Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Divertisment

Divertisment Glume, imagini amuzante, stiti voi, orice starneste rasul.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-02-07, 11:13   #1
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Metode de copiat...

salut . asi vrea sa audi su eu pareri de la voi .. cum sa copiem la examene. teste .. in faclultati ,licee in generala.. nu conteaza.. spuneti si voi cum ati copiat sau ce metoda stiiti voi ..?? astept pareri !!! R3SpEcT
Bogdan_ozzy is offline  
Old 05-02-07, 11:15   #2
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Metode de copiat...

am gasit ceva pe net: poate va ajuta.. sau poate... nu !!) R3Sp3ct!!
Cand sa nu se copiaza ...
La profii care stii ca nu te iarta si mai ales daca stai cam prost cu media... Daca esti pris cu mata in sac,AI PUS-O, ca e posibil sa te lase corijent, ca are draci pe tine dupa ce te-a vazut, stii cum zic ei ca esti nesimtit sau ca ai tupeu, deci mai bine un 4 decat un 1, ca te va trece daca vede ca ai invatat si tu o lectie, chiar il vei induiosa pana la lacrimi Daca esti expert in a copia si crezi ca poti, dar gandeste-te bine inainte de a comite asa ceva... sa nu iti para rau dupa aceea.
Eu zic ca ar fi bine sa nu mai copiezi, cand deja au fost prins cineva, condamnat si executat cu un 1 sau 2.
Nu copia degeaba daca stii ca nota de la lucrarea aceea nu va avea nici un efect asupra mediei...iti risti reputatia de elev "model" inutil si poate chiar te risti si la media la purtare... dracu mai stie ce gandeste porfu ala ? Sau poate semstru' viitor o sa ai viata grea cu el Ca o sa ste cu ochii pe tine, pentru ca acum stie ca si tu copiezi.
Important de stiu cand copiezi
Desi poate pare curios pentru voi unii profesori chiar va lasa sa copiati !!! Stiti voi proful ala pe care tot va laudati ca il copiati de il spargeti si ca e un prost, E CEL MAI DE TREABA PROF!!!
Credeti ca e intamplator ca el sta la catedra si corecteaza alta lucrari sau nu stiu ce mai face nefiind prea atent la ceea ce se intampla prin clasa? Isi dau seama ca materia lui nu va intereseaza prea mult si nu are rost sa va puna sa invatati toate panaramele care nu o sa va trebuiasca. Totusi nu vrea sa para ca va lasa sa copiati, pentru ca ce ar zice directorul sau unii parinti ? Si de accea zic si ei "toate cartiile si caietele in banca sau jos, sa nu mai vad nimic pe banca decat foaia si pixul". Dar de obicei acesti profi sunt super. Zic cand o sa va dea lucrare, va zic si din ce o sa fie, la lucrarea nu e bulangiu si la ascultat e f de tereaba, sfatul meu e sa va dati bine pe langa el, aveti grija sa nu se supere pe voi, fiti si voi atenti la zile de nastere, sarbatori si nu muriti si voi punteti bani si il rasplatiti asa cum trebuie, va fi foarte fericit si mandru, credeti-ma ! Ii va face placere sa vina la orele voastre Ideal ar fi sa va intelegeti bine cu cativa profi la care sa apelati cand face-ti cate o prostie si acestia se vor transforma in avocatii vostrii
Cum isi dau seama profii cand cineva copiaza
- te vede ca te uiti in jos (deci e bine sa te bagi dupa un coleg, sa nu ti se vada fatza, cand prestezi )
- te vede ca scrii o propozitie la 5 minute ( Mazglaeste si tu niste paparame pe ciorna sa creada ca scrii si cand se apropie dai si tu pagina ca sa nu vad cat ai scris in lucrare )
- vede un idiot ca se uita la tine pe copiuta (vezi ce faci cu idiotu' )
- isi da seama pentru ca data trecuta ai xeroxat lucrarea colegului tau atat de inteligent si te site ce panarama esti la materia lui nesuferita si in cel mai bun caz la lucrarea viitoare vei beneficia de o atentie deosebita din partea lui adica va sta cu ochii pe tine sa te "arda" sau mai rau vei fi mutat in prima banca (de aia e bine sa ai copitele pentru inceput in buzunare ) sau SI MAI RAU te va pune sa ii zici ceea ce ai scris pe lucrare si iti va zice ca ai copiat si iti va pune ce nota vrea pixu' lui, daca ti-e frica de asta, nu ar fi rau sa inveti dupa lucrare ceea ce ai scris.
Cand o sa avem lucrare ?
Incercati sa va dati si voi seama cand vor fi lucrari, nu e prea greu, pentru ca fiecare prof are metodele lui de predare si de ascultare. Astia care va zic cand dau lucrari e bine, dar sunt si din aia care fac SURPRIZE! SURPRIZE!
Unii profesori prefera sa dea lucrari dupa ce se termina capitolul (materiile reale!!! ca acolo sunt exercitii care se pot face doar daca s-a parcurs tot capitolul), altii dau lucrari cand intra in criza de timp si trebuie sa va mai puna note. Un sfat bun ar fi sa fiti atenti la faza asta: cand vi se dau mai multe lucrari intr-o perioada scurta de timp, e bine de stiut ca s-a deschis sezonul la lucrari de obicei cu 2-3 saptamani de a intra in vacanta ,e clar ca toti profii o sa va dea lucrari. (teorema lui Mazgalici, elev eminent, pardon repeten, intre 1990-2002, odihneasca-se in pace) pentru a va pune si ultima nota.
Va mai puteti interesa pe la alte clase care fac cu acelasi profesor, daca le-a dat lucrare si ce subiecte, poate nu or sa coincida toate, dar trebuie sa aiba ceva comun, dar de multe ori sunt ACELEASI SUBIECTE pentru ca voi aveti un prof lenes a facut doar un sigur tip de subiecte.
Ce subiecte o sa ne dea la lucrare ?
Cel mai importanta sursa de subiecte de lucrari e tema pe care ai avut-o! Gandirea e simpla ... in acest fel ii rasplateste pe cei care si-au facut tema (si au invatat)... si pe cei care nu si-au facut-o, spera ca ii va face pe viitor sa isi scrie, pentru ca va da din tema. Subiecte posibile de lucrare sunt si exercitii asemanatoare cu tema sau cu cele lucrate in clasa (de ce nu chiar lucrate in clasa, deci e bine sa mai scrii din cand in cand si de la tabla :P), depinde de prof, daca e putin (mai mult) sarit de pe fix si tot pune el accentul pe un lucru la predare, e posibil sa nu sa se poata abitina sa va dea exact acel ceva pe care tot insista ca un disperat de pricepusera si peretii La materiile umaniste e simplu... lectia de zi tata! Si in cel mai rau caz ceva in lectia trecuta, deci daca nu ai ce face pe acasa sau prin pauza, nu ti-ar strica sa ai o lucrare facuta de acasa mereu la tine cu lectia de zi(cand banuiesti ca urmeaza vreo lucrare) sau ceva si mai destept ar fi ori sa iti scrii lectile direct pe foi, dar sa nu te vada sau cel mai inteligent ar fi sa rupi paginile dupa ce ai scris, acum vezi si tu cum scrii sa para lucrare dupa ce rupi paginile, ce naiba ma faci de ras :P
Bogdan_ozzy is offline  
Old 05-02-07, 11:15   #3
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Metode de copiat...

si inca ceva :
Metode de copiat
- metoda mea unica de copiat, era urmatorea pe care va o recomand Luam foaia pe care o sa scriu lucrarea o bagam sub alta foaie pe care incepeam sa scriu apasat niste copiute si astfel se imprima pe foaia viitoarei lucrari ditamai copiuta, care nu era prea evidenta si care oricum se acopera cu ceea ce scriam la lucrare!
- am auzit ca fetele baga sub fusta copiute,la tivul fustei ... Noi baietii preferam sa bagam in buzunare e bine asa, ca astfel daca esti mutat pleci cu tot cu copituze dar mai ales ca profii au obiceiul sa caute prin banci si ghiozdane copituele
- se rupe foaia din manual si se baga sub lucrare;
- rupeam lectia si o bagam in alt caiet , pe care il scoteam pe banca si puneam lucrarea pe el;
- scriam pe banca , pe maini, pe fata (glumeam) formule idioate sau ani care nu intra in cap
- puneam caietul/ cartea pe banca, indoiam pagina ca sa deschid unde trebuie si daca profu' se plimba prin clasa, cand se intorcea cu spatele era momentul potrivit sa mai copiez cateva propozitii. Sau colegu copia si eu stateam de 6, cand vedeam ca se apropie profu' ii atingeam usor cu piciorul.
- faceam o parte a lucrarii de acasa, partea care eram sigur ca ne o da, mai ales erau si niste profesori "destepti", care ziceau dinainte va dau aia sau ailalta, si normal ca faceam o lucrare cu "aia" si o lucrare cu "aialata" si vedeam eu pe care o folosesc, daaaahhhh domnule prof!
- schimbam numarul si copiam dupa colegul, asta cand lucrarile nu se luau pe numere
- copiam in timp de profu' scria subiectele la tabla
- cand e grila E SUPER , doar trebuie sa ridicati 1,2,3,4...etc degete, 1=A, 2 degete =B ... hai ca ati prins ideea;
-amplaseaza-te si tu "strategic" cu un coleg mai destept ca tine, daca exista asa ceva si xeroxare placuta!
- copiute mici se pot face pe pachetele de guma sau se pot baga in pixuri
R3Sp3Ct
Bogdan_ozzy is offline  
Old 05-02-07, 11:46   #4
Sl1V3R

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,013
Default Re: Metode de copiat...

La teza la romana daca da putine opere de facut le scrii pe o foaie si la teza bagi foaia si pe prima pg scrii ce ai la gramatica.
Faza cu scris pe tel cred ca o stie toata lumea etc...
Cel mai bune INVATA
Sl1V3R is offline  
Old 05-02-07, 11:56   #5
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Metode de copiat...

deci u (Sl1V3R)dai anul acesta dai examenul .. ca ai 14 ani .. .. eu iti spun sa stai linistit ca in orice sala de examen o sa se copieze.. va lasa safaceti minim de 5 si apoi .. faci singur cea ce sti.. cand am dat sie u examenul tot asa am patit .. eu nu stiam nimik si la romana am luat 9:10 ,la mate 7.80 si la istorie 9:80 asa ca o sa vezi u ca o sa fie simplu .. si examenul este mult mai usor decat crezi u .. tre sa fi chiar batut in cap sa nu iei macar 5-6
Bogdan_ozzy is offline  
Old 05-02-07, 12:09   #6
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Metode de copiat...

daca ai telefon cu symbian e mai simplu sa bagi toata copiuta in note sau word si de fiecare data cand nu stii ce sa scrii deschizi telefonu,te uiti si el dupa 10 secunde se inchide,se pune ceasul sau mai stiu eu ce...si asa cand vine profesoara se uita si vede ceasu...si daca te intreaba ce te uiti la telefon ii spui politicos ca te uitai la ceas...eu am copiat enorm asa...si acum mai am copiute in telefon...
dar daca este vorba de capacitate-bac...mai bine lasi la latitudinea supraveghetorului...nu te avanta ca o sa copiezi ptr ca depinde foarte mult de cel de la catedra,daca vrea sa te lase,te lasa,daca nu...pa si pusi,si te mai scoate si din examen...
orlando is offline  
Old 05-02-07, 17:07   #7
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Metode de copiat...

pt bac - capacitate ... ia-ti cartile la tine ... lasa-le pe catedra ...
in functie de supraveghetor va scoateti de 5

sau daca aveti bulan mare ... puteti primi dupa prima ora rezolvarile de la profesori ... le gasiti pe la bai

hai ... bafta la copiat ...
Mustang is offline  
Old 05-02-07, 21:46   #8
Mihaitza_tdi

Stage 5
 
Mihaitza_tdi's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,233
Default Re: Metode de copiat...

Ii un topic bun...makar stii cum sa copiezi!
Mihaitza_tdi is offline  
Old 05-02-07, 22:13   #9
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Metode de copiat...

cu telu e cel mai misto
si poti copia si prin bluetooth ...dar trebuie sa fie telefoane cu bluetooth 2.0 si cel putin 2mp ca sa poti vedea ce scrie..eventual si cu autofocus sa poti citi clar
si trimiti prin bluetooth ce vrei sa primeasca ala .si invers
de asemenea ..merge sa faci poze la formule si altele..
sebaaa is offline  
Old 05-02-07, 22:39   #10
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Metode de copiat...

gasesc tampiti care isi fac copiute ... dar sunt asa fricosi sa le si foloseasca incat prefera sa pice examenul decat sa se uite ...
Mustang is offline  
Old 06-02-07, 19:14   #11
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Metode de copiat...

ca bine zici .. am mai intalnit si u dinastia ...aveau copiute de cel putin 8-9 si ei nu stiau nimik... au luat note mic .. si apoi ziceau ca mai bine incercau sa copieze ca si dak ii prindea.. tot atat .. le iesa nota :P
Bogdan_ozzy is offline  
Old 06-02-07, 21:40   #12
Pieton

Stage 4
 
Pieton's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 240
Smile Re: Metode de copiat...

La mine e nasol cu chimia... N-ai sanse cu vechile metode... te controleaza si-n... Cu telefonu nu mai zic... cum te-ai miscat putin, gata!! Asa profa nu e d'aia a dreq... mai face caterinca alea alea da' e mai rau k la securitate! In ultimu timp am incercat cu pixu' cu pasta fluorescenta... ca doar suntem la chimie Si da rezultate! N-au nici o treaba profii cu tne! Cel mai nasol e ca se termina cam repede bateriile... si mai ai surprize ca in timpul lucrarii sa nu mai mearga LED-u... Mi s-a intamplat chiar la chimie... si l-am desfacut si-au sarit bateriile p'acolo... Deja eram... Profa: "Ce-ai ma acolo!?" ... yo : "eee... mi s-a stricat pixu" S'atat... n-a mai comentat nimik
__________________
Pieton is offline  
Old 06-02-07, 21:48   #13
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: Metode de copiat...

o metoda care merge intotdeauna...daca stai cu cineva deshtept in banca shi daca sunt bancile lipite cate doua.......inainte de ora ..imbarligi colegul deshtept s-atzi zica shi tzie ca nu ai invatzat nimik....daca se lasa greu ..ii dai shi lui 10 mi sashi ia nishte gume turbo sau sashi scoata prietena la un sifon in centru) ...nu-i mare paguba.......iar dupa ce profu dicteaza subiectele...colegul deshtept incepe shi turuie din gura tot ce scrie....adica itzi dicteaza ce scrie el.....
sfaturi: nu te uita la colegul de banca ca sa intzelegi ce spune...incearca sa te uitzi in lucrarea ta...shi nu te apropia foarte mult de el....cand nu inztelegi ceva...ii afci un semn discret sa repete......shi fa-i un semn atunci cand se uita profa la el ...ca sigur ishi da seama daca il vede ca mishca din buze....
hai ..sport la copiat...cel putzin la mn a mers......multzumita colegelor mele bunevoitoare:PPP
leonard is offline  
Old 06-02-07, 21:56   #14
Bobby boss
VW Driver

Stage 5
 
Bobby boss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Member of:
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Echipa de sprijin]
[VW]
Default Re: Metode de copiat...

eu procedez altfel dak stiu k am de invatat definiti ceva le scriu pe foie le decupez asa micutz si le lipesc cu scoci pe interior la bluza si e perfect
Bobby boss is offline  
Old 07-02-07, 04:51   #15
///V8///


Stage 5
 
///V8///'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 319
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Metode de copiat...

cel mai misto copiam prin clasa a7a-a8a cand aveam bacnote de o mie de lei de hartie care erau de un verde albastrui. cu un pix care scria subtire imi faceam notite pe bani si puneam teancu de bani pe banca!
///V8/// is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -