Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

View Poll Results: Ai participa la un astfel de concurs ?
Da 70 67.31%
Posibil 24 23.08%
Nu 10 9.62%
Voters: 104. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 13-08-09, 14:35   #61
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Got Skillz ? by Katana Team

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Am găsit şi un motociclist să vă ajute, e de-al vostru, l-a trădat stickerul de pe rezervor
pfaii ce tare e poza asta.chiar ca i-a tradat stikerul de pe rezervor
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 13-08-09, 16:23   #62
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Got Skillz ? by Katana Team

Păi din lipsă de permis o să vin doar cu încurajările şi cu ceva băieţi din Bacău, dacă or să vrea, mai mult...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 13-08-09, 20:48   #63
DarkDevil666

Stage 3
 
DarkDevil666's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 117
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

Quote:
Originally Posted by ThunderRa View Post
Gresesti... pe un circuit atat de virajat sunt avantajate hatchback-urile usurele cu suspensie tare si joasa si cu anvelope late. Diferenta de putere a motorului se observa foarte bine atunci cand conteaza acceleratia pe iesirea din viraj si accelerarile rapide pe distante mici. Sedanurile sunt penalizate de existenta portbagajului care se traduce in abordari diferite ale curbelor stranse. La fel si toate masinile de clasa medie si mare, evident dezavantajate de latimea traseului si virajele stranse.
Mai mult, masinile diesel a caror avantaj tine de cuplu, sunt aici condamnate pentru ca nu au unde sa-si puna in valoare atuurile...
Parerea mea...

Ca sa-ti dau un exemplu, eu unul scot un timp mai bun pe traseul asta cu Sandero sotiei mele (1.6 8v si 90 CP) decat cu Megane-ul meu (1.6 16v si 110 CP).

Evident, nu mai vorbesc de faptul ca un Audi cu quattro sau o alta berlina cu 4x4 (Subaru, Mitsu, etc) devine automat favorita pe traseul asta... Se pare ca am sa vin sa fac fotografii, nu sa particip. Tot fun va fi Aici are toate sansele sa castige mult-discutatul TT. E un traseu facut special, parca, pentru o astfel de masina.

Din pacate o sa fiu plecat la mare in perioada aia cu TT-ul si nu o sa pot ajunge la eveniment...dar sper sa faca impresie buna colegii mei...asta e..
__________________
DARKNIGHT RACER
DarkDevil666 is offline   Reply With Quote
Old 13-08-09, 21:59   #64
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

Quote:
Originally Posted by DarkDevil666 View Post
Din pacate o sa fiu plecat la mare in perioada aia cu TT-ul si nu o sa pot ajunge la eveniment...dar sper sa faca impresie buna colegii mei...asta e..
Damn ...erai clar favorizat...pacat
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 13-08-09, 22:37   #65
Red Celica

Stage 5
 
Red Celica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,908
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Got Skillz ? by Katana Team

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Ar fi o chestie buna! SA veniti , va veni si LKN-ul la un drift demo, FLP , Red Line Drift speram sa ne onoreze cu prezenta...! O sa fie distractie!
Felicitari baietii pentru initiativa si la mai multe... intr-adevar va confirm prezenta pentru demonstratii si de ce nu si o mansa contra cronometru....dar tot de-a latu'... din ce am vorbit cred ca voi veni cu Mishu (sierra rosie), Lucian (Ascona rosie cu galben) si Fritz...

https://www.youtube.com/watch?v=0D0HO2ftvP8

Pana atunci ne vedem maine la un test al poligonului. Sper sa pot ajunge pana la 19 pa PN, ca eu de la voi plec direct in concediu si ma intorc chiar pe 23 direct la voi... Apropos, vreau sa ma ajutati cu ceva:

Eu ajunga maine la voi cu 4 roti de concurs pe care le voi folosi la testele de maine. Am sa vin cu inca 4-6 cauciucuri pentru evenimentul din 23. Rugamintea mea este sa ma ajute unul din voi sa las jantele cu anvelopele roase de maine + anvelopele bune si le duca undeva la montaj (contra cost bineinteles) si sa le aduca la eveniment... credeti ca se poate?

Bafta
__________________
E36 M3 EVO TURBO 500+ CP- Razvan LKN -!!! LIVE LIFE SIDEWAYS !!!!!

Last edited by Red Celica; 13-08-09 at 22:40.
Red Celica is offline   Reply With Quote
Old 13-08-09, 23:59   #66
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Got Skillz ? by Katana Team

Quote:
Originally Posted by Red Celica View Post
Felicitari baietii pentru initiativa si la mai multe... intr-adevar va confirm prezenta pentru demonstratii si de ce nu si o mansa contra cronometru....dar tot de-a latu'... din ce am vorbit cred ca voi veni cu Mishu (sierra rosie), Lucian (Ascona rosie cu galben) si Fritz...

https://www.youtube.com/watch?v=0D0HO2ftvP8

Pana atunci ne vedem maine la un test al poligonului. Sper sa pot ajunge pana la 19 pa PN, ca eu de la voi plec direct in concediu si ma intorc chiar pe 23 direct la voi... Apropos, vreau sa ma ajutati cu ceva:

Eu ajunga maine la voi cu 4 roti de concurs pe care le voi folosi la testele de maine. Am sa vin cu inca 4-6 cauciucuri pentru evenimentul din 23. Rugamintea mea este sa ma ajute unul din voi sa las jantele cu anvelopele roase de maine + anvelopele bune si le duca undeva la montaj (contra cost bineinteles) si sa le aduca la eveniment... credeti ca se poate?

Bafta
se poate! vorbesti cu orice membru de la katana team ..si vei primi ajutor! eu din pacate maine nu ajung la intalnire!
si pentru restu..daca aveti nevoie de orice favor..daca ne sta in putere va ajutam cum putem!
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 02:19   #67
euromarket

Stage 3
 
euromarket's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 116
Default Re: Got Skillz ? by Katana Team

buna treaba cu expo.... eu ma bag si la expo dar in cazul acesta cu rugamintea de a intra la indemnare in partea a doua a zilei... ca sa nu ma frec cu cauciucurile si sa las lumea sa admire spartanul ... daca sunteti de acord

un preview se poate vedea la www.rpi.ro/lnc
__________________
Logan 1.6 Enhanced www.rpi.ro/lnc

Last edited by Ali_ump; 14-08-09 at 09:35.
euromarket is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 09:32   #68
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default

Quote:
Originally Posted by Red Celica View Post
Felicitari baietii pentru initiativa si la mai multe... intr-adevar va confirm prezenta pentru demonstratii si de ce nu si o mansa contra cronometru....dar tot de-a latu'... din ce am vorbit cred ca voi veni cu Mishu (sierra rosie), Lucian (Ascona rosie cu galben) si Fritz...

https://www.youtube.com/watch?v=0D0HO2ftvP8

Pana atunci ne vedem maine la un test al poligonului. Sper sa pot ajunge pana la 19 pa PN, ca eu de la voi plec direct in concediu si ma intorc chiar pe 23 direct la voi... Apropos, vreau sa ma ajutati cu ceva:

Eu ajunga maine la voi cu 4 roti de concurs pe care le voi folosi la testele de maine. Am sa vin cu inca 4-6 cauciucuri pentru evenimentul din 23. Rugamintea mea este sa ma ajute unul din voi sa las jantele cu anvelopele roase de maine + anvelopele bune si le duca undeva la montaj (contra cost bineinteles) si sa le aduca la eveniment... credeti ca se poate?

Bafta
Se rezolva Razvan , fara probleme discutam la fata locului! Multumim pentru sprijinul acordat!

Se poate face treaba asta fara probleme masinile participante la indemanare vor avea parcul lor unde vor fi parcate, masinile de expo vor fi in alta parte a poligonului

Last edited by Ali_ump; 14-08-09 at 09:35.
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 11:31   #69
simionstef

Stage 3
 
simionstef's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 135
Default Re: Got Skillz ? by Katana Team

deci, pana la urma, se poate inscrie oricine, indiferent daca apartine sau nu vreunui grup?

si... FELICITARI PENTRU INITIATIVA !
simionstef is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 11:41   #70
ghici_robert

Stage 4
 
ghici_robert's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 216
Default Re: Got Skillz ? by Katana Team

Eu zic ca daca tot e vb de 2 ture de poligon .... ca sa fie ceva tare si de dat pe youtube si sa mai si radem 2 ani si sa se povesteasca 3 luni ..... eu zic ca prima tura sa fie normala si a doua cu spatele ) acolo sa vezi tu soferie cand bagi marsalier' si vrei sa mai scoti si timp bun ...sa vezi tu acolo cum ies baieti in decor ) ...pare aiurea sa o arzi cu spatele tot poligonul dar ar iesi ceva cu totul deosebit
ghici_robert is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 11:49   #71
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Got Skillz ? by Katana Team

Poate o demonstrativa de genu o sa organizam la final ! Ar fi interesant pentru cei dispusi bineinteles!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 11:50   #72
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Got Skillz ? by Katana Team

Quote:
Originally Posted by simionstef View Post
deci, pana la urma, se poate inscrie oricine, indiferent daca apartine sau nu vreunui grup?

si... FELICITARI PENTRU INITIATIVA !
Oricine doreste este binevenit sa se inscrie
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 12:15   #73
D@N_NSL
Dacia Driver

Stage 5
 
D@N_NSL's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 890
Member of:
[DACIA]
Default Re: Got Skillz ? by Katana Team

poate le arata ghici la baieti o tura in marsalier daca tot a venit cu ideea
D@N_NSL is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 13:02   #74
ShurikeN
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
ShurikeN's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 433
Member of:
[Hyundai]
[KATANA TEAM]
Default Re: Got Skillz ? by Katana Team

Momentele surpriza nu vor lipsi cu siguranta.. ne vom pune tartacutele la contributie si vom scoate ceva interesant la iveala. Cat despre partea cu mersul inapoi ... ar fi ceva Eu o votez. )
ShurikeN is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 13:29   #75
NT-08-MPR

Stock
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 6
Default Re: Got Skillz ? by Katana Team

ar fi ceva o cursa cu spatele .... la sfarsit ....e obligatoriu sa ma inscriu pe net sau pot sa ma inscriu atunci pe 23 ?
NT-08-MPR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -