Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Alte discutii Oltcit

Reply
 
Thread Tools
Old 08-01-06, 12:01   #46
rada_ady
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 3
 
rada_ady's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 122
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"RCarlos\"
oltcit este un jaf de masina in care nu se merita sa bagi bani
daca nu ai bani de masina ia-ti macar dacia 1300
daca iti iei o dacia 1300 ,la banii astia sigur iti iei una care are mai multa rugina decat tabla,si in plus e mai batrana cu vreo 12 ani decat un oltcit la aceeasi bani.
sfatul meu e sa mai strangi bani si sa-ti iei tot un oltcit da pe la vreo 20 de milioane cu putini km la bord si cu tabla pastrata frumos.eu asa am facut si sa stii ca nu a fost sac fara fund.singurii bani de i-am bagat in el a fost reglaj de carb si delcou schimbat de dani Pmd.bun mecanic
__________________
Masinile bune te duc din punctul X in punctul Y in siguranta ,Masinile magnifice...eee,astea te baga in belele
rada_ady is offline   Reply With Quote
Old 08-01-06, 12:08   #47
DeepWound

Stage 1
 
DeepWound's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 17
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dj16xxs\"
Quote:
Originally Posted by \"RCarlos\"
oltcit este un jaf de masina in care nu se merita sa bagi bani
daca nu ai bani de masina ia-ti macar dacia 1300
du-te bah si impusca-te!!! oltcit-ul este solutia ideala ca dintr-un jaf de 10-15 mil sa faci o bijuterie de COX!...eu asa am facut si nu regret nici in momentul de fata(desi dupa 5 ani am vandut-o),ca am muncit si am bagat mii de euro in ea!

p.s:cine stie cunoaste iar cei care au ceva de zis vis-a-vis de postul meu sa se abtina!se stiu ei!
Dude Am cerut ajutor si am fost indrumat catre tine Ajuta-ma si pe mine cu cateva informatii De unde imi pot lua si eu ce ti-ai luat si tu Am si eu un Oltcit(cu motor si cutie de TRS,foto e mai sus) si peste 2 luni vreau sa ma apuc sa bag bani in el Ast raspuns!
DeepWound is offline   Reply With Quote
Old 08-01-06, 12:59   #48
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"DeepWound\"
Quote:
Originally Posted by \"dj16xxs\"
Quote:
Originally Posted by \"RCarlos\"
oltcit este un jaf de masina in care nu se merita sa bagi bani
daca nu ai bani de masina ia-ti macar dacia 1300
du-te bah si impusca-te!!! oltcit-ul este solutia ideala ca dintr-un jaf de 10-15 mil sa faci o bijuterie de COX!...eu asa am facut si nu regret nici in momentul de fata(desi dupa 5 ani am vandut-o),ca am muncit si am bagat mii de euro in ea!

p.s:cine stie cunoaste iar cei care au ceva de zis vis-a-vis de postul meu sa se abtina!se stiu ei!
Dude Am cerut ajutor si am fost indrumat catre tine Ajuta-ma si pe mine cu cateva informatii De unde imi pot lua si eu ce ti-ai luat si tu Am si eu un Oltcit(cu motor si cutie de TRS,foto e mai sus) si peste 2 luni vreau sa ma apuc sa bag bani in el Ast raspuns!
da-mi un p.m. si spune-mi ce te intereseaza...si te pot ajuta desigur!
__________________
FORD MONDEO MK3-2006
MINI COOPER R56-2008
HYUNDAI I30-2013
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 09-01-06, 09:29   #49
DeepWound

Stage 1
 
DeepWound's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 17
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Chiar sunt de prost gust oglinzile?

Quote:
Originally Posted by \"Tim\"
Quote:
Originally Posted by \"sandrei\"
cei care sunt anti-oltcit sa se abtina
DeepWound :: mai omule in primu rand apreciez tabla masini tale mie mi se pare k este ok!
dar vreau sa itzi fac o observatzie si sper sa nu te superi oglinzile sunt de prost gust makr dak erau negre
Da?? Si voi sunteti de aceeasi parere? Sunt de prost gust oglinzile retrovizoare puse la masinutza mea Nu pot sta cu ele asa pana ma apuc serios de ea (poza e la a treia pagina a topicului)
VOI CE CREDETI ? Trebuie schimbat sau vopsite ?
DeepWound is offline   Reply With Quote
Old 09-01-06, 09:52   #50
Tim
FOTO Member

Stage 5
 
Tim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 653
Member of:
[FOTO]
[4Rally]
Default

...da deci vreau sa itzi dau o idee
parerea mea! un friend deal meu are aglinzi k ale tale si sunt negre mate!1 si sincer arata destul de bine
__________________
.................................................. .......................
Under Critical Hard And Forever Reconstraction
Tim is offline   Reply With Quote
Old 23-01-06, 21:15   #51
Kasp3r

Stage 5
 
Kasp3r's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 563
Member of:
[FullSpeed Racing]
[FORD]
[RENAULT]
Default parerea mea

Parerea mea este ca mai bine iti iei un olcit bun din 91 cu 5 trepte decat o dacie 1300 care e sub 82. si in plus un olcit bineintretinut si cu putine modificari poate face facia praf...Parea mea
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	des2_253.jpg
Views:	270
Size:	141.3 KB
ID:	63553  
__________________

I`Love My Car !!!
Kasp3r is offline   Reply With Quote
Old 23-01-06, 22:03   #52
lordulica

Stage 2
 
lordulica's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 34
Default

fiecare cu parerea lui....daca omul considera ca oltcitu` e jaf in comparatie cu dacia.....este parerea lui....si cred ca doar a lui daca tot te-ai apucat sa spui despre amortizoarele de dacie care sunt mai bune, motorul care este...normal...mai bun .... de ce nu spui si despre tabla, care este .... mai buna normal?
lordulica is offline   Reply With Quote
Old 23-01-06, 22:20   #53
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,551
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default sal

despre tabla mai bine nu deschidem subiectu. o intrebare. de cate ori ai demontat un oltcit sa vezi ce contraaripi are. ce lonjeroane.. sau ce grosime are tabla. crede-ma.. ca l-am desfacut pe almeu bucati si am comparat si cu dacia. la dacie sunt mult mai solide. toate. intradevar. decat sa imi iau o dacie veche.. prefer un oltcit. dar mai mult prefer o dacie noua. si inca ceva. azi am fost dat cu 7200 de ture in dacie si crede-ma ca e senzatie
__________________
ANONYMOUS MOTORSPORT
B-14-BYE is offline   Reply With Quote
Old 23-01-06, 23:00   #54
Madalin Zolti
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: sal

imi place felul de-a scrie a lui doarru, totusi nu-l inteleg cum de nu si-a tunat dacia si a ales sa tuneze olteanu, \"unde ne-o futut la creieri 30 de pagini si atatea luni de asteptari\"
fraza din ghilimele nu imi apartine

frate, vorba lu mertanu, a zis si el de mai multe ori la mai multe topicuri
pune si tu poze, dar tu sa fii la volan si \"tatal tau sa-ti faca pozele sa te vedem si noi\"

Quote:
Originally Posted by \"mertan\"

iau o poza de pe net si o pun. ial pe tatal tau si sa itzi faca tie o poza langa . sa ma conving si eu si altii. numai bine.
Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
despre tabla mai bine nu deschidem subiectu. o intrebare. de cate ori ai demontat un oltcit sa vezi ce contraaripi are. ce lonjeroane.. sau ce grosime are tabla. crede-ma.. ca l-am desfacut pe almeu bucati si am comparat si cu dacia. la dacie sunt mult mai solide. toate. intradevar. decat sa imi iau o dacie veche.. prefer un oltcit. dar mai mult prefer o dacie noua. si inca ceva. azi am fost dat cu 7200 de ture in dacie si crede-ma ca e senzatie
  Reply With Quote
Old 23-01-06, 23:44   #55
Adryx

Stage 4
 
Adryx's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 256
Member of:
[VW]
Default Re: sal

Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
si inca ceva. azi am fost dat cu 7200 de ture in dacie si crede-ma ca e senzatie
Hmm...pai dacia are turometrul pana la 8000??
Adryx is offline   Reply With Quote
Old 24-01-06, 09:12   #56
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,551
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default sal

da pana la 8000 are. si se plafona in 7200 dacia aia. la a mea nu i-am dat mai mult de 6000 de ture de frika dar cred ca o sa incerc odata in blana madaline.. vad ca iti place sa imi vorbele si poze.? la ce? sau te-ai indragostit de mine si vrei sa ma vezi ?
B-14-BYE is offline   Reply With Quote
Old 24-01-06, 14:29   #57
Madalin Zolti
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: sal

la's ca are ac de cojocu tau mertanu frate
am vazut ca tot nu te-ai linistit
si el te-o avertizat frate ca daca nu te linistesti, va zice si el tot ce stie de tine, la fel si toti ceilalti

Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
da pana la 8000 are. si se plafona in 7200 dacia aia. la a mea nu i-am dat mai mult de 6000 de ture de frika dar cred ca o sa incerc odata in blana madaline.. vad ca iti place sa imi vorbele si poze.? la ce? sau te-ai indragostit de mine si vrei sa ma vezi ?
  Reply With Quote
Old 24-01-06, 16:14   #58
lordulica

Stage 2
 
lordulica's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 34
Default Re: sal

Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
despre tabla mai bine nu deschidem subiectu. o intrebare. de cate ori ai demontat un oltcit sa vezi ce contraaripi are. ce lonjeroane.. sau ce grosime are tabla. crede-ma.. ca l-am desfacut pe almeu bucati si am comparat si cu dacia. la dacie sunt mult mai solide. toate. intradevar. decat sa imi iau o dacie veche.. prefer un oltcit. dar mai mult prefer o dacie noua. si inca ceva. azi am fost dat cu 7200 de ture in dacie si crede-ma ca e senzatie
baiatu hai sa iti spun io despre grosimea si rezistenta tablei de dacie... pe 31 decembrie 2004 am lovit o dacie pe Decebal (sau cum i-o zice..rocada), langa rompetrol, sau ce benzinarie e acolo stateau taximetristi si nu le venea sa creada in ce hal arata dacia... nu pot sa o descriu, insa pot sa iti spun in mare ce avea...aripile spate aproape rupte, rezervorul deplasat, portbagajul \"pe bancheta din spate\" si a mea avea bara din fata (care precizez ca e din fibra) crapata, nici decum rupta, farul dreapta spart si capota indoita pe intaritura ... uite o poza, doar ca ii luasem alta capota... si nu e singurul accident pe care l`am avut si in care a fost implicata o dacie si iti spun cu mana pe inima ca la tabla e mai bun decat ce dacie vrei tu......zici ca te`ai dat cu dacia la 7200...sunt curios si cata apa mai avea sau se evaporase? se vede ca tu nu ai nici o treaba cu masinile, dar degeaba ma chinui io sa iti demonstrez asta ca au mai incercat si altii si degeaba....te rog frumos..daca nu te pricepi nu te mai baga in seama, nu ne mai spune tu poveshtile pe care le auzi shi tu la randul tau....te rugam!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	imag0053_263.jpg
Views:	241
Size:	296.2 KB
ID:	63710  
lordulica is offline   Reply With Quote
Old 25-01-06, 10:13   #59
Kasp3r

Stage 5
 
Kasp3r's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 563
Member of:
[FullSpeed Racing]
[FORD]
[RENAULT]
Default

lordulica ai multe poze cu olcitu asta? mie imi place la nebunie mai am si eu cateva si mai am si cu alte olcituri..de exemplu asta care o sal pun acum. io cred ca u olcit care e bine intretinut..si care mai e si un pik aranjat..este mai bun decat dacia...si mai aspectuos
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	lam6_304.jpg
Views:	279
Size:	45.7 KB
ID:	63817   Click image for larger version

Name:	pmd3_758.jpg
Views:	188
Size:	74.7 KB
ID:	63818   Click image for larger version

Name:	pmd2_293.jpg
Views:	193
Size:	77.6 KB
ID:	63819  

Click image for larger version

Name:	pmd1_206.jpg
Views:	160
Size:	99.0 KB
ID:	63820   Click image for larger version

Name:	pmd_246.jpg
Views:	165
Size:	99.7 KB
ID:	63821  
Kasp3r is offline   Reply With Quote
Old 25-01-06, 11:12   #60
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,532
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Interiorul (prima poză) e de la alt Oltcit.
Gabi is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -