Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 23-10-08, 14:41   #1996
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Am fost la iesirea din Dumbrava la AutoPark Deutch ala ... am facut programare ptr joia viitoare
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 00:46   #1997
h3rodot
Audi Driver

Stage 4
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 177
Member of:
[AUDI]
Default Faza mortala

Se duce azi tata la Primarie sa-si plateasca impozitele ca sa-si inmatriculeze o masina. Si plateste el impozitele lui pe masini , si cum sunt pe aceeasi adresa trebuia sa plateasca si mie... Cand sa plateasca, tanti de la caserie : " 120 ron pt leon-urile baiatului " io avand numai I, si uite asa figurez io la primarie ca proprietar a 2 masini...dar io detin doar una )
__________________
h3rodot is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 13:03   #1998
Jok3r K10

Stage 5
 
Jok3r K10's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 937
Member of:
[VW]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Ar trebui sa te obisnuesti cu gafe de astea! Totusi traim in Romania!
Jok3r K10 is offline   Reply With Quote
Old 25-10-08, 04:38   #1999
h3rodot
Audi Driver

Stage 4
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 177
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Jok3r K10 View Post
Ar trebui sa te obisnuesti cu gafe de astea! Totusi traim in Romania!
Avand in vedere ca au fost gafe in care o persoana vie era in acte decedata, ai dreptate.... suntem in Romania
h3rodot is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 12:56   #2000
ghici_robert

Stage 4
 
ghici_robert's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 216
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

UN NOU CLUB VA LUA FIINTA : CLUBUL CLUBURILOR
Reguli de inscriere :
1.Nu au voie sa se inscrie decat cluburi .
2.Cluburile care doresc sa se inscrie trebuie sa aiba minim un membru .
3.Nu primim cluburi infiintate de femei.
Scopul pentru care s-a infiintat CLUBUL CLUBURILOR
1.Invrajbirea cluburilor unu impotriva celuilant
2.Negocierea impacarii cluburilor
3.Medierea conflictelor intre cluburi
4.Organizarea de pariuri in cazul altercatiilor fizice intre cluburi
Exculderea membrilor :
1.In cazul in care nr. membrilor unui club scade sub 1 membru , clubul respectiv va fi exclus automat
2.In cazul in care trec 20 de zile in care clubul nu face nici o gluma proasta la dresa altui club va fi sanctionat
3.In cazul in care trece o luna si nu se aduc jicniri altui club va fi sanctionat dublu .
4.In cazul in care un membru al clubului este vazut in compania altui membru de la alt club , amandoua cluburile vor fi penalizate
Obligatiile cluburilor membre:
1.Periodic sa aduca jicniri si injurii la adresa altui club.
2.Sa defaimeze periodic sigla altui club.
3.Sa faca tot ce le sta in putintza sa agate femeile membrilor altor cluburi si sa faca poze cu ele.
4.Sa isi planifice intalnirile in asa fel incat sa fie la o distanta de minim 20 km de alta intalnire a altui club si la diferenta de minim 2 ore . ( am vrut sa zic 24 dar nu puteam ca la cate cluburi sunt ar trebui sa fie intrunirile o data la 6 luni ) )
Astept inscrieri

Last edited by ghici_robert; 28-10-08 at 12:58.
ghici_robert is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 13:10   #2001
Jok3r K10

Stage 5
 
Jok3r K10's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 937
Member of:
[VW]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by ghici_robert View Post
UN NOU CLUB VA LUA FIINTA : CLUBUL CLUBURILOR
Reguli de inscriere :
1.Nu au voie sa se inscrie decat cluburi .
2.Cluburile care doresc sa se inscrie trebuie sa aiba minim un membru .
3.Nu primim cluburi infiintate de femei.
Scopul pentru care s-a infiintat CLUBUL CLUBURILOR
1.Invrajbirea cluburilor unu impotriva celuilant
2.Negocierea impacarii cluburilor
3.Medierea conflictelor intre cluburi
4.Organizarea de pariuri in cazul altercatiilor fizice intre cluburi
Exculderea membrilor :
1.In cazul in care nr. membrilor unui club scade sub 1 membru , clubul respectiv va fi exclus automat
2.In cazul in care trec 20 de zile in care clubul nu face nici o gluma proasta la dresa altui club va fi sanctionat
3.In cazul in care trece o luna si nu se aduc jicniri altui club va fi sanctionat dublu .
4.In cazul in care un membru al clubului este vazut in compania altui membru de la alt club , amandoua cluburile vor fi penalizate
Obligatiile cluburilor membre:
1.Periodic sa aduca jicniri si injurii la adresa altui club.
2.Sa defaimeze periodic sigla altui club.
3.Sa faca tot ce le sta in putintza sa agate femeile membrilor altor cluburi si sa faca poze cu ele.
4.Sa isi planifice intalnirile in asa fel incat sa fie la o distanta de minim 20 km de alta intalnire a altui club si la diferenta de minim 2 ore . ( am vrut sa zic 24 dar nu puteam ca la cate cluburi sunt ar trebui sa fie intrunirile o data la 6 luni ) )
Astept inscrieri
Jok3r K10 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 14:30   #2002
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Ghici sper ca nu te superi pe mine daca nu "gust" glumele tale Cred ca exagerezi deja cu 'glumele' tale despre cluburi
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 17:20   #2003
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Scarto View Post
Ghici sper ca nu te superi pe mine daca nu "gust" glumele tale Cred ca exagerezi deja cu 'glumele' tale despre cluburi
GHICI avea de vineri planuri cu ideea CLUBUL CLUBURILOR acu astept sa o puna si in practica )
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 19:52   #2004
mariusD

Stage 5
 
mariusD's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 477
Member of:
[AUDI]
[Opel]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

care cunoaste pe cineva care imi poate monta niste senzori de parcare fata/spate la un audi...? electrician ceva... (nu ciupalaci)...
mariusD is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 20:35   #2005
ghici_robert

Stage 4
 
ghici_robert's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 216
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Scarto......... ai perfecta dreptate glumele mele sunt foarte imbecile .... fac glume atat de aiurea la fel cum e ideia de a face mai multe cluburi decat in Bucuresti..... si nu asta cu cluburile e rau ....rau este ca in Iasi, SV, CT si multe alt orase sunt mai multe cluburi fiecare cu specificul lui dar se intalnesc toti se respecta intre ei sunt prieteni , merg impreuna la evenimente..... astia din Piatra se intalnesc ca, contagiosi la km distanta si orare diferite..... de mers impreuna la evenimente nici nu intra in calcul..... parca sunt niste muieri frustrate ...si sa o luam si sincer .... multi nici nu au treaba cu condusul sau cu pasiunea pt masini ..... uitati'va la Narcis tipul cu BMW ala e maximul de pasiune ...cum are omu ala grija de masina si cat tine la masina lui ..... sau Alin de multe ori omu munceste voluntar numai sa'i iasa o masina cat se poate de bine ......sau la multi alti ..... asta e problema aici in Piatra ..... labareala asta intre cluburi.... si labareala pleaca todeauna de la cei care nu au ei prea multa treaba cu definitia de "club auto" ..... Cluburile din Piatra se fac pe ideia "veniti la noi ca aia sunt prosti" nu am vazut nici un club care sa zica hai la noi ca noi suntem aia cu muzica sau hai la noi ca noi suntem aia care avem supermasini sau hai la noi ca noi suntem aia care avem nevoie de adrenalina.....am auzit numai motivatii de genul .... haideti la noi ca sa nu fiti la ei ...... Ce treaba e asta ???????

Last edited by ghici_robert; 28-10-08 at 20:38.
ghici_robert is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 20:42   #2006
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Ai perfecta dreptate ghici .. dar nu vad rezolvarea in a face misto de ei. Si care cred eu ca e PRINCIPALA problema la noi... e ca toti copchii de 18-19 ani isi fac club. Ah, nu ma primesti in NSL sau in nush ce club? Las ca-mi fac eu clubu meu .. si a 2a zi dimineata aduna alti colegi de clasa 11a din liceu cu daciile parintilor si gata .. au club. Sincer sa fiu .. nici nu stiu daca se pot numi cluburi .. ci mai degraba o adunatura. Oare cand am sa vad si eu un club in Piatra Neamt care sa aiba vreo 2-3 masini (masini, nu carutze de dacii) cu 200 - 300 CP, sau care sa aiba o masina tunata cu gust si misto (gen taxiul lu' Obreja) si altele ... nu .. la noi veti vedea pusti cu dacie din '78 si 2 boxe cu-n cdplayer si ... atat Patetic!

Eu unu m-am resemnat .. de aia nici nu vin la asa zisele intalniri .. de aia nici nu ma inscriu in nici un club .. si tot asa ... cand va fi un club in adevaratul sens al cuvantului, puteti conta pe mine si pe viitorul meu Bertone 2.0 turbo

Pana atunci, numa bine si bafta la certuri
__________________
Burn rubber, not your soul
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 21:08   #2007
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

saracu' viitor bertone
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 21:18   #2008
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Scarto View Post
Ai perfecta dreptate ghici .. dar nu vad rezolvarea in a face misto de ei. Si care cred eu ca e PRINCIPALA problema la noi... e ca toti copchii de 18-19 ani isi fac club. Ah, nu ma primesti in NSL sau in nush ce club? Las ca-mi fac eu clubu meu .. si a 2a zi dimineata aduna alti colegi de clasa 11a din liceu cu daciile parintilor si gata .. au club. Sincer sa fiu .. nici nu stiu daca se pot numi cluburi .. ci mai degraba o adunatura. Oare cand am sa vad si eu un club in Piatra Neamt care sa aiba vreo 2-3 masini (masini, nu carutze de dacii) cu 200 - 300 CP, sau care sa aiba o masina tunata cu gust si misto (gen taxiul lu' Obreja) si altele ... nu .. la noi veti vedea pusti cu dacie din '78 si 2 boxe cu-n cdplayer si ... atat Patetic!

Eu unu m-am resemnat .. de aia nici nu vin la asa zisele intalniri .. de aia nici nu ma inscriu in nici un club .. si tot asa ... cand va fi un club in adevaratul sens al cuvantului, puteti conta pe mine si pe viitorul meu Bertone 2.0 turbo

Pana atunci, numa bine si bafta la certuri
scarto ...da ne poti spune si noua ce masina ai ?.... nici eu nu am inteles aceasta chestie cu x cluburi in oras ...da in fine . Problema principala ...a fost discriminarea dintre cei cu BMW, mercedes , audi .... VW....si cei cu "carutele de dacii ". Toata chestia asta cu comunitatea trebuia sa uneasca pasionatii de masini si tuning ..... numa ca nu prea a fost asa .....
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 21:49   #2009
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Nu am zis-o in nume de rau in legatura cu cei cu dacii. E tot masina, tot 4 roti are, e OK. Ideea era ca prea multi copchii se joaca de-a tuningu punand 2 boxe pe o masina si apoi isi fac club ... si etc. Nush .. la noi aici, mi se pare prea multa copilareala ... sunt si oameni maturi care au pasiune si investesc, cum spunea si ghici, dar majoritatea sunt copii care vor sa se afirme
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 21:56   #2010
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

ideea e ...ca printre acei copchii ...mai sunt si unii care chiar is pasionati de tuning ...dar bugetul nu le permite sa-si modifice masina ...
stefan_88 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -