Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Alte discutii Oltcit

Reply
 
Thread Tools
Old 31-10-06, 10:37   #106
e_Max
Oltcit Driver

Stage 5
 
e_Max's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 842
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
Default Re: oltcit...??

Quote:
Originally Posted by Spidey View Post
Vreau si eu sa imi aranjez putin interiorul la Oltcit si nush pe unde sa ma uit . Ma poate ajuta si pe mine cineva?
spidey cauta si tu la trendu cu (hai s avedem care este cel mai tare oltcit)si sunt acolo poze cu interioare de oltcit
e_Max is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 10:39   #107
e_Max
Oltcit Driver

Stage 5
 
e_Max's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 842
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
Default Re: oltcit...??

Quote:
Originally Posted by fasso View Post
haideti sa va zic ce am gasit pe un site:daca montezi turbo pe un oltcit cu motor de 1129 cmc ii creste puterea cu 90-100 de cai...mai las-o dreaq de treaba ca pe asta chiar nu o cred!si in primul rand...CUM SA MONTEZI TURBO PE OLTCIT???unde il bagi ca la motor abia incape rezerva)...si totusi as vrea un carburator de alfa 33...care are idee unde gasesc si cam la ce pret?

si imi place ca multi se gandesc cum sa modifice puterea motorului...bai oameni,dar dupa aceea va trebuie si frane calumea sa puteti opri matadorul ala de oltcit modificat,suspensii sport si alte chestii esentiale...nu numai putere!!!POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL!!!retineti asta!si nu cred ca vezi pe un oltcit servo-directie asa ca degeaba putere multa ca nu cred ca o sa ai timp sa o folosesti!am oltcit si imi pare rau ca spun lucrurile astea dar asa este!credeti ca pe mine nu ma tenteaza sa-l modific?dar mi-e teama ca dupa aceea sa nu calc vreo baba sau cine stie ce
de modificat daca vrei sa pui turbo intreabal pe bogdanlascu el are turbo pe a lui in cea ce priveste franele se poate monta un servo pe ea la felsi cu suspensiile

Last edited by e_Max; 31-10-06 at 10:42.
e_Max is offline   Reply With Quote
Old 01-11-06, 15:01   #108
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: oltcit...??

bla bla bla .. si totusi care ar fi suspensiile sport pt oltcit? tare`s curios... aveti idee macar pe ce lume traiti? imi suna cunoscuta fraza "intreaba`l pe bogdanlascu" dar nu vad niciodata fraza "uitete`n thread`ul lu` bogdan!" nu`l lasati nici sa respire ... urat
__________________
Berlină 1310 decocostârcită B 79 L E M ... Member of : Dacia Rally Team Motorsport ...
Regulamentul secţiunilor comerciale...Reguli generale pe forumul 4TuningRO...Feedback Dacia...Esenţial: scrieţi corect în limba română



"Suntem atât de răi incât ne ardem si intre noi"

Funerare auto (tractari)

0765.324.707 / 0765.948.147
Ja_Rule is offline   Reply With Quote
Old 10-11-06, 07:45   #109
**COSMIN**
Oltcit Driver

Stage 5
 
**COSMIN**'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 774
Member of:
[4Rally]
[Oltcit]
Default Re: oltcit...??

spunetzi-mi shi mie dak se dak poate monta servo directzie pe oltcit si dak de....de care...de la ce masina???
**COSMIN** is offline   Reply With Quote
Old 10-11-06, 20:55   #110
e_Max
Oltcit Driver

Stage 5
 
e_Max's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 842
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
Default Re: oltcit...??

Quote:
Originally Posted by **COSMIN** View Post
spunetzi-mi shi mie dak se dak poate monta servo directzie pe oltcit si dak de....de care...de la ce masina???
ma nu stiu sigur eu unul am auzit ca sar porivi de citroen saxo
da de la a auizi la a vedea e mare diferntza

sa speram ca o satzi mai raspunda si altzii
e_Max is offline   Reply With Quote
Old 11-11-06, 14:24   #111
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: oltcit...??

si crezi ca nu`si punea nimeni pana acum?
Ja_Rule is offline   Reply With Quote
Old 11-11-06, 15:10   #112
e_Max
Oltcit Driver

Stage 5
 
e_Max's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 842
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
Default Re: oltcit...??

Quote:
Originally Posted by Ja_Rule View Post
si crezi ca nu`si punea nimeni pana acum?
pai nu stiu are cineva?
deaia am si zis ca de la a auzi pana la a vedea e mare diferentza
e_Max is offline   Reply With Quote
Old 11-11-06, 16:07   #113
bogdanlascu

Stage 5
 
bogdanlascu's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,066
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Oltcit]
Default Re: oltcit...??

terminati cu prostiile
bogdanlascu is offline   Reply With Quote
Old 12-11-06, 18:35   #114
e_Max
Oltcit Driver

Stage 5
 
e_Max's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 842
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
Default Re: oltcit...??

Quote:
Originally Posted by bogdanlascu View Post
terminati cu prostiile
bagdane tu ce zici se poate treaba asta cu servodirectia
e_Max is offline   Reply With Quote
Old 12-11-06, 18:59   #115
bogdanlascu

Stage 5
 
bogdanlascu's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,066
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Oltcit]
Default Re: oltcit...??

poate da poate nu dar cred ca nu merita deranjul,mai bine o servo frina decit servo directie,am incercat cu servo frina dar nu este loc din cauza casetei de directie
__________________

oltcit 1.4 T
bogdanlascu is offline   Reply With Quote
Old 12-11-06, 21:20   #116
e_Max
Oltcit Driver

Stage 5
 
e_Max's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 842
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
Default Re: oltcit...??

Quote:
Originally Posted by bogdanlascu View Post
poate da poate nu dar cred ca nu merita deranjul,mai bine o servo frina decit servo directie,am incercat cu servo frina dar nu este loc din cauza casetei de directie
ma sincer nam incercat cu servofrana dar ma cam bate gandu la una
oltcitu si asa classic are frane bune cine stie cu un servo cum ar reactiona
ramane de vazut
e_Max is offline   Reply With Quote
Old 14-11-06, 23:00   #117
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: oltcit...??

daca bogdan a vazut ca nu e loc de casetã ... ce rost are sa mai incerce si altii?
Ja_Rule is offline   Reply With Quote
Old 15-11-06, 13:23   #118
e_Max
Oltcit Driver

Stage 5
 
e_Max's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 842
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
Default Re: oltcit...??

Quote:
Originally Posted by Ja_Rule View Post
daca bogdan a vazut ca nu e loc de casetă ... ce rost are sa mai incerce si altii?
pai stai putzin nu toate servofranele su aceasi dimensiune
si bogdan sigur va mai incerca
e_Max is offline   Reply With Quote
Old 19-02-07, 21:12   #119
Radu.Dobromirescu
Ford Driver

Stage 5
 
Radu.Dobromirescu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 561
Member of:
[Oltcit]
[FORD]
[4Tuning International]
Default Re: oltcit...??

sa mai ziceti ca oltcit-ul nu poate... Cine a zis ca nu poate frate eu am un Club 11 RM si rupe tot...am facut pana acum un cielo cu 1,6 d(motor kadett) si un audi 80(mai vechi, cel dinaintea butoiasului nush cred k 75-80 )i-am dat 80 intr-a 3 si mergea super 5500 de ture.Pai incearca asa la dacie sa vedem ce poate..am si dacie si nu imi da aceleasi senzatii.Sunt f multumit de masina si veau sa ma apuc de tuning
__________________
Ex:Oltcit Club 11 RM MH 03 MUC
Now: Ford Mondeo Mk1 1.8 16v
POLISH AUTO==>https://forum.4tuning.ro/102-bursa-se...ml#post4240634
https://www.facebook.com/PolishAutoProfessional
Vand Ford Mondeo =--->http://ford.anunturi-auto.4tuning.ro...-10369101.html
Radu.Dobromirescu is offline   Reply With Quote
Old 19-02-07, 22:52   #120
bogdanlascu

Stage 5
 
bogdanlascu's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,066
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Oltcit]
Default Re: oltcit...??

Quote:
Originally Posted by Radu.Dobromirescu View Post
sa mai ziceti ca oltcit-ul nu poate... Cine a zis ca nu poate frate eu am un Club 11 RM si rupe tot...am facut pana acum un cielo cu 1,6 d(motor kadett) si un audi 80(mai vechi, cel dinaintea butoiasului nush cred k 75-80 )i-am dat 80 intr-a 3 si mergea super 5500 de ture.Pai incearca asa la dacie sa vedem ce poate..am si dacie si nu imi da aceleasi senzatii.Sunt f multumit de masina si veau sa ma apuc de tuning
cu cine te certi?
bogdanlascu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -