Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

View Poll Results: Cum se postează pe secţiune?
Mult şi prost 128 46.38%
Se postează ok 97 35.14%
Mi se rupe 51 18.48%
Voters: 276. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 18-11-11, 19:01   #106
Cipilica
BMW Driver

Stage 5
 
Cipilica's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Revin cu problemele de aceasta natura:

Dragi MODERATORI, suntem intr-o situatie mult mai grava decat pana acum

Topicurile au luat-o razna rau de tot Sunt useri care au zeci de anunturi, (se va ajunge ca fiecare sa faca topic pentru fiecare surubel in parte), altii care au acelasi topic de mai multe ori
Mai nou si topicurile de prezentare aproape iti este scarba sa le mai citesti In loc sa vezi o fotografie cu masina/starea masinii, piesa/piesele schimbate ori proaspat achizitionate, sa citesti problemele/cauzele/remedierile/ponturile pe care le-a intampinat posesorul respectivei masini etc., ce gasim
O masina care in 3/4 pagini s-a plimbat pe la nu stiu cati indivizi ajungand o epava sau care a devenit sursa donatoare. Adica pozele frumoase de la inceputul topicului au ajuns lista de preturi pentru piese Asta pe topicul de prezentare Unul care nu si-a vazut masina de cateva luni si nici macar nu stie unde se afla exact pentru ca nu poate vorbi direct cu cel care o face, ambii creand o adevarata fanfaronada Ca deh, e scump tare un telefon sau 2/3 ore sunt imposibil de smuls din pretiosul lor timp pentru a se intalni. Altii care sunt mandri proaspat proprietari, ce in primele 2/3 pagini primesc numai omagii si sunt venerati mai ceva decat zeii, (esti cel mai mare/esti cel mai tare, o s-o faci racheta, bomba nucleara chiar...) iar apoi biata masina ajunge doar o caroserie goala care in urmatoarele cateva posturi incearca cu disperare sa-si gaseasca un proprietar, sfarsind prin a ajunge un simplu voucher, asta cu putin noroc. Sunt o gramada de "neica nimeni" ce apar peste noapte abia scotand capul in lume care dau sfaturi/flit oamenilor care si-au rupt de la gura pentru pasiunea lor de a avea si intretine o anume masina, oamenilor care au petrecut sute/mii de ore documentandu-se ori mesterind la masinile lor singuri, ori celor care stiu sa le repare aproape cu ochii inchisi
Sigur ca as putea continua aceasta lista, sigur ca si voi stimati MODERATORI stiti toate acestea. Va intreb insa, chiar acesta sa fie rolul acestui forum? Chiar acesta este target-ul acestui site? Chiar nu se poate face nimic? Chiar numai eu vad lucrurile altfel decat ceea ce se intampla?

Recunosc faptul ca sunt "dependent" de acest forum, insa daca nu se face nimic in acest sens, daca aceasta este situatia dorita, daca asta se vrea, atunci va rog ajutati-ma sa scap de aceasta dependenta: DATI-MI BAN!


O seara buna tuturor! SPER sa ne vedem cu bine! Sau nu..................

Din partea mea numai respect, tuturor celor care il merita!
__________________
In opinia mea TOP 5 masini:
1. BMW e30 ///M3
2. BMW e30 ALPINA
3. BMW e30 320 is
4. BMW e30 325/318 is COUPE/CABRIO
5. BMW e30 316....325 SEDAN/TOURING


Vand/schimb/cumpar piese e30 https://forum.4tuning.ro/641-piese-bmw-vanzare/224804-vand-schimb-cumpar-piese-e30-ursulet.html
o764.7o1.oo5
Cipilica is offline   Reply With Quote
Old 18-11-11, 19:37   #107
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Exclamation Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by Cipilica View Post

Dragi MODERATORI

Recunosc faptul ca sunt "dependent" de acest forum, insa daca nu se face nimic in acest sens, daca aceasta este situatia dorita, daca asta se vrea, atunci va rog ajutati-ma sa scap de aceasta dependenta: DATI-MI BAN!

Sub aceleasi motive mai sus mentionate,sunt perfect de acord!
Si eu vreau BAN PERMANENT daca nu se face nimic in privinta regurilor tot de voi facute dar mai putin puse in aplicare(sau nu corespunzator)!

Ok , toata lumea este de acord ca "e prea multe rebuturi" si nu puteti face fata,dar cel putin la niste lucruri evidente ar trebui luate masuri!

O seara buna!
__________________
--- --- --- --- ---
The revenge is a meal best served COLD !
--- --- --- --- ---
@
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 00:09   #108
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Probabil ca majoritatea problemelor sunt pe Seria3, nu?
Acolo e o problema care-mi sta pe retina mereu, astept propuneri concrete pentru deblocarea situatiei.
Pe zona comerciala sunt probleme constant?

Last edited by aleks; 19-11-11 at 00:23.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 01:30   #109
MiTzA-

Stage 5
 
MiTzA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2,033
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Eu as incepe prin banarea / blocarea dreptului de a posta [ pentru un numar mai mare de zile ] persoanelor de genul [ sunt foarte multi pe forum, nu doar la sectiunea bmw ] : https://forum.4tuning.ro/290-zona-teh...-motorina.html ...daca verifici topicurile omului ai sa intelegi de ce !

- urmatorii pe lista ar fi cei care posteaza in topicuri in care nu s au mai postat de luni de zile, chiar ani si vin cu intrebari de genul : nimic ? [ daca omul mai e activ pe forum, a mai facut modificari sau pur simplu vrea sa zica ceva, cred ca va posta si singur, nu e musai sa l ia cineva la rost ] sau posteaza doar de dragul de a mai face un post : Frumoasa masina !...etc !

Asta ar fi un prim pas !

Eu zic ca daca dispar posturile aiurea [ ca cele mentionate de mine mai sus ], s-ar face posturi numai la subiect, sectiunea ar arata altfel !

Parerea mea !


https://forum.4tuning.ro/291-discutii...ml#post4724134 -> de acord cu el !
MiTzA- is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 07:44   #110
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Sustin ideea lui Skillzu si aici! +++1 de la mine!
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 18:19   #111
bcoupe

Stage 4
 
bcoupe's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 295
Member of:
[Honda]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
Sustin ideea lui Skillzu si aici! +++1 de la mine!
ai uitat sa zici Keep up the good work! cum zici in fiecare thread de apare nou pe acest forum...cat despre posturile inutile cat timp au toti dreptu la cont pe 4t fara o aprobare din partea unui moderator (care la randu lui ar pune niste intrebari despre masini, sau ce vrea de la forumu 4t, prezentare masina, vanzari piese, masini...etc) nu le puteti stapani!!!
bcoupe is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 18:35   #112
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by bcoupe View Post
ai uitat sa zici Keep up the good work! cum zici in fiecare thread de apare nou pe acest forum...cat despre posturile inutile cat timp au toti dreptu la cont pe 4t fara o aprobare din partea unui moderator (care la randu lui ar pune niste intrebari despre masini, sau ce vrea de la forumu 4t, prezentare masina, vanzari piese, masini...etc) nu le puteti stapani!!!

Presupun ca nu deranjeaza asa tare daca urez omului numai de bine in ce priveste proiectul lui.Si consider ca asta nu inseamna ca e inutil ce zic daca da....nu o voi mai zice!
__________________

E36 318i BMW sport package.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 22-11-11, 00:14   #113
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Mie NU mi se pare ok sa se vorbeasca strict pe subiect. E o comunitate de pasionati auto nu forumul Politehnicii sau al Academiei Romane...

O comunitate e vie si cu bune si cu rele. Exista si prietenii si antipatii si e normal sa fie asa. Fara un bla-bla e fara sare si piper. Daca unul e atat de bou incat sa intrebe cum poate sa dea din stergatoare sau daca ii consuma mai mult masina pt ca flatuleaza la semafor mi se pare normal sa-i spui ca e prea prostovan sa aiba mashina...
Cui nu-i convin discutiile sa se duca direct la service sau sa se auto-excluda... Iar cand se duce la service sa taca ( din gura ) in P.M ca s-a dus acolo sa-si repare masina nu sa dea din melitza...

Si ce prietene daca e un topic pt un surubel ? Iti intra surubelul in ochi sau in poponetz ? Nu poti sa traiesti de surubelul omului ? Cand ai nevoie e bun cand n-ai nevoie strambi din nas "a intelectual " ...
Si ce ? Trebuie sa am dezmembrari sa dau o clantza ?

Last edited by the_rifle; 22-11-11 at 00:37.
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 22-11-11, 00:26   #114
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Calm, calm.... ca nu e pe bani
aleks is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -