Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

View Poll Results: Credeti ca rezista o relatie la distanta?
Da, daca se iubesc ! 72 26.18%
Nu, nu cred ! 103 37.45%
Depinde de ei ! 100 36.36%
Voters: 275. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 09-11-07, 20:57   #61
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Smile Re: Relatii la Distanta ?!

"rel la distanta + secsu' = un secs asteptat si mult savurat si trait intens [parerea mea]"
F de acord cu VaLeX
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Old 10-11-07, 03:47   #62
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Ochii care nu se vad, se uita... buna vorba
din experiente proprii nu tin relatiile la distanta...insa le dau o sansa acelor relatii care trec peste un prag unic de departare cu durata de maxim cateva luni... sti ca stai si astepti, dar te indepartezi, nu va mai fi ca inainte...cat despre relatii permanent departate... o saptamana e relatie, un an e imaginatie... nu functioneaza, indiferent daca e un mariaj sau nu, indiferent daca sunt copii la mijloc sau nu... ma repet pt a accentua: parerea mea ca se poate trece peste cateva luni, ce oricum e greu... din relatiile mele la distanta (plecata din tara, respectiv in tara dar alt oras) nu a mers nici una, cu toata bunavointa si cele mai respectabile ganduri, asadar nu cred in reusita unor relatii la distanta(ce de fapt inseamna sa ai o relatie timp de cateva saptamani pe an)
celor ce ma contrazic, le cer exemple...si le doresc multa bafta in realizarea lor
Korne is offline   Reply With Quote
Old 10-11-07, 10:42   #63
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Smile Re: Relatii la Distanta ?!

Majoritatea sustin ideea ta Korne,pentru ca sansele de 'supravietuire' sunt minime insa nu inexistente dupa parerea mea
Sunt total de acord cu fraza asta"cat despre relatii permanent departate... o saptamana e relatie, un an e imaginatie..." asta am trait-o pe pielea mea si asa e
A mai zis cineva de curand ca o astfel de relatie ne face sa realizam cat de importanta e relatia pe care ne putem baza oricand..
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Old 10-11-07, 11:38   #64
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

nu e atat de mult vorba in a te putea baza(daca am inteles bine la ce te referi), dar eu dupa imaginatia mea ma gandesc ca daca ai o relatie, atunci cauti apropierea... caldura unui suflet...de care toti avem nevoie... si e caldura si fizica(nu sex, dar sa fie langa tine)... daca nu cu iubita/iubitul atunci cu cine ai vrea sa te distrezi? cu prietenele/ii?? atunci lasa relatiile deoparte, pt ca nu sti ce inseamna....si sunt multe lucruri marunte care formeaza baza unei relatii solide, fie ca ma atinge(care sunt dependent de atingeri) fie ca imi vorbeste frumos, sau ca imi sterge ketchupul tocmai varsat pe tricoul meu...inseamna o gramada, o relatie fara aceste lucruri marunte? nu o percep...
Korne is offline   Reply With Quote
Old 10-11-07, 11:43   #65
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Smile Re: Relatii la Distanta ?!

Baza=a avea un umar pe care sa plangi si care sa-ti fe mereu aproape atat ca prieten dar mai ales ca iubit+multe altele pe care le-ai specificat si tu iar lista continua...

Last edited by aleks; 12-11-07 at 14:40.
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Old 18-11-07, 03:14   #66
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

ai scris "tu" cu rosu, ai grija ca ma bagi la banuieli
si inca o chestie... daca ai o relatie fericita... e cam mica posibilitatea ca plangi...
Korne is offline   Reply With Quote
Old 18-11-07, 22:23   #67
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Poate sa reziste,dar daca incepe sa se clatine sigur pica...relatia mea a inceput sa se clatine din pacate...
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Old 19-11-07, 14:52   #68
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Mai cunosc, de fapt cunosteam* persoane care stau impreuna, au si copil ..dar nevasta se **** (sa fiu educat, are raporturi sexuale cu un mos), pentru placerea asta mosu o tine la el in casa (adica plateste chiria cu sex) plus i-a gasit alt loc de munca suplimentar* si barbatul care sta in Romania cu copilul accepta chestia! Ea imi spunea mie ca barbatisu` nu stie! In schimb intr-o zi eram la ei acasa in Romania cand venise si ea in acasa, barbatisu` a vrut sa-mi zica chiar chestia asta si ea nu l-a lasat sa vorbeasca! Deci depinde si de ce raport au ei!
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 19-11-07, 15:29   #69
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

nu te supara frate, dar aia e relatie?? eu mor de ciuda cand vad femei implicate in relatie ca le sta capul la mine, dar sa stiu ca nevasta mea, cu care am si un copil, se arde cu un mosh atat cat stau eu cu copilul acasa...ceea ce ai spus tu imi confirma mie ideea...ca NU merge o relatie la distanta, presupun ca imi dai dreptate ca nu merge nici aceea
Korne is offline   Reply With Quote
Old 19-11-07, 15:55   #70
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Exact..ajungi la un punct in care banii conditioneaza "relatia"! Oricum, am terminat de mult prietenia cu ei, mai ales ca el e un bou incaltat si nesimitit!
Eu cel putin nu credin relatii la distanta! Daca iubesti pe cineva trebuie sa stai cu acel cineva, nu unu in America si altu` in China! Daca iubesti dormi si pe strada cu alesul/aleasa, dar sti ca e langa tine! Ai plin drept sa te duci departe de casa la munca doar daca ai un copil caruia vrei sa-i dai un viitor, sau daca nu ai pe nimeni si vrei sa mergi inainte cu cariera! Se stie, daca vrei sa ai o cariera reusita, dragostea trebuie lasata pe planul 2! Dupa ce esti stabil si ai baza in tine si viitorul tau poti sa spui "Da, acum sunt gata pentru o relatie serioasa"! Asta e parerea mea!
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 19-11-07, 15:58   #71
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

e o gandire foarte matura, dar trebuie sa te gandesti ca poate nu ai chef de prostii la 20 de ani... ori nu iti sta in caracter, ori ti-ai trait prostiile indeajuns iar acum vrei ceva stabil... o relatie serioasa nu tine doar de faptul de a avea inelarul ocupat sau de a locui impreuna cu acea persoana... sincer, tu cum te-ai simti sa te trezesti zi de zi langa o persoana pe care nu o mai iubesti??
Korne is offline   Reply With Quote
Old 19-11-07, 16:47   #72
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Normal ca daca mergi pe strada carierei nu stai singur ca un caine ..dar vreau sa zic ca nu poti sa te dedici complet acelei persoane, chiar daca o iubesti, ori cariera ori dragostea. Pana termini cu cariera e mai mult lafaiala,"exeprimentezi" apoi cu timpu` si cu varsta te retragi.Tocmai de asta pentru mine daca iubesti o persoana trebuie sa ai si timp ca sa-i dedici, mai ales daca apoi vin si copii, mai bine te sacrifici cativa ani dar apoi iti poti petrece cat timp vrei cu aleasa/alesul si copiii/copilul.
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 19-11-07, 19:31   #73
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Se poate si cariera, si relatie.
Altfel nu o sa ai ce sa ii dai copilului de mancare.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 19-11-07, 20:22   #74
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Da, inteleg ce vrei sa zici dar eu ma refer pentru inceput, adica sa te obisnuiesti un pic, sa dai un inceput la noua viata, normal ca, cariera nu se termina, lucrezi si cand ai nevasta si copil, dar de exemplu te duci la o faculatate in Franta, stai cat stai, apoi te intorci acasa, te bezmeticesti un pic si apoi poti sa incepi noua viata.La asta ma refer, nu la munca care o ai pentru cea mai mare durata a vietii
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 19-11-07, 22:27   #75
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

oricum, topicul se refera la relatii la distanta... iar acelea, am cazut de comun acord ca nu merg...cel putin asa spun eu ca de comun acord, sa imi impun parerea
Korne is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 22:49.


- Copyright 2024 4Tuning