Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 11-01-08, 13:31   #16
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Clima pe cielo???

eu cum nam ac e degeaba nu?
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 13:42   #17
nucu_as
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 368
Member of:
[VW]
Default Re: Clima pe cielo???

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
eu cum nam ac e degeaba nu?
cam degeaba man....
nucu_as is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 13:45   #18
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Clima pe cielo???

ac`ul ii ok vara...cum o fost anul trecut cluj-iasi am crezut ca innebunesc.
noroc ca aveam ac`ul.
cand ma opream era problema (intre bistrita si suceava se lucreaza si se merge pe stop)
si ieseam din masina fumam 2-3 fumuri (in masina nu puteam ca eram cu mama si cu pretena) si era o caldura invernala si ma bagam repede in masina la racoare.
ii ok ac`ul...ii util nu`i moft
__________________
Sa fi Om e o Intamplare, sa fi Domn e un Lucru Mare ! ! !
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 13:51   #19
nucu_as
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 368
Member of:
[VW]
Default Re: Clima pe cielo???

singurul dezavantaj la AC este ca sufla si risti sa racesti chiar si vara dar daca esti atent si orientezi altfel orificiile de aerare totul e ok...e frumos si placut inauntru pe cand afara caldura infernala....
__________________
Golf 5
nucu_as is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 13:54   #20
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Clima pe cielo???

deci, parerea mea este ca prostia aia de "clima" ruseasca nu are nici o tangenta cu o clima reala. ca nu prea cred eu ca are senzori de temperatura interioara ca sa pastreze la N grade in masina... eu cred ca sunt doar niste butoane si un afisaj frumos, nimic mai mult. oricum, mai mult decat poate AC-ul sa dea nu ai ce sa-i faci, clima sau ne-clima made in Rusia.
orientezi orificiile de aer sa scoata pe laterale, sa bata in usa, nu direct in tine, si racesti toata masina, nu pe tine ca om
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 13:56   #21
nucu_as
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 368
Member of:
[VW]
Default Re: Clima pe cielo???

mai Geo poate face ceva bun clima aia dar cine se risca sa o comande?...eu unul nu prea cred....o sa ma mai interesez...daca renteaza sau nu...
nucu_as is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 13:58   #22
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Clima pe cielo???

decat sa dau cateva sute de euro pe prostia asta, mai bine imi iau faruri cu lupe, ca tot prin rusia am inteles ca se gasesc... era poza cu o masina cu faruri din alea pe aici, pe forum.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 14:01   #23
nucu_as
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 368
Member of:
[VW]
Default Re: Clima pe cielo???

moamaaaa....Geo tot rusesti... e clar ca e ceva fishy la mijloc...si cat dai pe farurile alea? ca eu mi-am luat becuri halogen 50 ron setul si fac lumina de 2 ori mai bine decat inainte.
nucu_as is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 14:50   #24
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Clima pe cielo???

pai daca in alte parti cica nu sunt... Dacia stie mai bine, ca parca el gasise farurile astea pe net...
pt logan sunt 100.000 de chestii... ca deh, a fost f bine promovata masina... dar pt cielo nimic numai chinezarii si alea f putine si prost calitative.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 15:19   #25
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Clima pe cielo???

poi geo,sunt o mie de lucruri pt logan dar toti au la fel aceleasti tzigani.pragurile si jentile alea in 6 spitze subtziri mi se pare...si paravanturi...dar la cielo e mai greu de gasit dar esti si unicat cand faci ceva...ar fi misto farurile alea....trebe sa se gaseasca...daca ne strangem mai multi poate......reduceri ceva dar la alea e si partea ce mai proasta....spargi unu....adio.le dai pe amandoua jos si pui normale...
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 15:52   #26
nucu_as
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 368
Member of:
[VW]
Default Re: Clima pe cielo???

s-or gasi multe pentru logan dar sunt si scumpe...eu am si logan si am vrut sa ii pun proiectoare...stupoare!!!!! pret 180 ron bucata fara cablaje...pe cad la cielo sunt vreo 30-40 ron nu mai stiu exact....si multe alte gadget-uri de logan...destul de scumpe
nucu_as is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 16:03   #27
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Clima pe cielo???

imi pare rau, insa trebuie sa te contrazic: proiectoare ceata cielo sunt 130ron/set!!!! am cumparat eu insumi in urma cu 3-4 luni si le-am montat personal (a fost super usoara operatiunea!)
cat despre farurile de care vb Geo: am gasit modelul la care face el referire....si mie mi-au placut foarte mult...insa cred ca se pot face rost mai greu datorita tarii de provenienta (rusia) si cheltuielilor de expeditie, etc....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled%255B3%255D.JPG
Views:	155
Size:	43.0 KB
ID:	423669  
__________________
Quench my thirst with GASOLINE!
Multa lume, putini oameni... restu' populatie


RD-Woo is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 16:06   #28
nucu_as
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 368
Member of:
[VW]
Default Re: Clima pe cielo???

Quote:
Originally Posted by RD-Woo View Post
imi pare rau, insa trebuie sa te contrazic: proiectoare ceata cielo sunt 130ron/set!!!! am cumparat eu insumi in urma cu 3-4 luni si le-am montat personal (a fost super usoara operatiunea!)
cat despre farurile de care vb Geo: am gasit modelul la care face el referire....si mie mi-au placut foarte mult...insa cred ca se pot face rost mai greu datorita tarii de provenienta (rusia) si cheltuielilor de expeditie, etc....
poate am avut orbul gainilor...dar eu sa zic ca atata erau...serios o sa ma duc sa mai ma uit 1 data....dar oricum mai ieftin cu 50 ron decat la logan....deci tot avantaj...
nucu_as is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 16:08   #29
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Clima pe cielo???

poi nucu la cielo e 130 ron set..u ai zis k la logan 180 lei bucata?vezi poate nu ai vazut bineun proiector de logan mai scump cu 50 lei decat un set de cielo....ar fi rasu lumii
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 16:10   #30
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Clima pe cielo???

DA, de acord cu tine, tot AVANTAJ CIELO! insa cu pretul: daca nu as fii cumparat personal si nu le-as fii skimbat insumi.....nu m-as fii bagat sa spun doar din auzite! la mine in oras, la mag de piese generale (dacia, daewoo...) atat m-au costat!!
RD-Woo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -