Views:	86
Size:	64.9 KB
ID:	294319   Click image for larger version

Name:	YAF-2.JPG
Views:	138
Size:	86.4 KB
ID:	294320  
Alexik is offline   Reply With Quote
Old 27-06-07, 18:17   #467
TigerGTS

Stage 5
 
TigerGTS's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 369
Default Re: Masina Mea ..!

Foarte frumos ! Mai avem un SW in comunitate acum !

In ceea ce ii priveste pe Enduro, nu i-as lasa sa se atinga de masina mea nici ca sa imi deschida usile dupa ce am patit-o ! Am asteptat 10 zile sa imi vina piesele dupa ce am fost lovit si ieri cand au venit nici nu au vrut sa imi bage masina in atelier la lucru, spunand ca va dura minim 3 saptamani pana va fi gata, in timp ce la Europa Service mi-au promis ca va fi gata pana vineri (sper sa si reuseasca) si nu mai discutam de faptul ca au zis ca taie caroseria pana la jumatate ca sa inlocuiasca ceva, cand de fapt nici nu este nevoie, NUMAI CA SA IA BANII. Sfatul meu: NU TE DUCE LA ENDURO! (parerea mea)

Si personal, nu cred ca vei ajunge la 160 cp, dar iti va da cam 20% in plus

Super ! Abia te asteptam sa o vedem si LIVE ! . Take care !


EDIT: Pardon, am zis caroserie, de fapt ma refer de la tabla care captuseste pe dedesupt si in special la lacasul rezervei, care urma sa fie decupat integral, deci trebuia taiat printre structura de rezistenta cam 1,5 m in masina (pana sub bancheta spate)...Ma scuzati ca am confundat caroseria cu partea de desupt
__________________
GTS ^ Spirit sportiv ^
OPC ^ The blue fury ^

Last edited by TigerGTS; 27-06-07 at 18:19.
TigerGTS is offline   Reply With Quote
Old 27-06-07, 18:18   #468
Aaronnel^

Stage 5
 
Aaronnel^'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,643
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Old School Cars]
Default Re: Masina Mea ..!

Du-te la Nurvil chiar daca este mai scump. Tata sia facut remapare acolo
Aaronnel^ is offline   Reply With Quote
Old 27-06-07, 18:26   #469
Alexik

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 457
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by TigerGTS View Post
Si personal, nu cred ca vei ajunge la 160 cp, dar iti va da cam 20% in plus
pai nu zic de chip...ca la Marshal mi-au zis ca imi da 40 de cai in plus (curios fapt, pentru ca majoritatea firmelor fac cu 30-35 in functie de ce motor ai...dar la mine la 1.9 doar cu 30 am vazut) iar la Enduro 30...la Nurvil tot 30, si costa 400 de euro...comparativ, Marshal - 300, Enduro - 250...nu e faza de bani, adica nu stiu ce sa zic, aia 400 de euro nu prea-mi vine sa-i dau, ca mai bine merg la Bucuresti cu ea, la persoane pe care le cunosc eu si imi fac acelasi lucru cu 300 de euro...eu am vrut atunci sa-l fac la Marshal pentru ca la ei fac service si mi se par destul de buni tipii de acolo...cred ca maine dau o fuga pana la Nurvil totusi, ca de Enduro am mai auzit lucruri aiurea, desi cineva care e prieten cu Amedeo mi-a zis ca tipul lucreaza ca lumea...nici eu nu stiu ce sa mai cred...oricum Nurvil are renumele lui si ma incanta ideea...ramane de vazut, desi cred ca maine dau o fuga la ei

cat despre 160-170 de cai...cu o alta turbina, adica ceva sport...admisie/evacuare schimbata...etc...nu doar din chip, asta e clar, trebuie sa mai lucrezi sa ajungi acolo, eu nu-mi propun inca astea...desi o turbina mai sportiva n-ar strica...

noroc.
Alexik is offline   Reply With Quote
Old 27-06-07, 18:29   #470
TigerGTS

Stage 5
 
TigerGTS's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 369
Default Re: Masina Mea ..!

Desigur, se poate ajunge la un numar mare ! dar ziceam ca nu cred ca se ajunge la atat doar din chip. DA! 30 e foarte probabil, dar cand ii mai pui si o turbinutza normal ca se duce si mai sus ! Marshal sunt ok, dar e pacat ca nu si-au respectat termenii de lucru in cazul tau ...
TigerGTS is offline   Reply With Quote
Old 27-06-07, 18:33   #471
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Masina Mea ..!

frate nu te duce nici la Nurvil nici la Enduro. Aia de la Enduro mi`au schimbat ambreajul nou, tot kitul si dupa 2 sapt s`a dus rulmentu de presiune si m`am dus peste ei. Aia de la marshall sunt mai k lumea comparativ cu ceilalti. La nurvil sa te duci sa`ti faci de cap daca esti ruda cu nea GIGI ca in rest nu prea renteaza.
__________________

VW Corrado VR6 - new engine

"I started out with nothing and I still got most of it left"
www.midnightracersvl.blogspot.com
http://forum.midnightracers.ro
Kaluvr6 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-07, 18:41   #472
Alexik

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 457
Default Re: Masina Mea ..!

eh, eu nu ma supar asa repede...decat pe moment...

am mai avut aripa dreapta fata lovita...indreptatul a durat 30 de minute si au facut o treaba excelenta...vopsitul a durat 2 zile (dar am vopsit-o la Toderasu sau cum il cheama pe "nenea" ala de pe varianta, dinainte de Lukoil)...

la ultima revizie m-au tinut 2 zile pentru schimb de ulei si filtru de ulei...care dureaza 45 de minute in mod normal...ca n-au avut timp sau ceva, si mai e si pe baza de programare...in fine, unele faze sunt total deplasate...dar mie Marshal mi se pare un service destul de bun cu tipi experimentati si preturi acceptabile...

faza e ca eu astept de la nenea Davidescu de la Marshal un telefon si nu mai vine, m-a tot amanat...de aia nici n-am mers la altcineva sa fac chip...daca astia la Marshal ar face cu 40 de CP, ar fi prea tare...desi nu stiu cum, ramane de vazut

Quote:
Originally Posted by Kaluvr6
frate nu te duce nici la Nurvil nici la Enduro. Aia de la Enduro mi`au schimbat ambreajul nou, tot kitul si dupa 2 sapt s`a dus rulmentu de presiune si m`am dus peste ei. Aia de la marshall sunt mai k lumea comparativ cu ceilalti. La nurvil sa te duci sa`ti faci de cap daca esti ruda cu nea GIGI ca in rest nu prea renteaza.
despre Enduro am mai auzit ca isi bat joc uneori si fac totul in graba, tocmai de aia am dubii...despre Nurvil la fel am auzit ca uneori mai fac lucruri de mantuiala desi eu nu as crede ca se intampla...mai ales la renumele/vechimea/experienta pe care o are firma...sau mai ales la preturile pe care le au...intradevar, nu se renteaza decat daca nu ai ce face cu banii...sau poate doar sa zici "am facut chip la nurvil..." sau chestii din astea...

totusi, ramane de vazut...eu as vrea sa-l fac tot la Marshal...sper sa ma sune cat de curand, ca daca nu, sambata ma duc la Bucuresti sa fac tuning.

cheers.
Alexik is offline   Reply With Quote
Old 27-06-07, 23:32   #473
crisstiann

Stage 5
 
crisstiann's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 329
Default Re: Masina Mea ..!

@Alexic. dak vrei chiptuning iti dau 1 telefon si iti garantez ca vei fi f.f.f.f multumit. dar pt. asta tb sa faci o cursa pan la Buc. in cateva ore esti rezolvat.
__________________
MITSUBiSHI OUTLANDER
Ymess:stan.cris
Mail:stan.cris@yahoo
crisstiann is offline   Reply With Quote
Old 27-06-07, 23:33   #474
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masina Mea ..!

de la buc iti pot da si eu un nr al unui prieten care are firma chiptuning...sau un id de messenger...imi dai un PM si imi spui..sau pe mess
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-07, 23:46   #475
TIR

Stage 5
 
TIR's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,120
Member of:
[VW]
[Fiat]
[AUDI]
[SEAT]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: Masina Mea ..!

haha Enduro si Nurvil fac lucuri de mantuiala... Si gasisi Marshalul ca e bun... esti amuzant...


Poti vb cu Amedeo moshu de la Enduro si iti face un pretz bune neoficial cum mi-a zis mie ca imi facE
__________________
Fiat 500 Abarth transformation
TIR is offline   Reply With Quote
Old 27-06-07, 23:54   #476
crisstiann

Stage 5
 
crisstiann's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 329
Default Re: Masina Mea ..!

@TIR... sa-mi zici si mie cand iti face Amedeo chiptuning neoficial.......
crisstiann is offline   Reply With Quote
Old 28-06-07, 05:38   #477
Alexik

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 457
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by TIR View Post
haha Enduro si Nurvil fac lucuri de mantuiala... Si gasisi Marshalul ca e bun... esti amuzant...


Poti vb cu Amedeo moshu de la Enduro si iti face un pretz bune neoficial cum mi-a zis mie ca imi facE
nu mi se pare potrivita ironia asta, sincer...am zis ca (si citez) "am auzit"...nu am zis ca e adevarat...

despre pretul de la Enduro am zis, 250 de euro...da, neoficial...

si sunt amuzant, dar cel putin eu reviziile le fac la Marshal si nu am nimic de comentat in legatura cu asta, totul a fost perfect...deci nu inteleg de ce trebuie sa faci astfel de afirmatii

nu se pune problema in cazul asta decat asa:

- Nurvil este prea scump pentru un simplu chip tuning
- Marshal ma amana inutil, cred eu...
- despre Enduro multi au zis ca nu fac lucruri bune, si nu ma refer doar la forumul asta...am auzit destule persoane care au zis despre Enduro asemenea lucruri...despre Amedeo am inteles ca lucreaza si "neoficial", ca sa folosesc acelasi termen...dar nu stiu CUM lucreaza...

anyway, tare tema pentru o cearta, sau discutie mai aprinsa, lucru pe care eu unul nu-l cautam am sa vad eu ce si cum, mersi tuturor de sfaturi...

despre bucuresti nu conteaza, ca acolo am si eu unde sa ma duc...toata faza era ca vroiam acum 2 saptamani sa il fac si de atunci am tot amanat...

dupa cum am zis, multumesc...ramane de vazut

peace.
Alexik is offline   Reply With Quote
Old 28-06-07, 11:00   #478
TIR

Stage 5
 
TIR's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,120
Member of:
[VW]
[Fiat]
[AUDI]
[SEAT]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: Masina Mea ..!

eu nu o sa imi fac niciodata asha ceva la motor... asha ca nu o sa auzi de mine....
TIR is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 01:41   #479
CaDDy
VW Driver

Stage 5
 
CaDDy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,239
Member of:
[VW]
Default Re: Masina Mea ..!

EU si EA
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	t10.jpg
Views:	124
Size:	212.6 KB
ID:	296584  
CaDDy is offline   Reply With Quote
Old 03-07-07, 19:31   #480
CostyBOX

Stock
 
CostyBOX's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 4
Default Re: Masina Mea ..!

masinutza mea si ceva asemanator....putin modif...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	267002265.img.jpg
Views:	114
Size:	13.0 KB
ID:	297426   Click image for larger version

Name:	267006030.img.jpg
Views:	95
Size:	12.7 KB
ID:	297427   Click image for larger version

Name:	267934716.img.jpg
Views:	96
Size:	17.1 KB
ID:	297428  

Click image for larger version

Name:	Image010.jpg
Views:	110
Size:	71.7 KB
ID:	297429   Click image for larger version

Name:	Image0101.jpg
Views:	108
Size:	82.4 KB
ID:	297430   Click image for larger version

Name:	Image012.jpg
Views:	101
Size:	82.9 KB
ID:	297431  

Click image for larger version

Name:	Mazda-3-AxelaZTi.jpg
Views:	85
Size:	172.7 KB
ID:	297432   Click image for larger version

Name:	mazda3sedan-2_800x600.jpg
Views:	98
Size:	84.2 KB
ID:	297433   Click image for larger version

Name:	mazda_3_1.jpg
Views:	120
Size:	42.1 KB
ID:	297434  

Click image for larger version

Name:	65307582.yXmL6hqS.jpg
Views:	58
Size:	45.8 KB
ID:	297435  
CostyBOX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -