Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Alte discutii Oltcit

Reply
 
Thread Tools
Old 27-03-05, 04:22   #1
bodixxl512

Stage 2
 
bodixxl512's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 29
Default oltcit...??

salutare...as vrea sa imi iau si eu un oltcit in vreo 2 luni asa....pe la 10 milioane poate gasesc ceva rezonabil...si vreau sa bag bani in el dupa aia ...:sistem audio..rezonabil (neaparat CD)
jante .....nush ....ceva frumos ...
o vopsea mijto....si...cam atata...
spoilere fata/spate
nu stiti cam cat ar costa toate astea ? si inca ceva: la roata din spate cum ar arata mai bine: cu chestia aia decupata sau lasata asa cum e?
bodixxl512 is offline   Reply With Quote
Old 27-03-05, 21:41   #2
GTI

Stage 5
 
GTI's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 579
Default

Chestiile alea din spate se numesc aripi si daca le decupezi o sa arate ca dracu.Spoilere iti gasesti la Fibrocom Craiova,iar pt niste jante klumea trebuie sa-ti faci flanse macar pe spate ca pe fata poti modifica fuzeta.Sa n te astepti sa gasesti mare branza cu 10 milioane.Cel mai bine ai face daca ti-ai lua TRS.Intra si tu pe oltcit.ro ca sa te mai lamuresti cu unele chestii despre Oltcit
__________________
"Nothing in life is more exhilirating as to being shot at without result - W.Churchill"
GTI is offline   Reply With Quote
Old 21-09-05, 17:33   #3
Bubu_021
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bubu_021's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 618
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: oltcit...??

Quote:
Originally Posted by \"bodixxl512\"
as vrea sa imi iau si eu un oltcit in vreo 2 luni asa....pe la 10 milioane
Quote:
Originally Posted by \"bodixxl512\"
si vreau sa bag bani in el ...

Romaniaaaaaaa...... TREZESTE-TE !!! Ala e SAC FARA FUND nu te mai chinui sa il umpli. ia-ti ceva mai bun si in ala sa bagi bani.
Bubu_021 is offline   Reply With Quote
Old 21-09-05, 21:23   #4
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default

nu decupa aripile din spate ca iese naspa rau de tot mai bine le umfli sa intre lejer o janta mai lata. ce sa mai zic de spoilare si implicit praguri ar fi preferabil sa le faci la fibrocom dar sa mai umbli putin pe la ele(spoilare+praguri) sa nu fie comune iar in legatura cu jantele evita cms(am auzit ca sunt proaste) si ia-ti ceva kalumea ,acum depinde de cati bani dispui
sa auzim de bine si pune si tu poze cum incepi lucru la el iti doresc succes
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 14-10-05, 23:47   #5
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default

bubu, dc nu ma inshel, pe vreamea cand mai aveai oltcitu' parca nu aveai strigatu' asta samaritean shi altruist catre romania..
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 22-10-05, 10:25   #6
korkodusha_acra

Stage 3
 
korkodusha_acra's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 151
Default

Deh, ma bag si eu in seama, desi nu stiu atatea lucruri ca si voi!
Dar am avut 3 oltcit-uri. Ce-i drept, nu erau TRS-uri, insa oricum sunt de parere ca nu se justifica banii bagati. Nici nu iesi bine din rodaj dupa ce pui o gramada de piese noi si a si inceput sa mai troncane cate ceva. Si consuma destul de mult...
In schimb, daca e reglat cum trebuie, fuge...!
__________________
ACCESORII TUNING... www.dreamtuning.ro


korkodusha_acra is offline   Reply With Quote
Old 04-11-05, 16:56   #7
diesel_pw

Stage 2
 
diesel_pw's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 72
Default

bah Io Nu stiu Ce sa Baga UNII,Bah DAKA omul Vrea Sa/si Ia OLTCIT<trotineta Dupa UNII> lasa/l mai sa-si Ia.
sa sperie Toti ca Bagii banii cu Gramada,sa va spun un Lucru,nu conteaza ce masina ai dar e vb aia CUM O TII ASA O AI,si una straina Cati bani bagi si in aia.
la Noi In rominia la salariile care Sunt MASINA e Un LUX Si nu conteaza marca.
in fine aicea e Pagina Oltcitului si Vb numai PasionatiiDAR de cind in Cind se mai BAGA cate UNUL care isi DA EL parerea,BA FRATE NU AI TREABA ,veze-ti de SARACIA TA.
__________________
Golf3 VR6
axel 13
Oltena PickUp 12Cs
Audi A4 18T Quattro
diesel_pw is offline   Reply With Quote
Old 23-11-05, 02:07   #8
caddymarele

Stage 1
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 22
Default

Io zic ca se merita si sigur o sa gasesti un oltcit bunicel la bani astia si nu cred ca o sa bagi prea multi bani in el asa ...un prieten a gasit si la 6 mil un oltcit asa ca ...spor la cautat dar sa ai grija sa-l probezi...sa te duci si tu cu un mecanic (sa fie si el prieten si sa stie ceva,ceva ) si sa o probeze el si sa iti spuna din prima cat mai bagi in ea si ce ai de facut...in al 2-lea rand cu partea tuning gasesti pe net modele zeci...si ai de unde sa inveti cate ceva..ca daca vrei sa-i bagi spoilere fata/spate se merita si o capota cu ceva pe ea...daca tot dai si o vopsea

in leg. cu pretzu....nu prea ma bag ca poti gasi si la baietzi..si sa iei din magazin ! si difera total pretzu' asa ca te interesezi si tu in \"magazin\" [/img]
caddymarele is offline   Reply With Quote
Old 24-11-05, 20:26   #9
PH-05-TTM

Stage 4
 
PH-05-TTM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 227
Default

frate acu ramane la aprecierea ta...daca vrei si iti place oltcit-ul t sfatuiesc sa-ti iei oltcit pt k merge tunarit ....a si in legatura cu consumu....dc e reglat poate fi o masina numai buna romanului de rand ...sau pustimei!
__________________
D A C I A 1300
PH-05-TTM is offline   Reply With Quote
Old 24-11-05, 22:06   #10
RaveBoy

Stage 5
 
RaveBoy's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 302
Member of:
[AfterDark Racing]
Default

Oltcit bun la 10 mil ...... vai frate qnd gasesti plz zimi si mie ca cumpar 2 .... eu pe al meu care are 4000 km de la rk si imbunatatiri la motor + scaune noi si toata articulatia schimbata + discuri, etriere, amortizoare si multe alte chestii care se gasesc greu, functioneaza tot la el sub 28 mil nu il dau adik 28 mil fara muzica si alte nebunii mai bine imi i-au un motor d alfa si il pun p el...... Parerea mea e ca nu se merita sa iei oltcit pt. c 1 consuma mult cel putin iarna mananca al meu in oras 14-15 % .... am si unele modificari dar unu normal ia cam 12% deci pt. qm fuge mananca enorm. Bafta da sfatu meu e stai fara masina 1-2-3 luni si ia-ti ceva bun.
RaveBoy is offline   Reply With Quote
Old 06-01-06, 11:32   #11
RCarlos

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,237
Member of:
[Crazy Drivers]
[Fiat]
Default

oltcit este un jaf de masina in care nu se merita sa bagi bani
daca nu ai bani de masina ia-ti macar dacia 1300
RCarlos is offline   Reply With Quote
Old 06-01-06, 13:52   #12
Adryx

Stage 4
 
Adryx's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 257
Member of:
[VW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"RCarlos\"
oltcit este un jaf de masina in care nu se merita sa bagi bani
daca nu ai bani de masina ia-ti macar dacia 1300
Asta ai dedus-o din vasta ta experinta in domeniul auto...?
Adryx is offline   Reply With Quote
Old 06-01-06, 14:21   #13
RCarlos

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,237
Member of:
[Crazy Drivers]
[Fiat]
Default

adryx nu te lua dupa varsta. am condus f multe masini si am destule conostinte in mecanica. mai bine recunoaste ca oltcitul nu se poate numi \"masina\". ca sa pui la punct un olticit te costa mai mult decat ai dat pe intreaga masina. nu se merita.
__________________
Va rog contactati-ma numai la tel: 0758903909
RCarlos is offline   Reply With Quote
Old 06-01-06, 14:36   #14
RaveBoy

Stage 5
 
RaveBoy's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 302
Member of:
[AfterDark Racing]
Default

dc am zis ca nu se merita sa iei oltcit nu inseamna ca nu este bun ca masina. eu unul personal imi place super mult pozitia la volan ..... fata de qm stai in dacia .... sunt si mai inalt asa d felu meu, fazele aste cu am condus oltcit si e varza sau jaf personal nu ma intimideaza d loc pt ca greu gasesti aqm pe cineva care sa iti regleze carburatorul ca la carte, dc vrei sa iti iei oltcit treaba ta dar vb cu bogdan lascu si o sa iti zic tot ce trebuie sa sti despre aceasta masina. il gasesti p forum
RaveBoy is offline   Reply With Quote
Old 06-01-06, 18:37   #15
Adryx

Stage 4
 
Adryx's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 257
Member of:
[VW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"RCarlos\"
adryx nu te lua dupa varsta. am condus f multe masini si am destule conostinte in mecanica. mai bine recunoaste ca oltcitul nu se poate numi \"masina\". ca sa pui la punct un olticit te costa mai mult decat ai dat pe intreaga masina. nu se merita.
Ce sa inteleg eu din postul asta? Ca desi ai condus foarte multe masini si ai destule cunostinte de mecanica...inca n-ai vazut un oltcit BUN. Sa stii ca nu incerc sa tin partea oltcitului, dar din moment ce arunci niste vorbe, argumenteaza-le. Din ce ai scris, singurul argument al tau ar fi ca trebuie bani multi sa le pui la punct. Acum..eu daca vad 10 dacii terminate inseamna ca pot generaliza? Ca toate sunt la fel?
__________________
Old VW's never die, they just get lower.
Adryx is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -