Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 13-02-10, 19:13   #3691
askhy

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 555
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Asta a durut ))
askhy is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 20:24   #3692
Marshall22

Stock
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

salut am si eu un golf 3 si lam cam atins... as vrea sa stiu dak mai pot gasi aceeasi culoare ..e un portocaliu perlat.. si nam nici un cod de vopsea nik ..si nas vrea so vopsesc toata..
Marshall22 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 20:32   #3693
imbaplayer

Stage 4
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 227
Member of:
[FORD]
[Fiat]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

sigur, am eu
imbaplayer is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 09:35   #3694
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Ca sa fie treaba si mai buna pe drumurile patriei, ni s-a mai pregatit o surpriza, neplacuta, cum altfel. Un nou tip de radar a fost achizitionat si functioneaza pe un principiu care cel putin deocamdat va fi cam greu de depistat. Au fost instalate pe loganuri mcv, 1.5dci de 85 de cp, au ac, abs si geamuri electrice, iar modul de functionare al camerei este de tip stand by, au o rezolutie mult mai buna, night vision si actionarea radarului se face doar printr-un comutator, doar atunci cand operatorului i se pare ca viteza de deplasare este mai mare. In acest caz, detectorul va anunta ca ati fost surprins deja. Pt a reduce posibilitatea de contestare, au incorporate si gps, pt a reda pe inregistrare si zona in care actiona. IN momentul de fata sunt 200 pregatite de treaba, cam 4-5 pe judet, dar mai urmeaza si altele
Attached Images
File Type: bmp radar.bmp (1.37 MB, 31 views)
johnson is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 11:11   #3695
askhy

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 555
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

...si una buna, azi la tv la matinalul de dimineata este invitat M. Traistariu, pe motive ca are probleme cu politia romana... de ce? pentru ca a trecut pe rosu, a fost oprit si sa ales cu permisul suspendat pe o perioada de 30 de zile, a primit dovada de circulatie pentru 15 zile... nimic rau pana aici, dar valabilitatea dovezii e neclara 15 februarie-29 februarie 2010 )
askhy is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 12:15   #3696
valy_04TRR

Stage 5
 
valy_04TRR's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 833
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by askhy View Post
...si una buna, azi la tv la matinalul de dimineata este invitat M. Traistariu, pe motive ca are probleme cu politia romana... de ce? pentru ca a trecut pe rosu, a fost oprit si sa ales cu permisul suspendat pe o perioada de 30 de zile, a primit dovada de circulatie pentru 15 zile... nimic rau pana aici, dar valabilitatea dovezii e neclara 15 februarie-29 februarie 2010 )
nu am vaut emisiunea dar nu inteleg ce e neclar.... ai dovada de pe 15 valabila pana pe 29 ( sunt 15 zile )
valy_04TRR is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 12:23   #3697
askhy

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 555
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

avand in vedere ca nu e an bisect, deci februarie are numai 28 de zile calendaristice, abia in 2012 va fi an bisect in care feb va avea 29 de zile
askhy is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 17:41   #3698
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Am nevoie de ajutorul vostru,va rog,va implor. Am pierdut buletinul in incinta Center Mall,va rog frumos daca ma puteti ajuta,sa trimiteti pe la prieteni prin lista de messenger poate ajunge la urechea gasitorului. Numele: Chiperi Vlad Michael,Roman. ID de mess: nickname_vladutzz. Am miercuri programare,va rog ajutati-ma,raman dator,dau o bere,2,3,o lada,un camion de bere !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VladM is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 17:43   #3699
imbaplayer

Stage 4
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 227
Member of:
[FORD]
[Fiat]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

cascat mai esti..
da-l pierdut si fa altul, e mai sigur si f probabil mai rapid.
imbaplayer is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 18:30   #3700
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Cascat...hmm,nu cred,GHINION ! De cand sunt eu nu am pierdut nimic,mai ales acte sau chestii de genu,pana acum nu l-am pierdut,exact astazi cand peste o zi am nevoie de el l-am pierdut,eu zic ca e ghinion.
VladM is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 20:31   #3701
valy_04TRR

Stage 5
 
valy_04TRR's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 833
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by askhy View Post
avand in vedere ca nu e an bisect, deci februarie are numai 28 de zile calendaristice, abia in 2012 va fi an bisect in care feb va avea 29 de zile
) chiar am omis ca suntem in luna feb si are 28 de zile )
valy_04TRR is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 20:35   #3702
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by VladM View Post
Am nevoie de ajutorul vostru,va rog,va implor. Am pierdut buletinul in incinta Center Mall,va rog frumos daca ma puteti ajuta,sa trimiteti pe la prieteni prin lista de messenger poate ajunge la urechea gasitorului. Numele: Chiperi Vlad Michael,Roman. ID de mess: nickname_vladutzz. Am miercuri programare,va rog ajutati-ma,raman dator,dau o bere,2,3,o lada,un camion de bere !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Quote:
Originally Posted by VladM View Post
Cascat...hmm,nu cred,GHINION ! De cand sunt eu nu am pierdut nimic,mai ales acte sau chestii de genu,pana acum nu l-am pierdut,exact astazi cand peste o zi am nevoie de el l-am pierdut,eu zic ca e ghinion.
I-auzi ce norocos esti bai vladutz !
I-ati repede o lama ca viata ta nu mai are nici un sens, esti varza-n beci!
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 21:27   #3703
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by johnson View Post
Ca sa fie treaba si mai buna pe drumurile patriei, ni s-a mai pregatit o surpriza, neplacuta, cum altfel. Un nou tip de radar a fost achizitionat si functioneaza pe un principiu care cel putin deocamdat va fi cam greu de depistat. Au fost instalate pe loganuri mcv, 1.5dci de 85 de cp, au ac, abs si geamuri electrice, iar modul de functionare al camerei este de tip stand by, au o rezolutie mult mai buna, night vision si actionarea radarului se face doar printr-un comutator, doar atunci cand operatorului i se pare ca viteza de deplasare este mai mare. In acest caz, detectorul va anunta ca ati fost surprins deja. Pt a reduce posibilitatea de contestare, au incorporate si gps, pt a reda pe inregistrare si zona in care actiona. IN momentul de fata sunt 200 pregatite de treaba, cam 4-5 pe judet, dar mai urmeaza si altele
Sunt curios daca judetul nostru este printre acele 4-5 .
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 21:28   #3704
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by stefan_88 View Post
Sunt curios daca Neamtul este printre acele judete ...
Speram ca ...NU
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 21:36   #3705
Jok3r K10

Stage 5
 
Jok3r K10's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 937
Member of:
[VW]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by stefan_88 View Post
Sunt curios daca judetul nostru este printre acele 4-5 .
Era vorba ca fiecare judet primeste cate 4-5 Loganuri


Numai tu stii ce ai vrut sa zici "Sunt curios daca judetul nostru este printre acele 4-5"
Jok3r K10 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -