Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 06-04-09, 21:45   #31
CARABUSU

Stage 2
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 55
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
vezi pe fermelor la centru de parbrize... intereseaza`te acolo..
Aplica si acolo acum?Nu stiam..am sa ma interesez ca inca n-am apucat sa o bag in service,luna asta daca reusesc ca plang piesele in cutii

Chiar...am de pus cam asa:doua amortizoare fata,brate fata,placute frana,termoelement soc automat(aici ii cam problematica treaba),schimb ulei...unde sa ma duc?
Sa nu fie nici nesimtit de scump si sa faca si treaba buna...

Last edited by CARABUSU; 06-04-09 at 21:48.
CARABUSU is offline   Reply With Quote
Old 07-04-09, 11:48   #32
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Cel mai bun service din Roman ... ramane ANANIA(ANANIA AUTO SERVICE) ... e mai scump ... dar fac treaba 100% buna si cu aparate performante ... si toti mecanici aia au experienta ....+ de asta ... face si tuning
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 07-04-09, 12:16   #33
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
Cel mai bun service din Roman ... ramane ANANIA(ANANIA AUTO SERVICE) ... e mai scump ... dar fac treaba 100% buna si cu aparate performante ... si toti mecanici aia au experienta ....+ de asta ... face si tuning
Taci ba ca nu stii ce vorbesti. Fara suparare...nu'l mai pupa pe Anania atata'n c*r...ca deabea ma abtin sa spun niste faze cu masini care au intrat acolo in service...care daca le spun nu mai au clientii nici care ii au acum.

Iar de cat sa mergi la Anania service unde iti vinzi casa ca sa iti schimbe o bucsa mai bine te duci frumos la Bacau la un service MUUULT mai bun pe bani MUUULT mai putini...sau la Piatra...sau la Iasi. In Roman nu e de bagat masina in service. (eu asa am facut)

Ma repet, deci te rog. Inteleg ca va cunoasteti, ca ti'e prieten dar is anumite faze care nu se fac...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-04-09, 12:51   #34
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Taci ba ca nu stii ce vorbesti. Fara suparare...nu'l mai pupa pe Anania atata'n c*r...ca deabea ma abtin sa spun niste faze cu masini care au intrat acolo in service...care daca le spun nu mai au clientii nici care ii au acum.

Iar de cat sa mergi la Anania service unde iti vinzi casa ca sa iti schimbe o bucsa mai bine te duci frumos la Bacau la un service MUUULT mai bun pe bani MUUULT mai putini...sau la Piatra...sau la Iasi. In Roman nu e de bagat masina in service. (eu asa am facut)

Ma repet, deci te rog. Inteleg ca va cunoasteti, ca ti'e prieten dar is anumite faze care nu se fac...
Nu mi-e prieten cine stie ce ... ne cunoastem .. salut , salut ce mai faci si atat ... nu ca e prietenul meu si vreau sa ii fac lui vanzare ...dar ... eu stiu multe persoane care au bagat masina in service la el ... si au iesit ...stas .. intr-adevar cu bani mai multi ... dar ... au iesit bine ...
ex. Am dus Land Cruiseru' meu ... care tocmai facuse accident tata cu 5 masini inainte .. era praf ... in 5 zile lucratoare ... mi l-a terminat ... si singuru' lucru care nu a fost inlocui a fost CAPOTA ... ca nu a gasit alta .. trebuia sa astepte 1 luna pentru o capota ...asa ca a decis sa o repare...
apoi a dus cineva un Mitsubishi Pajero ...rasturnat ... era varza ... ziceai ca nu mai poti face nimic cu masina aia ... intr-o luna jumatate ... l-a si reparat ... l-a si "tunat"(Vopsit in 2 culori[alb perlat si negru] , jante pe 17 ATP vopsite , faruri Dectane , Bull-bar , sistem audio JBL , xenon , folie , chip , evacuare , filtru sport).
Si nu mai zic de masinile lui ... cele 2 Subaru WRX STI , Chrystleru' , Dodge si Golf 3 Cabrio ... care is foarte foarte foarte ingrijite ... si tot ce le repara ... le repara la el la service ...
Si + altii care nu mai stau aici sa scriu care au fost multumiti de serviciile lui.
Acum na ... voi alegeti unde vreti sa mergeti .. eu am spus parerea mea .. din punctul meu de vedere ... unde mi-ash duce eu masina daca as avea nevoie de reparatii sau etc.
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 07-04-09, 13:33   #35
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Prietene is clienti ca ai tai parinti si altii cu nume sonor prin oras care au parte de tratament normal poate chiar preferential. Dar sunt si oameni simpli care decid sa isi bage masina acolo...(vanzandu'si casa ca sa isi schimbe aripa la dacie) si credema ca ei miau spus unele lucruri si ii cred. Ei beneficiaza de alt tratament. Poate nu toti dar unii au avut parte sigur ca altfel nu scriam cele spuse mai sus. Nu vreau acum sa detaliez, nu am chef sa primesc telefoane dupa de la numere ascunse si sa incep un scandal de interese. Vezi doamne ca de ce il vorbesc de rau prin stanga si prin dreapta...dar pot spune experienta mea care ma lasat cu un gust amar...profund

Intro zi frumoasa din vara trecuta cand aveam si eu ceva $ la buzunar... miam pus intrebarea "ba...cine poate mie in orasu asta sai mi faca badboy la capota? Cine oare?" hai la Anania...ca daca nu poate el nu poate nimeni...si miam luat caruta si mam dus pana acolo...unde am dat de un nea Gigel (nume fictiv) care sa uitat asa lung la mine...si ma trimis la nea Costica (alt nume fictiv) care a inceput sa imi spuna...

-Stiti ca la noi e scump.
- Aud acum...(iam spus eu) dar cat poate fi sa imi puneti o palma de tabla sudata...blablabla?
-Pai stiti ca la noi vopsirea unui singur element de caroserie este 5 milioane?
- Adica din start punem 5 milioane...si faceti cu fibra sau cu tabla?
- Pai stiti ca noi luam tabla o sudam...punem totul...facem la nivel...chituim...dregem...facem... (a inceput omu sa imi spuna acolo ca la ultimu' afon...da el habar nu avea ca eu stiu cu ce se mananca si nu era nevoie sa o dea in vrajeli cu mine)
- Bun...deci undeva pe la 8-9 milioane ar fi toata treaba nu? (zic eu..)
- Pe acolo pe undeva spune el...dupa care eu iam spus frumos
- Pai de banii astia imi iau alta capota asa gata facuta si vopsita...si am plecat frumos

Concluzia mea: Da'o drq tata daca ceri aproximativ 9 meleoane ca sa pui 2 palme de tabla pe o capota...peste care apoi tragi si chit (si daca o faceai din carbon tot nu merita 9 meleoane)...sa fim seriosi.

That's all...am inchis subiectul asta. Fiecare e liber sa faca ceea ce vrea si unde vrea. Eu aleg diferenta )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-04-09, 13:57   #36
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Pai vezi .. m-ai inteles gresit ... am spus din start ca e SCUMP ... dar face treaba buna ... ma rog ... ce'i drept .. nu treaba de aplaudat si felicitat ... dar face treaba mai buna decat atlii ... nu dau nume ...
Oricum ... singura marlanie care o face la anania e ca daca vrei sa iti indrepti o aripa sau o capota sau etc. el nu iti indreapta nimic daca nu faci tot complet ... adica sa o indrepti , sa o chituiesti , si sa o vopsesti tot la el .. adica el are pretentia ... ca daca faci un lucru la el .. sa il faci tot ... nu sa te duci la el ... sa indrepti aripa , apoi sa te duci la altcineva sa ti-o vopseasca si apoi sa te duci la altcineva sa ti-o lacuiasca .... ceea ce nu mi se pare corect din partea lui ... totusi e masina omului ... poate omu vrea sa o indrepte doar ... nu sa si o vopseasca ... na ...stii tu vb aia: "foamea de bani de face sa innebunesti"
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 11:11   #37
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Roman

vreau sa laud si eu pe baietii de la fostul service cariani actualul ATP nice, foarte foarte buni,mi'am dus masina luni pt vopsit bara fata,indreptat si vopsit capota, si schimbat far dreapta iar miercuri la 3 am luat'ovopseaua a iesit foarte bine la nuanta si fara impuritati in lac. recomand
deasemenea multumesc si inspectorul de daune de la BT asigurari Cristi Cozma, care care a achitat dauna in totalitate fara sa am nici stres in aceasta privinta
__________________
"Poti invata sa mergi repede intr-un singur mod: mergand repede" R.K.
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 17:29   #38
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Roman

Quote:
Originally Posted by 26WRC™ View Post
vreau sa laud si eu pe baietii de la fostul service cariani actualul ATP nice, foarte foarte buni,mi'am dus masina luni pt vopsit bara fata,indreptat si vopsit capota, si schimbat far dreapta iar miercuri la 3 am luat'ovopseaua a iesit foarte bine la nuanta si fara impuritati in lac. recomand
deasemenea multumesc si inspectorul de daune de la BT asigurari Cristi Cozma, care care a achitat dauna in totalitate fara sa am nici stres in aceasta privinta
Man avem thread special pt astfel de posturi aici pe sectiunea neamt...ala cu ateliere bune vs. ateliere de tzepari
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 18-04-09, 17:09   #39
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Prietene is clienti ca ai tai parinti si altii cu nume sonor prin oras care au parte de tratament normal poate chiar preferential. Dar sunt si oameni simpli care decid sa isi bage masina acolo...(vanzandu'si casa ca sa isi schimbe aripa la dacie) si credema ca ei miau spus unele lucruri si ii cred. Ei beneficiaza de alt tratament. Poate nu toti dar unii au avut parte sigur ca altfel nu scriam cele spuse mai sus. Nu vreau acum sa detaliez, nu am chef sa primesc telefoane dupa de la numere ascunse si sa incep un scandal de interese. Vezi doamne ca de ce il vorbesc de rau prin stanga si prin dreapta...dar pot spune experienta mea care ma lasat cu un gust amar...profund

Intro zi frumoasa din vara trecuta cand aveam si eu ceva $ la buzunar... miam pus intrebarea "ba...cine poate mie in orasu asta sai mi faca badboy la capota? Cine oare?" hai la Anania...ca daca nu poate el nu poate nimeni...si miam luat caruta si mam dus pana acolo...unde am dat de un nea Gigel (nume fictiv) care sa uitat asa lung la mine...si ma trimis la nea Costica (alt nume fictiv) care a inceput sa imi spuna...

-Stiti ca la noi e scump.
- Aud acum...(iam spus eu) dar cat poate fi sa imi puneti o palma de tabla sudata...blablabla?
-Pai stiti ca la noi vopsirea unui singur element de caroserie este 5 milioane?
- Adica din start punem 5 milioane...si faceti cu fibra sau cu tabla?
- Pai stiti ca noi luam tabla o sudam...punem totul...facem la nivel...chituim...dregem...facem... (a inceput omu sa imi spuna acolo ca la ultimu' afon...da el habar nu avea ca eu stiu cu ce se mananca si nu era nevoie sa o dea in vrajeli cu mine)
- Bun...deci undeva pe la 8-9 milioane ar fi toata treaba nu? (zic eu..)
- Pe acolo pe undeva spune el...dupa care eu iam spus frumos
- Pai de banii astia imi iau alta capota asa gata facuta si vopsita...si am plecat frumos

Concluzia mea: Da'o drq tata daca ceri aproximativ 9 meleoane ca sa pui 2 palme de tabla pe o capota...peste care apoi tragi si chit (si daca o faceai din carbon tot nu merita 9 meleoane)...sa fim seriosi.

That's all...am inchis subiectul asta. Fiecare e liber sa faca ceea ce vrea si unde vrea. Eu aleg diferenta )
m-a spart faza ) sincer..cum dracu ma sa ceara 9 milioane)?......pt vb ta o tabla si un pumn de chit) oameni aia oare nu gandesc?
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 11:53   #40
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
m-a spart faza ) sincer..cum dracu ma sa ceara 9 milioane)?......pt vb ta o tabla si un pumn de chit) oameni aia oare nu gandesc?
Cam asa ceva...sau poate nu stiau sa faca ) si de asta miau cerut atat
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 16:29   #41
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
m-a spart faza ) sincer..cum dracu ma sa ceara 9 milioane)?......pt vb ta o tabla si un pumn de chit) oameni aia oare nu gandesc?
E unul dintre cele mai bune Service'uri din Moldova ... lucreaza foarte bine...au aparatura nou-nouta si mecanici buni si cu experienta ... dar e foarte scump ...
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 17:46   #42
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
E unul dintre cele mai bune Service'uri din Moldova ... lucreaza foarte bine...au aparatura nou-nouta si mecanici buni si cu experienta ... dar e foarte scump ...
ma la bani astia ma duc la ateliere mult mai bune ) si fac si o excursie in alt oras.....) daca pt asta itit cere atatia bani dar ca sa iti faci ceva mai bazat la masina cat te costa?? a si treaba cu cel mai bun service din Moldova) frate pt 9 milioane eu ma chinui o saptamana si o fac mai buna decat ei acolo si tot nu dau bani astia...ai bagati-ai........9 milioane.......

Last edited by AnDrEiCa; 21-04-09 at 17:49.
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 18:00   #43
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Si atunci de ce nu te chinui tu ?!? ei nu te obliga sa te duci la ei .. daca vrei te duci .. daca nu , nu ... oamenii au o reputatie buna si lucreaza foarte bine si ei nu carpesc ... daca iti fac o treaba ... ti'o fac buna ... bineinteles ... la un pret cam mare ...
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 18:03   #44
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
Si atunci de ce nu te chinui tu ?!? ei nu te obliga sa te duci la ei .. daca vrei te duci .. daca nu , nu ... oamenii au o reputatie buna si lucreaza foarte bine si ei nu carpesc ... daca iti fac o treaba ... ti'o fac buna ... bineinteles ... la un pret cam mare ...
gata termin cu off topic dar tu in calitate de? ii vorbesti asa de bine si le sari in aparare?si app nu toti s-au nascut cu bani .......pentru asi permite orice.....deci
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 18:09   #45
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Ateliere de ţepari vs ateliere bune pentru maşinile noastre (Roman si Piatra Nea

In calitate de nimic ... pur si simplu am vazut lucrari d'ale lor ... am dus masini la ei ...si am fost foarte multumit ...si fiu' patronului imi e prieten .. si am mai fost acolo in timp ce lucra la masini si am vazut ce curat si ce ordonat lucreaza si inainte sa iti dea masina ti'o verifica de 2 ori ...
Cum am mai spus ... nu te obliga nimeni sa te duci la ei .. daca vrei si ai bani te duci ... daca nu .. nu

P.S: Nu era off-topic ... ca vorbeam despre ateliere bune din roman si piatra ....
scturoag is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -