Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 25-07-13, 16:06   #5236
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 588
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Un pic urat in lacul rosu, se stie portiunea mai naspa, de cum incepi a urca in chei, si pana pe la jumatea pantei la coborare spre gheorgheni. spoi drumul e bun mai putin in gheorgheni in oras. Din gheorgheni e o portiune super dar ca stau radare, eu am prins unul, o masina de aia antica apoi i-am tot dat in goarna, apoi in dealul praidului ar fi un drum ceva mai prostut, tot cam cum e in lacul rosu, poate cateva gropi in plus mai periculoase insa pentru suspensii, dar se pot ocoli daca se da un pic de atentie, in rest, drumuri bune, cat de cat decente.
__________________
23UNU'. 23ALTU'
Pentru alte optiuni apasati tasta 2
Ford Fiesta mk6 1.4 16v 80hP 2003 https://forum.4tuning.ro/121-masina-m...6-1-4-16v.html
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 26-07-13, 19:51   #5237
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 588
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Vad ca, cu pregatirile pentru "vichendul" viitor, nimeni nu se mai ingramadeste pe forum la sectiunea nemtenilor.
Bun, intrebare, stie cineva pe altcineva in piatra neamt care ma poate ajuta cu cativa litri de rasina, niste intaritor pentru rasina si niste fibra de sticla, nu de alta dar m-as apuca un pic si eu de oltean, sau o mica modificare daca nu, pe la ford, chit ca nu ma prezint si eu cu ea. Mi-ar trebui cred vreo 6 litri de rasina, intaritorul adiacent si cativa metri de fibra. Si niste dezmembrari to prin zona, intre piatra neamt si bicaz nu am gasit nimic
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 27-07-13, 12:24   #5238
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 588
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Cine are idee si a mers recent, cum mai e drumul pana sus pe cozla, de la parcul zoo pana la telegondola sus? E rupt, e bun, se poate urca si cu masina mica sau numa' 4X4? As avea chef sa urc pana sus si sa nu am surprize, ca altfel sa ma axez pe alta zona de escaladat.
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-13, 12:22   #5239
ssteef

Stage 1
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 11
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Salutare, stimați colegi! Vă rog să-mi recomandați o vopsitorie auto bună și cu prețuri decente în Piatra Neamț. Sper că am postat rugămintea unde trebuie
ssteef is offline   Reply With Quote
Old 29-07-13, 13:29   #5240
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 588
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

incearca la baietii de la autocustoms la razboieni si vezi ce-ti spun, daca nu, inceaca si la aleks la plm tuning la bacau, sunt numaidecat langa triajul bacau, uite site-ul, vezi cum lucra omul: http://plmtuning.ro/, eu as recomanda sa suni in ambele locuri sa vezi. Ca idee, n litru de vopsea metalizata facuta cum vrei, in precista e un magazin, tocmai ce am intrebat cam cat ajunge, litru, 220 ron eu cred ca nici n-o mai vopsesc dupa inmatriculare la pretul asta.
Oricum, daca e, vorbeste in ambele parti, vezi pretul, cum lucreaza, in cate straturi bla bla bla, timpul lucrarii, sa stii la ce te astepti.
Stima!
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 30-07-13, 19:01   #5241
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 588
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

S-a rezolvat problema cu rasina si fibra de sticla, am facut rost pana la urma, multumesc colegilor care mi-au dat cateva pont-uri.
Ramane totusi a doua intrebare, drumul pe cozla e accesibil sau mai bine sa nu incerc ca e degeaba?
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-13, 10:01   #5242
ssteef

Stage 1
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 11
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Don Eduardo, îți mulțumesc pentru răspuns, însă eu căutam o vopsitorie din oraș, nu de lângă, întrucât trebuie să las mașina acolo.
Am primit un răspuns pe privat și voi merge acolo zilele următoare. Am să vă comunic părerile de după vopsire
ssteef is offline   Reply With Quote
Old 07-08-13, 07:12   #5243
ghici_robert

Stage 4
 
ghici_robert's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 216
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

TUNING FEST PIATRA NEAMT 2013 . Filmul evenimentului, interviuri cu majoritatea participantilor si tot ce se mai poate in cel mai complex material de prezentare facut pentru un eveniment din Piatra Neamt .
Materialul video este realizat de colegii de la Televiziunea NEAMT ONLINE – www.neamt.tv
http://www.ziarpiatraneamt.ro/tuning...ra-neamt-2013/
ghici_robert is offline   Reply With Quote
Old 11-08-13, 12:20   #5244
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 588
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Drumul de urca pe cozla la telegondola din ce am vazut in bataia farurilor e inaccesibil.
Vin acum cu alta intrebare, un loc de indreptat jantele si de umplut rotile cu nitrogen in piatra neamt, stie cineva?
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 11-08-13, 13:12   #5245
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by don_eduardo37 View Post
Drumul de urca pe cozla la telegondola din ce am vazut in bataia farurilor e inaccesibil.
Vin acum cu alta intrebare, un loc de indreptat jantele si de umplut rotile cu nitrogen in piatra neamt, stie cineva?
Nu se pote urca,am incercat eu sa urc cu un matiz si era sa o iau pe scurtatura la cobarare))
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 12-08-13, 10:54   #5246
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 588
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Am vazut cum e sapat drumul, am incercat sa urc acum vreo saptamana si era impracticabil, numai de mountain-bike e acolo acum.
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 19-08-13, 05:55   #5247
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 959
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

mai merge careva la floreni pe 24, 25?
https://forum.4tuning.ro/16-curse-acc...editia-iv.html
NT33EXE is offline   Reply With Quote
Old 06-09-13, 07:21   #5248
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 588
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Stie cineva stie cum e drumul prin zona? Am marcat traseul in poza atasata. Multumesc anticipat!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Clipboard01.jpg
Views:	59
Size:	164.9 KB
ID:	2849731  
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-13, 16:59   #5249
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 588
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Ne poate informa cineva ce masini civile folosesc cei de la brigada rutiera P.Neamt in teren in afara de MCV-uri? Adica ce masini civile cu Radar avem in Neamt si ce radare au montate daca se poate. Azi am auzit ceva de un opel parca prin zona Girov...
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 28-09-13, 10:50   #5250
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Din ce stiu, mai au un Logan alb, model vechi, berlina, neinscriptionat... si MCV-urile.

Opel nu cred ca au.. si oricum, daca cautam nitel prin legi .. nu stiu daca e tocmai legal ce fac ei, adica masini cu radar neinscriptionate.
__________________
Burn rubber, not your soul
Scarto is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -