Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

View Poll Results: Ai participa la un astfel de concurs ?
Da 70 67.31%
Posibil 24 23.08%
Nu 10 9.62%
Voters: 104. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 05-08-09, 12:12   #16
RazvanB

Stage 3
 
RazvanB's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 101
Member of:
[DACIA]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

eu particip cum si cu ce pot
RazvanB is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 01:01   #17
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

Deci in masura in care se organizeaza ceva , if i can help... just say it , in ceea ce priveste promovarea ,,, iar pot ajuta sa facem ceva ok , frumos ! O sa vb La SV cu Razvan poate vine la O demonstratie de drfit impreuna cu gasca vesela, Iasi-ul poate ne sprijina, BAcaul cu Aleks , Sageata si compania! O sa fie lume si participanti , totul este sa se faca demersurile de organizare ,restul tine de promovare ! Doar anuntati din timp sa stie lumea !
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 10:56   #18
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

Evenimentul va avea loc (daca reusim sa dam de proprietar) , pe 23 august !
In cateva zile , maxim o saptamana speram sa punem la punct toate detaliile.
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 11:53   #19
ThunderRa

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 343
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

Concursul e pe categorii sau e open? Sa stiu daca are sens sa ma inscriu...
ThunderRa is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 15:33   #20
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

Quote:
Originally Posted by ThunderRa View Post
Concursul e pe categorii sau e open? Sa stiu daca are sens sa ma inscriu...
Open, nu cred ca pe acest circuit conteaza masina, mai mult soferul.
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 17:53   #21
ThunderRa

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 343
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

Gresesti... pe un circuit atat de virajat sunt avantajate hatchback-urile usurele cu suspensie tare si joasa si cu anvelope late. Diferenta de putere a motorului se observa foarte bine atunci cand conteaza acceleratia pe iesirea din viraj si accelerarile rapide pe distante mici. Sedanurile sunt penalizate de existenta portbagajului care se traduce in abordari diferite ale curbelor stranse. La fel si toate masinile de clasa medie si mare, evident dezavantajate de latimea traseului si virajele stranse.
Mai mult, masinile diesel a caror avantaj tine de cuplu, sunt aici condamnate pentru ca nu au unde sa-si puna in valoare atuurile...
Parerea mea...

Ca sa-ti dau un exemplu, eu unul scot un timp mai bun pe traseul asta cu Sandero sotiei mele (1.6 8v si 90 CP) decat cu Megane-ul meu (1.6 16v si 110 CP).

Evident, nu mai vorbesc de faptul ca un Audi cu quattro sau o alta berlina cu 4x4 (Subaru, Mitsu, etc) devine automat favorita pe traseul asta... Se pare ca am sa vin sa fac fotografii, nu sa particip. Tot fun va fi Aici are toate sansele sa castige mult-discutatul TT. E un traseu facut special, parca, pentru o astfel de masina.
__________________
Renaut Megane Sedan Lux Privilege 2.2 2008
1.6l 16v 110 CP
Pioneer AVH-P3100DVD, Pioneer speakers, Focal Subwoofer, Renault Sport sparks, Borbet LV4 Alloy Wheels, LLumar window film

Last edited by ThunderRa; 09-08-09 at 18:05.
ThunderRa is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 22:16   #22
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Eveniment by KATANA TEAM

Quote:
Originally Posted by ThunderRa View Post
Gresesti... pe un circuit atat de virajat sunt avantajate hatchback-urile usurele cu suspensie tare si joasa si cu anvelope late. Diferenta de putere a motorului se observa foarte bine atunci cand conteaza acceleratia pe iesirea din viraj si accelerarile rapide pe distante mici. Sedanurile sunt penalizate de existenta portbagajului care se traduce in abordari diferite ale curbelor stranse. La fel si toate masinile de clasa medie si mare, evident dezavantajate de latimea traseului si virajele stranse.
Mai mult, masinile diesel a caror avantaj tine de cuplu, sunt aici condamnate pentru ca nu au unde sa-si puna in valoare atuurile...
Parerea mea...

Ca sa-ti dau un exemplu, eu unul scot un timp mai bun pe traseul asta cu Sandero sotiei mele (1.6 8v si 90 CP) decat cu Megane-ul meu (1.6 16v si 110 CP).

Evident, nu mai vorbesc de faptul ca un Audi cu quattro sau o alta berlina cu 4x4 (Subaru, Mitsu, etc) devine automat favorita pe traseul asta... Se pare ca am sa vin sa fac fotografii, nu sa particip. Tot fun va fi Aici are toate sansele sa castige mult-discutatul TT. E un traseu facut special, parca, pentru o astfel de masina.
ai dreptate in ceea ce spui... dar concursul asta nu`i facut neaparat pentru a face nu stiu ce performanta...ci mai mult 4 fun..si sa mai revigoram activitatea comunitatii din oras.
sa vedem in primul rand cati se vor inscrie...si cum se va desfasura primul eveniment...ca pe urma... o sa facem ceva mai complex..pe categorii...exact ca la carte!
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 22:30   #23
ShurikeN
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
ShurikeN's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 433
Member of:
[Hyundai]
[KATANA TEAM]
Default Re: Got Skillz ? By Katana Team

Aici este formularul pe baza caruia va puteti inscrie. Dupa cum ati inteles din mesajele anterioare...micul concurs se va tine pe data de 23, asa ca am decis sa va anuntam OFICIAL din timp pentru a va putea inscrie in numar cat mai mare. Rog sa postati aici numele fiecaruia si masina cu care doreste sa participe pentru a putea intocmi o lista pe baza careia sa vedem cum ne organizam.

Pentru a nu aparea discutii legate de puterea masinii si alte chestii de genul.. vom incerca sa amenajam traseul in asa fel incat pe liniile drepte sa fie mici obstacole pentru a stimula atentia soferilor.. nu acceleratia masinilor

Speram sa fiti alaturi de noi in incercarea noastra de-a diversifica actiunile de tuning din Piatra Neamt si nu uitati : It's FOR FUN !
Attached Files
File Type: doc Cerere_de_participare [GOT SKILLZ].doc (13.0 KB, 63 views)
ShurikeN is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 08:39   #24
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Got Skillz ? By Katana Team

Bravo pentru initiativa , sper sa iasa ceva frumos , votat : DA
aaa ... si am vazut ca se vorbea ceva de bani in pagina anterioara , ar fi frumos sa se stranga de la toti niste bani, si primele 3 locuri sa fie premiate ....

o intrebare ... se organizeaza time atak si pentru motoare ?!?
daca da , eu ma bag
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 11:10   #25
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Got Skillz ? By Katana Team

Taxa de participare? Cat va fi? S-a stabilit? Asteptam informare cat mai completa!

Last edited by Ali_ump; 10-08-09 at 13:29.
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 14:42   #26
ShurikeN
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
ShurikeN's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 433
Member of:
[Hyundai]
[KATANA TEAM]
Default Re: Got Skillz ? By Katana Team

Taxa de inscriere este de 15 lei de persoana. Cursa va fi Time Attack doar pentru masini. Se vor tine 2 etape.. a cate doua ture dupa cum am spus anterior. Cel mai bun timp din cele doua manse se va lua inconsiderare.
ShurikeN is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 15:27   #27
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Got Skillz ? By Katana Team

Si ceva frumos realizat de baieti: ca prezentare!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	got skillz.jpg
Views:	183
Size:	3.40 MB
ID:	1040391  
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 19:57   #28
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Got Skillz ? by Katana Team

ca si chestie, am auzit ceva zvonuri ca ar veni iar 4tuning-u si baietii veseli la suceava, la carfur, cam in aceasi perioada...
bakal is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 21:37   #29
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Got Skillz ? by Katana Team

Cred ca ceva mai tarziu, de 23 ...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 22:06   #30
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Got Skillz ? by Katana Team

duminica e gratar la Onesti si o sa anunt baietzii si va anunt daca vine cineva de la Onesti
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -