Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 15-11-10, 17:54   #61
caffea
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 0
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

cea mai proasta asigurare la carpatica. daca dai peste unu care are asigurare la carpatica sa te duci direct la casco (daca ai) sa nu te duci sa iti faci dosar la ei ca te duci degeaba. asa am patit eu. am facut dosar la ei ca a dat un taxi cu spatele si mi a spart bara fata si am fost cu el la constatare. am declarat totul pana si ala care ma lovit a declarat ca e vinovat, a semnat totul. si am stat mai mult de o luna sa aflu ca mi a respins dosarul. Mi a zis ca nu are cum sa se sparga bara mea si a lui decat o zgarietura. si acum nu imi mai da nici banii si nu mai imi repara nici masina. ASA CA DACA DAI PESTE CARPATICA SA CERI BANII SAU SA TE DUCI DIRECT LA CASCO
caffea is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 18:51   #62
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

E incredibil ce citesc aici !!

In tara asta totul merge invers !
SAX1987 is offline   Reply With Quote
Old 16-11-10, 08:13   #63
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

imi cer scuze ca sunt offtopic dar ca sa nu mai deschid alt thread...de EUROINS ce parere aveti ? multumesc
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 16-11-10, 15:19   #64
RuDoLf3721

Stage 5
 
RuDoLf3721's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 725
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

eu am avut de`a face de doua ori cu euroins , a doua oara o paguba destul de mare si au fost perfect okay , in 2 saptamani mi`am luat masina de la service ca banii ii virasera.
RuDoLf3721 is offline   Reply With Quote
Old 28-12-10, 21:16   #65
gmarinescu

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 3
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Sunt si eu una din miile de victime ale aiguratilor Carpatica Asig, inca de la inceput am stat 3 zile pana mi s-a facut constatarea, sunt viitoare victima a infractorilor de la Carpatica Asig, intrucat am vazut si la sedii si pe Net ca sunteti niste infractori ordinari, fara coloana verticala, zelosi slugoi ai unor actionari din Sibiu. Dar acei smecheri nu se gandesc ca buboiul se va sparge, cheltuielile de judecata vor fi mari, oamenii nu vor mai incheia nici macar RCA la Carpatica Asig iar numarul dosarelor penale si civile nu ii avantajeaza. Este o motivatie paranoica, aceea ca soferii vor sa ii pacaleasca, cata vreme nu ei nu recunosc nici faptele in care vinovatii au fost amendati de Politie si alte sanctiuni. Singurii infractori sunt cei de la Carpatica si daca nu vor plati pana la ultimul leu am sa obtin daune de tot felul, cheltuieli cu avocati, rezolutii de la Parchet, dobanzi pentru plata cu intarziere a reparatiei, chit ca 10 ani nu voi mai avea alt hobby. Ce au postat despre Eco Civica reflecta cat sunt disperati , iar daca nu isi revizuiesc punctual comportamentul vor mai urma mitinguri de mai mare amploare in toate orasele si vor fi depuse plangeri penale de grup la Parchet.
gmarinescu is offline   Reply With Quote
Old 02-01-11, 22:50   #66
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Quote:
Originally Posted by ancutza24 View Post
Sa va zic si eu ce am patit cu dragutii d la Carpatica... Acum un an, mai exact pe 30 mai 2008 am avut un accident, de fapt un tir m-a acrosat cu semiremorca in partea din stanga fata. Am chemat politia la fata locului intrucat sectia de politie se afla la vreo 500m si in zona nu era trafic mare. A venit politia, a constatat, am dat declaratii, s-a facut procesul verbal si am primit autorizatia de reparatie. De asemenea, de la conducatorul vinovat am primit o copie dupa polita de asigurare, evident de la Carpatica.
Am luat procesul verbal, autorizatia de reparatie, copia dupa asigurare si m-am dus la sediul lor. dupa ce am asteptat vreo 3 ore bune, am completat niste hartii, am descris accidentul,s-au facut poze masinii si s-a intocmit dosarul. am mai asteptat inca o saptamana ca sa imi vina aprobarea de la bucuresti sau sibiu, habar n-am unde a fost trimis dosarul. a venit si aprobarea si masina a intrat in service(un service agreat de companie). Dupa vreo 2 saptamani am ridicat si masina dar evident n-am primit talonul decat dupa alte vreo 2 sapt dupa cei dansii au virat banii service-ului.
Acum, la un an dupa evenimente, primesc de la cei de la Carpatica o instiintare conform careia trebuie sa achit TOATA contravaloarea reparatiei deoarece unele daune nu se puteau produce din accidentul pe care l-am descris in dosarul de dauna. Acum, am contactat un avocat si astept sa vedem ce se va intampla...Am fost si la sediul lor si- mi-au spus ca daca refuz sa platesc voi fi data in judecata si chiar o duduie de acolo imi si pomeneste de un asemenea proces cu nu shtiu ce mare firma pe care vai de mine, l-au castigat cei de la asigurari...adica, ceva de genu: sa nu cumva sa ne dai in judecata ca oricum pierzi. ei, i-a spuneti voi ce parere aveti??? ati mai auzit de asa ceva?
daca nu te bagai in sufletu lui nu pateai nimic,asta e invatatura de minte,ala ia curba altfel decat o masina mica
....si despre carpatica......)))))) ma apuca rasu numai cand ma gandesc cate firme are patronul de la carpatica si ce manevre face in fiecare zi si cum isi bate joc de angajatii lui
orice chichita,orice despagubire ,orice dosar trebuie sa treaca intai pe la sibiu si dupa aia merge mai departe
si stati linistiti...patronu doarme linistit in fiecare seara

Last edited by mihai88; 02-01-11 at 22:58.
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 09:14   #67
gmarinescu

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 3
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Quote:
Originally Posted by mihai88 View Post
si stati linistiti...patronu doarme linistit in fiecare seara
Sunt multi alti criminali si infractori schimonositi care dorm linistiti. Dar Carpatica Asig tot va intra in faliment ! Deocamdata si-a pierdut multi clienti si ideea ca sa ai profit cat mai mare, este nu sa pacalesti asiguratii, ci sa ai cat mai multi asigurati.
Eu unul nu mai fac RCA la Carpatica, din motive subiective si urmatoarele trei motive obiective
-ca sa nu merg la amiabila sau constatare cu masina vinovata si sa stau sa pierd 2 zile intr un vagon din Alexandriei 164 !
-ca sa nu fiu actionat in judecata de o eventuala victima, care nu poate valorifica polita RCA !
-ca sa nu dau bani unui infractor schimonosit care nu mai are ce sa spere de la viata si la batranete nu poate face mai mult decat sa si bata joc de asigurati si de victimele acestuia !

Si atentie, nici alt fel de asigurare nu mi fac la vreo firma, decat dupa ce ma asigur ca nu are sediul in capitala culturala europeana Sibiu si decat dupa ce ma asigur ca nu are legatura cu Carpatica sau Euroins !
gmarinescu is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 15:35   #68
funstation

Stage 1
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 11
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

@gmarinescu .... euroins sunt seriosi. am avut experienta cu ei si au fost foarte foarte oky.
funstation is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 20:21   #69
florin788
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 0
Default ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste


La inceputul lu decembrie 2010 am avut un accident cu un analfabet, bineinteles asigurat la CARPATICA, deoarece este o asigurare ieftina de 2 bani, de altfel cum ii si patronul. Dupa asteptari de o luna am primit raspuns ca dosarul de dauna este respins doarece amprentele lasate pe masinile pagubitului si vinovatului nu corespund celor declarate in dosar. Am proces verbal de la Politia Rutiera in care reiese cine ii vinovatul, neacordare de prioritate, i-a retinut si permisul, mai mult de atat nu stiu ce vrea Carabulea(patron CARPATICA). Daca stie cineva caz in care CSA-ul se implica si sa si rezolve in acelasi timp cazul?! Am o singura rugaminte la toti cei care viziteaza acest forum..NU MAI FACETI ASIGURARI LA CARPATICA!!!!!! Altfel umblam de ne sar capacele, pierdem timp si timpul inseamna bani...Va Multsumesc!!!
florin788 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 19:43   #70
florin788
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 0
Default ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

In cazul in care dosarul de dauna este respins de carpatica..se poate reface di nou dosaru?! se poate face o constetatie?! Stie cineva sa-mi dea un raspuns?!
florin788 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 21:06   #71
sharpe

Purtator cuvant MR Craiova

Stage 5
 
sharpe's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 397
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Quote:
Originally Posted by florin788 View Post
In cazul in care dosarul de dauna este respins de carpatica..se poate reface di nou dosaru?! se poate face o constetatie?! Stie cineva sa-mi dea un raspuns?!
faci o cerere de reanalizare a dosarului,daca nici aia nu da rezultate (si nu da) atunci iei legatura cu un avocat
din momentul in care optezi pentru instanta dureaza 1-2 ani dar in mod sigur iti iei banii in urma unei sentinte judecatoresti
__________________
muČ
sharpe is offline   Reply With Quote
Old 01-02-11, 18:47   #72
florin788
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 0
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Multumesc de informatie! Am facut cererea, astept raspuns, il dau in judecata si imi recuperez banii cand o fi, dar macar sa-i recuperez, oricum ramane cum am stabilit data trecuta......NU MAI FACETI ASIGURARI LA CARPATICA...
florin788 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 19:47   #73
florin788
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 0
Default ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Am depus contestatia la sediul Carpatica, am facut plangere si online acum nu-mi ramane decat sa astept raspuns, sper sa fie pozitiv si sa ma scap repede de ei.
florin788 is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 21:22   #74
cristianic
Daewoo Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 737
Member of:
[2 Roti]
[DAEWOO]
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

cunosc pe cineva care are un hyundai coupe mai vechi a intrat un nene in el si l.a bubuit binisor in fata pe partea stanga dar nu foarte rau, i.a infundat usa de pe stanga putin si aripa spate. firma de asigurari n.a vrut sa vireze bani in contul service-ului unde se afla masina deci masina n.a putut fi reparata. ghiciti de la cine era asigurarea
cristianic is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 22:32   #75
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Quote:
Originally Posted by florin788 View Post
Am depus contestatia la sediul Carpatica, am facut plangere si online acum nu-mi ramane decat sa astept raspuns, sper sa fie pozitiv si sa ma scap repede de ei.
vad ca esti din medias
ai putea sa mergi direct la ei in sibiu la sediu
poate merge treaba mai repede

(da un pm daca nu stii pe unde au sediu in sibiu)
mihai88 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -