Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Dulce Romanie (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/142391-dulce-romanie.html)

IonutzMFF 10-09-09 08:42

Dulce Romanie
 
In timp de navigam pe net , peste ce am dat ... o descriere foarte frumoasa despre tara noastra ...enjoy http://www.photopharm.com/welcome-to-romania/

nea_gogu_de_la_gaze 10-09-09 09:08

Re: Dulce Romanie
 
Descriere facuta de un american incuiat care nu iese din casa...pozele sunt luate si din Rusia,nu s toate romanesti...vorba unei persoane de acolo:tpic american propaganda s**t

Mihai90 10-09-09 09:21

Trist,dar adevarat..uneori e si mai rau ca in poze..Dar e brandul nostru...daca nemtii se lauda cu Porsche,Benz si VW,noi ne laudam cu coloratii si manelele.

Asta e,ce putem face?

THUNDER77 10-09-09 10:03

Sa le dam peste bot.....

Idiotul asta nu stie sa arate bine Romania pe harta ....si are dreptate nea gogu....pozele cu Lada nu-s de la noi.....de asta si au numerele editate....Mortii lor de jigodii !!!!!!!!!

ciuca2 10-09-09 12:03

Re: Dulce Romanie
 
Mai fratilor,unele poze is luate si de prin alte tari.Dar asta nu inseamna ca noi suntem un popor fara pacat. Mie mi-e rusine cu poporul meu roman

IonutzMFF 10-09-09 14:35

Re: Dulce Romanie
 
Quote:

Originally Posted by ciuca2 (Post 2627460)
Mai fratilor,unele poze is luate si de prin alte tari.Dar asta nu inseamna ca noi suntem un popor fara pacat. Mie mi-e rusine cu poporul meu roman

Daca te aude becalii e vai si'amar de tine :))

nea_gogu_de_la_gaze 10-09-09 15:07

Re: Dulce Romanie
 
Quote:

Originally Posted by ciuca2 (Post 2627460)
Mai fratilor,unele poze is luate si de prin alte tari.Dar asta nu inseamna ca noi suntem un popor fara pacat. Mie mi-e rusine cu poporul meu roman

Nu inteleg ultima afirmatie,"mi e rusine cu poporul roman",poporul meu.Popor pentru care si au dat vietile multi oameni ca sa l protejeze,Decebal,Stefan cel Mare,Mircea cel Batran,Vlad Tepes,Ion Antonescu si lista poate continua...oameni care au platit pretul suprem pentru ca acest popor sa si pastreze tara si sa existe in continuare...Mie nu mi este si nici nu imi va fi vreodata rusine ca sunt roman,ca fac parte dintr un popor cu dubla ascendenta daca si romana,popor care si a demonstrat patriotismul si curajul atunci cand a fost nevoie.Poti sa spui ca ti e rusine de rromi de pe afara care fura si dau in cap pe strada,de fetele "vesele" care culeg "capsuni" prin Spania,de intregul sistem corupt,de bozgorii care vor autonomie teritoriala intr o zona in care stramosii nostri au platit cu sange ca sa o apere.Poti spune ca mi e rusine de ce s a ajuns de Romania acum,dar NICIODATA!! mi e rusine de poporul roman.
Cand prezentul si viitorul nu arata prea bine,mai cauti sa te mai refugiezi in trecut...

IonutzMFF 10-09-09 16:36

Re: Dulce Romanie
 
Quote:

Originally Posted by nea_gogu_de_la_gaze (Post 2627920)
Nu inteleg ultima afirmatie,"mi e rusine cu poporul roman",poporul meu.Popor pentru care si au dat vietile multi oameni ca sa l protejeze,Decebal,Stefan cel Mare,Mircea cel Batran,Vlad Tepes,Ion Antonescu si lista poate continua...oameni care au platit pretul suprem pentru ca acest popor sa si pastreze tara si sa existe in continuare...Mie nu mi este si nici nu imi va fi vreodata rusine ca sunt roman,ca fac parte dintr un popor cu dubla ascendenta daca si romana,popor care si a demonstrat patriotismul si curajul atunci cand a fost nevoie.Poti sa spui ca ti e rusine de rromi de pe afara care fura si dau in cap pe strada,de fetele "vesele" care culeg "capsuni" prin Spania,de intregul sistem corupt,de bozgorii care vor autonomie teritoriala intr o zona in care stramosii nostri au platit cu sange ca sa o apere.Poti spune ca mi e rusine de ce s a ajuns de Romania acum,dar NICIODATA!! mi e rusine de poporul roman.
Cand prezentul si viitorul nu arata prea bine,mai cauti sa te mai refugiezi in trecut...


Foarte bine spus , bravo , felicitari ..un adevarat patriot

THUNDER77 10-09-09 19:59

Re: Dulce Romanie
 
Burebista , Decebal , Mircea cel Batran , Vlad Tepes , Vlad Dracul , Mihai Viteazul ,Stefan cel Mare , Iancu de Hunedoara , Avram Iancu , Horea , Closca ,Crisan, Pintea , Radu de la Afumati , Negru Voda ,Constantin Brancoveanu , Neagoe Basarab , Cuza Voda , Ion Antonescu , Ecaterina Teodoriu , dorobantii de la 1877 , si multi altii......mai aveti nevoie de motive sa fim mandri ca suntem romani ?

0vy. 10-09-09 20:16

Re: Dulce Romanie
 
Descrierea aia sigur e facuta de un strain care n-are nicio treba cu Romania. Majoritatea pozelor, cum spuneti si voi, sunt luate din alte tari. Oricum peste tot in lume ai sa vezi, tigani, betivi, case darapanate si lista poate merge mai departe.
@Mihai90-noi nu avem cu ce sa ne laudam? Te rog arunca o privire https://www.youtube.com/watch?v=zCf8NWJ8kzA

Mihai90 10-09-09 21:50

Bascalie
 
Altu care face bascalie de romani...
Daca n-ar avea dreptate,m-as bucura
https://www.youtube.com/watch?v=WSsBUdHrqao

Mihai90 11-09-09 17:09

Re: Dulce Romanie
 
http://images.google.ro/imgres?imgur...3D100%26um%3D1

peter 11-09-09 21:41

Re: Dulce Romanie
 
mai sunt unii care zic si de bine....

https://www.youtube.com/watch?v=IrKpXQNK16A

Mihai90 11-09-09 21:47

Re: Dulce Romanie
 
Un strain ar putea fi convins sa vina pe-aici de acest clip,insa..ce va descoperi il va pune pe fuga:))

blazeyblaze 13-09-09 16:11

Re: Dulce Romanie
 
sa-mi suga _|_


All times are GMT +2. The time now is 18:16.

- Copyright 2026 4Tuning