Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-01-11, 20:38   #361
Robbert

Stage 5
 
Robbert's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 902
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by VL-31-BOG View Post
Salutare, vreau sa va zic, ca e o promotie de weekend la LUKOIL, 4,96 RON/L , am bagat eu acum 2 ore... de la Kaufland.. dar am inteles de la tipa care era la casa, k la toate statiile LUKOIL e pretul asa.
Una peste asta e mai bine decat cu 5,01. Pacat k e doar pentru weekend.
Am vrut sa va informez si pe voi. Va salut.

Eu consider ca ideea lui LUPALB e una buna, indiferent ca suntem cativa care sa facem chestia asta, dak punem la fiecare masina pe care o vedem pe unde trecem, eu zic ca am acoperi o parte din masini.. mai naspa cu vremea.. care nu tine cu noi sa facem chestia asta..
0.05 lei /l este promotie buna ? la 20 de litri ai reducere 1 leu...
Eu deja nu mai bag la omv si am sa zic la toti prietenii mei sa nu mai bage, acum sper sa se raspandeasca si chiar sa aiba impact.
__________________
Robbert is offline  
Old 23-01-11, 21:35   #362
dud.vl

Stage 3
 
dud.vl's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 149
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by MiTzA- View Post
Eh, important e sa reusesc sa mi fac masina ( ) . O sa iau si maruntul ala de la colegumeo, inca mai negociez cu el . lupalb, cum putem intra si noi in posesia afiselor alea ?
de cate afise aveti nevoie ? vreti simple pe coli sau stickere ?
dud.vl is offline  
Old 24-01-11, 10:34   #363
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by MiTzA- View Post
Eh, important e sa reusesc sa mi fac masina ( ) . O sa iau si maruntul ala de la colegumeo, inca mai negociez cu el . lupalb, cum putem intra si noi in posesia afiselor alea ?
pai eu le am listat pe imprimanta, si le am lipit cu scotch (cele care le am avut noi pe masina), iar fluturasii tot pe foaie normala, 6 pe foaie taiati dup-aia... si pusi sub stergatoare. In general unde sunt supermarketuri, ca se aduna multa lume si sunt si masinile curate.
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline  
Old 13-02-11, 19:02   #364
yg.alex
VW Driver

Stage 5
 
yg.alex's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,231
Member of:
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

mass primit:

Petrom a ieftinit benzina, la pompă, cu 0,03 bani! Marele lor boss a spus că e destul pentru -nespălaţii ăştia-. Cānd i s-a replicat că protestul ar putea dura, dāndu-le peste cap afacerile, a răspuns: -ROMĀNII SUNT CĂCĂCIOŞI, NICIODATĂ N-AU TERMINAT UN LUCRU PE CARE L-AU ĪNCEPUT!- Continuaţi boicotul! NU MAI CUMPĂRAŢI DE LA PETROM ŞI OMV pānă nu ajung la 4,20 - 4,30 lei / litru benzină 95!!! Dacă nu vānd, li se blochează stocurile, transporturile de alimentare fac cale īntoarsă... FRANCEZII AU FĂCUT LA FEL ŞI, DUPĂ 5 ZILE, CEI DE LA SHELL AU CEDAT. trimiteţi mai departe!(MASS DE INTERES SOFERESCc)
__________________
yg.alex is offline  
Old 13-02-11, 21:20   #365
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Boicot Benzinărie

Eu cred ca e facut la caterinca mass`u...daca zicea asa se auzea si in presa
trafy-vr6 is offline  
Old 13-02-11, 21:21   #366
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

Hai sa facem in felu urmator :

1.Punem noi toti frumusel bani pentru niste pliante (200-300la numar) care vor avea ca "front page" mare si clar : BOICOT BENZINARIE ,bineinteles cu un text incurajator sub ...cu o data stabilita(sa zicem peste 30 de zile din ziua cand am impartit pliantele ,ca sa se raspandeasca vorba ).
Facem o lista cu cine a dat bani,cati bani punem,unu strange banii,altii merg sa faca pliantele si 2-3 mai in varsta decat noi ,majoritatea si care stiu mai bine cum trebuie procedat,sa ne indrume catre un " BOICOT DE SUCCES "

2.Impartit pliantele peste tot in valcea (in special in centru...cred ca taximetristii vor fi foarte atrasi de "oferta noastra") ..ne strangem cati putem si impartim..Am un prieten taximetrist..tanar ca noi care a zis ca daca ar fi sa il anunt,ar veni cu mai mlti....s'ar da prin statie si poate nu o sa fim decat 20 cum am fost pana acum.

3.Plecat la OMV calimanesti ca acolo e loc pentru multe masini si chiar ii f**i de bani.Sau alta locatie.Bineinteles..poze..filmulete si eventual chemat pe cineva de la TV.
Nu mai facem la misto cum am facut pana acum.Am fost am inghetat de frig,unii au alimentat de 4 ori,si'au sters geamurile de 40 de ori si in spate mai erau 3 masini care asteptau(tot ai nostri) ,dar bineinteles ca nu au putut alimenta,ca cel din fatza tot mai stergea la geamuri,mai mult am ras si am facut glume intre noi,in loc sa fim seriosi si sa punem punctul pe i


"-nespălaţii ăştia-" "romanii sunt CACACIOSI"
EU NU SUNT NESPALAT si nici CACACIOS Voi sunteti ? Nu cred.
Dar cand a zis bossul Petromului ca romanii nu duc niciodata la capat ce au inceput,ne'a cam atins unde doare cel mai tare.

Dar...e doar o sugestie .Voi spuneti daca o facem sau nu.In curand va veni caldura.Pana trece geru asta , terminam lista,pliantele si toate cele.

PAREREA MEA !

Daca vreti sa punem bani si sa facem ce am spus eu mai sus,treceti'va pe lista.
Dar rog pe cei care se trec pe lista doar de dragul de a se vedea scrisi iar in ziua respectiva se fac nevazuti , sa se abtina .

1.Minimal MFB
minimal.madness is offline  
Old 13-02-11, 21:27   #367
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Boicot Benzinărie

daca nu esti c.....ios inseamna ca esti constipat. Trebuie sa iei laxative
trafy-vr6 is offline  
Old 13-02-11, 21:29   #368
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

) La wc merg,dar nu sunt cacacios , ca nu fac pe mine.
minimal.madness is offline  
Old 13-02-11, 21:32   #369
MiTzA-

Stage 5
 
MiTzA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2,033
Default Re: Boicot Benzinărie

OMVu' de la Calimanesti este cel mai bun loc care ar putea fi ales pt boicot...Cei care nu aveti rovigneta, aveti posibilitatea sa veniti pe Daesti
MiTzA- is offline  
Old 13-02-11, 22:18   #370
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by minimal.madness View Post
Hai sa facem in felu urmator :

1.Punem noi toti frumusel bani pentru niste pliante (200-300la numar) care vor avea ca "front page" mare si clar : BOICOT BENZINARIE ,bineinteles cu un text incurajator sub ...cu o data stabilita(sa zicem peste 30 de zile din ziua cand am impartit pliantele ,ca sa se raspandeasca vorba ).
Facem o lista cu cine a dat bani,cati bani punem,unu strange banii,altii merg sa faca pliantele si 2-3 mai in varsta decat noi ,majoritatea si care stiu mai bine cum trebuie procedat,sa ne indrume catre un " BOICOT DE SUCCES "

2.Impartit pliantele peste tot in valcea (in special in centru...cred ca taximetristii vor fi foarte atrasi de "oferta noastra") ..ne strangem cati putem si impartim..Am un prieten taximetrist..tanar ca noi care a zis ca daca ar fi sa il anunt,ar veni cu mai mlti....s'ar da prin statie si poate nu o sa fim decat 20 cum am fost pana acum.

3.Plecat la OMV calimanesti ca acolo e loc pentru multe masini si chiar ii f**i de bani.Sau alta locatie.Bineinteles..poze..filmulete si eventual chemat pe cineva de la TV.
Nu mai facem la misto cum am facut pana acum.Am fost am inghetat de frig,unii au alimentat de 4 ori,si'au sters geamurile de 40 de ori si in spate mai erau 3 masini care asteptau(tot ai nostri) ,dar bineinteles ca nu au putut alimenta,ca cel din fatza tot mai stergea la geamuri,mai mult am ras si am facut glume intre noi,in loc sa fim seriosi si sa punem punctul pe i


"-nespălaţii ăştia-" "romanii sunt CACACIOSI"
EU NU SUNT NESPALAT si nici CACACIOS Voi sunteti ? Nu cred.
Dar cand a zis bossul Petromului ca romanii nu duc niciodata la capat ce au inceput,ne'a cam atins unde doare cel mai tare.

Dar...e doar o sugestie .Voi spuneti daca o facem sau nu.In curand va veni caldura.Pana trece geru asta , terminam lista,pliantele si toate cele.

PAREREA MEA !

Daca vreti sa punem bani si sa facem ce am spus eu mai sus,treceti'va pe lista.
Dar rog pe cei care se trec pe lista doar de dragul de a se vedea scrisi iar in ziua respectiva se fac nevazuti , sa se abtina .

1.Minimal MFB
frate, asa se face, ce pushca mea, sa se hotarasca cine strange banii, afla si tu cat coasta, impartim ca suntem destui, facem cheta frumos, stabilim o data care o punem pe pliante, si eu sar primu cu banii cand va hotarati care strangeti si cat
__________________
BMW. Sheer Driving Pleasure
LIFE`S HARD, BUT IS EVEN HARDER WHEN YOU`RE STUPID!!!
DACA ESTI PROST DE MIC, CAND ESTI MARE DOAR TE JOCI
Bacteriile sunt singura cultura pe care o au unii oameni!
fan3xxl is offline  
Old 13-02-11, 22:33   #371
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

1.Minimal MFB
2.Fane XXL
3.
4.
5.
.
.
.
minimal.madness is offline  
Old 13-02-11, 22:36   #372
VL-31-BOG
Dacia Driver

Stage 5
 
VL-31-BOG's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 353
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie

De acord.Ma bag. hotarati ce suma punem.
@ Mitza: eu nu am rovinieta, nici nu`mi iau, si dak merg pe la Seaca e camera, dak ocolesc pe daesti, e politia, si opreste tot ) ... ma bazez si eu pe baieti, k o sa pot sta intre 2 masini la o distanta suficienta sa nu mi se vada numerele )
__________________
..:: DaCiA ::..
VL-31-BOG is offline  
Old 13-02-11, 22:41   #373
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

nu stiu ce distanta e ok ca sa nu se vada ,dar nu e prb se rezolva si asta.sau o fi greu sa punem 1leu cativa sa te ajutam sa iti iei pentru o saptamana ?
minimal.madness is offline  
Old 13-02-11, 23:25   #374
VL-31-BOG
Dacia Driver

Stage 5
 
VL-31-BOG's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 353
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by minimal.madness View Post
nu stiu ce distanta e ok ca sa nu se vada ,dar nu e prb se rezolva si asta.sau o fi greu sa punem 1leu cativa sa te ajutam sa iti iei pentru o saptamana ?
=)) " - nenea imi dai si mie 3 lei? - daca nu`mi dai 3 lei .... " iti dai seama ca o sa imi iau rovinieta, am zis in gluma cu distanta dintre masini ) oricum pe langa fluturasii care o sa ii impartim, trebuie sa scoatem si pt masiniile noastre.. pe toate geamurile.. Hai sa facem ceva de amploare... cu TV, filme, poze.. sa fie ceva pe bune... ( in caz ca nu avem voie sa filmam/fotografiem, parasim statia peco, si facem din strada poze si filme.. e loc public ) hai cu lista !

3. BoDo ( trece minimale acolo )
VL-31-BOG is offline  
Old 13-02-11, 23:56   #375
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by VL-31-BOG View Post
=)) " - nenea imi dai si mie 3 lei? - daca nu`mi dai 3 lei .... " iti dai seama ca o sa imi iau rovinieta, am zis in gluma cu distanta dintre masini ) oricum pe langa fluturasii care o sa ii impartim, trebuie sa scoatem si pt masiniile noastre.. pe toate geamurile.. Hai sa facem ceva de amploare... cu TV, filme, poze.. sa fie ceva pe bune... ( in caz ca nu avem voie sa filmam/fotografiem, parasim statia peco, si facem din strada poze si filme.. e loc public ) hai cu lista !

3. BoDo ( trece minimale acolo )
ideea era sa stabilim o data care sa o pune pe plianntele impartite, nu sa pui in geam...le dai la sticletzi motive sa te agatze....impartite toate si gata
fan3xxl is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -