Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 10-02-11, 15:53   #46
du0n

Stage 4
 
du0n's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 252
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Ce vre sa fie asta?Pe ce este bazata statistica asta?
du0n is offline   Reply With Quote
Old 10-02-11, 16:35   #47
Racer21

Stage 5
 
Racer21's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,646
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

A nu fuma as alege ... la mine mai multe jumate' din clasa fumeaza (cls a 8-a) , deci asta ar trebui sa fac si eu daca mai iau dupa majoritatea. Dar nu vad sensul ?? Dai bani si ce faci ? Nu ma pricep ca n-am bagat vreodata o tigara in gura si nici impuscat n-as face asta, dar au gust bun de asa de multi fumeaza ? sau ce ?

Prefer un meci de fotbal care inseamna distractie si sa te mentii in forma decat sa fumez si ... ce sa fac ? sa dau bani degeaba si sa ma inegresc pe dinantru
__________________
Machetele Mele
Racer21 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 20:06   #48
rpopescu

Stage 4
 
rpopescu's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 241
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

A nu fuma ! Si a accepta o realitate ca renuntand la fumat nu se mai adauga un risc pentru sanatate... Un risc benevol platit de fumator...
rpopescu is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 11:58   #49
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Quote:
Originally Posted by tinted View Post
42% dintre cei care fumeaza pâna la trei tigari pe zi vor deveni fumatori regulati.
Eu ce să mai zic că fumez un pachet pe zi ? Asta nu înseamnă că nu mă pot lăsa , mă repet : Dacă ai ambiţie ...reuşeşti orice
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 15:04   #50
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Dar de cei nespălaţi care nu ştiu ce e apa şi săpunul ( şi nu mă refer la aurolaci sau oameni amărâţi că am văzut şi alţii la 4ace care puţeau a transpiraţie ) sau ăia de înjură ca la uşa cortului sau alte 1000 de motive înafară de fumători ce mai zici ? Pe ăia trebuie să-i suportăm nu ?
Si totusi .. vorbeam despre atuurile care le au fumatorii nu ? As putea enumera cateva din acestea daca mi se permite. Prima ar fi posibilitatea de a te trezi a doua zi cu super puteri .. si anume de a omora orice pe o raza de 1m cu simpla ta respiratie, urmata indeaproape de culoarea danturii ... gold-look-alike . Voi termina cu faptul ca un pachet de tigari costa realmente cat mananc eu intr-o zi la masa de pranz si in afara de faptul ca dai banii pe un pachet de tigari .. realmente contribuii la scurtarea vietii tale , dar cel mai important e ca ajuti la scurtarea vietii si celor din jurul tau.
Acum MillionDollarBaby .. ce pot sa iti spun e sa iti imaginezi un om pa 4 ace care pute a transpiratie si/sau care injura si adauga si faptul ca ar fi fumator .. ar fi un tablou mirobolant nu ?
Ideea e ca oricum ar fi o persoana , o tigara nu ii aduce absolut nimic bun in plus.
Evident sunt nefumator.
__________________
Honda
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 15:16   #51
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Quote:
Originally Posted by shadowro
Prima ar fi posibilitatea de a te trezi a doua zi cu super puteri .. si anume de a omora orice pe o raza de 1m cu simpla ta respiratie, urmata indeaproape de culoarea danturii ... gold-look-alike.
pt asta exista pasta si periuta de dinti atat dimineata cat si seara inainte de culcare

Quote:
Originally Posted by shadowro
dar cel mai important e ca ajuti la scurtarea vietii si celor din jurul tau.
aici cred ca esti de acord cu mine cand zic , ca lumea devine din ce in ce mai paranoica.peste tot vede numa conspiratii , numa boli , numa imblonaviri.si bineinteles faptu ca toti cei care fumeaza le scurteaza viata si celor nefumatori si mai provoaca si gauri in stratu de ozon de la fum asa-i?una peste alta fumatu e singura si cea mai mare problema din lume in ziua de azi(care ne pune si viata in pericol in aceelasi timp).

acu pe bune.am mai spus in cateva posturi mai sus nu va pune nimeni sa stati langa fumatori , sau sa intrati intr-un local unde scrie mare "In Acest Local SE FUMEAZA".chiar nu sunteti obligati , puteti foarte bine sa mergeti la un local unde nu se fumeaza.cat despre fumatu pe strada , nu prea obisnuiesc sa fumez asa aiurea in plina strada(dacat daca astept pe cineva si cum se intampla de obicei , acel cineva intarzie).si nici atunci nu ma bag in aglomeratie , ma retrag dintre oameni intr-un loc "mai ferit" si acolo imi aprind o tigara.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 15:26   #52
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Omule ... numai in romania exista localuri in care nu exista locuri separate pentru nefumatori sau localuri care favorizeaza fumatorii sa zic asa.
In general in tarile civilizare nefumatorii >> fumatori. Spre exemplu in anglia din cate am inteles fumatul este interzis in locurile publice , asta incluzand fumatul pe strada.
Nu zic ca nu e exagerat ce am zis eu dar era exagerat pentru a evidentia ceva.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 20-02-11, 16:44   #53
fixleather

Stage 4
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 183
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Quote:
Originally Posted by tinted View Post
Un raport al Organizatiei Mondiale a Sanatatii (OMS) de la mijlocul anilor ‘90 arata ca industria mondiala a tutunului castiga anual 168 de miliarde USD, mai mult decat economiile a 180 din cele 205 tari ale lumii. Acelasi raport arata ca “Tutunul cauzeaza anual mai multe morti decat toate celelalte forme de abuzuri de substante cunoscute la un loc”, omorand 3 milioane de oameni anual, adica unul la fiecare 10 secunde. Topul tarilor lumii in ordinea numarului de tigari pe fumator pe cap de locuitor este condus de Polonia, Grecia, Ungaria si Japonia.

Voi ce alegeti,oameni buni?
AM fumat 20 de ani si mi am stricat fata dinti si sanatatea in general am deja 10 ani de cand nu mai umez si e super . am avut cateva tentative dereluare a obiceiului dar acu nu mai simt decat dezgust pt tigara. Nu fumati e mult mai bine ,nici acum nu stiu cum am reusit sa ma las dar ma simt mai bine. In primele trei luni dupa ce m am lasat am expectorat ceva negru din plaman si tuseam mereu . Nu stiu sigur daca mori din fumat dar nici nu traiesti bine, eram mereu racit,ragusit,acum sunt un alt om.
fixleather is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 07:28   #54
Babutz

Stage 5
 
Babutz's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 444
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Quote:
Originally Posted by fixleather View Post
AM fumat 20 de ani si mi am stricat fata dinti si sanatatea in general am deja 10 ani de cand nu mai umez si e super . am avut cateva tentative dereluare a obiceiului dar acu nu mai simt decat dezgust pt tigara. Nu fumati e mult mai bine ,nici acum nu stiu cum am reusit sa ma las dar ma simt mai bine. In primele trei luni dupa ce m am lasat am expectorat ceva negru din plaman si tuseam mereu . Nu stiu sigur daca mori din fumat dar nici nu traiesti bine, eram mereu racit,ragusit,acum sunt un alt om.
cam asa este
Babutz is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 17:09   #55
rpopescu

Stage 4
 
rpopescu's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 241
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Raul fumatului nu se repara numai cu renuntarea la acest obicei ci si cu rezistenta la exemplul negativ al oricarui fumator. Din momentul in care ai lasat fumatul, satisfactia ? O realizare si o rezistenta personala.
rpopescu is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 16:51   #56
sek00
Renault Driver

Stage 5
 
sek00's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 338
Member of:
[RENAULT]
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Implinesc peste putin 18 ani , fumez de la 16 ani , Un pachet de tigari imi ajunge si doua zile , am mai avut tentative sa ma las si n-am murit deci vointa lipseste . M-am limitat strict la tutun , nu ma atrage altceva
sek00 is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 19:46   #57
rpopescu

Stage 4
 
rpopescu's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 241
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Ce alegem ? Cand medicul intreaba ,,-Cate pe zi ?" se asigura de situatia din care va iesi daca nu v-a rezolva problema...
rpopescu is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 21:45   #58
dony ddc

Stage 5
 
dony ddc's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 861
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Faza cu tigarile e in felul urmator ca butoiu cu miere si butoiu cu c....t.
Dupa ce se termina mierea ramai cu c...t.
NEFUMATOR!!!
dony ddc is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 12:42   #59
rpopescu

Stage 4
 
rpopescu's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 241
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Ce alegem ? Fumatorul isi plateste viciul cu bani si sanatate.
rpopescu is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 21:25   #60
du0n

Stage 4
 
du0n's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 252
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Quote:
Originally Posted by rpopescu View Post
Ce alegem ? Fumatorul isi plateste viciul cu bani si sanatate.
Si e decizia lui...
du0n is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -