Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Alte discutii Oltcit

Reply
 
Thread Tools
Old 28-06-06, 11:08   #91
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: oltcit...??

uite,daca bagi bani intr-un oltcit poate arata intr-un final ca XXS-ul sau mai bine, ca PMD-ul...(fanilor oltcit cred ca le sunt cunoscute astea doua) si daca mai ai vreo 1500 euro iti iei si sistem audio ca cel al PMD-ului(tare rau d tot)
fasso is offline   Reply With Quote
Old 28-06-06, 20:27   #92
mad_mike

Stage 5
 
mad_mike's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 416
Member of:
[Oltcit]
[FORD]
[MERCEDES]
Default Re: oltcit...??

Asta asa e si dupa aia fii ca o sa iti multumeasca si cu cateva trofee la 4 tuning day si satisfactia sa ai o masina fff buna care merge impecabil.Bafta!
__________________
Mercedes w210 e230 elegance
Ford ESCORT CLX 1.8 16v EX
Oltcit Club 11 RT 1.1 EX
mad_mike is offline   Reply With Quote
Old 30-06-06, 10:47   #93
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: oltcit...??

am si eu o intrebare intrebatoare:de unde fac si eu rost de niste bare si praguri pt un oltcitu meu...asa...ceva mai simple nu vreau ceva foarte extravagant?aaaaa,si era sa uit,niste jenti din aliaj dar cu flanse pt model frantuzesc?
fasso is offline   Reply With Quote
Old 30-06-06, 11:19   #94
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: oltcit...??

fiti atenti ce am gasit...sa mai ziceti ca oltcit-ul nu poate... www.4tuning.ro/ilegale/filme/speeder.avi
fasso is offline   Reply With Quote
Old 30-06-06, 12:33   #95
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: oltcit...??

super tare frate ...
dak mai tinea mult ... ii explodau rotzile .. sau roata ... in fine ...
se pare ca oltcitu` biruie destul de bine ...
Spark is offline   Reply With Quote
Old 30-06-06, 13:01   #96
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: oltcit...??

e cel mai belea burnout pe care l-am vazut pana acum...si ma refer la toate burnout-urile...super tare ce sa mai zicem...OLTCIT
fasso is offline   Reply With Quote
Old 30-06-06, 19:36   #97
mad_mike

Stage 5
 
mad_mike's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 416
Member of:
[Oltcit]
[FORD]
[MERCEDES]
Default Re: oltcit...??

Si o sa mai vezi.O sa dau si eu cu al meu,norocul meu este ca am frana de mana pe spate si fii sigur ca o sa filmez
mad_mike is offline   Reply With Quote
Old 04-07-06, 11:47   #98
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: oltcit...??

haideti sa va zic ce am gasit pe un site:daca montezi turbo pe un oltcit cu motor de 1129 cmc ii creste puterea cu 90-100 de cai...mai las-o dreaq de treaba ca pe asta chiar nu o cred!si in primul rand...CUM SA MONTEZI TURBO PE OLTCIT???unde il bagi ca la motor abia incape rezerva)...si totusi as vrea un carburator de alfa 33...care are idee unde gasesc si cam la ce pret?

si imi place ca multi se gandesc cum sa modifice puterea motorului...bai oameni,dar dupa aceea va trebuie si frane calumea sa puteti opri matadorul ala de oltcit modificat,suspensii sport si alte chestii esentiale...nu numai putere!!!POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL!!!retineti asta!si nu cred ca vezi pe un oltcit servo-directie asa ca degeaba putere multa ca nu cred ca o sa ai timp sa o folosesti!am oltcit si imi pare rau ca spun lucrurile astea dar asa este!credeti ca pe mine nu ma tenteaza sa-l modific?dar mi-e teama ca dupa aceea sa nu calc vreo baba sau cine stie ce

Last edited by bodyspeed; 04-07-06 at 18:50.
fasso is offline   Reply With Quote
Old 04-07-06, 15:53   #99
Adryx

Stage 4
 
Adryx's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 256
Member of:
[VW]
Default Re: oltcit...??

Quote:
Originally Posted by fasso
...CUM SA MONTEZI TURBO PE OLTCIT???unde il bagi ca la motor abia incape rezerva)
Chiar aici pe forum sunt cāteva topicuri īn care poţi vedea turbo montat pe oltcit. O să găseşti chiar şi poze...
__________________
Old VW's never die, they just get lower.
Adryx is offline   Reply With Quote
Old 05-07-06, 13:54   #100
mad_mike

Stage 5
 
mad_mike's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 416
Member of:
[Oltcit]
[FORD]
[MERCEDES]
Default Re: oltcit...??

Dar pe cel de 1129 nu merge.Doar motoare de TRS
mad_mike is offline   Reply With Quote
Old 05-07-06, 15:31   #101
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: oltcit...??

treaba e ca ma dispera al meu...mi-am facut program in fiecare zi scot bujiile si le curatz...merge in 3 si nu stiu de ce...din cauza avansului sau ce?ma juta si pe mine cineva?
fasso is offline   Reply With Quote
Old 06-07-06, 09:42   #102
edy77_driver

Stage 4
 
edy77_driver's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 258
Member of:
[DACIA]
Default Re: oltcit...??

intra pe www.oltcit.ro la sectiunea forum si acolo ai raspunsuri la toata problemele si daca nu m ainsel si acolo ai poze cu turbo pus pe oltcit.
edy77_driver is offline   Reply With Quote
Old 06-07-06, 13:08   #103
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: oltcit...??

edy,exista o problema...acolo nu am gasit preturi(partea cea mai interesanta)!!!sunt super kiturile alea dar am nevoie de preturi pt ca sunt pus sa-mi iau neaparat!am desfacut motorul si am schibat chiulasa de pe stanga(pt dreapta nu am mai gasit),axele cu came(bateau amandoua de te dadeau afara din masina),supapele,culbutorii,aripile(erau papate rau de rugina),capul de planetara pe stanga si burduful...mi-am luat si un cd-player ca avea o saracie de casetofon din anii 60 cred,si 4 boxe!am facut cam ce era elementar pana acum insa mi s-a pus cu aspectul exterior!aaaa,si era sa uit,o evacuare mai buna si cu un sound mai agresiv de unde iau?ma dispera insa problema cu bujiile,care au fost shimbate acum 8 zile(bosch)!se uda tot timpul(nici femeile nu sunt chiar asa)mi-a spus cineva ca s-ar putea sa aiba avansul mare.cand ajung astazi acasa ma uit si la asta!


o sa pun si niste poze cu ea pe forum...cum arata acum si cum o sa arate in viitor!am uitat sa spun,este un 11 R, lot Franta!

Last edited by bodyspeed; 06-07-06 at 19:40.
fasso is offline   Reply With Quote
Old 22-10-06, 11:33   #104
White_Dragon
Dacia Driver

Stage 5
 
White_Dragon's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 949
Member of:
[DACIA]
[Oltcit]
Default Re: oltcit...??

salut !!!
stiti cum se zice "OLTCITU e o masina proasta dar facuta bine" Sa traiasca OLTCITURILE
White_Dragon is offline   Reply With Quote
Old 22-10-06, 16:36   #105
Spidey

Stock
 
Spidey's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1
Default Re: oltcit...??

Vreau si eu sa imi aranjez putin interiorul la Oltcit si nush pe unde sa ma uit . Ma poate ajuta si pe mine cineva?
Spidey is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -