Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 23-02-11, 20:39   #61
ciuz

Stock
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 5
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Quote:
Originally Posted by alios View Post
de Tutuianu sa fugiti ca dracu de tamaie... sunt niste nesimtiti care repara masini in curtea casei... dai comanda de piese, dai avans si a doua zi nevoie piese... apar motive ca intarzie ca poate ajunge poimaine...

nesimtire crunta, mai ales mosu si fiisu, au un sictir pe ei de zici ca numai ei exista in tot orasul asta..

de Cosamira la fel, va duceti la ei numai daca aveti asigurare, chiar si atunci e posibil sa va tina masina in service pana primesc ei bani de la asigurator si stiu 2 cazuri in care a durat 2 luni... in rest au niste preturi si seful lor Vacariu este un nesimtit mare, daca il intrebi ceva sau incerci sa porti o discutie cu el... il deranjezi se uita la tine de zici ca iti trage si una.. cum de iti permiti sa il intrebi asa ceva... nesimtire mare si acolo

interauto are niste preturi de te indoaie...

autopark deutch sunt cam amatori, cel putin anul trecut cand am fost la ei sa-mi faca o diagnoza la un T5... nici nu aveau soft.. cand au deschis capota nici nu stiau unde este filtrul de aer... jale de tot.. le-am zis sa ma lese, ca nu le fac reclama negativa... dar sa ma lese sa plec, sa nu se apuce sa-mi demonteze masina ca asa ramane

mecanic bun de VW si Opel e unu care are atelier la service-ul Daewoo din ciritei.. sincer imi scapa numele lui, dar e meserias, a demontat si facut mii de masini.

iar un service bun cu vopsitorie este la Ciubotariu.. vis-a-vis de Cocktail Tunning pe centura...

este un tip acolo, meserias rau, iti aduce la linie orice tabla indoita, si preturile sunt mai mult decat accesibile.. am facut un T4 acum 3 ani la ei.. 1000 lei pentru vopsit ici colo unde era rugina, apoi un polish profesional, mi-a gazat si spoilerele cu negru... a vopsit si calotele interioare.. a iesit NOUA masina, nici nu o mai recunosteam
Bai baiatule , cel nemultumit de toate serviceurile din Piatra Neamt referitor la InterAuto au niste preturi normale de piata , iar la Cosamira am fost recent printr-o anumita asigurare cu o dauna unde toata echipa a fost ok inclusiv si seful iar masina mi-am ridicat-o dupa ce a fost gata fara sa astept sa primeasca bani de la asigurare cum ai precizat mai sus deci in concluzie cred ca este vorba de invidie sau concurenta ?? Sau ambele? ??
ciuz is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 20:52   #62
laurentiu NT

Stage 4
 
laurentiu NT's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Recomand pe cei de la Start Auto Service de la Dumbrava(moldovenii).
laurentiu NT is offline   Reply With Quote
Old 25-02-11, 15:06   #63
DarkNight_Racer

Stage 5
 
DarkNight_Racer's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 419
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

da, dar au cele mai mari preturi din oras
DarkNight_Racer is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 18:15   #64
sorryn68

Stock
 
Join Date: May 2009
Posts: 8
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Nu e un service bun. Sunt niste escroci pentru ca nu-ti spun niciodata la ce nota de plata sa te astepti, si pe urma te jupoaie de bani si nici macar nu iti fac factura. NU VA RECOMAND ACEST SERVICE !@ AICI NESIMSIREA E LA EA ACASA !!! VA VOR LUA BANII DEGEABA !!
sorryn68 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 17:48   #65
M@TRIX

Stage 3
 
M@TRIX's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 151
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Quote:
Originally Posted by sorryn68 View Post
Nu e un service bun. Sunt niste escroci pentru ca nu-ti spun niciodata la ce nota de plata sa te astepti, si pe urma te jupoaie de bani si nici macar nu iti fac factura. NU VA RECOMAND ACEST SERVICE !@ AICI NESIMSIREA E LA EA ACASA !!! VA VOR LUA BANII DEGEABA !!
La cine te referi mai exact din toti cei mentionati mai sus?
M@TRIX is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 19:05   #66
sorryn68

Stock
 
Join Date: May 2009
Posts: 8
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Anania este un service exagerat de scump. Raportul calitate pret este cel mai slab din cate service-uri am vazut. Plus ca cei de acolo ( conducerea evident ) sunt niste escroci de rand. Te taxeaza cat nu face si nici factura nu dau. Sunt niste evazionisti nenorociti. Javre.
sorryn68 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 19:06   #67
sorryn68

Stock
 
Join Date: May 2009
Posts: 8
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Quote:
Originally Posted by sorryn68 View Post
Nu e un service bun. Sunt niste escroci pentru ca nu-ti spun niciodata la ce nota de plata sa te astepti, si pe urma te jupoaie de bani si nici macar nu iti fac factura. NU VA RECOMAND ACEST SERVICE !@ AICI NESIMSIREA E LA EA ACASA !!! VA VOR LUA BANII DEGEABA !!
La Anania ma refer.
sorryn68 is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 23:35   #68
xmen92

Stock
 
Join Date: May 2011
Posts: 2
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Eu am fost la TUTUIANU pentru piese si erau sictiriti rau, mai mult parca ii deranjam decit le aduceam bani.

Am telefonat la citeva serviceuri si tariful standard este 40lei/ora.

Aveti exemple de costuri de reparatii de caroserie??

A fost cineva la service oficial Opel, Ford etc?? Aveti exemple de preturi?
xmen92 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 10:55   #69
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Quote:
Originally Posted by xmen92 View Post
Eu am fost la TUTUIANU pentru piese si erau sictiriti rau, mai mult parca ii deranjam decit le aduceam bani.

Am telefonat la citeva serviceuri si tariful standard este 40lei/ora.

Aveti exemple de costuri de reparatii de caroserie??

A fost cineva la service oficial Opel, Ford etc?? Aveti exemple de preturi?
am fost eu mai demult la bacau la opel... mi-am dat cu bata-n cap ce tarife au aia acolo...si la piese si la manopera. Aia nu stiu sa repare... iti zice clar..trebuie inlocuit
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 16:16   #70
xmen92

Stock
 
Join Date: May 2011
Posts: 2
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Ce tarife, da-ne si noua detalii?
xmen92 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 17:17   #71
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Quote:
Originally Posted by xmen92 View Post
Ce tarife, da-ne si noua detalii?
nu stiu sa-ti spun...am fost acum 4 ani ultima oara...deci mare lucru nu-mi amintesc,decat ca am ramas uimit de tarife(fiind prima oara cand reparam o masina intr-o reprezentanta)
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 29-06-11, 14:54   #72
Averescu

Stock
 
Averescu's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 5
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Taci ba ca nu stii ce vorbesti. Fara suparare...nu'l mai pupa pe Anania atata'n c*r...ca deabea ma abtin sa spun niste faze cu masini care au intrat acolo in service...care daca le spun nu mai au clientii nici care ii au acum.

Iar de cat sa mergi la Anania service unde iti vinzi casa ca sa iti schimbe o bucsa mai bine te duci frumos la Bacau la un service MUUULT mai bun pe bani MUUULT mai putini...sau la Piatra...sau la Iasi. In Roman nu e de bagat masina in service. (eu asa am facut)

Ma repet, deci te rog. Inteleg ca va cunoasteti, ca ti'e prieten dar is anumite faze care nu se fac...
Sa mori tu master daca nu ai dreptate. Intervin prea tarziu in dialogul vostru dar nu pot sa ma abtin si sa observ cat esti de complexat si cum duci in eroare turma. Daca deschizi ochii ai sa observi ca cei care sunt de partea ta sunt la fel ca si tine : Buget microscopic dar proiecte marete , idei proaste si vorba multa , viziune distorsionata. Vreau sa te intreb daca ar fi sa-ti faci un test la masina ta ... ti-ai da seama ce marca e ? Sau daca se incadreaza la categoria obiecte cu certificat de inmatriculare? Asta cu "vandut casa" e de departe o remarca rautacioasa , de unde mi-am dat seama ca esti complexat. Daca te-ai multiplica probabil ai forma acei multi clienti care au "visat" sa bage masina acolo in service , dar stii zicala "vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acri". Mie imi plac astia ca tine asa care scurma in c...t , stiti voi o gramada de chestii dar de fapt nu stiti nimic pt ca altfel le-ati scrie - logic nu?
Averescu is offline   Reply With Quote
Old 29-06-11, 15:36   #73
Averescu

Stock
 
Averescu's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 5
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Prietene is clienti ca ai tai parinti si altii cu nume sonor prin oras care au parte de tratament normal poate chiar preferential. Dar sunt si oameni simpli care decid sa isi bage masina acolo...(vanzandu'si casa ca sa isi schimbe aripa la dacie) si credema ca ei miau spus unele lucruri si ii cred. Ei beneficiaza de alt tratament. Poate nu toti dar unii au avut parte sigur ca altfel nu scriam cele spuse mai sus. Nu vreau acum sa detaliez, nu am chef sa primesc telefoane dupa de la numere ascunse si sa incep un scandal de interese. Vezi doamne ca de ce il vorbesc de rau prin stanga si prin dreapta...dar pot spune experienta mea care ma lasat cu un gust amar...profund

Intro zi frumoasa din vara trecuta cand aveam si eu ceva $ la buzunar... miam pus intrebarea "ba...cine poate mie in orasu asta sai mi faca badboy la capota? Cine oare?" hai la Anania...ca daca nu poate el nu poate nimeni...si miam luat caruta si mam dus pana acolo...unde am dat de un nea Gigel (nume fictiv) care sa uitat asa lung la mine...si ma trimis la nea Costica (alt nume fictiv) care a inceput sa imi spuna...

-Stiti ca la noi e scump.
- Aud acum...(iam spus eu) dar cat poate fi sa imi puneti o palma de tabla sudata...blablabla?
-Pai stiti ca la noi vopsirea unui singur element de caroserie este 5 milioane?
- Adica din start punem 5 milioane...si faceti cu fibra sau cu tabla?
- Pai stiti ca noi luam tabla o sudam...punem totul...facem la nivel...chituim...dregem...facem... (a inceput omu sa imi spuna acolo ca la ultimu' afon...da el habar nu avea ca eu stiu cu ce se mananca si nu era nevoie sa o dea in vrajeli cu mine)
- Bun...deci undeva pe la 8-9 milioane ar fi toata treaba nu? (zic eu..)
- Pe acolo pe undeva spune el...dupa care eu iam spus frumos
- Pai de banii astia imi iau alta capota asa gata facuta si vopsita...si am plecat frumos

Concluzia mea: Da'o drq tata daca ceri aproximativ 9 meleoane ca sa pui 2 palme de tabla pe o capota...peste care apoi tragi si chit (si daca o faceai din carbon tot nu merita 9 meleoane)...sa fim seriosi.

That's all...am inchis subiectul asta. Fiecare e liber sa faca ceea ce vrea si unde vrea. Eu aleg diferenta )
Vezi GheorghitzaMaster ca incet incet te dai pe fatza... te-ai intrebat ...si singur ti-ai raspuns iar dintre toate raspunsurile tale si din toate service-urile pe care le stiai , UNUL ti-a aparut in mintea ta( un nume prea mare pentru o minte asa mica ) . Dupa aceea ce ai mai facut ?! Ti-ai luat CARUTZA deci - macar bine ca in snumite stari reusesti sa vezi realitatea-. Ce nu reusesti tu si multi altii sa intelegeti este faptul ca service-ul respectiv lucreaza pt oamenii cu banii nu pentru tzaranii cu carutze care nu inteleg oricum anumite lucruri -si crede-ma ca sunt multe lucruri. Ma mir cum nea Gigel si nea Costica-nume fictive- au avut amabilitatea sa-si piarda timpul cu tine. ( Am si eu afacerile mele si sunt stupefiat de prostia unora ca tine vorbind la modul general si felul in care relatati faptele). Si ma mai mir ca oamenii au incercat sa-ti si explice dorind sa nu mori prost ( desigur acum nu mai esti atat de prost dar ai devenit dobitoc). Stii cum ai imbracat chestia asta tu...? Exemplu: L-am luat pe tata care este mare director cu "d" mic la o firma cu "I" mare sper sa ma intelegi-prietenul meu DRAG si am plecat cu bancherul de taica-meu la Stuttgart ca am inteles eu ca daca acolo nu mai fac aia masini apoi nimeni nu mai face si m-am intalnit acolo (POVESTITORUL: acolo poti sa o vinzi si pe m...ta ca tot nu-ti vei cumpara in viata ta ceva de acolo) cu un nea Hans care m-a trimis in... origini . Dupa ce le-am spus ce carute si tractoare am eu in cap, ei mi-au spus " noi nu ne mai intoarcem in timp si facem doar masini iar pretul este 90.000 de euro pt o asemenea limuzina. Atunci m-am uitat lung la tata si i-am spus:- Hai bre ca la Pitesti e mai ieftin Laureat-ul astia sunt niste hoti. Mai bine ma imprumut si muncesc o viata pt Laureat decat ca prostii care-si permit sa dea salariul de 6 luni sau un an pe o asa masina . Ideea Master este ca daca ti-e foame nu te duci sa mananci unde nu ai bani . Sunt curios cu ce masina te-ai dus tu la baietii aia. "COAIA" din poza ?... Ai avut curaj maxim- te apreciez.
Averescu is offline   Reply With Quote
Old 29-06-11, 16:05   #74
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Quote:
Originally Posted by ciuz View Post
Bai baiatule , cel nemultumit de toate serviceurile din Piatra Neamt referitor la InterAuto au niste preturi normale de piata , iar la Cosamira am fost recent printr-o anumita asigurare cu o dauna unde toata echipa a fost ok inclusiv si seful iar masina mi-am ridicat-o dupa ce a fost gata fara sa astept sa primeasca bani de la asigurare cum ai precizat mai sus deci in concluzie cred ca este vorba de invidie sau concurenta ?? Sau ambele? ??
pai e normal sa zici ca la Cosamira e totul ok,cand seful de acolo e taicatu

Am avut si eu un clio acolo,ajuns printr-o dauna.A trebuit sa-mi indrepte cupola si sa-mi schimbe capota si parbizul.Ia ghici,dupa 2 saptamani vopseaua de pe plafon s-a cojit
Ce e drept la a II-a revenire in service a iesit treaba buna.

Last edited by AnDrEiCa; 29-06-11 at 16:07.
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 29-06-11, 16:07   #75
Averescu

Stock
 
Averescu's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 5
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Cam asa ceva...sau poate nu stiau sa faca ) si de asta miau cerut atat

MorcovMaster Daca e chestia aia din poza le trebuie cursuri speciale de retardati ca sa poata lucra la ea. Daca sunt atat de incapabili cum de merge o tara intreaga la ei...? Ma scuzi nu chiar intreaga...mai mult partea care apreciaza calitatea. Pt voi unii calitatea nu exista in dictionar si de aceea nu puteti sa intelegeti de ce vi se cer bani pt un lucru care in capul vostru nu are nici o definitie si deci nu exista(CALITATE) Sa va recomand cele mai bune servic-uri pt voi si in special pt tine Mormolomaster : Vascauti ;Jud Neamt str. Cu pricina SC SUBPLOP SRL autorizat mai "RAR" ( marafetii) binecunoscutii tunangii , buni lucratori in lucruri fara sperantza ( cum e si cazul tau MORLEUS) ; Vadu VEJII , jud Neamt str. Fara Sens, PF DORU-SUDORU persoana cu simtul raspunderii dar fara restul simturilor , fara autorizatie- Moto-ul lui este : "daca ai ochi frumosi Doru lucreaza pt ei " deci te-ai scos MORMO-Low nu te costa nimic. Rotunda , Jud Neamt str. Infundaturii , S.C.R. Dos-IN-Dos SRL Si servicii de curierat pt clientii fideli , testere cu sistem de operare in DOS , Orice pt masina ta cu un pic de rabdare vei fi servit IN-CUR-AND . Deviza baietilor este "Te servim rapid si di-rect pt ca ne place cum te intorci la noi" . Si sunt multi dar ei sunt prea departe pt benzina ta. eu ii scriu dar nu vreau sa vad iar comenturi rautacioase de genul : " Eu nu am bani de benzina dar mi-am luat masina" si alte chestii...
Averescu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -