Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-02-07, 05:25   #526
Light

Stock
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2
Default Re: Constanta - Accidente

Pentru cei care nu stiu cum s-a intamplat exact , va rog sa tine-ti gura inchisa pentru ca eu am fost prezent la accident si totul s-a intamplat in fata mea. Nu a fost nici o cursa ilegala de masini , nu se intrecea nimeni ci a fost vorba doar de teribilism. TL 13 GGG rula cu o viteza aprox. de 200 de km/h pe banda 1 , moment in care a intrat in sensul giratoriu si a pierdut controlul masini. Soferul nu a avut nici macar intentia de a apasa pe frana ... sunt martori care au fost in spatele lui si au vazut totul exact cum s-a intamplat. Nu a fugit nimeni de la locul accidentului si pentru cei care le place sa arunce vorbe'n vant , sa stie ca imediat dupa impact eu am fugit catre Porsche si am incercat sa ajut cu tot ce am putut ... a reusit sa iasa din masina Paul dupa care Gociman care a ars de viu in fata mea la 10 metri distanta. Nu am putut face nimic decat sa ma uit cu lacrimi indurerate si sa tip la el sa se traga din foc. Masina exploda din 5 in 5 secunde iar flacarile erau de circa 3-4 metri. Nu puteai sa te aproii de masina ... a fost un dezastru ! Am fost la sediul de Politie Rutiera Constanta , am dat declaratie verbala + scrisa povestind exact cum s-a intamplat asa ca pentru ce`i care nu cred se pot duce sa verifice declaratile date de catre conducatorul auto al autoturismului AUDI TT de culoare neagra cu nr. de inmatriculare CT 84 NCA . Sincere condoleante famililor si fie ca Dumnezeu sa'i odihneasca in pace !
Light is offline  
Old 22-02-07, 16:04   #527
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Divergente de tot felul !

romanu' pana nu comenteaza nu se simte bine ! frate e f simplu de inteles acest gest ! lui george ii placeau cu siguranta masinile ...l-am cunoscut de restu nush nimic...deci daca era pasionat de asa ceva , era f frumos ca pe ultimul drum sa fie dus in acest mod... cred ca fiecare dintre noi si-ar dori un astfel de gest ! prietenii i-au fost alaturi ...chiar si cei care nu l-au cunoscut....

ps: chiar ma uitam la un post ..intr-un grup de motociclisti se intampla acelasi lucru...un fel de "parada" ca sa zic asa ! fiecare trebuie dus pe ultimul drum cum se cuvine .... si in fiecare dintre noi trebuie sa existe vorba " ...i-ar fi placut o coloana de masini cu claxoane, burn,turatii " ..in fien altceva n-am ce sa mai spun si nu stau sa ma contrazic acum cu toti care imi vor sari in cap ,dar personal il consider un gest frumos ! bv celor care au participat
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline  
Old 22-02-07, 16:21   #528
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by ct03nut View Post
si o chestie care m-a dezgustat in legatura cu nefericitul eveniment au fost acei "copii" - ca altfel nu stiu cum sa ii numesc- care au dat burn si se dadeau in spectacol la inmormantare, lasati mortii sa doarma, si da...ma refer la domnul Andu...ex. TRA care il vad la televizor mediatizat pentru ca dadea burn la inmormantare, nu stiu cum sa cataloghez acest act, pur si simplu ... nu mai conteaza
Nu stiu cine esti si de ce te tot bagi daca zici ca nu ii cunosteai , ce a facut Andu TRA o fi cazut un pic prost pe moment pt cei batrani din familie , dar intentia lui conteaza ca a facut-o din semn de respect , il cunostea bine pe Goci si era un pasionat de masini toata lumea stie asta .
Acum cativa ani cand a murit un prieten de-al nostru cu un motor Dumnezeu sa il ierte , au participat foarte multi prieteni si pasionati ai curselor si parintii lui au apreciat sa vada cate persoane i-au fost alaturi din domeniu autoturismelor si etc , retine , IDEEA CONTEAZA > EL A FACUT-O DIN RESPECT , no offence pt multi dar ce rost are sa mai discutam despre asta?
__________________

Liga Moderatorilor
YZF-PWR is offline  
Old 22-02-07, 18:56   #529
fixu_mic

Stage 5
 
fixu_mic's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 339
Default Re: Divergente de tot felul !

ct03nut...poate tzie iti plac bicicletele si nu stiam noi....si andu nu e "copil"..cand o sa facetzi si voi ceva sa se auda de voi..atunci vb..pana atunci suntetzi 0..aja k shh k eram si eu p aqolo si nu cred k a deranjat pe nimeni k sa auzit o toba sau k am fqt cateva depasiri in coloana.....
fixu_mic is offline  
Old 22-02-07, 22:00   #530
-=X-Team=-82-MDN

Stage 5
 
-=X-Team=-82-MDN's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 452
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Thumbs up Re: Divergente de tot felul !

..... beton asa
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	jacktj8.jpg
Views:	236
Size:	52.4 KB
ID:	221196  
-=X-Team=-82-MDN is offline  
Old 22-02-07, 23:52   #531
x-28-TRA
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
x-28-TRA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 966
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by ct03nut View Post
si o chestie care m-a dezgustat in legatura cu nefericitul eveniment au fost acei "copii" - ca altfel nu stiu cum sa ii numesc- care au dat burn si se dadeau in spectacol la inmormantare, lasati mortii sa doarma, si da...ma refer la domnul Andu...ex. TRA care il vad la televizor mediatizat pentru ca dadea burn la inmormantare, nu stiu cum sa cataloghez acest act, pur si simplu ... nu mai conteaza
auzii mai putzane ca numai asa pot sa itzi zic .daca eu sunt c copill cred ca u asta estii un putzan . se pare ca nu prea ne intelegem noi doi si o sa iau masurii .
chestia cu burn'ul daca te uitai bine si remarcai vedeaii ca era nisip pe jos si eu am plecat mai tare si a iesit fumm de pe deaptra de la roata . si cum a zis si argenti daca un soldat moare inpuscat la inmormantarea lui se trag salve de foc in aer ( asta se trage cu arme adica se folosesc gloante oarbe ) dar u nu ai de unde sa stiii
__________________
x-28-TRA is offline  
Old 23-02-07, 09:27   #532
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: Divergente de tot felul !

scuzati ca ma bag shi eu... dar vreau sa zic ca sunt pro burn... ca sa zic asha le dau dreptate lu RIP yzf tra shi lui tunningboy... a fost un gest frumos din partea lui TRA... cum sa zis , goci era pasionat de mashini era shi normal sa se faca asha ceva... cum la cei din armata se trage cu arma... la manelishtii se danseaza... era normal sa se dea un burn,motore turate claxoane... deshi poate celor batranii li sa parut total deplasat... eu am claxonat pana ma lasat claxonu pe drumu de la biserica la cimitir deshi am fost cam la coada coloanei...oricum nu mai are rost sa comentam,dar nu am putut sa ma abtzina la replicile lui ct05nut... sa le fie tarana ushoara... shi poate in cinstea lor organizam o ``parada``... am cativa prietenii foshtii colegii de generala cu goci ce doresc asta... de la locu accidentului pana la cimitir... In cinstea lor... fara curse ilegale fara nimic...avarii faruri shi claxon atat...
__________________
LUPTA si nu vei SUPRAVIETUI !!!
FUGI si nu vei avea SCAPARE!!!

Cine-i harnic si munceste are tot ce vrea.....cine-i smecher si chiuleste are tot asa...

Last edited by sonykel; 23-02-07 at 09:31.
sonykel is offline  
Old 23-02-07, 10:18   #533
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Divergente de tot felul !

Initial am sters tot ce scrisese ct03nut, dar el a considerat ca am ceva personal cu el...
Ma bucur ca v-ati spus si voi parerea..poate in felul asta a inteles ca nu are dreptate...si ca gestul facut de baieti a fost un omagiu adus in onoarea celor morti in accident.

Si inca ceva.....nu numai viteza ucide....si incostienta ucide, si fumatul ucide, si multe alte lucruri....deci...traiti-va viata si lasatii pe altii in pace.
__________________
ERY is offline  
Old 26-02-07, 18:10   #534
PFLu

Stage 3
 
PFLu's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 76
Default Re: Divergente de tot felul !

bravo ERY si apropo de ct03nut ce sa faca si el alta treaba nu are s a saturat de masinute ursuleti ... si a zis sa se bage si el a n seama cu baieti
PFLu is offline  
Old 27-02-07, 02:17   #535
scumpika

Stock
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 7
Default Re: Divergente de tot felul !

o intrebare: a filmat cineva...parada care au facut o baietzi la inmormantare?

Vezi ca sunt niste linkuri puse de pe site-ul ProTV. - ERY

Last edited by ERY; 27-02-07 at 08:37.
scumpika is offline  
Old 27-02-07, 20:02   #536
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Divergente de tot felul !

Quote:
Originally Posted by scumpika View Post
o intrebare: a filmat cineva...parada care au facut o baietzi la inmormantare?

Vezi ca sunt niste linkuri puse de pe site-ul ProTV. - ERY

despre ce e vorba ce parada .. punetzi si voi link-uri daca nu le gasesk .. mersii
Psycho is offline  
Old 28-02-07, 13:32   #537
GRIGO

Stage 5
 
GRIGO's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,936
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Virtual Tuning 3D]
[Old School Cars]
Default Re: Divergente de tot felul !

Quote:
Originally Posted by -=X-Team=-82-MDN View Post
..... beton asa
))))))))) cat de tare poa` sa fie omu ...))
GRIGO is offline  
Old 01-03-07, 20:58   #538
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by x-28-TRA View Post
auzii mai putzane ca numai asa pot sa itzi zic .daca eu sunt c copill cred ca u asta estii un putzan . se pare ca nu prea ne intelegem noi doi si o sa iau masurii .
chestia cu burn'ul daca te uitai bine si remarcai vedeaii ca era nisip pe jos si eu am plecat mai tare si a iesit fumm de pe deaptra de la roata . si cum a zis si argenti daca un soldat moare inpuscat la inmormantarea lui se trag salve de foc in aer ( asta se trage cu arme adica se folosesc gloante oarbe ) dar u nu ai de unde sa stiii
Frate ......daca doamne fereste as murii .........FACETI va rog burn-out la min e la inmormantare ....plss......eu as pleca impacat .....
Most_Wanted is offline  
Old 01-03-07, 22:47   #539
PFLu

Stage 3
 
PFLu's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 76
Default Re: Divergente de tot felul !

spuneti prosti , nu pot sa cred ca va doriti asa ceva ,eu cred ca trebuie sa ancetati cu astfel de afirmati , cine stice va mai trece prin minte
PFLu is offline  
Old 09-03-07, 09:43   #540
BlueEyes

Stage 5
 
BlueEyes's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 323
Default Re: Divergente de tot felul !

deci ...va rog frumosss ... la mine nu vreau sa se mai vada strada de la fumul din cauciucuri
BlueEyes is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -