Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-03-06, 04:31   #61
Immortal

Stage 1
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 14
Default Re: unde va spalati masinile?

Readuc topicul in actualitate - nu de alta, da' m-am pricopsit cu masina neagra si pare-se ca ambele spalatorii automate de la Dobrogea (Petrom si respectiv Rompetrol) sunt fie in renovare, fie... distruse.

Deci. Stie cineva o spalatorie automata sau manuala, dar serioasa? Adicatelea sa nu mi se milogeasca jegii de ciubuc sau sa o spele in functie de ciubucu' meu (ca am patit'o cu "ce sa fac nene cu 30mii, n-ai vazut ca ti-am sters si oglinda?").
Basically, ce m-ar interesa: o spalatorie curata, la care sa nu astept cu orele printre furtune. Eventual sa ma duc la casa, dau banii, ii astept pe baieti/fetite/puradei si, la sfarsit, daca vrea muschii mei (care de obicei nu e zgarciti), las un 'comision' fara sa fiu injurat..

E posibil la noi in oras? Adica, ma rog, in rromania?
Immortal is offline  
Old 29-03-06, 11:15   #62
[-O-]

Stage 3
 
[-O-]'s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 120
Default Re: unde va spalati masinile?

Este o spalatorie pe Soveja, pe strada care face dreapta spre poligonul auto de langa stadionul Farul (nu stiu cum se numeste). Spala destul de bine, cu spuma activa and stuff. Eu acolo mai duc masina la curatat. Inainte mergeam la spalatoria de pe Grozesti (colt cu bd. Mamaia), dar de cand s-a schimbat personalul, nu mai fac masinile asa de bine ca inainte (si oricum acolo era frecata masina la perie - in timp se matuieste culoarea si se vad urmele pe vopsea).
[-O-] is offline  
Old 29-03-06, 11:22   #63
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: unde va spalati masinile?

la cea de la dobrogea am lucrat eu si iti spun k mashina de acolo e sub orice critica .. au cazut periile si stuff like that ... eu unu nu o mai spal la automate decat daca sunt grabit ... ...
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline  
Old 29-03-06, 14:00   #64
SMocKey21
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 683
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: unde va spalati masinile?

eu o spal la trompy si pana acum am fost multumit de felul cum iese masina,dar cel mai multumit sunt cand o spal eu cu furtunul, iese cel mai bine
__________________


Doneaza urgent 1 cent la 00394524 un copil are nevoie de bani pentru bautura,tigari si femei
SMocKey21 is offline  
Old 29-03-06, 14:11   #65
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Wink Re: unde va spalati masinile?

Quote:
Originally Posted by SMocKey21
eu o spal la trompy si pana acum am fost multumit de felul cum iese masina,dar cel mai multumit sunt cand o spal eu cu furtunul, iese cel mai bine
incerca si cu o perie + shampon .. face miracole .. eu p a mea n`am mai spalat`o din decembrie
Psycho is offline  
Old 30-03-06, 03:35   #66
Immortal

Stage 1
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 14
Default Re: unde va spalati masinile?

Psycho, dar ALTCEVA nu recomanzi?

Chestia cu perie, furtun si restu' nu prea 'se cade' in cazul in care locuiesti la un etaj "foarte superior"

Iar la capatul str. Soveja (spre Delfinariu) e mereu full si, din cate am vazut, tot genul de "nespalati cu care te intelegi tu..."
Iar eu exact asta nu vreau
Immortal is offline  
Old 30-03-06, 08:27   #67
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: unde va spalati masinile?

ti`as zice unde mi`am mai spatal eu mashina ai sa razi ... la lazu .. intri inainte de peco .. faci dreapta cum vii dinstre constantza .. treci de biserica ... asta fiind pe prima strada dreapta .. si o sa gaseshti o teava din care curge apa de pe vremrea lu ceausheshcu .. ei cautau petrol .. asa si iei galeata si o speli cum vrea muschiu tau
Psycho is offline  
Old 30-03-06, 10:09   #68
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: unde va spalati masinile?

galeata si peria tata si o gadili pe unde vrei u fara sa iti faci griji ca se va zgaria ptr ca doar e masina ta si ai si u grija cum o freci.spor la treaba
GABBY_ is offline  
Old 30-03-06, 12:44   #69
[-O-]

Stage 3
 
[-O-]'s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 120
Default Re: unde va spalati masinile?

Quote:
Originally Posted by Immortal
Iar la capatul str. Soveja (spre Delfinariu) e mereu full si, din cate am vazut, tot genul de "nespalati cu care te intelegi tu..."
Sunt doua spalatorii auto in zona aia (ma rog, 3, daca o pui la socoteala si pe aia de pe Grozesti). Cea de care cred ca vorbesti tu este chiar pe Soveja (si ai dreptate, si eu am spalat masina 1 data acolo si mi-am propus sa nu mai fac greseala asta pe viitor). Cea de care vorbeam eu este pe strada care duce la poligon (pe colt, cum faci dreapta de pe Soveja). Depinde insa si cum nimeresti (pe ce tura); pana acum nu am avut proble, dar ce-i drept, sunt mereu "atent". Nu de alta, da' e bine sa lasi mereu loc de buna ziua .


In alta ordine de idei, perie + galeata nu este o solutie buna. In timp se vor vedea zgarieturile de la frecat. Eu vad la a mea...

Last edited by [-O-]; 30-03-06 at 12:46.
[-O-] is offline  
Old 30-03-06, 15:39   #70
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: unde va spalati masinile?

pai tata la fel cum face ala spuma ce ti-o arunca pe masina ,la fel o poti face si u si intre timp mai poti sa la o barfa cu lumea pana "actioneaza "asupra murdariei.spuma o face in mare parte din detergent la galeata destul de ieftin.mi-au spus multi care lucreaza in spalatorie,deci la noi e mai mult treaba de comoditate cu spalatul la spalatorie
GABBY_ is offline  
Old 30-03-06, 22:52   #71
[-O-]

Stage 3
 
[-O-]'s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 120
Default Re: unde va spalati masinile?

Eu nu am spus ca nu poti spala si singur masina, ci doar ca nu e o idee buna sa freci cu peria masina. Metode alternative sunt destule, si intr-adevat multi (printre care si eu) apeleaza la spalatoriile auto mai mult din comoditate.
[-O-] is offline  
Old 31-03-06, 05:34   #72
Immortal

Stage 1
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 14
Default Re: unde va spalati masinile?

La cate reply'uri si sfaturi am vazut/primit, incep sa ma-ntreb icne sunt cei de care n-am loc prin spalatorii - ca, pare-se, membrii 4tuning.ro si le spala singurei

Am sa incerc acolo unde mi-ai recomandat (tu, adica... [-O-] ), sa vedem daca ma multumesc baietii. Daca nu, cred ca-mi dau foc.

Alte automate BUNE (cea de la iesirea din CT spre Ovidiu - pe sensul opus, LukOil parca - e GROAZNICA!) prin oraselu' nostru micut nu mai stiti? Asta asa, pentru puturosi ca mine

Nota: multam fain de parerile de pana acum.
Immortal is offline  
Old 31-03-06, 08:00   #73
kalvin77

Stage 5
 
kalvin77's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 209
Default Re: unde va spalati masinile?

La roshu fratee .. ieftin si prost ... cel putin n-ai pretentii ...
kalvin77 is offline  
Old 04-04-06, 18:18   #74
CT99WUW
Honda Driver

Stage 5
 
CT99WUW's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,317
Member of:
[Honda]
Default Re: unde va spalati masinile?

daca am fii toti..."comunitatea 4tuning" am gasii pe cineva disponibil cu casa si cu vecinii normali ..am face o cheta cumparam un compresor din ala am vazut pe la 2.5milioane ceva frumos si facem toti programari 2-3 pe zii si ar iesii ceva mai "calitativ" decat la orice spalatorie.Daca cineva vrea sa facem "proiectul" sa imi dea de stire si stabilim mai multe detalii.Salutari
CT99WUW is offline  
Old 23-06-06, 12:24   #75
bogdan C.E.T.

Stage 5
 
bogdan C.E.T.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 606
Default Re: unde va spalati masinile?

STITI SPALATORIA AIA DINTRE CLUBU ELEVILOR SI MCDONALDS? spala bine acolo?cred ca spala manual, asa am vazut..
bogdan C.E.T. is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -