Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

View Poll Results: Cum se postează pe secţiune?
Mult şi prost 128 46.38%
Se postează ok 97 35.14%
Mi se rupe 51 18.48%
Voters: 276. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 27-06-11, 20:29   #31
antacebal

Stage 5
 
antacebal's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 429
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Se pare ca am fost prea subtil am vrut doar sa evidentiez 2 categori : cocalarii si restul care sunt pasionati si isi petrec marea majoritate a timpului lucrand la masina ne avand timp sa insire mizerii fara sens pe forum.
antacebal is offline   Reply With Quote
Old 28-06-11, 12:26   #32
KrYpToN
VW Driver

Stage 5
 
KrYpToN's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,453
Member of:
[VW]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

De unele topicuri mi se rupe dar de altele nu
KrYpToN is offline   Reply With Quote
Old 29-06-11, 20:59   #33
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Thumbs down Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

In 95% din cazuri se vorbeste mult si prost! Mistouri peste mistouri la cea mai mica greseala a unui user... si tot felul de laude si afirmatii inutile!
Ce este ciudat aici?! se intampla numai la sectiunea BMW!
Nu vreau sa spun ca in alte sectiuni nu este asa.. dar este mai cu "perdea" sa zic asa.. pe sectiunea BMW se exagereaza mereu!

Sunt foarte multi aplaudaci si foarte multi care se baga in seama fara rost!
Asta ar fi si unul din motivele pentru care am inchis topicul pe care il aveam la masina!


ESTE STRICT PAREREA MEA! NU VREAU POLEMICI INUTILE!MULTUMESC!

O seara buna!
__________________
--- --- --- --- ---
The revenge is a meal best served COLD !
--- --- --- --- ---
@
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 30-06-11, 05:14   #34
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Atata timp cat se discuta despre diverse probleme sau sfaturi in legatura cu masinile care le avem, eu cred ca e ok discutia. De asta si postez aici , pentru "a oferi" din experienta mea [ cine stie, poate ajuta si pe altii ] sau pentru a cere sfaturi sau sa vad daca unele solutii adoptate au dat rezultate la altii pe masinile lor.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 30-06-11, 22:26   #35
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
O particularitate aici pe Maşina mea BMW Seria 3 e că se vorbeşte mult...foarte mult... pe majoritatea topicurilor.
Nu vreau să fac eu presupuneri, mai degrabă îţi cer părerea de membru 4t: e ok, te deranjează, te ţine aproape de secţiune, îţi vine să-ţi bagi p.. în el forum, sau cum reacţionezi?
Am făcut şi un poll, dar n-ar fi rău să dai o părere, mai aflăm şi de ce ai votat...
Se putea si mai rau ... dar pe unele topicuri este foarte amuzant!
riv_gms is offline   Reply With Quote
Old 30-06-11, 22:52   #36
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by sharkylete View Post
In 95% din cazuri se vorbeste mult si prost! Mistouri peste mistouri la cea mai mica greseala a unui user... si tot felul de laude si afirmatii inutile!
Ce este ciudat aici?! se intampla numai la sectiunea BMW!
Nu vreau sa spun ca in alte sectiuni nu este asa.. dar este mai cu "perdea" sa zic asa.. pe sectiunea BMW se exagereaza mereu!

Sunt foarte multi aplaudaci si foarte multi care se baga in seama fara rost!
Asta ar fi si unul din motivele pentru care am inchis topicul pe care il aveam la masina!


ESTE STRICT PAREREA MEA! NU VREAU POLEMICI INUTILE!MULTUMESC!

O seara buna!
foarte corect
la fel si eu,fara sa creez polemici si etc ca am avut destul cu "stiutori" si mai ales useri de pe sectiunea bmw sau proprietari de avioane....
chiar pe unele topicuri vezi zeci de pagini de caterinca,discutii pe care doar cei implicati le inteleg,sau la prima greseala sau o opinie daca nu le este pe "M plac-k" atunci esti zero...in fine
sunt si idei bune si etc dar totusi,ar trebui limitata prostia
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline   Reply With Quote
Old 30-06-11, 23:03   #37
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
foarte corect
la fel si eu,fara sa creez polemici si etc ca am avut destul cu "stiutori" si mai ales useri de pe sectiunea bmw sau proprietari de avioane....
chiar pe unele topicuri vezi zeci de pagini de caterinca,discutii pe care doar cei implicati le inteleg,sau la prima greseala sau o opinie daca nu le este pe "M plac-k" atunci esti zero...in fine
sunt si idei bune si etc dar totusi,ar trebui limitata prostia
asta cu "M plac-k" este super. nici ca se putea reprezenta mai bine cea ce se intampla in general...dar sunt si lucruri interesante una peste alta...
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 01-07-11, 18:06   #38
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
foarte corect
la fel si eu,fara sa creez polemici si etc ca am avut destul cu "stiutori" si mai ales useri de pe sectiunea bmw sau proprietari de avioane....
chiar pe unele topicuri vezi zeci de pagini de caterinca,discutii pe care doar cei implicati le inteleg,sau la prima greseala sau o opinie daca nu le este pe "M plac-k" atunci esti zero...in fine
sunt si idei bune si etc dar totusi,ar trebui limitata prostia
si totusi sunt unii care au masinile "M PACK" de cand le cumpara ,le schimba vopseaua(CA SA ASCUNDA RUGINA MASINII) sCHimba jantele si gata "SE DAU PASIONATI" !!!
Legat de Vorbarie,glume caterinca,aici parerile sunt impartite,nu poti sa ii impaci pe toti cu aceasta idee...unii chiar se considera foarte elevati si nu au chiloti in c....NU STIU SA SCRIE,sau fatza in fatza sunt niste "VIRGINI CU 12 CLASE" !!!
altii chiar sunt pasionati si nu prea scriu pe forum,
altii sunt pasionati si scriu zilnic,raspund fie in caterinca fie posteaza ceva despre masina,
fie unii care fac doar caterinca despre unii "cunoscatori" !!!
va dau exemple daca este necesar !!!
insa va spun parerea mea,acest forum a devenit plin de unii "GRANDOMANI" care merg cu masina de la firma sau a parintilor (au un Bmw fie e30,fie e36) in care baga toti banii si totusi ei nu fac fatza acestei pasiuni,stiu posesori de e36 care isi tin masina in fata blocului de luni pana vineri,si in weekend merg cu masina,in restul zilei merg cu metroul pt k nu au bani de benzina !!!
asta nu e PASIUNE,ASTA E TARANISM !!!
si daca imi voi mai cumpara Bmw cu siguranta nu voi mai deschide nici un topic! POATE SA ARUNC NISTE POZE LA E36 STYLE ATAT !!!!!!!!!!!!!!!!!

In concluzie acest thread nu poate avea un singur raspuns pt k exact ca in orice domeniul,discutie parerile sunt impartite !!!
e vorba doar de stilul de viata,si de ceea ce iti place !!!
mie imi plac si masinile,daca am bani imi duc pasiunea la capat indiferent de cheltuieli,imi place sa fac caterinca,imi place sa ironizez "cunoscatorii",imi place sa iau peste picior pe toti "wanna be somebody" !!!!
Deci pe mine ma si deranjeaza ma si atrage !!!

concluzia o trageti voi !!!

Last edited by Marian_nebunu; 01-07-11 at 18:08.
Marian_nebunu is offline   Reply With Quote
Old 01-07-11, 22:21   #39
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
la prima greseala sau o opinie daca nu le este pe "M plac-k" atunci esti zero...in fine
buna remarca, asta, genial
aleks is offline   Reply With Quote
Old 01-07-11, 22:51   #40
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
buna remarca, asta, genial
mersi,dar fara bascalie asa ii....daca nu esti cu M aspect atunci nu ii ok parerea,esti pe langa,luat la misto,si etc etc...dar nu asta ii discutia aici oricum,ci faptul ca se vorbeste mult langa dar apartine de sectiunea asta si cu "m plac-kul"....daca vrei sa fi luat in seama,si sa fi cineva,atunci spune DA la m packet,facem toti masiniile la fel,doar sa diferim in jante si culori,iar in asa fel toti o sa fim zei si tunari no one ii ok si M packet,arata bine,nu se discuta,dar totusi mai exista si altceva


bafta all
soosy is offline   Reply With Quote
Old 02-07-11, 00:00   #41
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
foarte corect
la fel si eu,fara sa creez polemici si etc ca am avut destul cu "stiutori" si mai ales useri de pe sectiunea bmw sau proprietari de avioane....
chiar pe unele topicuri vezi zeci de pagini de caterinca,discutii pe care doar cei implicati le inteleg,sau la prima greseala sau o opinie daca nu le este pe "M plac-k" atunci esti zero...in fine
sunt si idei bune si etc dar totusi,ar trebui limitata prostia
Iesi repede pana afara sa vezi masina ta si atunci vorbeste de avioane ...


TU esti unu din aia care vorbesc aiurea pe topicuri... vorbaria aia multa e facuta de aiai ca tine care stau si se contrazic aiurea !!

Ce atata va agitati cu M pachetul asta in sus si in jos ?? Ce sa ne punem pe masina ? bari cum are soosy ? ori M pachet ori mai sunt cativa producatori care fac ceva care arata bine pe BMW .. vezi exemplul lui CED ...in rest numai parasute ...

Last edited by SAX1987; 02-07-11 at 00:24.
SAX1987 is offline   Reply With Quote
Old 02-07-11, 00:58   #42
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by SAX1987 View Post
Iesi repede pana afara sa vezi masina ta si atunci vorbeste de avioane ...


TU esti unu din aia care vorbesc aiurea pe topicuri... vorbaria aia multa e facuta de aiai ca tine care stau si se contrazic aiurea !!

Ce atata va agitati cu M pachetul asta in sus si in jos ?? Ce sa ne punem pe masina ? bari cum are soosy ? ori M pachet ori mai sunt cativa producatori care fac ceva care arata bine pe BMW .. vezi exemplul lui CED ...in rest numai parasute ...
+1 , decat cu fibra de sticla , mai bine o las stock , am incercat sa pun pachet de m3 [ plastic ] , dar tot mai erau necesare adaptari. SI da , putine bmw uri facute cu fibra de sticla dau bine , restul sunt fail si cu "pretentii" de tuning show.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 02-07-11, 11:47   #43
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Acum sunt iar ironic si postez masina unui care "TOT CRITICA BMW M PACK" spune tu oglinda oglinjoara care e cea mai frumosa din tara ??????????

prima sau a 2 ??

e frumos tare Godinu argintiu plin de stil !!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	desc?rcare.jpg
Views:	91
Size:	1.64 MB
ID:	2068408   Click image for larger version

Name:	desc?rcare (1).jpg
Views:	68
Size:	1.68 MB
ID:	2068409   Click image for larger version

Name:	desc?rcare (2).jpg
Views:	72
Size:	1.67 MB
ID:	2068410  

Click image for larger version

Name:	desc?rcare (3).jpg
Views:	94
Size:	487.7 KB
ID:	2068411  
Marian_nebunu is offline   Reply With Quote
Old 02-07-11, 16:26   #44
liviu tex

Stage 5
 
liviu tex's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,876
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
Acum sunt iar ironic si postez masina unui care "TOT CRITICA BMW M PACK" spune tu oglinda oglinjoara care e cea mai frumosa din tara ??????????

prima sau a 2 ??

e frumos tare Godinu argintiu plin de stil !!!!
raspund eu eu eu! prima!!!

si vedeti ca sunt ON topic,da?

tocmai ce am fost deBANAT! CUI TRE' SA-I MULTUMESC PT PERIOADA ASTA IN CARE AM AVUT TIUMP DE GANDIRE! ADICA SA REFLECTEZ!!!!!!!!

PE TOPICUL MEU DE AZI INAINTE SE VA VORBI NUMAI DE MASINA MEA! ADICA,DESPRE BECURI,ULEI,FILTRE,CAUCIUCURI SI CE MAI ARE MASINA PE ACOLO,FARURI,VOLAN,STOPURI SI BINE'NTELES BORDU'! ASA CA SA STITI!!!

CE COMUNISM E ASTA...PE SECTIUNEA BMW NU SUNT NICI AROGANTI,NICI RAUTACIOSI SAU MISTOCARI!

SUNT SINCERI!! PAI DACA APARE UN TOPIC CU O CODIRLA DE MASINA CE AR TREBUI SA-I SPUNA LUMEA? CA E FRUMOASA? NORMAL CA....DA!
liviu tex is offline   Reply With Quote
Old 03-07-11, 12:22   #45
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by SAX1987 View Post
Iesi repede pana afara sa vezi masina ta si atunci vorbeste de avioane ...


TU esti unu din aia care vorbesc aiurea pe topicuri... vorbaria aia multa e facuta de aiai ca tine care stau si se contrazic aiurea !!

Ce atata va agitati cu M pachetul asta in sus si in jos ?? Ce sa ne punem pe masina ? bari cum are soosy ? ori M pachet ori mai sunt cativa producatori care fac ceva care arata bine pe BMW .. vezi exemplul lui CED ...in rest numai parasute ...
exact de persoane ca tine vorbeam ca vorbesti aiureah,si te dai in spectacol...tot cea ce zici tu ii cel mai bine si esti zeul zeiilor...EGAL CU ZERO...as putea sa zic multe altele dar nu ma pun la vorba cu idioti,nu ai ce sa faci,asta e...mai bine las de la mine si sufera in continuare

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
Acum sunt iar ironic si postez masina unui care "TOT CRITICA BMW M PACK" spune tu oglinda oglinjoara care e cea mai frumosa din tara ??????????


prima sau a 2 ??

e frumos tare Godinu argintiu plin de stil !!!!
nu trebuie sa fi nici cum...daca nu iti place ceva legat de masina,este topic si iti poti exprima parerea,aici iar ai o atitudine tipica de "beamvis" si nu dau doi lei pe vorbele tale,inca odata repet ca daca nu ai cu cine nu ai cu cine,degeaba
masina aia nu este lucrarea mea,daca tare de framanta si deranjeaza,iti dau userul fostului proprietar si te poti planga acolo
pana atunci mucles si hai sa terminam odata,desi stiu ca cu voi nu va fi ordine,si respect niciodata,ca nu ai de la cine sa ceri asa ceva

multan,si te rog nu te mai baga in seama
mersi
soosy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -