10-09-09, 08:42
|
#1
|
|
BMW Driver
  Stage 5
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [4Tuning International]
|
Dulce Romanie
In timp de navigam pe net , peste ce am dat ... o descriere foarte frumoasa despre tara noastra ...enjoy http://www.photopharm.com/welcome-to-romania/
|
|
|
10-09-09, 09:08
|
#2
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2008
Posts: 391
Member of: [Echipa de sprijin]
|
Re: Dulce Romanie
Descriere facuta de un american incuiat care nu iese din casa...pozele sunt luate si din Rusia,nu s toate romanesti...vorba unei persoane de acolo:tpic american propaganda s**t
__________________
My only idol in this relam it's the motherfucking man in the mirror and even he has to prove himself on a daily basis
|
|
|
10-09-09, 09:21
|
#3
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2008
Posts: 653
|
Trist,dar adevarat..uneori e si mai rau ca in poze..Dar e brandul nostru...daca nemtii se lauda cu Porsche,Benz si VW,noi ne laudam cu coloratii si manelele.
Asta e,ce putem face?
Last edited by Gabi; 10-09-09 at 12:10.
|
|
|
10-09-09, 10:03
|
#4
|
|
CITROEN Driver
 Stage 5
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,172
Member of: [Freehand Design Usergroup] [Colectionar Machete] [4Rally] [CITROEN]
|
Sa le dam peste bot.....
Idiotul asta nu stie sa arate bine Romania pe harta ....si are dreptate nea gogu....pozele cu Lada nu-s de la noi.....de asta si au numerele editate....Mortii lor de jigodii !!!!!!!!!
__________________
Ardeau strabunele altare/Si ziua coborase-n berna/Treceau ostirile barbare/Peste cetatea mea eterna....
Ploua cu spaima si durere/Peste cetatea mea invinsa/Cadeau barbatii in tacere/Murea un zeu cu tampla ninsa.......
https://forum.4tuning.ro/201-masina-m...ia/page-5.html
Last edited by Gabi; 10-09-09 at 12:09.
|
|
|
10-09-09, 12:03
|
#5
|
 Stage 4
Join Date: Nov 2008
Posts: 188
Member of: [DACIA] [2 Roti]
|
Re: Dulce Romanie
Mai fratilor,unele poze is luate si de prin alte tari.Dar asta nu inseamna ca noi suntem un popor fara pacat. Mie mi-e rusine cu poporul meu roman
|
|
|
10-09-09, 14:35
|
#6
|
|
BMW Driver
  Stage 5
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [4Tuning International]
|
Re: Dulce Romanie
Quote:
Originally Posted by ciuca2
Mai fratilor,unele poze is luate si de prin alte tari.Dar asta nu inseamna ca noi suntem un popor fara pacat. Mie mi-e rusine cu poporul meu roman
|
Daca te aude becalii e vai si'amar de tine  )
|
|
|
10-09-09, 15:07
|
#7
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2008
Posts: 391
Member of: [Echipa de sprijin]
|
Re: Dulce Romanie
Quote:
Originally Posted by ciuca2
Mai fratilor,unele poze is luate si de prin alte tari.Dar asta nu inseamna ca noi suntem un popor fara pacat. Mie mi-e rusine cu poporul meu roman
|
Nu inteleg ultima afirmatie,"mi e rusine cu poporul roman",poporul meu.Popor pentru care si au dat vietile multi oameni ca sa l protejeze,Decebal,Stefan cel Mare,Mircea cel Batran,Vlad Tepes,Ion Antonescu si lista poate continua...oameni care au platit pretul suprem pentru ca acest popor sa si pastreze tara si sa existe in continuare...Mie nu mi este si nici nu imi va fi vreodata rusine ca sunt roman,ca fac parte dintr un popor cu dubla ascendenta daca si romana,popor care si a demonstrat patriotismul si curajul atunci cand a fost nevoie.Poti sa spui ca ti e rusine de rromi de pe afara care fura si dau in cap pe strada,de fetele "vesele" care culeg "capsuni" prin Spania,de intregul sistem corupt,de bozgorii care vor autonomie teritoriala intr o zona in care stramosii nostri au platit cu sange ca sa o apere.Poti spune ca mi e rusine de ce s a ajuns de Romania acum,dar NICIODATA!! mi e rusine de poporul roman.
Cand prezentul si viitorul nu arata prea bine,mai cauti sa te mai refugiezi in trecut...
Last edited by nea_gogu_de_la_gaze; 10-09-09 at 15:15.
|
|
|
10-09-09, 16:36
|
#8
|
|
BMW Driver
  Stage 5
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [4Tuning International]
|
Re: Dulce Romanie
Quote:
Originally Posted by nea_gogu_de_la_gaze
Nu inteleg ultima afirmatie,"mi e rusine cu poporul roman",poporul meu.Popor pentru care si au dat vietile multi oameni ca sa l protejeze,Decebal,Stefan cel Mare,Mircea cel Batran,Vlad Tepes,Ion Antonescu si lista poate continua...oameni care au platit pretul suprem pentru ca acest popor sa si pastreze tara si sa existe in continuare...Mie nu mi este si nici nu imi va fi vreodata rusine ca sunt roman,ca fac parte dintr un popor cu dubla ascendenta daca si romana,popor care si a demonstrat patriotismul si curajul atunci cand a fost nevoie.Poti sa spui ca ti e rusine de rromi de pe afara care fura si dau in cap pe strada,de fetele "vesele" care culeg "capsuni" prin Spania,de intregul sistem corupt,de bozgorii care vor autonomie teritoriala intr o zona in care stramosii nostri au platit cu sange ca sa o apere.Poti spune ca mi e rusine de ce s a ajuns de Romania acum,dar NICIODATA!! mi e rusine de poporul roman.
Cand prezentul si viitorul nu arata prea bine,mai cauti sa te mai refugiezi in trecut...
|
Foarte bine spus , bravo , felicitari ..un adevarat patriot
|
|
|
10-09-09, 19:59
|
#9
|
|
CITROEN Driver
 Stage 5
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,172
Member of: [Freehand Design Usergroup] [Colectionar Machete] [4Rally] [CITROEN]
|
Re: Dulce Romanie
Burebista , Decebal , Mircea cel Batran , Vlad Tepes , Vlad Dracul , Mihai Viteazul ,Stefan cel Mare , Iancu de Hunedoara , Avram Iancu , Horea , Closca ,Crisan, Pintea , Radu de la Afumati , Negru Voda ,Constantin Brancoveanu , Neagoe Basarab , Cuza Voda , Ion Antonescu , Ecaterina Teodoriu , dorobantii de la 1877 , si multi altii......mai aveti nevoie de motive sa fim mandri ca suntem romani ?
|
|
|
10-09-09, 20:16
|
#10
|
Stage 3
Join Date: Sep 2007
Posts: 77
|
Re: Dulce Romanie
Descrierea aia sigur e facuta de un strain care n-are nicio treba cu Romania. Majoritatea pozelor, cum spuneti si voi, sunt luate din alte tari. Oricum peste tot in lume ai sa vezi, tigani, betivi, case darapanate si lista poate merge mai departe.
@Mihai90-noi nu avem cu ce sa ne laudam? Te rog arunca o privire https://www.youtube.com/watch?v=zCf8NWJ8kzA
|
|
|
11-09-09, 17:09
|
#12
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2008
Posts: 653
|
Re: Dulce Romanie
|
|
|
11-09-09, 21:41
|
#13
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,586
Member of: [Xtreme Club Emotion] [Hyundai] [VW] [SKODA]
|
Re: Dulce Romanie
|
|
|
11-09-09, 21:47
|
#14
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2008
Posts: 653
|
Re: Dulce Romanie
Un strain ar putea fi convins sa vina pe-aici de acest clip,insa..ce va descoperi il va pune pe fuga  )
|
|
|
13-09-09, 16:11
|
#15
|
|
Afro Samurai
 Stage 5
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of: [AUDI]
|
Re: Dulce Romanie
|
|
|
|
|