08-01-06, 12:01
|
#46
|
|
NoSpeedLimit Romania Club Member
Stage 3
Join Date: Dec 2005
Posts: 122
Member of: [NoSpeedLimit Romania Club]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"RCarlos\"
oltcit este un jaf de masina in care nu se merita sa bagi bani
daca nu ai bani de masina ia-ti macar dacia 1300
|
daca iti iei o dacia 1300 ,la banii astia sigur iti iei una care are mai multa rugina decat tabla,si in plus e mai batrana cu vreo 12 ani decat un oltcit la aceeasi bani.
sfatul meu e sa mai strangi bani si sa-ti iei tot un oltcit da pe la vreo 20 de milioane cu putini km la bord si cu tabla pastrata frumos.eu asa am facut si sa stii ca nu a fost sac fara fund.singurii bani de i-am bagat in el a fost reglaj de carb si delcou schimbat de dani Pmd.bun mecanic
__________________
Masinile bune te duc din punctul X in punctul Y in siguranta ,Masinile magnifice...eee,astea te baga in belele
|
|
|
08-01-06, 12:08
|
#47
|
Stage 1
Join Date: Jan 2006
Posts: 17
Member of: [Crazy Drivers]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"dj16xxs\"
Quote:
|
Originally Posted by \"RCarlos\"
oltcit este un jaf de masina in care nu se merita sa bagi bani
daca nu ai bani de masina ia-ti macar dacia 1300
|
du-te bah si impusca-te!!! oltcit-ul este solutia ideala ca dintr-un jaf de 10-15 mil sa faci o bijuterie de COX!...eu asa am facut si nu regret nici in momentul de fata(desi dupa 5 ani am vandut-o),ca am muncit si am bagat mii de euro in ea!
p.s:cine stie cunoaste iar cei care au ceva de zis vis-a-vis de postul meu sa se abtina!se stiu ei!
|
Dude  Am cerut ajutor si am fost indrumat catre tine  Ajuta-ma si pe mine cu cateva informatii  De unde imi pot lua si eu ce ti-ai luat si tu  Am si eu un Oltcit(cu motor si cutie de TRS,foto e mai sus) si peste 2 luni vreau sa ma apuc sa bag bani in el  Ast raspuns!
|
|
|
08-01-06, 12:59
|
#48
|
Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB
 Stage 5
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of: [Moderators] [Extreme Racing] [PARTICIPANT CURSE] [FORD]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"DeepWound\"
Quote:
|
Originally Posted by \"dj16xxs\"
Quote:
|
Originally Posted by \"RCarlos\"
oltcit este un jaf de masina in care nu se merita sa bagi bani
daca nu ai bani de masina ia-ti macar dacia 1300
|
du-te bah si impusca-te!!! oltcit-ul este solutia ideala ca dintr-un jaf de 10-15 mil sa faci o bijuterie de COX!...eu asa am facut si nu regret nici in momentul de fata(desi dupa 5 ani am vandut-o),ca am muncit si am bagat mii de euro in ea!
p.s:cine stie cunoaste iar cei care au ceva de zis vis-a-vis de postul meu sa se abtina!se stiu ei!
|
Dude  Am cerut ajutor si am fost indrumat catre tine  Ajuta-ma si pe mine cu cateva informatii  De unde imi pot lua si eu ce ti-ai luat si tu  Am si eu un Oltcit(cu motor si cutie de TRS,foto e mai sus) si peste 2 luni vreau sa ma apuc sa bag bani in el  Ast raspuns! 
|
da-mi un p.m. si spune-mi ce te intereseaza...si te pot ajuta desigur!
__________________
FORD MONDEO MK3-2006
MINI COOPER R56-2008
HYUNDAI I30-2013
|
|
|
09-01-06, 09:29
|
#49
|
Stage 1
Join Date: Jan 2006
Posts: 17
Member of: [Crazy Drivers]
|
Re: Chiar sunt de prost gust oglinzile?
Quote:
|
Originally Posted by \"Tim\"
Quote:
|
Originally Posted by \"sandrei\"
cei care sunt anti-oltcit sa se abtina
|
DeepWound :: mai omule in primu rand apreciez tabla masini tale mie mi se pare k este ok!
dar vreau sa itzi fac o observatzie si sper sa nu te superi oglinzile sunt de prost gust makr dak erau negre
|
 Da?? Si voi sunteti de aceeasi parere? Sunt de prost gust oglinzile retrovizoare puse la masinutza mea  Nu pot sta cu ele asa pana ma apuc serios de ea  (poza e la a treia pagina a topicului)
VOI CE CREDETI ? Trebuie schimbat sau vopsite ?
|
|
|
09-01-06, 09:52
|
#50
|
|
FOTO Member
 Stage 5
Join Date: Oct 2005
Posts: 653
Member of: [FOTO] [4Rally]
|
...da deci vreau sa itzi dau o idee
parerea mea! un friend deal meu are aglinzi k ale tale si sunt negre mate!1 si sincer arata destul de bine
__________________
.................................................. .......................
Under Critical Hard And Forever Reconstraction
|
|
|
23-01-06, 21:15
|
#51
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2005
Posts: 563
Member of: [FullSpeed Racing] [FORD] [RENAULT]
|
parerea mea
Parerea mea este ca mai bine iti iei un olcit bun din 91 cu 5 trepte decat o dacie 1300 care e sub 82. si in plus un olcit bineintretinut si cu putine modificari poate face facia praf...Parea mea
__________________

I`Love My Car !!!
|
|
|
23-01-06, 22:03
|
#52
|
Stage 2
Join Date: Oct 2004
Posts: 34
|
fiecare cu parerea lui....daca omul considera ca oltcitu` e jaf in comparatie cu dacia.....este parerea lui....si cred ca doar a lui  daca tot te-ai apucat sa spui despre amortizoarele de dacie care sunt mai bune, motorul care este...normal...mai bun .... de ce nu spui si despre tabla, care este .... mai buna normal?
|
|
|
23-01-06, 22:20
|
#53
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,551
Member of: [PARTICIPANT CURSE]
|
sal
despre tabla mai bine nu deschidem subiectu. o intrebare. de cate ori ai demontat un oltcit sa vezi ce contraaripi are. ce lonjeroane.. sau ce grosime are tabla. crede-ma.. ca l-am desfacut pe almeu bucati si am comparat si cu dacia. la dacie sunt mult mai solide. toate. intradevar. decat sa imi iau o dacie veche.. prefer un oltcit. dar mai mult prefer o dacie noua. si inca ceva. azi am fost dat cu 7200 de ture in dacie si crede-ma ca e senzatie
__________________
ANONYMOUS MOTORSPORT
|
|
|
23-01-06, 23:00
|
#54
|
|
Guest
|
Re: sal
imi place felul de-a scrie a lui doarru, totusi nu-l inteleg cum de nu si-a tunat dacia si a ales sa tuneze olteanu, \"unde ne-o futut la creieri 30 de pagini si atatea luni de asteptari\"
fraza din ghilimele nu imi apartine
frate, vorba lu mertanu, a zis si el de mai multe ori la mai multe topicuri
pune si tu poze, dar tu sa fii la volan si \"tatal tau sa-ti faca pozele sa te vedem si noi\"
Quote:
|
Originally Posted by \"mertan\"
iau o poza de pe net si o pun. ial pe tatal tau si sa itzi faca tie o poza langa . sa ma conving si eu si altii. numai bine.
|
Quote:
|
Originally Posted by \"doarr4u17\"
despre tabla mai bine nu deschidem subiectu. o intrebare. de cate ori ai demontat un oltcit sa vezi ce contraaripi are. ce lonjeroane.. sau ce grosime are tabla. crede-ma.. ca l-am desfacut pe almeu bucati si am comparat si cu dacia. la dacie sunt mult mai solide. toate. intradevar. decat sa imi iau o dacie veche.. prefer un oltcit. dar mai mult prefer o dacie noua. si inca ceva. azi am fost dat cu 7200 de ture in dacie si crede-ma ca e senzatie
|
|
|
|
|
23-01-06, 23:44
|
#55
|
 Stage 4
Join Date: Jun 2004
Posts: 256
Member of: [VW]
|
Re: sal
Quote:
|
Originally Posted by \"doarr4u17\"
si inca ceva. azi am fost dat cu 7200 de ture in dacie si crede-ma ca e senzatie
|
Hmm...pai dacia are turometrul pana la 8000??
|
|
|
24-01-06, 09:12
|
#56
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,551
Member of: [PARTICIPANT CURSE]
|
sal
da pana la 8000 are. si se plafona in 7200 dacia aia. la a mea nu i-am dat mai mult de 6000 de ture de frika dar cred ca o sa incerc odata in blana  madaline.. vad ca iti place sa imi vorbele si poze.? la ce? sau te-ai indragostit de mine si vrei sa ma vezi ?
|
|
|
24-01-06, 14:29
|
#57
|
|
Guest
|
Re: sal
la's ca are ac de cojocu tau mertanu frate
am vazut ca tot nu te-ai linistit
si el te-o avertizat frate  ca daca nu te linistesti, va zice si el tot ce stie de tine, la fel si toti ceilalti
Quote:
|
Originally Posted by \"doarr4u17\"
da pana la 8000 are. si se plafona in 7200 dacia aia. la a mea nu i-am dat mai mult de 6000 de ture de frika dar cred ca o sa incerc odata in blana  madaline.. vad ca iti place sa imi vorbele si poze.? la ce? sau te-ai indragostit de mine si vrei sa ma vezi ? 
|
|
|
|
|
24-01-06, 16:14
|
#58
|
Stage 2
Join Date: Oct 2004
Posts: 34
|
Re: sal
Quote:
|
Originally Posted by \"doarr4u17\"
despre tabla mai bine nu deschidem subiectu. o intrebare. de cate ori ai demontat un oltcit sa vezi ce contraaripi are. ce lonjeroane.. sau ce grosime are tabla. crede-ma.. ca l-am desfacut pe almeu bucati si am comparat si cu dacia. la dacie sunt mult mai solide. toate. intradevar. decat sa imi iau o dacie veche.. prefer un oltcit. dar mai mult prefer o dacie noua. si inca ceva. azi am fost dat cu 7200 de ture in dacie si crede-ma ca e senzatie
|
baiatu hai sa iti spun io despre grosimea si rezistenta tablei de dacie... pe 31 decembrie 2004 am lovit o dacie pe Decebal (sau cum i-o zice..rocada), langa rompetrol, sau ce benzinarie e acolo stateau taximetristi si nu le venea sa creada in ce hal arata dacia... nu pot sa o descriu, insa pot sa iti spun in mare ce avea...aripile spate aproape rupte, rezervorul deplasat, portbagajul \"pe bancheta din spate\" si a mea avea bara din fata (care precizez ca e din fibra) crapata, nici decum rupta, farul dreapta spart si capota indoita pe intaritura ... uite o poza, doar ca ii luasem alta capota... si nu e singurul accident pe care l`am avut si in care a fost implicata o dacie si iti spun cu mana pe inima ca la tabla e mai bun decat ce dacie vrei tu......zici ca te`ai dat cu dacia la 7200...sunt curios si cata apa mai avea  sau se evaporase?  se vede ca tu nu ai nici o treaba cu masinile, dar degeaba ma chinui io sa iti demonstrez asta ca au mai incercat si altii si degeaba....te rog frumos..daca nu te pricepi nu te mai baga in seama, nu ne mai spune tu poveshtile pe care le auzi shi tu la randul tau....te rugam!
|
|
|
25-01-06, 10:13
|
#59
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2005
Posts: 563
Member of: [FullSpeed Racing] [FORD] [RENAULT]
|
lordulica ai multe poze cu olcitu asta? mie imi place la nebunie mai am si eu cateva si mai am si cu alte olcituri..de exemplu asta care o sal pun acum. io cred ca u olcit care e bine intretinut..si care mai e si un pik aranjat..este mai bun decat dacia...si mai aspectuos
|
|
|
25-01-06, 11:12
|
#60
|
|
Super Moderator
 Stage 5
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,532
Member of: [Super Moderators] [Moderators]
|
Interiorul (prima poză) e de la alt Oltcit.
|
|
|
|
|