Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PEUGEOT > Zona tehnica Peugeot

Zona tehnica Peugeot Zona tehnica, secrete, tips&tricks Peugeot

Reply
 
Thread Tools
Old 23-07-14, 12:35   #196
A3cosmin

Stage 2
 
A3cosmin's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 39
Thumbs down Re: Modificare ambreiaj stock?

HEXER, UN MARE HOT NESIMTIT..
Pe scurt am trimis sa imi intareasca ambreiajul o parte ceramic si o parte kevlar cum se vede in postul meu de mai sus fara volanta. Am asteptat o luna cum e normal si knd a venit mi-a zis sa fac rodaj 1000 km dar ambreiajul a patinat in configuratia stock a masinii. L-am informat si mi-a cerut sa-i trimit tot kitul impreuna cu volanta si oricare ar fi problema ,,e garantie si se rezolva". Dupa inca o luna am primit kitul dar surpriza coletul a venit cu ramburs 140 EUR pe langa cei 250 EUR platiti initial explicatia lui fiind k el a platit om sa il faca a 2-a oara adica asta a fost garantia oferita de el dupa ce am platit cate 100 eur de fiecare data cand am dat cutia jos sa montez ambreiajul. Supararea mea este mai mare deoarece a 2-a oara i-am trimis 2 placi de presiune din care am mai primit doar una cu kitul pe cealalta facand-o uitata. L-am sunat si a zis ca a uitat de ea dar a fost intentionat deoarece placa era ca noua (maxim 30000 km) si a zis k o trimite cu primul transport spre Romania dar de atunci au trecut mai bine de 2 luni si atat el cat si omul de legatura de la Cluj nu mai raspund la telefon si nici la mesaje.. Asa ca MARE ATENTIE !!! Am toate mesajele de la el cu care pot sa dovedesc ca am dreptate si in care imi spune ca reparatia se va face pe garantie
A3cosmin is offline   Reply With Quote
Old 25-07-14, 20:57   #197
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Modificare ambreiaj stock?

Nu cred ca Hexer e problema, nu el le face asa cum ti-a spus dar sa stiti ca si afara sunt hoti multi hoti si escroci si mai ales in domeniul auto. Unguri, greci, turci, nemti , austrieci ... au un marketing bun isi fac o imagine buna fac cateva produse care merg mai vopsesc putin gardul si apoi... surpriza. Cine sti ce descult in cap s-a ocupat de ambreiajul tau.
Omul e si el probabil prins la mijloc.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 30-07-14, 13:55   #198
A3cosmin

Stage 2
 
A3cosmin's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 39
Angry Re: Modificare ambreiaj stock?

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Nu cred ca Hexer e problema, nu el le face asa cum ti-a spus dar sa stiti ca si afara sunt hoti multi hoti si escroci si mai ales in domeniul auto. Unguri, greci, turci, nemti , austrieci ... au un marketing bun isi fac o imagine buna fac cateva produse care merg mai vopsesc putin gardul si apoi... surpriza. Cine sti ce descult in cap s-a ocupat de ambreiajul tau.
Omul e si el probabil prins la mijloc.
Pe mine nu ma intereseaza cine l-a facut atata timp cat eu am vorbit cu el la telefon si pe numele lui am pus banii, iar cu placa a 2-a ce facea ala ,,descult in cap" cu ea, doar nu o scotea el din pachet? . Deci ATENTIE daca va mai riscati sa faceti ambreiaje la el. Eu, data viitoare optez cu siguranta pt.un kit sachs performance si stau linistit.
p.s.- mai stiu cativa prieteni care au mai patit-o cu el.. li s-a crapat discul facut de el si zice nici o problema,, e garantie" dar NESIMTITUL nu se gandeste la manopera de demontat cutia de viteze si mie pe langa asta mai mi-a cerut si bani si mi-a oprit=,,furat" si o placa de 2.0tdi 170hp aproape noua in loc sa-si ceara scuze

Last edited by A3cosmin; 30-07-14 at 14:02.
A3cosmin is offline   Reply With Quote
Old 31-07-14, 13:41   #199
A3cosmin

Stage 2
 
A3cosmin's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 39
Default Re: Modificare ambreiaj stock?

Ca sa nu existe dubii postez p.m. pe care mi l-a trimis cand l-am anuntat ca ambreiajul nu tine si pentru care mi-a cerut inca 140 euro pe langa cei 250 platiti initial.
,,Salut.
Evident daca nu tine nici cat era original e o problema cu placa de presiune.
In acest caz sau orice alt caz daca nu merge cum trebuie este garantie. Astfel daca imi trimesti inapoi in cel mai scurt timp incercam sa remediem problema.
99% prblema vine de la placa cu autoajustare care nu sa ajustat dupa montaj.
Trimite tot. Placa disc si volanta."
Concluziile le trageti singuri, am avut paguba de 600 euro pt un disc care ma costa 250euro, pretul fiind un criteriu esential cand am ales sa fac la el kitul de ambreiaj.
A3cosmin is offline   Reply With Quote
Old 31-07-14, 14:50   #200
wolverine

Stage 5
 
wolverine's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,204
Member of:
[BMW]
Default Re: Modificare ambreiaj stock?

De curios, dc nu ai optat pt un ambreiaj nou sport, cu placa intarita disc ceramic?
wolverine is offline   Reply With Quote
Old 31-07-14, 15:06   #201
A3cosmin

Stage 2
 
A3cosmin's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 39
Default Re: Modificare ambreiaj stock?

din cauza pretului, nu aveam de unde sa stiu ca o sa cheltuiesc atatia bani, eu stiam doar de 250 euro, banii care i-a cerut initial pe lucrare.. ce urma, nu aveam de unde sa stiu :/
A3cosmin is offline   Reply With Quote
Old 04-09-14, 11:03   #202
A3cosmin

Stage 2
 
A3cosmin's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 39
Thumbs down Re: Modificare ambreiaj stock?

Va intrebati probabil de ce nu vine Antal Zoltan ( Hexer ) cu nici o replica cu toate ca am postat de atata timp? deoarece stie ca am dreptate (inclusiv mesajele lui primite pe privat) si a preferat sa se bucure la o placa de presiune si cei 140 euro .. Inca o data se confirma ca exista oameni care isi vand reputatia pt. cateva sute de Euro si in alte tari nu doar la noi cum se generalizeaza..

Last edited by A3cosmin; 04-09-14 at 11:06.
A3cosmin is offline   Reply With Quote
Old 25-01-16, 19:56   #203
emy89a4

Stock
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 1
Default Re: Modificare ambreiaj stock?

am un audi a4 (b6) 1.8t quatro din 2002 de 150 cai si as dori un ambreaj de ceramica sa reziste pana in 300 cai 350 cel mult. va pot trimite cel original si sa mil faceti???la ce pret ar fi?? mersi
emy89a4 is offline   Reply With Quote
Old 26-01-16, 13:31   #204
A3cosmin

Stage 2
 
A3cosmin's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 39
Default Re: Modificare ambreiaj stock?

Stai linistit ca nu mai raspunde aici, are niste restante, o placa de presiune si niste bani ceruti in plus pe un disc care nu a mers din prima si a patinat.. Si eu astept un raspuns aici de cativa ani din parte lui 😅
A3cosmin is offline   Reply With Quote
Old 30-01-16, 15:05   #205
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Modificare ambreiaj stock?

Quote:
Originally Posted by emy89a4 View Post
am un audi a4 (b6) 1.8t quatro din 2002 de 150 cai si as dori un ambreaj de ceramica sa reziste pana in 300 cai 350 cel mult. va pot trimite cel original si sa mil faceti???la ce pret ar fi?? mersi
Spune ce cuplu trebuie sa reziste.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 24-03-17, 09:10   #206
MieluA

Stock
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 1
Default Re: Modificare ambreiaj stock?

Salut, legat de acest topic si de ce povestea A3cosmin
Ambreiaj Kevlar modificat de tot felul de tepari nu este o solutie !!

Motorul meu a suferit multe modificari, dublat puterea lui in final. Clar un ambreiaj stock nu tinea aceasta putere , drept urmare am cautat solutii.
Timp in care , cumva, ma contacteaza Alex Claudiu (APR ) si-mi zice sa fac rost de un ambreiaj stock ca mi l intareste el cu kevlar si GARANTAT tine si 500 de cai. Am pus botu, am cumparat ambreiaj nou , i l am dat impreuna cu frumoasa suma de 2000 de lei si dupa 1 saptamana il primesc intarit cu kevlar.
Cea mai proasta afacere...de aici incepe un mare haos, il montez, si ma duc la Buzau la Ginel sa ii faca soft de rodaj, apoi fac 1500 km rodaj, mers usor si apoi iar drum la Buzau pentru soft final. Dupa soft din primul km , ambreiajul a patinat ....suna l pe Alex . Avem o conversatie total neprofesionista , dupa care imi zice ca eu sunt de vina dar fie...sa dau ambreiajul jos sa il dau sa se ute la el si daca nu e din vina lor , platesc verificare / transport...dat jos ambreiajul, placa care era intarita de ei , era sparta in 3 ...ii dau ambreiajul, alte certuri cu omul...de parca nu eu eram clientul, eu eram un prost de pe strada....ii explic ca nu sunt deloc multumit de situatie, chit ca pierd banii care i am dat la inceput pe ambreiajul stock, sa il tina el si sa mi dea banii inapoi pe manopera. Dupa inca o saptamana ma suna sa vin sa iau ambreiajul ca l a refacut.....ganditi va ce faceati in locul meu....in fine dupa alte certuri i au ambreiajul si il pun pe masina sa vad cum merge in ideea ca il vand catre o masina cu ceva mai putin cuplu ca sa tina. Am mers cu el fix 5 km timp in care placa s-a facut bucati...(mers cat se poate de lejer) Raspunsul lui acest Alex : nu ma mai deranja cu el ca nu ma mai intereseaza.

Eu mi am luat o teapa urata, o tona de nervi, bani si timp pierdut. Atentie mare cine mai vrea sa apeleze la acest individ !!!
Acum am sachs performance pe masina si sunt TOTAL multumit !!!!
MieluA is offline   Reply With Quote
Old 02-04-17, 07:27   #207
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Modificare ambreiaj stock?

De mute ori este si vina clientului, mai ales daca discutati cu "cofetari" nu cu ingineri. Trebuie sa sti ce sa ceri sau sa ai in fata o persoana care itnelege ce trebuie nu sa faca ca maimuta ca a vazut el ca tine...
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -