Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 13-03-08, 06:46   #2341
Skyppy

Stage 3
 
Skyppy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 168
Default Re: Constanta - Accidente

http://www.telegrafonline.ro/1205359...un_nissan.html
Skyppy is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 07:37   #2342
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Constanta - Accidente

Inca nu sau obishnuit tārtanii cu motoarele ... ei shtiu ca tre sa acorde prioritate doar la mashini
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 08:32   #2343
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Constanta - Accidente

stai ca deabea incepe vara ... sa vezi cati o s a fie ..ca toti sunt cu capu-n traista ... nu exista educatie rutiera .. nu exista bun simt ...

Feriti motociclistii!!!
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 13:09   #2344
CT-87-BGN

Stage 4
 
CT-87-BGN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 200
Default Re: Constanta - Accidente

Ar trebui niste legi mult mai drastice pentru soferii de masini care sunt de vina intr-un accident in care e implicat un motor. E cam alambicat ce am scris, dar sper k se intelege Adik ruptu ala cu nissanu sa si-o ia in bot mult mai grav din partea legii decat dak s-ar fi lovit cu o masina in loc de acel motor. Nu se mai poate frate...nu-i intereseaza deloc de motoare...mai ales pe mosii cu dacii din 1946...au in gand DOAR chestii de genu "si ce daca merge cu 100, sa franeze, k de-aia are frane". Asta e tzara noastra, nu putem mai mult, asta e maximu la noi
__________________

2004 BMW 320d, 6gang Getriebe (150 PS)

EX : 2002 Opel Astra G Coupe 2.0 DTI (101 PS)
CT-87-BGN is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 18:40   #2345
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Constanta - Accidente

nu poti sa zici asa ceva ... ca sa fie legi drastice pentru cei care fac accidente cu motoare gandeste-te in primul rand ca anul trecut mergeau pe linia dinre benzi intre statiuni 1 la mana ... ei pot tasni mai repede decat o masina .. majoritatea din ei nu prea semnalizeaza ... deci nu poti spune asa ceva .. nu tin cu noi soferii de autoturisme dar totusi sa fim realisti .. si nu am nimic cu cei cu motoare ..
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 18:51   #2346
j.v.l

Stage 5
 
j.v.l's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 301
Default Re: Constanta - Accidente

am auzit si eu de accidentul asta. nu am nimic cu motociclistii, dar am auzit un zvon ( ca nu as putea sa ii spun altfel, avand in vedere ca nu eram de fata ) am inteles ca bariera era jos, masinile in coloana oprite, iar masina a iesit de la comcm pentru ca i-au dat voie sa iasa sa faca stanga cei ce asteptau, iar motociclistul depasea putin pe contrasens coloana. ati auzit cumva si de varianta asta ? nu vreau sa raman cu idee gresita si nici sa condamn pe careva
j.v.l is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 19:21   #2347
DarkJEDI

Stage 5
 
DarkJEDI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 897
Member of:
[FORD]
Default Re: Constanta - Accidente

Nu am nimic cu nimeni io, nu ii doresc vreun accident sau ceva, dar unii motociclisti sunt chiar batuti in cap. ei cred ca daca au un motor rapid si ingust pot ajunge oriunde si cu orice viteza. Asta poate nu a facut asa. dar de vina nu sutn numai motociclistii sau numai soferii,dar si lumea din trafic , anturaju. astia te invata sa fii asa cum conduci. multi chiar nu merita permisu.
DarkJEDI is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 19:28   #2348
CT-87-BGN

Stage 4
 
CT-87-BGN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 200
Default Re: Constanta - Accidente

Nu am spus ca motociclistii nu au nici o vina. Dovada ce spune j.v.l. ... e foarte posibil sa fi facut si motocilistul prostii multe. Si mai stiu multe cazuri in care motociclistii au fost inconstienti...spre exemplu acum vreo 3 ani parca in fatza Autoklass pe varianta o masina a oprit sa faca stanga sa taie linia continua sa intre la Autoklass, iar motociclistul depashea pe contrasens coloana oprita in spatele celui care vroia sa faca stanga. Soferul a facut stanga neasigurandu-se decat din fatza, negandindu-se ca ii vine cineva din spate pe contrasens. S-au lovit, motociclistul intrand in laterala stanga a masinii. Aici nu spun ca motociclistul nu era vinovat, si nici ca soferul ar trebui sa fie sanctionat mai grav decat prevede legea.
Dar in acelasi timp daca stai sa te gandesti...cate accidente au fost in care motociclistul nu avea nici o vina ? si a murit sau a fost ranit pentru faptu ca un sofer nu a fost capabil sa se uite in oglinda sa se asigure, sau poate a vazut k vine motociclistul si nu l-a interesat ? Eu am vazut foarte multe cazuri din astea. E adevarat ca de ceva timp foarte multi inconstienti si-au luat A-ul pe permis. Insa NU TOTI sunt inconstienti
CT-87-BGN is offline   Reply With Quote
Old 14-03-08, 07:53   #2349
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by j.v.l View Post
am auzit si eu de accidentul asta. nu am nimic cu motociclistii, dar am auzit un zvon ( ca nu as putea sa ii spun altfel, avand in vedere ca nu eram de fata ) am inteles ca bariera era jos, masinile in coloana oprite, iar masina a iesit de la comcm pentru ca i-au dat voie sa iasa sa faca stanga cei ce asteptau, iar motociclistul depasea putin pe contrasens coloana. ati auzit cumva si de varianta asta ? nu vreau sa raman cu idee gresita si nici sa condamn pe careva
nu s-a vehiculat varianta asta
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 14-03-08, 08:19   #2350
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by DarkJEDI View Post
Nu am nimic cu nimeni io, nu ii doresc vreun accident sau ceva, dar unii motociclisti sunt chiar batuti in cap. ei cred ca daca au un motor rapid si ingust pot ajunge oriunde si cu orice viteza. Asta poate nu a facut asa. dar de vina nu sutn numai motociclistii sau numai soferii,dar si lumea din trafic , anturaju. astia te invata sa fii asa cum conduci. multi chiar nu merita permisu.


iti zic eu ca nu numai motorciclistii sunt batuti in cap ... sunt si o gramada de soferi care nu merita permisul aia care se baga de pe prima banda direct pe a treia fara sa semnalizeze ... aia care nu se opresc la stopuri ca stiu ei ca nu vine nimeni si multi altii care fac curse doar asa de aiurea pe strazi cu trafic ... a si sincer eu am ceva si cu pietonii care tranverseaza prin locuri nepermise si se misca foarte incet de iti vine sa ii pocnesti ca pe popice a si sa nu uitam de cei care trec pe trecere de parca au tot timpul din lume , mie imi vine sa cobor sa ii trec strada in suturi .... deci sunt multi oameni batuti in cap si noi suntem oameni ca si motorciclistii , au si eu uscaturile lor dar mor mai multi din cauza la soferi sau la pietoni decat din cauza lor zic eu ... sper sa nu se ia iar lumea de mine si sa creez polemici pe aici ... pace !!!
__________________
aikman is offline   Reply With Quote
Old 15-03-08, 01:48   #2351
CT-87-BGN

Stage 4
 
CT-87-BGN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 200
Default Re: Constanta - Accidente

Accident azi la Casa de Cultura...3 ambulantze...are careva poze ceva ?
CT-87-BGN is offline   Reply With Quote
Old 15-03-08, 19:25   #2352
j.v.l

Stage 5
 
j.v.l's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 301
Default Re: Constanta - Accidente

de asta stiti ceva? )
j.v.l is offline   Reply With Quote
Old 16-03-08, 07:47   #2353
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Constanta - Accidente

care a fost sambata dimineata la romexpo ati vazut tirul ala rasturnat in sant!? aproape de medgidia parca era
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 16-03-08, 07:52   #2354
Scoop
Audi Driver

Stage 5
 
Scoop's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
Default Re: Constanta - Accidente

Da m-a cam speriat ca pe acolo tai curbele pe interior si acu in apex era o cabina de tir @_@, dar la intoarcere am vazut unul si mai rau intr-un sat inainte de poarta alba cum vii de la buc, un opel omega parca a intrat intrat intr-un tractor si l-a aruncat in casa unui om, masina era si ea in sant, rau de tot, de ala are cineva detalii?
Scoop is offline   Reply With Quote
Old 16-03-08, 09:01   #2355
DarkJEDI

Stage 5
 
DarkJEDI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 897
Member of:
[FORD]
Default Re: Constanta - Accidente

caterinca cu tiru ala.a cam exagerat in taierea curbei si s-a rasturnat.am vazut ca avea parbrizu decupat pe mijloc asa. cred ca a dat cu picioru in el sa poata iesi soferu.
DarkJEDI is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -