Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica Daewoo (https://forum.4tuning.ro/312-zona-tehnica-daewoo.html)
-   -   Clima pe cielo??? (https://forum.4tuning.ro/312-zona-tehnica-daewoo/48595-clima-cielo.html)

nucu_as 13-08-07 09:37

Clima pe cielo???
 
2 Attachment(s)
Se pare ca exista ceva in genul climei pe cielo...mantocaria asta este destul de interesanta dar nu stiu nici cum functioneaza sau cum se monteaza. voi ce credeti? se poate pune aparatul asta pe masinile noastre? oare exista asa ceva?? sau e teapa?

Lao 13-08-07 10:24

Re: Clima pe cielo???
 
Nu e ţeapă. Chiar există pe undeva prin Rusia, dar din câte ştiu eu e destul de scump şi nu merită banii. Nu mai ştiu exact cât era, dar am reţinut că nu face banii. Parcă se monta pur şi simplu in locul blocului de comandă de pe Cielo.

nucu_as 13-08-07 10:40

Re: Clima pe cielo???
 
pai Lao cica e vreo 200-300 de euroi dar iti ia multi bani la transport...din rusia intradevar...dar o renta sa iti iei asa ceva? isi face treaba clima asta? sunt chiar curios...din cate am citit eu are si calc de bord inclus in instalatie de clima

serban_pc 15-08-07 09:53

Re: Clima pe cielo???
 
ar fi super si daca ne-am documenta mai mult si ne-am strange mai multi sa stiti ca m-as baga si eu la asa ceva.

Lao 15-08-07 10:32

Re: Clima pe cielo???
 
Şi la 100 de euro m-aş mai gândi. In primul rând că nu cred că e eficientă, in al doilea rând arată jalnic. După ce că bordul de Cielo arată destul de îmbătrânit, dacă-i mai pun şi asta il duc in anii 70.

nucu_as 15-08-07 11:48

Re: Clima pe cielo???
 
eu cred totusi ca ar arata mai ok in realitate decat in poza...sigur se poate modifica display-ul, poti sa il faci albastru de ex si ar arata super, mie mi se pare destul de utila clima pe o masina cum e cielo...de ce nu...nu platesti 7-800 de euroi pe clima cum e la masinile noi cu optiunea asta...cred ca renteaza la 3-400 clima asta ruseasca...:idea:

Soryn_No2 19-08-07 00:56

Re: Clima pe cielo???
 
E lucru rusesc tata, si stii faza cu rusii, fac treaba cu vodka la nas, asa ca nu m-as baga, mai bun e aerul conditonat al ei (daca are, daca nu ala romanesc.... cu geamul deschis).Acum faci ce vrei....

D o n n 16-12-07 19:01

Re: Clima pe cielo???
 
nu cred eu k e doar atata...am fost la service sa pun AC si cica ma costa 20 milioane...am renuntat imediat..a mea vara ....nu baga deloc rece...numai cald...cum e aerul afara.k la feon:D e normal?sau strikat?:P

DACIA-Wrc 16-12-07 21:12

Re: Clima pe cielo???
 
chiar...stie careva exact cat costa?

Geo_ZGA 17-12-07 13:46

Re: Clima pe cielo???
 
Donn, e normal, baga aer de afara... nu il raceste.
credeti ca daca montati prostioara aia ruseasca, o sa bage mai multa caldura sau racoare? :lol: instalatia tot aia e... nu se schimba nimic, in afara de faptul ca ai un mic afisaj si cateva butoane "dragute"... a, si sa nu uitam: cateva sute de euro mai putin in buzunar :P
nici nu-mi trece prin cap sa-mi montez asa ceva, sunt altele mult mai utile si mai importante pe care le pot face la masina.

BGD_NNE 25-12-07 16:42

Re: Clima pe cielo???
 
Daca poate indeplini toate rolurile unei clime cred ca se merita sa montezi porcaria aia ..desi nu prea cred ca poate face toate alea .sigur trebe umblat si pe la computeru de bord , altfel nu vad cum ar putea functiona ca o clima propriu--zisa

IceCold 03-01-08 10:53

Re: Clima pe cielo???
 
Nu sunt mare cunoscator...dar asta e o mare prostie...intai trebuie schimbata instalatia de racire...nu pus un panou cu butoane in plus...k o sa se intample cum zice Donn....O sa bage cald...chiar cu butoane noi

BGD_NNE 03-01-08 11:34

Re: Clima pe cielo???
 
Quote:

Originally Posted by IceCold (Post 1272401)
Nu sunt mare cunoscator...dar asta e o mare prostie...intai trebuie schimbata instalatia de racire...nu pus un panou cu butoane in plus...k o sa se intample cum zice Donn....O sa bage cald...chiar cu butoane noi

Ai citit ce a scris Donn ?!?! Principiul de functionare al climei este acelasi ca cel al A/C-ului numai ca aceasta clima mai are neshte setari care sunt menite sa iti pastreze aceeasi temperatura si umiditate in habitaclu...am sa ma documentez si am sa iti explic cum trebe

D o n n 05-01-08 18:44

Re: Clima pe cielo???
 
deci din cate am vazut la inceput...ala e doar un aparat..probabil pt cei care au deja ac...eu cum nam ..il pun in loc de kestia aia de la aeroterma:D

nucu_as 11-01-08 11:58

Re: Clima pe cielo???
 
daca ne gandim logic ar trebui sa aibe acelasi principiu de functionare ca al climei (doar scie ca e clima clar), adika, ma gandesc eu..., AC-ul este controlat electronic si mai are ceva setari in plus...asta e...un 2-300 sute de euroi as putea sa scot din buzunar mi se pare chiar avantajos...


All times are GMT +2. The time now is 20:43.

- Copyright 2024 4Tuning