23-06-08, 00:22
|
#1
|
|
Skoda Driver
Stage 1
Join Date: Feb 2007
Posts: 14
Member of: [SKODA]
|
Inchidere pe Telecomanda
Am o Skoda Fabia II cu inchidere SAFE-System, se poate monta o inchidere pe telecomanda?
|
|
|
23-06-08, 18:15
|
#2
|
|
Peugeot Driver
 Stage 5
Join Date: Apr 2007
Posts: 530
Member of: [SKODA] [PEUGEOT]
|
Re: Inchidere pe Telecomanda
Sa inteleg ca acum ai inchidere centralizata, dar doar cu cheia ?
Se poate pune inchidere pe telecomanda daca iti pui odata cu ea si alarma ( varianta cea mai usoara si impusti doi iepuri dintr-o lovitura ).
Exista si inchidere pe telecomanda, fara alarma, dar ... ce rost are doar atat ???
Chiar si daca nu ai inchidere centralizata, se poate rezolva problema tot montand o alarma.
Safe-system se refera la altceva: in cazul unui impact, usile se deschid automat, daca au fost inchise in prealabil.
__________________
Skoda Fabia Elite by TCM Turbo
Peugeot 207 Sportpack by Dimsport
Democratia a murit.Traiasca totalitarismul !
|
|
|
23-06-08, 21:19
|
#3
|
|
Skoda Driver
Stage 1
Join Date: Feb 2007
Posts: 14
Member of: [SKODA]
|
Re: Inchidere pe Telecomanda
Asa scria in lista de dotari, da inchider pe cheie, nu am nevoie de alarma, as vrea doar inchiderea, sau daca stiti vreo alarma buna sa-mi recomandati?
|
|
|
23-06-08, 23:06
|
#4
|
|
Peugeot Driver
 Stage 5
Join Date: Apr 2007
Posts: 530
Member of: [SKODA] [PEUGEOT]
|
Re: Inchidere pe Telecomanda
Crede-ma, in Romania este intotdeauna binevenita o investitie intr-o alarma.  Si in plus nu este cu mult mai scumpa decat doar inchiderea pe telecomanda.
Acum, depinde cat de complexa ai vrea alarma ( cu gps, cu pornire motor, etc ).
Exista mai multe firme producatoare de alarme ( fiecare cu avantajele si dezavantajele ei ) : Ungo, Maat, Viper.
Eu am alarma originala cumparata odata cu masina. Nu e foarte grozava, dar folositoare.
|
|
|
25-06-08, 22:27
|
#5
|
 Stage 4
Join Date: Jul 2007
Posts: 216
|
Re: Inchidere pe Telecomanda
Quote:
Originally Posted by sisu_stelistul
Asa scria in lista de dotari, da inchider pe cheie, nu am nevoie de alarma, as vrea doar inchiderea, sau daca stiti vreo alarma buna sa-mi recomandati?
|
un caine bine dresat sa-l lasi in masina!
|
|
|
26-06-08, 20:13
|
#6
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2007
Posts: 411
Member of: [SKODA]
|
Re: Inchidere pe Telecomanda
Nu te complica cu alarme( parerea mea ) i-ati o cheie tip briceag noua sau aftermarket si ai rezolvat problema....masina are imobilizaror...presupun ca o sa ii faci si casco deci ce rost are sa iti pui alarma ?bAFTA
|
|
|
27-06-08, 22:19
|
#7
|
|
Skoda Driver
Stage 1
Join Date: Feb 2007
Posts: 14
Member of: [SKODA]
|
Re: Inchidere pe Telecomanda
Are deja casco, pai asta ma interesa, dar merge cheia direct, banuiam ca este un kit, ii trebuie si un reciver al semnalului, credeti ca as gasi la skoda asa ceva, cam cat m-ar costa?
|
|
|
28-06-08, 08:33
|
#8
|
|
Peugeot Driver
 Stage 5
Join Date: Apr 2007
Posts: 530
Member of: [SKODA] [PEUGEOT]
|
Re: Inchidere pe Telecomanda
Daca vrei ceva ieftin si doar pentru inchiderea pe telecomanda, incearca la Metro, Selgros, Cora, ... Sunt diverse kituri pe acolo.
Dar, repet, incearca mai bine sa-ti pui o alarma.
Nu este scump deloc !
|
|
|
28-06-08, 09:29
|
#9
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2007
Posts: 411
Member of: [SKODA]
|
Re: Inchidere pe Telecomanda
Quote:
Originally Posted by sisu_stelistul
Are deja casco, pai asta ma interesa, dar merge cheia direct, banuiam ca este un kit, ii trebuie si un reciver al semnalului, credeti ca as gasi la skoda asa ceva, cam cat m-ar costa?
|
Nu te-as sfatui sa te duci la skoda ...te costa cam 11 milioane..cel putin atat costa cand am intrebat eu...bafta
|
|
|
|
|