Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 02-11-08, 14:13   #166
T-E-N
PARTICIPANT CURSE

Stage 4
 
T-E-N's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 226
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default

Quote:
Originally Posted by momo View Post
concluzia la care am ajuns este urmatoarea: buna sau rea (aici e discutabil ), tot simti nevoia la un moment dat de ea ca sa te sfatuiasca in momentele grele (asta daca e capabila) sau sa te rasfete...
si in momentele bune sa-ti fie alaturi , sai ai cu cine sa-ti imparti succesele , sa vezi in ea mama , tata , prietenul bun care nu te va trada niciodata ... din pacate vorbesc la nivel ideologic mai ales pentru vremurile noastre ... Din punctul meu de vedere , ca un barbat cu un ogoliu teribil , eu vad femeia ca pe cel mai necesar rau al barbatilor ...

Avantaje si dezavantaje...
Hm pai acestea sunt clare , naturale bine determinate de la inceputul omenirii , insa care o data cu trecerea timpului au inceput sa fie mai favorabile femeilor , lucru corect din punctul meu de vedere ... un drept castigat de femei in mii de ani in care au suportat barbariile si atrocitatile barbatilor , si era ceva firesc , gandirea umana a evoluat si o sa evolueze chiar daca in vremurile actuale , mai ales pe plan mioritic este o stagnare grosolana ... incet ne vom revenii si valorile isi vor ocupa locul lor bine-meritat in societate .

Diferenta intre femei si barbati este exact aceea intre un motor cu benzina aspirat si un turbo-diesel .

Din start barbatii pleaca cu avantajul fortei ... se impun de multe ori nu prin inteligenta ci prin forta bruta data de la natura (turbo)

Ca femeie , ca sa reusisti in societate , pe langa o mica modificare , fie ea din ``fabrica`` ( frumusetea) fie realizata la un service de tuning(bisturiul) trebuie sa fi si posesoarea unui intelect de invidiat ...

Chiar si asa ... nu va exista niciodata egalite intre barbat si femeie ... pentru ca nu suntem egali ! barbatii au altfel de fizionomie , altfel gandesc , altfel se poarta , nu pun mare pret pe anumite detalii ... pe cand femeile au chip de inger fara aripi , pun mare accent pe detalii , gandesc altfel si nu le place fotbalul ( glumesc )

Cel mai mare dezavantaj (CAre poate fi transformat intr-un avantaj) al unei femei este acela ca sunt desconsiderate de catre barbati (printre care uneori ma numar si eu ) sincer pentru ca am intalnit foarte putini care sa gandeasca sanatos si sa poarte ca atare . Pacat de femeile adevarate !
Inca un dezavantaj ar fii ca foarte multe femei se vand , stricand imaginea femeilor adevarate ...

si sa fiu sincer acum ...
Cea mai inteligenta femeie de pe lume ...este cea mai frumoasa !
In sufletul nostru de piatra , trecut prin multe greutati si incercari , in momentul cand intalnim o femeie frumoasa ne inmuiem ca niste mielusei si ne metamorfozam in niste fiinte naive , lipsite de orice ajutor si vulnerabile in fata acestor fiinte mirobolante , exact ca atunci cand trecem de pe un motor diesel pe unul cu benzina...senzatia este unica ...
Si desi suntem constienti ca dieselurile sunt mai practice ... inima si sufletul ne spun sa alegem benzina ... si ajungem usor sa le iubim

Last edited by aleks; 02-11-08 at 23:55.
T-E-N is offline   Reply With Quote
Old 02-11-08, 17:31   #167
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Avantaje si dezavantaje la o femeie !

foarte frumos spus
de asemenea,mare dreptate ai domnule!bun venit intre noi!
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 02-11-08, 22:38   #168
T-E-N
PARTICIPANT CURSE

Stage 4
 
T-E-N's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 226
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: Avantaje si dezavantaje la o femeie !

Quote:
Originally Posted by Trixi View Post
foarte frumos spus
de asemenea,mare dreptate ai domnule!bun venit intre noi!
Bine v-am gasit
T-E-N is offline   Reply With Quote
Old 03-11-08, 06:18   #169
11KPO
Mercedes Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,398
Member of:
[MERCEDES]
[2 Roti]
[LANCIA]
Default Re: Avantaje si dezavantaje la o femeie !

parerea mea e ca femeile au numai +++ si preaa putine in --- care nu cred ca tre sa le aratam noi aici ... fiti cuminti si respectati femeile pt ele munciti toti........
11KPO is offline   Reply With Quote
Old 03-11-08, 07:47   #170
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Avantaje si dezavantaje la o femeie !

Muncesc pentru mine, nu pentru o femeie.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 03-11-08, 08:52   #171
momo

Stage 5
 
momo's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,295
Default Re: Avantaje si dezavantaje la o femeie !

Quote:
Originally Posted by 11KPO View Post
fiti cuminti si respectati femeile pt ele munciti toti........
cu asta ai zis multe! plus de asta ai intarit vechea idee care circula! stii bine la ce ma refer...

ps: din postul tau trag concluzia ca si tu esti una din cele carora traiesc efectiv pentru banii altora, nefiind in stare sa gandeasca macar ca "ar putea" avea finantele personale!!! scuza-ma dar nu vreau sa te jignesc, dar asta gandesc din postul tau.

Last edited by momo; 03-11-08 at 08:54.
momo is offline   Reply With Quote
Old 03-11-08, 09:00   #172
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Avantaje si dezavantaje la o femeie !

11kpo e barbat momo...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 03-11-08, 09:02   #173
momo

Stage 5
 
momo's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,295
Default Re: Avantaje si dezavantaje la o femeie !

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
11kpo e barbat momo...

am fost dus de valul nebuniei cand am vazut i-am citit postul...

dar tot nu-i dau dreptate la faza cu munca
momo is offline   Reply With Quote
Old 03-11-08, 09:17   #174
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Avantaje si dezavantaje la o femeie !

Quote:
Originally Posted by 11KPO View Post
... fiti cuminti si respectati femeile pt ele munciti toti........


spor la treaba, amice! eu prfer sa lenevesc decat sa investesc banii munciti intr-o femeie.
sageata is offline   Reply With Quote
Old 03-11-08, 11:47   #175
AAAAK

Stage 3
 
AAAAK's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 152
Default Re: Avantaje si dezavantaje la o femeie !

Quote:
Originally Posted by 11KPO View Post
parerea mea e ca femeile au numai +++ si preaa putine in --- care nu cred ca tre sa le aratam noi aici ... fiti cuminti si respectati femeile pt ele munciti toti........
bun bancul ;daca mai sti glume de genul asta, mai posteaza.
AAAAK is offline   Reply With Quote
Old 03-11-08, 17:05   #176
11KPO
Mercedes Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,398
Member of:
[MERCEDES]
[2 Roti]
[LANCIA]
Default Re: Avantaje si dezavantaje la o femeie !

Quote:
Originally Posted by sageata View Post
spor la treaba, amice! eu prfer sa lenevesc decat sa investesc banii munciti intr-o femeie.
cand m-am referit la muncim, munciti nu m-am referit la faptul ca sunteti, suntem sclavii lor dar sa stii ca dam bani multi pe haine frumoase sa le impresionam,,,dam bani multi pe masini sa le impresionam,,,dam bani multi pe componente la masini sa le tunarim ca sa le impresionam,,,le ducem la un restaurant bun ca sa le impresionam,,,le facem cadou un parfum frumos ca sa le impresionam,,, si lista poate continua......deci toate aceste lucruri costa bani si nu putini la numar si ca sa avem acesti bani tre sa muncim....deci in consecinta pt ele muncim....nu e un lucru rau.... mi se pare un lucru onorabil.... si ele muncesc pentru noi.cu stima al vostru 11KPO
11KPO is offline   Reply With Quote
Old 03-11-08, 17:07   #177
T-E-N
PARTICIPANT CURSE

Stage 4
 
T-E-N's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 226
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: Avantaje si dezavantaje la o femeie !

De obicei barbatii muncesc pentru familie , pentru conceptul de familie se lupta nu neaparat pentru femeie ... iar barbatii ce muncesc pentru a intretine o femeie nu se pot numii barbati , iar femeile ce sunt intretinute numai de barbati nu se pot numii femei ! Parerea mea...
T-E-N is offline   Reply With Quote
Old 03-11-08, 17:10   #178
T-E-N
PARTICIPANT CURSE

Stage 4
 
T-E-N's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 226
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: Avantaje si dezavantaje la o femeie !

Quote:
Originally Posted by 11KPO View Post
cand m-am referit la muncim, munciti nu m-am referit la faptul ca sunteti, suntem sclavii lor dar sa stii ca dam bani multi pe haine frumoase sa le impresionam,,,dam bani multi pe masini sa le impresionam,,,dam bani multi pe componente la masini sa le tunarim ca sa le impresionam,,,le ducem la un restaurant bun ca sa le impresionam,,,le facem cadou un parfum frumos ca sa le impresionam,,, si lista poate continua......deci toate aceste lucruri costa bani si nu putini la numar si ca sa avem acesti bani tre sa muncim....deci in consecinta pt ele muncim....nu e un lucru rau.... mi se pare un lucru onorabil.... si ele muncesc pentru noi.cu stima al vostru 11KPO
Vorbeste pentru tine prietene , eu nu ma consider sclavul unei femei ! Ma imbrac frumos pentru mine , sa ma simt bine in propria-mi constiinta , imi iau o masina ca sa ma simt la fel de bine , sa ma reprezinte , imi tunez masina ca sa fuga mai bine , nu ca sa impresionez (nu mai am 14 ani ) un cadou este posibil sa il fac ca sa o impresionez insa asta nu inseamna ca muncesc pentru ea nu ? si nu inteleg ce ti se pare onorabil sa muncesti pentru altul si ea sa nu faca nimic ... Parerea mea
T-E-N is offline   Reply With Quote
Old 03-11-08, 17:13   #179
11KPO
Mercedes Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,398
Member of:
[MERCEDES]
[2 Roti]
[LANCIA]
Default Re: Avantaje si dezavantaje la o femeie !

nu m-am referit la o femeie anume eu m-am referit la toate femeile....tu te referi la prietenie dintre o fata si un baiat.....eu ma refer la femei in general pe tot parcursul vietii.... de cand ne nastem si pana murim..... imaginezati viata fara femei???? nu cred ca ar fii bine..asta dac dicutam serios...... daca incepem sa facem caterinca...am spune waw ce frumoasa ar fi viata fara femei....nu vrb ca intretinem femeile vrb ca pt ele facem multe sacrificii si ne dam mult interes pt ca noi avem un - si ele au un + noi tre sa le impresionam ele nu au nevoie sa impresioneze pt ca sunt femei......noi tre sa le cucerim pt sa suntem barbatii ele nu tre sa faca nica decat sa se lase cucerite pt ca sunt femei...... multe++++++ are femeia
11KPO is offline   Reply With Quote
Old 03-11-08, 17:21   #180
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Avantaje si dezavantaje la o femeie !

@11kpo
- te-as ruga sa nu mai folosesti atatea prescurtari. avem un regulament pe forum cu privire la tastarea in limba romana.
- permite-mi sa te intreb: tie ti-ar conveni ca nevasta-ta sa stea acasa toata ziua, sa nu faca nimic si tu sa aduci toti banii in casa?

Femeile au plusuri multe, dar au 2-3 minusuri de se lupta cot la cot cu acele n plusuri de care tot vorbim.

In plus, ca sa muncesti numai pentru femeie, se numeste pe termeni mai ... dezinvolti: sclavie.
Mustang is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 05:48.


- Copyright 2024 4Tuning