15-01-07, 18:30
|
#121
|
Stage 2
Join Date: Aug 2006
Posts: 33
|
Re: unde va spalati masinile?
o spalatorie buna este cea de langa cimitir , vis-a-vis de Gorbachiov .... am dat 30 Ron pe spalat motor , interior , exterior , portbagaj , motoru a iesit belea , cei de la Ambient au inceput sa faca lucru de mantuiala , avand masina alba se cunoaste si cea mai mica urma de jeg ..
|
|
|
15-01-07, 20:27
|
#122
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of: [Observator 4tuning] [PARTICIPANT CURSE] [Hyundai] [AUDI]
|
Re: unde va spalati masinile?
Daca te referi la Delphi...da este beton acolo....Bucuresti colt cu Burada.
|
|
|
16-01-07, 10:45
|
#123
|
Stock
Join Date: Jan 2007
Posts: 6
|
Re: unde va spalati masinile?
Si totusi, nu m-a lamurit nimeni UNDE sa ma duc in CT. la un atelier serios, nu un "nene" dintr-un garaj.
Asa la spalatorii nu prea am incredere. Stiu ca este un atelier destul de bun in Buc. dar nu prea vreau sa ma duc pana acolo.
|
|
|
16-01-07, 21:47
|
#124
|
Stock
Join Date: Jan 2007
Posts: 6
|
Re: unde va spalati masinile?
Nu stie nimeni nimic ?. Nu si-a mai polish-at nimeni masinutza ?.
|
|
|
16-01-07, 22:44
|
#125
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of: [Observator 4tuning] [PARTICIPANT CURSE] [Hyundai] [AUDI]
|
Re: unde va spalati masinile?
Leo - 0722 293 131 - super meserias baiatul...acolo am ploshat-o si eu si sunt foarte multumit....poti apela cu incredere la serviciile lui
|
|
|
16-01-07, 23:30
|
#126
|
Stock
Join Date: Jan 2007
Posts: 6
|
Re: unde va spalati masinile?
Quote:
Originally Posted by CT-81-ERY
Leo - 0722 293 131 - super meserias baiatul...acolo am ploshat-o si eu si sunt foarte multumit....poti apela cu incredere la serviciile lui
|
Ok, multumesc FOARTE mult. Poti sa imi spui daca are atelier sau, UNDE luceaza ?. Asa, orientativ, ca imi suna cunoscut numele.
Da are atelierul lui de vopsitorie.... - ERY
Last edited by ERY; 17-01-07 at 09:41.
|
|
|
17-01-07, 00:16
|
#127
|
Stage 2
Join Date: Aug 2006
Posts: 33
|
Re: unde va spalati masinile?
CT-81-ERY nu ma refer la Delphi , ei s-au stricat mult cum de altfel si cei de la Ambient , inainte erau mai seriosi , ma refer la spalatoria vis-a- vis de parcarea de la rusi , deci cum treci de intersectia semaforizata de la poporului si o iei inainte la rusi acolo se bifurca drumul , la bifurcatie faci dreapta si nu cred ca mergi mai mult de 50 de metrii si este pe dreapta .
P.S. am mai vazut ca s-a deschis o spalatorie langa Tropi , o fi ceva de capul ei ? a spalat cineva masinuta acolo ?
|
|
|
17-01-07, 01:33
|
#128
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of: [VW]
|
Re: unde va spalati masinile?
unde zici u EFS ..o spala bine dar o sterge de kk...eu dupa ce am dat-o personal cu ceara am scos-o la fata...
Cat despre Leo il recomand cu cea mai mare incredere...
|
|
|
17-01-07, 08:49
|
#129
|
Stage 2
Join Date: Aug 2006
Posts: 33
|
Re: unde va spalati masinile?
DMX ... daca stai cu gura pe ele , o sterg bine bine , dar daca eshti maniac ca mine cu geamurile .. no way .. ti le fac de comanda  ))
|
|
|
17-01-07, 15:07
|
#130
|
Stock
Join Date: Jan 2007
Posts: 6
|
Re: unde va spalati masinile?
Ok, va multumesc foarte mult. Mai am o rugaminte, puteti care stie sa imi spuna unde are atelierul, ca am impresia ca il stiu. Strada, sau cartieru/zona.
Va multumesc pt. ajutor.
Daca esti interesat il suni pe baiat si iti spune el.
Last edited by ERY; 17-01-07 at 21:24.
|
|
|
20-01-07, 16:46
|
#131
|
|
2 Roti
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,062
Member of: [Super Moderators] [Observator 4tuning] [PARTICIPANT CURSE] [DACIA] [Echipa de sprijin] [2 Roti]
|
Re: unde va spalati masinile?
pe dorului ... asa se numeshte strada pe aceeashi strada cu DIA
|
|
|
23-03-07, 02:53
|
#132
|
Stage 1
Join Date: Mar 2007
Posts: 17
|
Re: unde va spalati masinile?
Cu spalatul in fata casei sunt de acord,dar ca sa ii dai si ceara cum trebuie sa procedezi?este ceva de genul polish-ului?Am luat un sampon cu "carnauba" sau ceva de genul asta - e super,dar vreau si ceara.
Poate ma ajuta cineva care stie?!?!
|
|
|
30-04-07, 22:22
|
#133
|
 Stage 5
Join Date: Aug 2005
Posts: 438
Member of: [X-Team Racing Club] [Observator 4tuning] [PARTICIPANT CURSE]
|
Re: unde va spalati masinile?
eu imi spal masina acasa,iar o spalatorie unde se zice ca e buna si mai tot timpul cand trec pe acolo e aia de la gara la intrarea spre port.
__________________
|
|
|
24-05-07, 22:34
|
#134
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,429
Member of: [Opel]
|
Re: unde va spalati masinile?
imi poate spune cineva daca un polish klumea poate scoate la viata o vopsea matuita de 15 ani ?o deschide sau doar ii dai luciu celei de acum ,asemanator cu un lac superficial?ms aticipat
|
|
|
24-05-07, 23:17
|
#135
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,028
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [NoSpeedLimit Romania Club]
|
Re: unde va spalati masinile?
Din cate am inteles se poate si daca vrei sa mergi la cineva care a facut acest lucru la o masina matuita contacteazama
|
|
|
|
|