Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 05-02-11, 15:51   #76
florin788
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 0
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

nu am ce cauta la sibiu din moment ce dosarul de dauna a fost facut la medias asa mi-a zis ametitul ala de la carpatica sa urmez calea iararhica.sa vedeti voi cale ierarhica dupa ce repar masina .
florin788 is offline   Reply With Quote
Old 09-05-11, 14:35   #77
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

salutare
de azi o sa intru si eu in distractia cu Carpatica, dar la mine va trebui sa imi acorde dauna totala la masina ,s-a bagat unu in mine de m-am rasturnat ,binenteles el are asigurare la carpatica,sa vedem cu o sa mearga distractia,deocamdata asteptam actele de la Politie ca sa pot deschide dosarul la ei
nu stiu cum sa procedez...sa dechid dosarul la ei si sa i-am bani cat imi dau si recuperez restul sumei pe casco?
sau i-am despagubirea si de la Carpatica si de la Casco ?
poate cu cele 2 asigurari ajung la o suma sa imi iau alta masina,specific ca e vorba de un logan dn 2010 cu 9000km la bord
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 09-05-11, 21:10   #78
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Quote:
Originally Posted by bzsa View Post
salutare
de azi o sa intru si eu in distractia cu Carpatica, dar la mine va trebui sa imi acorde dauna totala la masina ,s-a bagat unu in mine de m-am rasturnat ,binenteles el are asigurare la carpatica,sa vedem cu o sa mearga distractia,deocamdata asteptam actele de la Politie ca sa pot deschide dosarul la ei
nu stiu cum sa procedez...sa dechid dosarul la ei si sa i-am bani cat imi dau si recuperez restul sumei pe casco?
sau i-am despagubirea si de la Carpatica si de la Casco ?
poate cu cele 2 asigurari ajung la o suma sa imi iau alta masina,specific ca e vorba de un logan dn 2010 cu 9000km la bord
Eu iti recomand sa deschizi direct dosar la Casco si sa-si recupereze ei ulterior banii de la Carpatica. E mai fara dureri de cap.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 10-05-11, 17:28   #79
ghiszmo

Stage 5
 
ghiszmo's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 514
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

salutari nefericitilor ca si mine!eu stau de o luna si ceva fara masina ca un destept asigurat la Carpatica a intrat in mine ca se uita dupa adresa in fine eu nevinovat astept banii!am primit 1380 ron bani care nu sunt suficienti poate pt piese(am un opel astra f) iar cei de la service mi-au zis ca mai trebuie sa dea cel putin 500 ron peste!in fine prima transa au acceptat-o usor dar cu ceva tam tam ca nu vroiau sa-mi schimbe bara!apoi am fost sa le cer suplimentarea ca ei au considerat ca reparatia masinii mele face doar 1380 ron asa din birou!au dedus ei din cartile de astrologie nu stiu de unde!in fine si am tot fost pe la ei in incercarea de a rezolva pe cale amiabila!dar rahatul ala de inspector ma tot ducea cu zaharelul vrajeli abureli si etc!pana la urma m-am enervat i-am zis frate eu tot astept asa ca fraieru ma duc fac plangere la csa protectia consumatorului si va dau si in judecata! el zice bn!in fine si sapt trecuta am facut deviz 5200 ron , plangere la csa, plangere la protectia consumatorului si astazi le-am depus o notificare de la avocat prin care ii anunt ca ii dau in judecata si le cer si suma de pe deviz , despagubiri ca nu am putut folosi masina 32 de zile *100 ron plus onorariu avocat si alte taxe!acum sa vedem ce rezolvam!va tin la curent!
__________________
infiintez SRL-URI, PFA-URI si alte activitati ce tin de registrul comertului!0724.355.641 yahoo id. ghiszmo2006 sau p.m.
Mic si al dreaku!!!Sunt slab ca sa fuga masina mai tare!!!
ghiszmo is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 13:58   #80
^^Splash^^
Daewoo Driver

Stage 3
 
^^Splash^^'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 161
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Ce bine ca am dat un mic search pe google despre Carpatica . Mi-a expirat asigurarea si vroiam sa o fac la Carpatica pe urmatoarea pt ca era pretul mai mic . Dar la ce jepcari se pare ca sunt , nu ma complic . O sa incerc BCR sau Astra. Numai bine
^^Splash^^ is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 16:29   #81
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Eu iti recomand sa deschizi direct dosar la Casco si sa-si recupereze ei ulterior banii de la Carpatica. E mai fara dureri de cap.
asa am procedat ,acum ramane de vazut cat de repede recuperez bani ,masina fiind dauna totala
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 12:54   #82
andys_r

Stock
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Carpatica Asig este o adevarata teapa!!! Daca nu as fi patit-o pe propria piele poate nu credeam….e incredibil ce se intampla in ROMANIA…se amana, se dau tot felul de motive, nu se raspunde la telefon, se prosteste pe fata…si intr-un final iti trimit o hartie in care iti comunica faptul ca acccidentul nu s-a produs in conditiile descrise…te indeamna practic la instanta unde de multe ori nu se ajunge din pierdere de timp si bani…si uite asa castiga Carpatica…OAMENI BUNI NU MAI INCHEIATI POLITE CU CARPATICA ASIG NICI DACA SUNT GRATIS!!!

http://www.*************/NU.Carpatica
andys_r is offline   Reply With Quote
Old 30-05-11, 01:08   #83
NSL-George

Stage 1
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 23
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Sallutare. Ma bag si eu in seama cu o poveste. Acum 3 ani a intrat unu in mine si avea asigurare carpatica. Am facut masina la un prieten la service. Mi-a placut o singura chestie la ei. m-au intrebat la sf daca imi place cum arata masina la sf si daca da sa-i semnez nota de plata ptr recuperare bani, daca nu sa-i dau masina inapoi ca sa mi-o faca ca la carte. Binenteles ca am semnat nota dar lu ala de la service nu iau dat bani cat vroia pe nota. Acum am alta belea. M-a lovit unu in parte din fata dreapta a masinii si are tot carpatica. Binenteles ca dupa ce am citit toate mesajele voastre ma astept la o gramada de belele cu asigurarea la asta ca sa-mi pot repara masina.........va tin la curent cu povestea..............maine ma duc la centrul lor de daune.
NSL-George is offline   Reply With Quote
Old 30-05-11, 13:12   #84
andys_r

Stock
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Ai grija ce semnezi si ce hartii iti da individul de la daune...cere si nota de constatare tehnica si fa niste copii dupa toate hartiile pe care le semnezi...mai bine ai intreba la o firma de asigurari mai serioasa tot ce trebuie sa-ti dea in aceasta situatie...si multa rabdare iti urez...eu tot asa am patit acu 3 saptamani si am primit raspuns ca accdidentul nu s-a produs asa cu am declarat...asa raspund de obicei...prin aceasta castiga o perioada de 3 luni in care "reanalizeaza" circumstantele in care s-a produs accidentul...te amana practic...si singura solutie e sa-i dai in judecata...e costisitor si de durata...incearca sa obtii niste bani de la vinovat...in caz contrat este dat si el in judecata...succes
andys_r is offline   Reply With Quote
Old 30-05-11, 14:10   #85
andys_r

Stock
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Pentru cine stie...mai exista vreo sansa de a primi despagubiri dupa ce mi-au transmis ca dosarul este respins pe motiv de frauda, accidentul nu a avut loc in condiite descrise...sau singura cale este sa actionez firma in judecata?
andys_r is offline   Reply With Quote
Old 21-06-11, 16:01   #86
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Aveti grija la ce agentii TIRIAC va faceti casco sau asigurare in BUCURESTI !!!!!
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 00:29   #87
DarkAngelXZ

Stage 1
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 12
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

http://www.petitieonline.ro/petitie/...p04815049.html poate rezolvam ceva aici
DarkAngelXZ is offline   Reply With Quote
Old 24-05-12, 09:14   #88
triaz24
 
Join Date: May 2012
Posts: 0
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Eu i-am dat in judecata dupa ce mi-au transmis ca accidentul nu sa intamplat asa cum am descris noi si ca daunele sunt necomplementare. Dupa 2 ani de judecata mi-am recuperat prejudiciul+cheltuielile de judecata, asa ca sfatuiesc pe toti cei carora li se refuza plata reparatiilor sa actioneze firma de asigurari in instanta.
triaz24 is offline   Reply With Quote
Old 01-06-12, 23:37   #89
b-23-REU
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 0
Angry Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

azi am avut nefericita zi ca sa ma loveasca unu care are asigurare la carpatica .din cate am citit ,informat pe la service ,prietenii etc cei de la carpatica nu platesc daunele si multe service uri refuza sa lucreze cu ei.
prob se pune in felul urmator sotia si copilul care erau in masina in care sa produs acidentul au suferit mici lovituri la cap ,maini etc am chemat politia ,smurdul ,au venit, am refuzat internarea mai ales ca , copilul era traumatizat speriat si am dat semnatura ca ma voi prezenta la un spital adica pt sotie Spitalul Municipal si pt copil Budimex sau Grigore Alexandrescu pt control mai amanuntit mai tarziu dupa ce copilul se va mai linisti .toate ''bune si frumoase'' am fost la spital ,la vestita Udriste pt constatari si acte si ce mai trebuie .respectivul a ramas fara permis asta nu ma incalzeste cu nimic ,ideea e asa eu tre sa ajung la constatari la CARPATICA la ei ,masina mea are ambele roti fata (jante) strambe abia am ajuns de pe bdl timisoara pana acasa ,locuiesc la 300 m de locul acidentului .cine plateste daca eu tre sa repar jantele ?? ca sa pot ajunge pana la CARPATICA .ce fac in situatia in care CARPATICA NU PLATESTE DAUNELE ??? AI DAU PE EI (CARPATICA ) IN JUDECATA ?? SAU PE SOFERUL CARE A PRODUS ACIDENTUL ??CE CASTIG DE CAUZA POT AVEA ?? SAU MA TARASC PRIN TRIBUNALE MULT SI BINE .APROPO SOFERUL CARE A PRODUS ACIDENTUL NU ARE SERVICI!!! EL A DECLARAT CA E CASNIC !!!!https://forum.4tuning.ro/images/icons...cons/icon8.gif
DECI BANII PT REPARATIA MASINI CAT DE CURAND ,IMI IAU GANDUL DE LA ASA CEVA .RAMANE SA VAND MASINA PT PIESE SAU ASTEPT SA DEA OK PT REPARATIE CEI DE LA CARPATICA ?? VA ROG MULT SA MA AJUTATI ,MACAR CU UN SFAT ,IDEE ORICE .

MASINA ARE URMATOARE AVARII VIZIBILE- HAION SPATE INDOIT (ABIA AM SCOS REZERVA DIN PORTBAGAJ)
BARA SPATE SPARTA
ARIPA FATA STRAMBA
JANTE (AMBELE ) STRAMBE RAU
CURGEA ULEI AZI DE PE UNDEVA DE SUB EA
BARA FATA SPARTA
ZGARIATA PE PARTEA DIN SPATE STANGA
CAPACE ROTI SPARTE
STOPURI SPATE SPARTE
LAMPA CEATA (SPARTA )
LAMPA MARSALIER (SPARTA )

NU STIU DACA E MARE PAGUBA SAU NU ,CINEVA ZICEA SA NU FIE SI PUNTEA SPATE INDOITA ETC .AM SA REVIN MAINE CU NISTE POZE

masina a fost aruncata de pe banda 3 pe sensul celalat de mers al tramvaiului 35 de pe bdl timisoara
b-23-REU is offline   Reply With Quote
Old 02-06-12, 19:24   #90
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: ATENTIE!!!! Carpatica Asigurari nu plateste

Quote:
Originally Posted by b-23-REU View Post
azi am avut nefericita zi ca sa ma loveasca unu care are asigurare la carpatica .din cate am citit ,informat pe la service ,prietenii etc cei de la carpatica nu platesc daunele si multe service uri refuza sa lucreze cu ei.
prob se pune in felul urmator sotia si copilul care erau in masina in care sa produs acidentul au suferit mici lovituri la cap ,maini etc am chemat politia ,smurdul ,au venit, am refuzat internarea mai ales ca , copilul era traumatizat speriat si am dat semnatura ca ma voi prezenta la un spital adica pt sotie Spitalul Municipal si pt copil Budimex sau Grigore Alexandrescu pt control mai amanuntit mai tarziu dupa ce copilul se va mai linisti .toate ''bune si frumoase'' am fost la spital ,la vestita Udriste pt constatari si acte si ce mai trebuie .respectivul a ramas fara permis asta nu ma incalzeste cu nimic ,ideea e asa eu tre sa ajung la constatari la CARPATICA la ei ,masina mea are ambele roti fata (jante) strambe abia am ajuns de pe bdl timisoara pana acasa ,locuiesc la 300 m de locul acidentului .cine plateste daca eu tre sa repar jantele ?? ca sa pot ajunge pana la CARPATICA .ce fac in situatia in care CARPATICA NU PLATESTE DAUNELE ??? AI DAU PE EI (CARPATICA ) IN JUDECATA ?? SAU PE SOFERUL CARE A PRODUS ACIDENTUL ??CE CASTIG DE CAUZA POT AVEA ?? SAU MA TARASC PRIN TRIBUNALE MULT SI BINE .APROPO SOFERUL CARE A PRODUS ACIDENTUL NU ARE SERVICI!!! EL A DECLARAT CA E CASNIC !!!!https://forum.4tuning.ro/images/icons...cons/icon8.gif
DECI BANII PT REPARATIA MASINI CAT DE CURAND ,IMI IAU GANDUL DE LA ASA CEVA .RAMANE SA VAND MASINA PT PIESE SAU ASTEPT SA DEA OK PT REPARATIE CEI DE LA CARPATICA ?? VA ROG MULT SA MA AJUTATI ,MACAR CU UN SFAT ,IDEE ORICE .

MASINA ARE URMATOARE AVARII VIZIBILE- HAION SPATE INDOIT (ABIA AM SCOS REZERVA DIN PORTBAGAJ)
BARA SPATE SPARTA
ARIPA FATA STRAMBA
JANTE (AMBELE ) STRAMBE RAU
CURGEA ULEI AZI DE PE UNDEVA DE SUB EA
BARA FATA SPARTA
ZGARIATA PE PARTEA DIN SPATE STANGA
CAPACE ROTI SPARTE
STOPURI SPATE SPARTE
LAMPA CEATA (SPARTA )
LAMPA MARSALIER (SPARTA )

NU STIU DACA E MARE PAGUBA SAU NU ,CINEVA ZICEA SA NU FIE SI PUNTEA SPATE INDOITA ETC .AM SA REVIN MAINE CU NISTE POZE

masina a fost aruncata de pe banda 3 pe sensul celalat de mers al tramvaiului 35 de pe bdl timisoara
In primul rand mare prostie ai facut ca ai dus-o pe rotile ei. Macar spune-le celor de la asigurari ca ai dus-o pe platforma pana acasa; daca zic ceva de factura sau bon de la platforma le zici ca n-ai/l-ai pierdut si ca ramane cheltuiala ta. Pot declara ca s-au produs stricaciuni din cauza ca ai deplasat-o pe rotile ei.
In situatia in care asigurarile nu platesc, normal este sa-l dai pe vinovat in judecata. Dar procesul poate dura mult si poti sa nu vezi niciun ban. Daca dai asigurarile nu stiu cat de usor este sa castigi. E greu, foarte greu. Consulta un avocat neaparat.
22VIN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -