Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 13-08-07, 10:37   #1
nucu_as
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 368
Member of:
[VW]
Question Clima pe cielo???

Se pare ca exista ceva in genul climei pe cielo...mantocaria asta este destul de interesanta dar nu stiu nici cum functioneaza sau cum se monteaza. voi ce credeti? se poate pune aparatul asta pe masinile noastre? oare exista asa ceva?? sau e teapa?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	look.jpg
Views:	408
Size:	19.1 KB
ID:	322127  
Attached Images
File Type: jpg page01.jpg (17.9 KB, 125 views)
nucu_as is offline   Reply With Quote
Old 13-08-07, 11:24   #2
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: Clima pe cielo???

Nu e ţeapă. Chiar există pe undeva prin Rusia, dar din câte ştiu eu e destul de scump şi nu merită banii. Nu mai ştiu exact cât era, dar am reţinut că nu face banii. Parcă se monta pur şi simplu in locul blocului de comandă de pe Cielo.
Lao is offline   Reply With Quote
Old 13-08-07, 11:40   #3
nucu_as
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 368
Member of:
[VW]
Default Re: Clima pe cielo???

pai Lao cica e vreo 200-300 de euroi dar iti ia multi bani la transport...din rusia intradevar...dar o renta sa iti iei asa ceva? isi face treaba clima asta? sunt chiar curios...din cate am citit eu are si calc de bord inclus in instalatie de clima
nucu_as is offline   Reply With Quote
Old 15-08-07, 10:53   #4
serban_pc

Stage 5
 
serban_pc's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,446
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Clima pe cielo???

ar fi super si daca ne-am documenta mai mult si ne-am strange mai multi sa stiti ca m-as baga si eu la asa ceva.
serban_pc is offline   Reply With Quote
Old 15-08-07, 11:32   #5
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: Clima pe cielo???

Şi la 100 de euro m-aş mai gândi. In primul rând că nu cred că e eficientă, in al doilea rând arată jalnic. După ce că bordul de Cielo arată destul de îmbătrânit, dacă-i mai pun şi asta il duc in anii 70.
Lao is offline   Reply With Quote
Old 15-08-07, 12:48   #6
nucu_as
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 368
Member of:
[VW]
Lightbulb Re: Clima pe cielo???

eu cred totusi ca ar arata mai ok in realitate decat in poza...sigur se poate modifica display-ul, poti sa il faci albastru de ex si ar arata super, mie mi se pare destul de utila clima pe o masina cum e cielo...de ce nu...nu platesti 7-800 de euroi pe clima cum e la masinile noi cu optiunea asta...cred ca renteaza la 3-400 clima asta ruseasca...
nucu_as is offline   Reply With Quote
Old 19-08-07, 01:56   #7
Soryn_No2

Stage 4
 
Soryn_No2's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 236
Member of:
[VW]
Default Re: Clima pe cielo???

E lucru rusesc tata, si stii faza cu rusii, fac treaba cu vodka la nas, asa ca nu m-as baga, mai bun e aerul conditonat al ei (daca are, daca nu ala romanesc.... cu geamul deschis).Acum faci ce vrei....
Soryn_No2 is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 20:01   #8
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Clima pe cielo???

nu cred eu k e doar atata...am fost la service sa pun AC si cica ma costa 20 milioane...am renuntat imediat..a mea vara ....nu baga deloc rece...numai cald...cum e aerul afara.k la feon e normal?sau strikat?:P
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 22:12   #9
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Clima pe cielo???

chiar...stie careva exact cat costa?
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 17-12-07, 14:46   #10
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Clima pe cielo???

Donn, e normal, baga aer de afara... nu il raceste.
credeti ca daca montati prostioara aia ruseasca, o sa bage mai multa caldura sau racoare? instalatia tot aia e... nu se schimba nimic, in afara de faptul ca ai un mic afisaj si cateva butoane "dragute"... a, si sa nu uitam: cateva sute de euro mai putin in buzunar :P
nici nu-mi trece prin cap sa-mi montez asa ceva, sunt altele mult mai utile si mai importante pe care le pot face la masina.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 25-12-07, 17:42   #11
BGD_NNE

Stage 5
 
BGD_NNE's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 583
Default Re: Clima pe cielo???

Daca poate indeplini toate rolurile unei clime cred ca se merita sa montezi porcaria aia ..desi nu prea cred ca poate face toate alea .sigur trebe umblat si pe la computeru de bord , altfel nu vad cum ar putea functiona ca o clima propriu--zisa
__________________
Citroen C4 Coupe 1.6 ... cp

Read the Mothe`F*^&*`n Thread
Before You Mothe`F*^&*`n Post!!!
BGD_NNE is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 11:53   #12
IceCold
VW Driver

Stage 2
 
IceCold's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 31
Member of:
[VW]
Default Re: Clima pe cielo???

Nu sunt mare cunoscator...dar asta e o mare prostie...intai trebuie schimbata instalatia de racire...nu pus un panou cu butoane in plus...k o sa se intample cum zice Donn....O sa bage cald...chiar cu butoane noi
IceCold is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 12:34   #13
BGD_NNE

Stage 5
 
BGD_NNE's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 583
Default Re: Clima pe cielo???

Quote:
Originally Posted by IceCold View Post
Nu sunt mare cunoscator...dar asta e o mare prostie...intai trebuie schimbata instalatia de racire...nu pus un panou cu butoane in plus...k o sa se intample cum zice Donn....O sa bage cald...chiar cu butoane noi
Ai citit ce a scris Donn ?!?! Principiul de functionare al climei este acelasi ca cel al A/C-ului numai ca aceasta clima mai are neshte setari care sunt menite sa iti pastreze aceeasi temperatura si umiditate in habitaclu...am sa ma documentez si am sa iti explic cum trebe
BGD_NNE is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 19:44   #14
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Clima pe cielo???

deci din cate am vazut la inceput...ala e doar un aparat..probabil pt cei care au deja ac...eu cum nam ..il pun in loc de kestia aia de la aeroterma
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 12:58   #15
nucu_as
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 368
Member of:
[VW]
Default Re: Clima pe cielo???

daca ne gandim logic ar trebui sa aibe acelasi principiu de functionare ca al climei (doar scie ca e clima clar), adika, ma gandesc eu..., AC-ul este controlat electronic si mai are ceva setari in plus...asta e...un 2-300 sute de euroi as putea sa scot din buzunar mi se pare chiar avantajos...
nucu_as is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -