Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 18-12-09, 13:19   #5161
ginnjuice

Stage 3
 
ginnjuice's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 82
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

i-a luat iar prin surprindere,va mai surprinde ceva?)
ginnjuice is offline   Reply With Quote
Old 18-12-09, 14:09   #5162
CT-87-BGN

Stage 4
 
CT-87-BGN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 200
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

Numai eu cati idioti si inconstienti am vazut azi...nici autoritatile nu fac nimic, dar nici soferii nu-i ajuta prea tare...
Acum 2 zile ma uitam la tv...le lua interviu unora cu tirurile blocate in zapada "Domle, daca politia v-a spus ca drumul e inchis, de ce trecut totusi ?" Iar raspunsu era un simplu dat din umeri...
Dar ce sa facem, vorba cantecului "asa-i la noi !"
__________________

2004 BMW 320d, 6gang Getriebe (150 PS)

EX : 2002 Opel Astra G Coupe 2.0 DTI (101 PS)
CT-87-BGN is offline   Reply With Quote
Old 18-12-09, 15:22   #5163
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

parerea mea e ca autoritatiile si-au facut treaba daca ai masina echipata cu gume de iarna si mergi calm un 40maxim in oras consider ca se circula fff usor ptr conidtii de iarna... m-am fataiat azi in tot orasu si in afara lui se circula f decent daca ai masina echipata.
__________________
LUPTA si nu vei SUPRAVIETUI !!!
FUGI si nu vei avea SCAPARE!!!

Cine-i harnic si munceste are tot ce vrea.....cine-i smecher si chiuleste are tot asa...
sonykel is offline   Reply With Quote
Old 18-12-09, 15:25   #5164
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

problema e. ..ca azi doar a fulguit putzin . inca nu a inghetzat . stai sa vedem la noapte. si din cate zic astia de la centrul zonal de meteorologie am cam pus`o .. o sa fie o iarna ca cea de acum 2 ani :-<
__________________
Daca ajungi inaintea mea tine-mi si mie loc la coada te rog ... ca la cum te grabesti .. sigur se da ceva bun
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 18-12-09, 15:39   #5165
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

din ceam auzit la radio si am vazut pe net de luni se indreapta vremea.
sonykel is offline   Reply With Quote
Old 18-12-09, 18:20   #5166
pigoo

Stage 5
 
pigoo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,135
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

adica o sa ne amageasca 2-3 ore cu cateva grade + , sa se topeasca toata zapada... apoi noaptea sa inghete tot
pigoo is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 07:41   #5167
ginnjuice

Stage 3
 
ginnjuice's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 82
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

cu anvelope de iarna te descurci,problema e ca sunt multi fara,si fac opturi pe langa tine si nu stii cum sa fugi de ei sa nu intre in tine )
__________________
bla bla
ginnjuice is offline   Reply With Quote
Old 20-12-09, 20:30   #5168
rmircea59

Stage 1
 
rmircea59's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 20
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

ale dracu anvelope de iarna,sunt bune si pe gheata,ntz ntz,atunci nu stiu de ce la me sunt bune doar pt zapada
rmircea59 is offline   Reply With Quote
Old 20-12-09, 20:38   #5169
ginnjuice

Stage 3
 
ginnjuice's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 82
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

nu,eu ma refeream tot la zapada.nu e nevoie de ironii
ginnjuice is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 02:42   #5170
rmircea59

Stage 1
 
rmircea59's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 20
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

nu am vrut sa fiu ironic,dar sincer m'am saturat de toata admiratia asta fata de cauciucurile de iarna care sincer sa fiu pentru constanta parerea mea e ca nu se merita la cata iarna avem noi,daca lumea ar folosi mai bine si mai cu cap ambreiajul si pedala de acceleratie cum trebuie nu ai mai patina la plecare,frana de motor inainte de curba si nu iti mai fuge curul,dar cand toata lumea pleaca de pe loc de parca ar vrea sa dea scart pe asfalt si pune frana de parca se crede pe circuit cred si eu ca apar probleme

ps.pigoo se referea ca noaptea o sa inghete,de aici si faza cu gheata,ca atunci cand e zapada topita nu prea vad cum ai probleme cu orice tip de cauciuc

Last edited by rmircea59; 21-12-09 at 02:48.
rmircea59 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 08:58   #5171
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

Sa fim un pic si realisti , daca nu erau bune cauciucurile de iarna nu erau fabricate , nu cred ca a fost o propaganda facuta world wide pt a produce bani.
Am cauciucuri de iarna luate de o luna ... trust me , pe unde am mers eu cu ele in varful zapezii tu nu mergeai cu unele de vara cu tot cu ambreiaj si frane de motor facute cu cap.
Atunci cand zapada chiar este pe sosele cred ca e logic ca unu cu gume de iarna se descurca mai bine , chiar daca e iarna atat de scurta si mica in Constanta cum zici , e de ajuns o ora sa iti pocneasca unu masina sau tu alta din cauza lipsei de manevrabilitate .
Diferenta : pe Honda am de iarna , pe Mitsubishi am de vara .... cu Mitsubishi abea mergeam , se simtea diferenta , si asta cand totusi nu mai ningea , in schimb cu honda cand era cea mai mare zapada zilele trecute eram cel mai fericit om.
Concluzia : suntem unii care le admiram , si cu bune motive ( mai ales ca cei de pe forumu asta cu pasiunea care o avem daca ar pastra numai cauciucurile de vara care in general le rupem in 2... sa circule si cu ele iarna ... ar fi putin haos )
__________________

Liga Moderatorilor
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 13:09   #5172
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

Quote:
Originally Posted by rmircea59 View Post
nu am vrut sa fiu ironic,dar sincer m'am saturat de toata admiratia asta fata de cauciucurile de iarna care sincer sa fiu pentru constanta parerea mea e ca nu se merita la cata iarna avem noi,daca lumea ar folosi mai bine si mai cu cap ambreiajul si pedala de acceleratie cum trebuie nu ai mai patina la plecare,frana de motor inainte de curba si nu iti mai fuge curul,dar cand toata lumea pleaca de pe loc de parca ar vrea sa dea scart pe asfalt si pune frana de parca se crede pe circuit cred si eu ca apar probleme
Deşi ai 21 de ani mă îndoiesc de faptul ca ai prea multă experienţă la volan.
Poţi testa totuşi afirmaţiile tale într-un mod foarte simplu.
Ia o maşină cu tracţiune spate, că e mai evident, pune-o în rampă, cu anvelope de vară, pe zăpadă afânată, şi du-o la deal 50 de metri.
Îţi urez succes.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 16:27   #5173
SMocKey21
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 683
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

Si eu am cauciucurile de vara pe masina,am incercat si cu ambreiaj si cu acceleratie si totul ))) dar cand a nins, la semafor eu d-obicei plecam ultimul )) am ramas in zapada la prietena traiasca presurile din masina ))))) AAAA !!! si masini precum BMW si Mercedes treceau no stres pe langa mine
__________________


Doneaza urgent 1 cent la 00394524 un copil are nevoie de bani pentru bautura,tigari si femei
SMocKey21 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 18:05   #5174
CT-87-BGN

Stage 4
 
CT-87-BGN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 200
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Deşi ai 21 de ani mă îndoiesc de faptul ca ai prea multă experienţă la volan.
Poţi testa totuşi afirmaţiile tale într-un mod foarte simplu.
Ia o maşină cu tracţiune spate, că e mai evident, pune-o în rampă, cu anvelope de vară, pe zăpadă afânată, şi du-o la deal 50 de metri.
Îţi urez succes.
Exact ! Eu pe BMW am cauciucuri de iarna si am mers cu masina inca din dimineata in care a inceput sa ninga. Si m-am descurcat chiar bine, n-am ramas absolut nicaieri. E adevarat ca ajuta extrem de mult si sistemele antiderapaj gen DSC, dar ceea ce vroiam eu sa zic e ca am prieteni cu exact aceeasi masina, cu exact acelasi motor, exact aceleasi sisteme, dar cu cauciucuri de vara. Au incercat sa plece de-acasa (si nu atunci in prima zi cand era zapada multa, ci a2a zi) si dupa 2 km s-au intors inapoi pentru ca nu se descurcau. Gumele de iarna isi arata diferenta in primul rand la masinile cu tractiune spate.
CT-87-BGN is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 22:58   #5175
ct11lyv
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 682
Member of:
[DACIA]
[VW]
[X-Team Racing Club]
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

si mai e o problema cu gumele de vara..sunt mai dute.si nu au adrenta..se intaresc. io nu am nici o sansa cu alea de vara profil v de apa..gumele de iarna sa traiasca..
ct11lyv is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -