Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Skoda (https://forum.4tuning.ro/305-discutii-skoda.html)
-   -   Inchidere pe Telecomanda (https://forum.4tuning.ro/305-discutii-skoda/82029-inchidere-telecomanda.html)

sisu_stelistul 23-06-08 00:22

Inchidere pe Telecomanda
 
Am o Skoda Fabia II cu inchidere SAFE-System, se poate monta o inchidere pe telecomanda?

bebeko 23-06-08 18:15

Re: Inchidere pe Telecomanda
 
Sa inteleg ca acum ai inchidere centralizata, dar doar cu cheia ?
Se poate pune inchidere pe telecomanda daca iti pui odata cu ea si alarma ( varianta cea mai usoara si impusti doi iepuri dintr-o lovitura ).
Exista si inchidere pe telecomanda, fara alarma, dar ... ce rost are doar atat ???
Chiar si daca nu ai inchidere centralizata, se poate rezolva problema tot montand o alarma.

Safe-system se refera la altceva: in cazul unui impact, usile se deschid automat, daca au fost inchise in prealabil.

sisu_stelistul 23-06-08 21:19

Re: Inchidere pe Telecomanda
 
Asa scria in lista de dotari, da inchider pe cheie, nu am nevoie de alarma, as vrea doar inchiderea, sau daca stiti vreo alarma buna sa-mi recomandati?

bebeko 23-06-08 23:06

Re: Inchidere pe Telecomanda
 
Crede-ma, in Romania este intotdeauna binevenita o investitie intr-o alarma. :D Si in plus nu este cu mult mai scumpa decat doar inchiderea pe telecomanda.
Acum, depinde cat de complexa ai vrea alarma ( cu gps, cu pornire motor, etc ).
Exista mai multe firme producatoare de alarme ( fiecare cu avantajele si dezavantajele ei ) : Ungo, Maat, Viper.
Eu am alarma originala cumparata odata cu masina. Nu e foarte grozava, dar folositoare.

mbgd 25-06-08 22:27

Re: Inchidere pe Telecomanda
 
Quote:

Originally Posted by sisu_stelistul (Post 1608679)
Asa scria in lista de dotari, da inchider pe cheie, nu am nevoie de alarma, as vrea doar inchiderea, sau daca stiti vreo alarma buna sa-mi recomandati?

un caine bine dresat sa-l lasi in masina!:lol:

skoda boy 26-06-08 20:13

Re: Inchidere pe Telecomanda
 
Nu te complica cu alarme( parerea mea ) i-ati o cheie tip briceag noua sau aftermarket si ai rezolvat problema....masina are imobilizaror...presupun ca o sa ii faci si casco deci ce rost are sa iti pui alarma ?bAFTA

sisu_stelistul 27-06-08 22:19

Re: Inchidere pe Telecomanda
 
Are deja casco, pai asta ma interesa, dar merge cheia direct, banuiam ca este un kit, ii trebuie si un reciver al semnalului, credeti ca as gasi la skoda asa ceva, cam cat m-ar costa?

bebeko 28-06-08 08:33

Re: Inchidere pe Telecomanda
 
Daca vrei ceva ieftin si doar pentru inchiderea pe telecomanda, incearca la Metro, Selgros, Cora, ... Sunt diverse kituri pe acolo.
Dar, repet, incearca mai bine sa-ti pui o alarma.
Nu este scump deloc ! :D

skoda boy 28-06-08 09:29

Re: Inchidere pe Telecomanda
 
Quote:

Originally Posted by sisu_stelistul (Post 1617163)
Are deja casco, pai asta ma interesa, dar merge cheia direct, banuiam ca este un kit, ii trebuie si un reciver al semnalului, credeti ca as gasi la skoda asa ceva, cam cat m-ar costa?

Nu te-as sfatui sa te duci la skoda ...te costa cam 11 milioane..cel putin atat costa cand am intrebat eu...bafta


All times are GMT +2. The time now is 20:34.

- Copyright 2026 4Tuning