Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 30-06-09, 22:10   #16
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Post Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

ma bucur ca ai reusit SA ITI APERI DREPTURILE! daca o sa am vreodata ajutor stiu la cine sa apelez!
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 17:48   #17
DANIELSTROE79
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 0
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

SI EU AM PROBLEME CU NENOROCITII ASTIA. SPUN CA ACCIDENTUL NU AR FI AVUT LOC IN CONDITIILE IN CARE EU SI ASIGURATUL AM DECLARAT. MENTIONEZ CA ASIGURATUL SI-A RECUNOSCUT VINA.
DUPA INCIDENT EU AM SUNAT LA 112 PT CA BAIETELUL MEU PLANGEA SI NU STIAM EXACT CE TREBUIE SA FAC IN CAZUL UNUI ACCIDENT, ASA CA AM CHEMAT UN ECHIPAJ DE POLITIE. DUPA CE NE-AM DUS LA SEDIU ASTIA DIN URMA NE-AU LUAT DOAR CATE O DECLARATIE CUM CA ACCIDENTUL S-A PETRECUT CUM S-A PETRECUT SI CA NOI URMEAZA SA NE INTELEGEM AMIABIL. DAR CE FAC EU ? A TRECUT DEJA O LUNA, MA LOVESC DE INDIFERENTA ASTORA DE LA CARPATICA TG JIU CARE DAU VINA PE AIA DE LA SIBIU, CA CICA EI MI-AU RESPINS DOSARUL SI NU "STIU DE CE". IDEEA ESTE CA AM FACUT DEJA O RECLAMATIE LA CSA, DAR SINCER SA FIU NU CRED CA MAI AM VREO SANSA SA AM MASINA CA INAINTE. EU AM UN AUDI 80 DIN '94. IN INCIDENT MI S-A DESCHIS SI AIRBAG-UL CARE NOU CRED CA ESTE UNDEVA LA 500E, IAR IMPREUNA CU CELELALTE DAUNE CRED CA AR FI CAM 2000E, IN CONDITIILE IN CARE MASINA MEA NU MAI FACE 3000E. ESTE DE ASTEPTAT CA ASTIA SA NU VREA SA-MI REPARE MASINA NU?
NU STIU CE SA MAI FAC, DAR CRED CA URMEZA SA MA DUC LA UN AVOCAT. PARTEA PROASTA ESTE CA NU PREA AM BANI DE AVOCAT ASA CA....
ATENTIE CU CARPATICA.....MAMA LOR
DANIELSTROE79 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 19:45   #18
brownshark

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,145
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

DANIELSTROE79 ; daca tot ai chemat politia de ce nu ati cerut sa faca proces verbal ?
asa o sa te plimbe 90 d zile sa studieze ei dinamica tamponarii..
daca nu te duci la avocat ma mai intrebi...
brownshark is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 12:34   #19
DANIELSTROE79
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 0
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Quote:
Originally Posted by brownshark View Post
DANIELSTROE79 ; daca tot ai chemat politia de ce nu ati cerut sa faca proces verbal ?
asa o sa te plimbe 90 d zile sa studieze ei dinamica tamponarii..
daca nu te duci la avocat ma mai intrebi...
POLITISTII AU SPUS CA LEGEA S-A SCHIMBAT DE CURAND SI CA INCAZUL IN CARE DORESC SA NE INTELEGEM AMIABIL TB SA MERGEM LA ASIGURARI SI DE RESTUL SE OCUPA EI. NU AU FACUT DECAT SA NE IA CATE O DECLARATIE PRIN CARE SPUNEAM CUM S-A PRODUS ACCIDENTUL SI CA URMEAZA SA MERGEM LA CARPATICA. IERI AM FOST LA AVOCAT, SI CULMEA ESTE CA DUPA 3 SAPT DE DEZINTERES DIN PARTEA LOR SE PARE CA SE SCHIMBA LUCRURILE. M-AU SUNAT DE LA CARPATICA SI VOR SA VINA DIN NOU LA FATA LOCULUI SA "REEVALUEZE".... CE?... PE MAMA LOR, CA VINOVATUL SI-A FACUT MASINA. SI STITI CE ESTE CULMEA? .... CA EI NU MAI AU TOATE POZELE CARE LE-AU FACUT ATUNCI LA FATA LOCULUI SI A TREBUIT SA LE TRIMIT EU CEEA CE MI-AU TRIMIS EI ATUNCI. CRED CA VOR SA O DEA LA PACE, DAR NU MA LAS. AM UN AVOCAT CARE MAI ARE 5 DOSARE TOT LA CARPATICA ASIG. - CEI MAI NENOROCITI, SI M-A ASIGURAT CA NU AVEM CUM SA PIRDEM. ASA CA.... IN INSTANTA...
DANIELSTROE79 is offline   Reply With Quote
Old 24-12-09, 20:05   #20
koozika
Daewoo Driver

Stage 3
 
koozika's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 126
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

pacat ca nu am vazut threadul asta acum 2saptamani pt. ca am facut asigurarea la carpatica fiind cel mai ieftin....acuma nu am decat sa sper ca nu o sa am nici un accident timp de un an
koozika is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 11:47   #21
DANIELSTROE79
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 0
Thumbs down Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

ACUM 2 ZILE AM FOST LA AVOCAT, IN SFARSIT. DE CE ASA DE TARZIU? PT CA AN VRUT SA LE MAI DAU "O SANSA". AM PRIMIT SI RASPUNS DE LA CSA, ...., ACELASI CA SI CEL DE LA ASIGURARI CARPATICA SIBIU: "DAUNE NECOMPLEMENTARE"...... ASA CA SA MA AJUTE D-ZEU SAU DE FAPT SA-I AJUTE D-ZEU PT CA O SA LE CER SI PE "MAMA " LOR CA DAUNA.... AM UN AVOCAT.... DAR NE MAI AUZIM.... NU FACETI ASIGURARE LA CARPATICA
DANIELSTROE79 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 12:21   #22
bereczki2

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 33
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

fratilor, acum o aparut in monitorul oficial, ca au scos cateva firme de asigurari de pe "piata"!!! cand aflu care sunt 100% acele firme va spun ! bafta!
bereczki2 is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 17:27   #23
D.Allecs

Stage 3
 
D.Allecs's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 128
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Acum 6 luni am avut un accident, am fost lovit din spate, in urma acestuia au fost daune la bara spate aripa stanga spate, prag si usile fata spate stanga. Cel care m-a lovit, un pusti de 18 ani doar ce luase permisu. Accidentu a avut loc in Buzau. La fata locului s-au facut constatarile, masuratorile etc de catre politie.. s-a intocmit proces verbal.. in fine tot ce trebuia facut... in urma cecetarilor facute de politie a iesit vinovat cel care m-a lovit asa cum era si normal. M-am prezentat la sediul celor de la CARPATICA in Constanta sa vad ce e de facut sa imi repar masina, s-a intocmit dosar de daune, usile au fost trecute pt inlocuit, restu pe raparat. Dosaru a fost trimis la SIBIU pt aprobare, ce raspuns credeti ca trimit cei de acolo... reparatia nu se aproba deoarece in declaratia data la fata locului s-a mintit si vezi doamne cum au dat`o ei pana la urma tot eu ieseam vinovat. 1 luna am tot mers la ei sa imi refaca dosaru si sa obtin aprobarea sa imi trimita masina in service. Am mers si la CSA sa depun reclamatie.. dupa 1 luna acelas raspuns. Am mers la politia din buzau ca sa iau declaratiile in original, pozele de la fata locului sa fac din nou dosarul sa il trimita la Sibiu(toate astea mi-au fost cerute de cel ca mi-a facut dosarul) degeaba..nici un raspuns... dupa 4 luni de astepta si mers zii de zii la sediu incercand sa obtin totusi ceva.. s-au gandit ei pana la urma sa imi aprobe dosarul.. cu suma de 52 de milioane... la un service agreat de ei.. masina in service a stat 2 saptamani, sunt multumit ca reparatiile s-au facut cum trebuie pe partea asta nu a fost nici o problema. Feriti`va de CARPATICA, va incanta un pret mic pt rca... dar daca aveti vreun incident nu se stie ce puteti pati.
D.Allecs is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 17:38   #24
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Ce inseamna service agreat de ei? Altul decat reprezentanta? Ca daca e asa, si tu ai masina in garantie atunci nu e prea bine.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 30-01-10, 15:24   #25
tutu_tibi

Stage 1
 
tutu_tibi's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 13
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

salutare
am si eu o dilema cu euroinsu
am avut un accident anu trecut in decembrie ,mi-a iest unu in fatza....in fine am fo la rutiera or facu un proces verbal cum ca tipul nu sa asigurat din timp.Deci eu figurez ca ,,not guilti'',cu toate astea euroinsul incepe sami dea tot felul de perle ca ar fi frauda..ca naveau cum sa sara airbagurile....
Acuma am facut sio reclamatie la CSA
Am vb si cu un avocat care mi-a sugerat sai dau in judecata
Azi sarbatoresc o luna jumate de cand nu mai am masina........ ceva idei ...pareri... ???
in concluzie toti asiguratorii is tigani!!!!
tutu_tibi is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 11:23   #26
bigboss_boy
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 0
Angry Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

NU VA FACETI ASIGURARI LA CARPATICA!!! Eu am avut un accident a intrat un Cielo in partea din spate accident usor dar in devizul estimativ 58mil.NU DESPAGUBESC...I-am dat in judecata si am proces pe 26 aprilie.Acum 2 luni a intrat tata cu masina mea intr-un cetatean (eu avand asig tot la carpatica) NU VOR SA II DESPAGUBEASCA!!! VINA 50% O ARE INSPECTORUL DE ASIGURARI CA II IA DIN SALARIU DACA DESPAGUBESTE PE TOATA LUMEA... RESTUL DE VINA O AU CEI DE LA SIBIU UNDE AJUNGE DOSARUL LA EXAMINAT... PLATITI DEGEABA RCA-ul LA CARPATICA....DATI UN PIC MAI MULT DAR STATI LINISTITI....
bigboss_boy is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 11:38   #27
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Pai de ce n-as sta linistit daca RCA-ul meu nu despagubeste, nu e problema mea, eu sunt asigurat, cel care are problema trebuie sa isi scoata dauna de la compania de asigurari, nu de la mine.
Eu sincer am facut RCA-ul la Eurins. De ce? Pentru ca diferenta era de peste 100ron intre Eurins si Omniasig, Allianz etc. Ori cum conduc si atent, nu avea sens sa dau 100ron in plus.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 13:43   #28
sharpe

Purtator cuvant MR Craiova

Stage 5
 
sharpe's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 397
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

am mai spus si repet,cel care provoaca accidentul ii provoaca celuilalt (celorlalti) o paguba,si in cazul in care firma la care are RCA-ul nu vrea sa despagubeasca sau nu plateste toate daunele cel(cei) pagubiti pot sa-l dea in judecata pe cel care a provocat dauna
__________________
muČ
sharpe is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 14:01   #29
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Si cu ce drept castiga, din moment ce eu sunt asigurat?
De-aia am platit asigurarea, ca sa nu suport eu pagubele celuilalt, in momentul in care am facut acea asigurare m-am scutit de la orice dauna provocata in cazul in care aceasta nu depaseste suma maxima impusa de ei.
As vrea sa vad si eu legea care prevede ce ai spus tu si un proces castigat de cineva in situatia asta.
Ce vina am eu ca RCA-ul nu vrea sa-l despagubeasca? Aici tot jocul trebuie sa se faca intre pagubit si firma care despagubeste.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 15:40   #30
sharpe

Purtator cuvant MR Craiova

Stage 5
 
sharpe's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 397
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Si cu ce drept castiga, din moment ce eu sunt asigurat?
De-aia am platit asigurarea, ca sa nu suport eu pagubele celuilalt, in momentul in care am facut acea asigurare m-am scutit de la orice dauna provocata in cazul in care aceasta nu depaseste suma maxima impusa de ei.
As vrea sa vad si eu legea care prevede ce ai spus tu si un proces castigat de cineva in situatia asta.
Ce vina am eu ca RCA-ul nu vrea sa-l despagubeasca? Aici tot jocul trebuie sa se faca intre pagubit si firma care despagubeste.
asigurarea nu te exonereaza de raspunderea faptei
vorbeste cu un avocat si-o sa-ti raspunda la intrebari, eu am incercat sa-ti explicat cat de logic am putut
firma de asigurari nu te scuteste de orice urmare a faptei tale,si mi se pare normal sa fie asa
treaba asta cu "am rca ma doare la basca" i-a facut pe multi (complementar canetului luat "la Pitesti")sa conduca cu durere-n parti dorsale
sharpe is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -