Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

View Poll Results: Ai participa la un astfel de concurs ?
Da 70 67.31%
Posibil 24 23.08%
Nu 10 9.62%
Voters: 104. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 23-07-09, 21:39   #1
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Exclamation Got Skillz ? by Katana Team

Am decis sa organizam si noi un mic eveniment in orasul nostru, pentru distractie mai mult si poate o unire mai mare a comunitatii 4tuning din Piatra Neamt si nu numai.
Dorim sa organizam un concurs de indemanare in poligon, 2 ture cronometrate cu startul de pe loc.

Evenimentul va avea loc pe 23 august 2009 in poligonul municipal Piatra Neamt!

Cererea de inscriere se va trimite pe adresa : Shuriken_ro@yahoo.com

Tel contact: 0721208313
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ktnafsh1.jpg
Views:	124
Size:	3.59 MB
ID:	1049817  
Attached Files
File Type: doc Cerere_de_participare__GOT_SKILLZ_.doc (13.0 KB, 28 views)

Last edited by boy_wonder; 18-08-09 at 20:06.
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 22:49   #2
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

Astept si argumente, nu doar un vot ! Ms
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 02:47   #3
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

Man e o idee foarte buna si nota 10 pentru initiativa...dar din cate am vazut eu poligonul ala zici ca a fost al armatei inainte (au lasat niste cratere pe alocuri)......daca ai nevoie de ajutor spune ca il ofer cu placere...pana una alta am o idee, propunere, ia vorbiti voi cu Stefan (pinalty) si spunetii ca e timpul pentru un astfel de event si la Piatra ca poate va ajuta...Fi atent la combinatia asta... "Piatra Neamt Ring", traseu in jurul stadionului....dar nu asa cum e acum...cu jaloane puse in anumite locuri...un circuit in jurul stadionului...ar fi o treaba misto tare, ati rupe gura targului...si in parcare la stadion sa fie expo& stuff... Sa faceti ceva frumos invitati si voi Jud. Neamt, Jud Bacau, Iasi ...un expo...o indemanare...poate un drift...burn...liniute din ambreiaj ar fi o treaba.... nu? Daca nu va poate oferi suport si ceea ce am zis eu nu suna bine...oricand e o idee f buna si poligonul cu aceleasi probe, chestii... (poate un gratar, o proba de mancat mici proba de Halbere non'alcoolice ceva ceva...pfai...) That would really be kweel
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 11:20   #4
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

E o idee buna , chestia asta s-a mai facut dar daca e se poate face la scara mai mare, anuntata din timp , organizataa frumos!
Eu zic sa incercati, e ceva nou si cred ca ar fi participanti !Anuntati ce si cum cand stabiliti!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 15:18   #5
ThunderRa

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 343
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

Daca vreti ajutor cred ca mai degraba v-ar ajuta Razvan Bobeanu (secretar de stat in Ministerul Tineretului si Sportului). Am sa-l intreb maine ce zice...
ThunderRa is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 15:49   #6
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

Quote:
Originally Posted by ThunderRa View Post
Daca vreti ajutor cred ca mai degraba v-ar ajuta Razvan Bobeanu (secretar de stat in Ministerul Tineretului si Sportului). Am sa-l intreb maine ce zice...
Ideea era de un event local menit sa ne aduca impreuna ... pe toti , pentru i actiune , pentru ceva mai complex nu cred ca se pune problema. Masinile care intra acolo sunt destul de putine, din cauza drumului si ma gandesc ca daca ar veni din alte localitati cu masini puternice....ar fi o problema drumul de acces!


P.S. Minunat ar fi sa gasiti niste sponsori si sa oferiti si niste premii simbolice ca sa fie mai interesant, sa gasiti pe cineva cu o sonoarizare dispus sa faca un pic de atmosfera, poate ceva stand cu ceva de baut, de mancat n-ar fi rau deloc o zi de asta in poligon!

Last edited by Ali_ump; 24-07-09 at 15:52.
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 16:25   #7
ThunderRa

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 343
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

Solutia pentru premiere e simpla: se pune o taxa de participare si apoi, evident, The Winner Takes All
ThunderRa is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 16:26   #8
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

Quote:
Originally Posted by ThunderRa View Post
Solutia pentru premiere e simpla: se pune o taxa de participare si apoi, evident, The Winner Takes All
Si asta e o varianta buna! Ideei sunt, sa vedem practic!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 17:53   #9
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

Quote:
Originally Posted by ThunderRa View Post
Solutia pentru premiere e simpla: se pune o taxa de participare si apoi, evident, The Winner Takes All
asta era si ideea , oricum va fi o taxa de participare (modica spun eu, ca sa isi poata permite oricine) , iar la sfarsit se vor inmana cupe si diplome (speram sa avem si cui), ca daca sunt 3 care se baga la proba ..mai bine nu mai facem.
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 25-07-09, 22:58   #10
ShurikeN
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
ShurikeN's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 433
Member of:
[Hyundai]
[KATANA TEAM]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

ACESTA ESTE TRASEUL. Calea de acces nu este asa de "praf" desi e drum de tara. Eu cred ca pot intra masini care au garda mai mare de 10-15 cm de sol. Oricum, noi am facut un poll pentru a vedea cine ar fi interesat sa participe la un asemenea eveniment, nu "daca este o idee buna". Probabil vor fi 2 probe de viteza alcatuite din 2 ture fiecare, iar cel mai bun timp scos din cele 2 manse va fi trecut pe liste.

Zic 2 probe pentru a putea oferi participantilor ocazia de-a se acomoda cu traseul. Va fi si o sesiune de incalzire in care toti participantii vor putea face 2 ture de traseu pentru a-l invata...
Attached Files
File Type: avi IMG_0414.AVI (14.42 MB, 180 views)

Last edited by ShurikeN; 25-07-09 at 23:11.
ShurikeN is offline   Reply With Quote
Old 26-07-09, 09:53   #11
43_ILA

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 50
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

pot sa vin cu cart-ul?
43_ILA is offline   Reply With Quote
Old 26-07-09, 19:51   #12
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Man e o idee foarte buna si nota 10 pentru initiativa...dar din cate am vazut eu poligonul ala zici ca a fost al armatei inainte (au lasat niste cratere pe alocuri)......daca ai nevoie de ajutor spune ca il ofer cu placere...pana una alta am o idee, propunere, ia vorbiti voi cu Stefan (pinalty) si spunetii ca e timpul pentru un astfel de event si la Piatra ca poate va ajuta...Fi atent la combinatia asta... "Piatra Neamt Ring", traseu in jurul stadionului....dar nu asa cum e acum...cu jaloane puse in anumite locuri...un circuit in jurul stadionului...ar fi o treaba misto tare, ati rupe gura targului...si in parcare la stadion sa fie expo& stuff... Sa faceti ceva frumos invitati si voi Jud. Neamt, Jud Bacau, Iasi ...un expo...o indemanare...poate un drift...burn...liniute din ambreiaj ar fi o treaba.... nu? Daca nu va poate oferi suport si ceea ce am zis eu nu suna bine...oricand e o idee f buna si poligonul cu aceleasi probe, chestii... (poate un gratar, o proba de mancat mici proba de Halbere non'alcoolice ceva ceva...pfai...) That would really be kweel
Asta ar fi prea frumos daca s-ar putea dar nu prea cred ca vre Pinalty...
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 26-07-09, 21:29   #13
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
Asta ar fi prea frumos daca s-ar putea dar nu prea cred ca vre Pinalty...
BAIETI INCERCAREA MOARTE N'ARE!!! Din toti primarii care ii stiu eu al vostru a facut multe chestii frumoase pentru oras si locuitorii lui. Sunteti o comunitate mare...singura din Neamt, singura comunitate cu adevarat. Tg. NT 0, Bicaz 0, Roman 0...Piatra e fortza!!! Vorbiti cu el, expuneti situatia, targetul...ce naiba...vine campania nu??? "Eveniment organizat cu sprijinul primariei...bla bla...si al primarului bla bla " + Aia nu e strada centrala nu e mare vrajeala...se inchide strada aia cand este un meci...pana mea...ar putea fi inchisa si deviata circulatia pe stradute adiacente FOARTE USOR!!! Ar fi belea rau de tot sa fie circuit ala si in centru, in parcare sa fie Expo!!! BELEA!!! Si nu e chiar atat de greu de realizat! Luati frumos o poza de pe Wikimapia cu zona, trasati si voi strazile de inchis cu un marker portocaliu, traseu ocolitor cu un marker roz...mergeti cu foita la Dom Primar...expuneti problema, avantajele...cautati sponsori si rupeti gura targului!!! SI sa fie evenimentul organizat de voi toti, de comunitate!!! Katana cu initiativa si masterplanul dar sa va implicati toti ...eu zic ca ar fi frumos pt toti...se sfarseste vara, incep iar facultatile, pleaca iar lumea...ar fi frumos
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 26-07-09, 21:57   #14
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

Este deja in plan si altceva , sper sa si iasa
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 21:47   #15
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

in concluzie , avem sustinerea (macar in participare) a voastra ? sau daca e sa organizam, o sa concuram tot noi ???

evenimentul l-am vrea pe 22 august ...
VaLeX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -