Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

View Poll Results: Cum se postează pe secţiune?
Mult şi prost 128 46.38%
Se postează ok 97 35.14%
Mi se rupe 51 18.48%
Voters: 276. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 04-07-11, 17:11   #76
Cipilica
BMW Driver

Stage 5
 
Cipilica's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
nu ma amuz, am scris realitatea clara, un e46 se intretine mai ieftin decat o dacia, calculand banii bagati in ambele modele in 10.000 de km.
topicul asta exista pentru a tine aici discutiile offtopic din alte parti.
cand scrii "ultimele lui postari" te referi la mine?
care sunt moderatorii care fac offtopic, si unde anume, la concret, e acesta? nu de alta, dar arunci niste acuzatii pe care ar fi tare frumos din partea ta daca le-ai sustine cu exemple clare, nu doar cu carcota.
1) eu din expresia "oare cum ne-am face treaba de moderatori?" inteleg ca se adreseaza cuiva care nu este inca moderator dar doreste sau urmeaza sa fie. Si exact asta am vrut sa zic!!! Mai la obiect, ma adresam intr-un mod indirect userului SAX1987 caruia incercam sa-i atrag atentia ca se lasa antrenat intr-o discutie nu prea "frumoasa" si care pe deasuprea este si offtopic. (scuze man, nu am vrut sa dau exemple dar am fost nevoit, poate chiar ajungi moderator, sectiunea BMW are nevoie);
2)daca a fost inteles bine punctul 1), este clar ca restul intrebarilor referitoare la moderatori nu-si mai au rostul,
3)DAR, daca tot veni vorba de offtopic... Titlul topicului "Te deranjeaza sau te atrage vorbaria de pe sectiune?" precum si cele 3 variante de votare ale poll-ului "Mult si prost", "Se posteaza ok" si "Mi se rupe", in niciun caz nu-mi lasa de inteles faptul ca voi vedea/afla aici faptul ca intretinerea unui e46 pentru 10.000 km este mai mica decat la Dacia (lucru bun dealtfel, extras din ceea ce ai postat tu) ori discutii despre Opel cu fibra, BMW cu M-pack sau fibra, tuning prin schimbare de motor pe benzina cu motor diesel (discutiile altora), etc...
4)daca spui/sustii ca acest topic este pentru discutii offtopic "topicul asta exista pentru a tine aici discutiile offtopic din alte parti." atunci cu totutul altfel ar trebui sa sune titlul. Sau mai exista posibilitatea sa nu fim pe aceeasi lungime de unde si sa vorbim limbi diferite.
5)Te rog sa nu te avanti in afirmatii gratuite si sa ma cataloghezi drept carcotas, nu-mi place si nici nu sunt. Da-mi te rog un singur exemplu din postul meu anterior unde am carcotit si daca nu il pot sustine cu afirmatii ai cuvantul meu ca nu voi mai posta niciodata pe acest site, mai mult, imi voi cere scuze public si te voi ruga sa-mi stergi si contul.
6)Prima fraza din postul anterior era cat se poate de ironica si relaxata, idee intarita de iconita care rade cat si de propozitia imediat urmatoare "Acuma serios vorbind".
7)nu sunt absurd si nu cred ca este cineva intr-atat incat sa discute numai si numai despre masina sau fix la obiect dar (un exemplu fara nicio legatura), una e sa aflu ca "x" si-a lovit masina pentru ca a baut aseara si maine o ia de la capat cu bautura iar poimaine sarbatoreste cu prietenii lui tot printr-o betie zdravana si ca a dormit si o noapte prin boscheti, si alta e ca a baut mai mult fapt pentru care a lovit masina la care are "urmatoarele" daune care vor costa "atat", a facut-o in service-ul "respectiv" si este sau nu multumit. Sunt convins ca veti intelege cu totii exact ce am vrut sa punctez.
stiu ca am fost offtopic si imi cer scuze dar trebuia sa ma apar si sa sustin cele afirmate. Totusi e si ceva la obiect.

Cum ziceam: din partea maea numai respect, tuturor celor care il merita!
__________________
In opinia mea TOP 5 masini:
1. BMW e30 ///M3
2. BMW e30 ALPINA
3. BMW e30 320 is
4. BMW e30 325/318 is COUPE/CABRIO
5. BMW e30 316....325 SEDAN/TOURING


Vand/schimb/cumpar piese e30 https://forum.4tuning.ro/641-piese-bmw-vanzare/224804-vand-schimb-cumpar-piese-e30-ursulet.html
o764.7o1.oo5
Cipilica is offline   Reply With Quote
Old 04-07-11, 17:58   #77
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by 21UKS View Post
deja o dam din pepsi-n cola aiurea....nu conteaza pana la urma ce anume se dicuta pe un forum ci felul si tonul discutiei...cred ca asta trebuie sa se pastreze in limita bunului simt, in rest fiecare poate sustine ce vrea MAI ALES DACA ARE SI ARGUMENTE

si ca sa va mai "linistesc" putin am o nelamurire: de ce nu va cumparati direct o masina "M" daca este asa de ravnita de toata lumea???.... sa nu luati foc acum ca si mie imi place cum arata barile de M, dar daca cineva nu le agreeaza sau nu isi permite nu inseamna ca omul trebuie luat peste picior.

Acum nu ma refer la cei care au postat inainte ca nu le cunosc masinile si nu ar fi corect sa vb despre asta in necunostinta de cauza, dar am vazut multi pe forumul asta care dau 1500euro pe o masina si apoi incearca sa o faca avion si au impresia ca reusesc dar ei tot schimba pe ea la piese second...sunt unele piese ce nu se preteaza a fi luate second ...ba chiar nu e legal sa se vanda elemente de directie...frane...second.
+1 , ai perfecta dreptate in ceea ce spui , mai merita luate piese second in unele cazuri , dar nu si cand vine vorba sistemele de siguranta ale masinii.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 04-07-11, 19:12   #78
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Na poftim. Ce legatura are reply`ul tau cu titlul thread`ului ?
RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 04-07-11, 19:31   #79
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

exact aceeasi legatura care o au si "atacurile" asupra barilor de fibra sau a altor chestii ce nu sunt M.......daca te refereai la ultima chestie ce am zis-o.... adica nici una, in schimb are legatura cu conceptul de M, in sensul ca am vazut multi pe forumul asta care abia incropesc banii sa-si ia o pisica si apoi au "proiecte" , iar dupa 2-3 drumuri cu masina realizeaza ca trebuie sa o aduca in stare de functionare mai intai....

....tot zicea cineva mai sus ca topicul asta a fost infiintat ca sa nu mai fim off topic in alte parti, ci sa ne "certam" aici...ok numai sa fie cu bun simt ca sa nu degenereze intr-o tiganie
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 04-07-11, 19:34   #80
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Eu ma refeream la Devil. Si acum ma refer si la tine, ca vad ca nu vreti sa o lasati balta cu subiectul M-pack - si restul ... oare chiar asa de rai suntem ?
__________________

RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 04-07-11, 19:47   #81
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by Cipilica View Post
1) eu din expresia "oare cum ne-am face treaba de moderatori?" inteleg ca se adreseaza cuiva care nu este inca moderator dar doreste sau urmeaza sa fie. Si exact asta am vrut sa zic!!! Mai la obiect, ma adresam intr-un mod indirect userului SAX1987 caruia incercam sa-i atrag atentia ca se lasa antrenat intr-o discutie nu prea "frumoasa" si care pe deasuprea este si offtopic. (scuze man, nu am vrut sa dau exemple dar am fost nevoit, poate chiar ajungi moderator, sectiunea BMW are nevoie);
Da .. m-am cam lungit si eu cu discutia aiurea ..trebuia sa termin ca n-am cu cine! Eu oricum as fii interesat doar de "seria 5 " .

La BMW chiar mai e nevoie de moderatori !! dar de cineva care sta mai des pe forum nu unu care intra odata la X zile !!
Quote:
Originally Posted by 21UKS View Post
exact aceeasi legatura care o au si "atacurile" asupra barilor de fibra sau a altor chestii ce nu sunt M.......daca te refereai la ultima chestie ce am zis-o.... adica nici una, in schimb are legatura cu conceptul de M, in sensul ca am vazut multi pe forumul asta care abia incropesc banii sa-si ia o pisica si apoi au "proiecte" , iar dupa 2-3 drumuri cu masina realizeaza ca trebuie sa o aduca in stare de functionare mai intai....

....tot zicea cineva mai sus ca topicul asta a fost infiintat ca sa nu mai fim off topic in alte parti, ci sa ne "certam" aici...ok numai sa fie cu bun simt ca sa nu degenereze intr-o tiganie
Cu fraza ingrosata ai perfecta dreptate in rest esti pe langa Lasa tu atacurile ca esti destul de nou aici si nu stii istoria omul ala chiar are ceva personal cu tot ce e "M pak " !!
SAX1987 is offline   Reply With Quote
Old 04-07-11, 21:09   #82
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

pai daca aveti dispute personale purtati-le pe mes...tel.....fata in fata... iar la treaba cu "nou" asa-i .... si am gasit lucruri interesante pe aici, dar cand m-am apucat sa ma bag si eu in seama imi dau seama ca e altceva numai o "famile" bmw...nu

dar las'ca-i bine si-asa rau
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 04-07-11, 21:25   #83
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by 21UKS View Post
in schimb are legatura cu conceptul de M, in sensul ca am vazut multi pe forumul asta care abia incropesc banii sa-si ia o pisica si apoi au "proiecte" , iar dupa 2-3 drumuri cu masina realizeaza ca trebuie sa o aduca in stare de functionare mai intai....
Daca o sa am vreodata ocazia sa ne gasim personal , te voi cinsti cu o naveta de bere. Primul pas in realizarea unui proiect , oricare ar fi el , e sa fie masina pusa la punct, din punct de vedere tehnic. Sunt rari oamenii care au aceasta conceptie.

Quote:
Originally Posted by RoByNeT View Post
Eu ma refeream la Devil. Si acum ma refer si la tine, ca vad ca nu vreti sa o lasati balta cu subiectul M-pack - si restul ... oare chiar asa de rai suntem ?
Robynet , initial am votat si am argumentat votul meu , dar cand am vazut ca efectiv incep tot felul de fraze , m am lasat antrenat si eu [ cei drept e si vina mea aici ] . Ca sa mai dezmortim putin atmosfera , iata si replica mea la intrebarea ta "oare chiar asa de rai suntem?" :

https://www.trilulilu.ro/SAB26/0b824c3c6e7536

Last edited by DEVIL's Style; 04-07-11 at 21:35.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 04-07-11, 21:48   #84
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

[QUOTE=DEVIL's Style;4443384]Daca o sa am vreodata ocazia sa ne gasim personal , te voi cinsti cu o naveta de bere. Primul pas in realizarea unui proiect , oricare ar fi el , e sa fie masina pusa la punct, din punct de vedere tehnic. Sunt rari oamenii care au aceasta conceptie.

cine stie...??? niciodata nu pica rau o bere....
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 04-07-11, 23:00   #85
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by Cipilica View Post
[......]
Cum ziceam: din partea maea numai respect, tuturor celor care il merita!
Am inteles, ai dreptate, o sa tin cont de ceea ce ai scris.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 05-07-11, 02:13   #86
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Thumbs up GREAT LINE!!!

Quote:
Originally Posted by Cipilica View Post
1) eu din expresia "oare cum ne-am face treaba de moderatori?" inteleg ca se adreseaza cuiva care nu este inca moderator dar doreste sau urmeaza sa fie. Si exact asta am vrut sa zic!!! Mai la obiect, ma adresam intr-un mod indirect userului SAX1987 caruia incercam sa-i atrag atentia ca se lasa antrenat intr-o discutie nu prea "frumoasa" si care pe deasuprea este si offtopic. (scuze man, nu am vrut sa dau exemple dar am fost nevoit, poate chiar ajungi moderator, sectiunea BMW are nevoie);
2)daca a fost inteles bine punctul 1), este clar ca restul intrebarilor referitoare la moderatori nu-si mai au rostul,
3)DAR, daca tot veni vorba de offtopic... Titlul topicului "Te deranjeaza sau te atrage vorbaria de pe sectiune?" precum si cele 3 variante de votare ale poll-ului "Mult si prost", "Se posteaza ok" si "Mi se rupe", in niciun caz nu-mi lasa de inteles faptul ca voi vedea/afla aici faptul ca intretinerea unui e46 pentru 10.000 km este mai mica decat la Dacia (lucru bun dealtfel, extras din ceea ce ai postat tu) ori discutii despre Opel cu fibra, BMW cu M-pack sau fibra, tuning prin schimbare de motor pe benzina cu motor diesel (discutiile altora), etc...
4)daca spui/sustii ca acest topic este pentru discutii offtopic "topicul asta exista pentru a tine aici discutiile offtopic din alte parti." atunci cu totutul altfel ar trebui sa sune titlul. Sau mai exista posibilitatea sa nu fim pe aceeasi lungime de unde si sa vorbim limbi diferite.
5)Te rog sa nu te avanti in afirmatii gratuite si sa ma cataloghezi drept carcotas, nu-mi place si nici nu sunt. Da-mi te rog un singur exemplu din postul meu anterior unde am carcotit si daca nu il pot sustine cu afirmatii ai cuvantul meu ca nu voi mai posta niciodata pe acest site, mai mult, imi voi cere scuze public si te voi ruga sa-mi stergi si contul.
6)Prima fraza din postul anterior era cat se poate de ironica si relaxata, idee intarita de iconita care rade cat si de propozitia imediat urmatoare "Acuma serios vorbind".
7)nu sunt absurd si nu cred ca este cineva intr-atat incat sa discute numai si numai despre masina sau fix la obiect dar (un exemplu fara nicio legatura), una e sa aflu ca "x" si-a lovit masina pentru ca a baut aseara si maine o ia de la capat cu bautura iar poimaine sarbatoreste cu prietenii lui tot printr-o betie zdravana si ca a dormit si o noapte prin boscheti, si alta e ca a baut mai mult fapt pentru care a lovit masina la care are "urmatoarele" daune care vor costa "atat", a facut-o in service-ul "respectiv" si este sau nu multumit. Sunt convins ca veti intelege cu totii exact ce am vrut sa punctez.
stiu ca am fost offtopic si imi cer scuze dar trebuia sa ma apar si sa sustin cele afirmate. Totusi e si ceva la obiect.

Cum ziceam: din partea maea numai respect, tuturor celor care il merita!


WOW!!!
Am ramas fara cuvinte! Nu stiu daca au citit toti ... dar cine nu a facut`o are de pierdut!

SCUZE DE OFF-TOPIC!

Numai bine!


L.E.: Nu cred ca o sa fie pe intelesul tuturor!
__________________
--- --- --- --- ---
The revenge is a meal best served COLD !
--- --- --- --- ---
@

Last edited by sharkylete; 05-07-11 at 02:16.
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 21:26   #87
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Uneori iti vine sa iti bagi **** in el de forum ..
Cataaa_ is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 22:28   #88
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Da, ma deranjeaza, eu sunt genul de om ce nu prea posteaza, ci doar citeste cel putin de cateva luni, am luat-o mai usor cu postatul imi place sa urmaresc unele topicuri si sa vad ce si-a mai facut lumea la masini si etc, dar unele topicuri, pe care sunt masini frumoase si la care se lucreaza, nu prea le poti urmarii din cauza unor "papagali" ce posteaza peste tot, in orice topic lucruri de genu "blanaaaaaaa" "las-o jos" "cat a costat?" "cat consuma?" etc si multi dintre ei au sub 18 ani e naspa sa cauti in 2-3 pagini un post al proprietarului masinii, in care sa vezi ce a facut el la masina.
__________________
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul
If I'm going to Hell ... I'm going in an BMW
the joint makes me high, but BMW makes me fly
In a BMW, happiness isn't around the corner, happiness is in the corner.
Champion is offline   Reply With Quote
Old 14-07-11, 00:37   #89
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by Champion View Post
etc si multi dintre ei au sub 18 ani e naspa sa cauti in 2-3 pagini un post al proprietarului masinii, in care sa vezi ce a facut el la masina.
Asa e ! E plin de copii care vb numai tampenii pe toate topicurile Nu stiu daca e la fel si la alte marci dar aici e teroare cu ei
SAX1987 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-11, 00:43   #90
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by SAX1987 View Post
Asa e ! E plin de copii care vb numai tampenii pe toate topicurile Nu stiu daca e la fel si la alte marci dar aici e teroare cu ei
aici e un caz mai special, avand in vedere ca parerea generala despre bmw-uri este ca au cai multi si tractiune spate, deci toti suntem drifteri, e chiar normal ce poate de exemplu un copil sa spuna despre un golf in care s-au indesat o gramada de bani dar care nu da burn la fiecare semafor si ia fiecare curba intr-o parte? pacat ca nu e singura problema pe aici
__________________
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -