Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

View Poll Results: Credeti ca rezista o relatie la distanta?
Da, daca se iubesc ! 72 26.18%
Nu, nu cred ! 103 37.45%
Depinde de ei ! 100 36.36%
Voters: 275. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 27-07-07, 22:05   #16
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

da si cand esti cu pers ubita ..parca acele zile sunt mai "concentrate" ..simti ca traiesti cu adevarat ..si ca asteptarea a meritat pana la urma .. nu?
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 22:07   #17
Cristy65

Stage 5
 
Cristy65's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,140
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
da si cand esti cu pers ubita ..parca acele zile sunt mai "concentrate" ..simti ca traiesti cu adevarat ..si ca asteptarea a meritat pana la urma .. nu?
eu nu spun ca nu se poate, doar ca trebuie sa tii ffff mult la acea persoana.si cum zici tu,acele zile, cate or fi ele, sunt de AUR!!!
Cristy65 is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 22:10   #18
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Quote:
Originally Posted by Cristy65 View Post
eu nu spun ca nu se poate, doar ca trebuie sa tii ffff mult la acea persoana.si cum zici tu,acele zile, cate or fi ele, sunt de AUR!!!
pai in timp ..iti dai seama dac merita sau nu pers aceea ..dac merita efortul si atunci te decizi dac mai continui sau nu ..si da..tre sa fie atasament mult fata de pers respectiva..+ ca faci sacrificii multe intr-o asemenea rel
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 01:53   #19
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Trebuie sa fii masochist sa te angajezi intr-o asemenea relatie ... fiindca te chinui foarte mult la un moment dat.
Pe Internet e foarte usor sa iti faci imagine pe care o doresti si risti sa te trezesti intr-o poveste de dragoste imaginara, cel mai grav fiind ca atunci cand cei 2 se cunosc in realitate, sa descopere ca sunt diferiti si sa se termine totul cu o dezamagire si cu regretul ca au visat atata vreme la ceva inexistent...
Sunt si cupluri mai norocoase, bazate pe incredere, sinceritate, reciprocitate.... si ii felicit pe cei care rezista!
In concluzie, totul DEPINDE DE EI!
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 09:00   #20
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

depinde de..ei !
sunt multe de zis. si mult mai multe de facut ca o relatie de genula acesta...... sa supravietuiasca.. se incepe cu o egala.. masura de sinceritate de partea fiecaruia apoi dorinta de a se intalni cu proxima ocazie nu doar week sau mai stiu eu .. cand.deoarece azi un pic mai rar... pana..inevitabil se ajunge unde nu se vrea ..
nu trebuie sa fi masochist .. doar un pic de nebunie cu dragoste multa fata de aceea persoana.. numai ca nu de fiecare data.. este ce te-ai fi asteptat sa fie
Quote:
Originally Posted by Clauditza
Pe Internet e foarte usor sa iti faci imagine pe care o doresti si risti sa te trezesti intr-o poveste de dragoste imaginara, cel mai grav fiind ca atunci cand cei 2 se cunosc in realitate, sa descopere ca sunt diferiti si sa se termine totul cu o dezamagire si cu regretul ca au visat atata vreme la ceva inexistent...
aici apare sinceritatea ..ca fara sinceritate mai devreme sau mai tarziu totul se naruieste si este foarte grav.vb ta..sa te trezesti ca nu a fost nimik din ce.. credeai ca e..

Last edited by bodyspeed; 28-07-07 at 09:02.
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 12:54   #21
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Quote:
Originally Posted by Clauditza View Post
Trebuie sa fii masochist sa te angajezi intr-o asemenea relatie ... fiindca te chinui foarte mult la un moment dat.
Pe Internet e foarte usor sa iti faci imagine pe care o doresti si risti sa te trezesti intr-o poveste de dragoste imaginara, cel mai grav fiind ca atunci cand cei 2 se cunosc in realitate, sa descopere ca sunt diferiti si sa se termine totul cu o dezamagire si cu regretul ca au visat atata vreme la ceva inexistent...
Sunt si cupluri mai norocoase, bazate pe incredere, sinceritate, reciprocitate.... si ii felicit pe cei care rezista!
In concluzie, totul DEPINDE DE EI!
poate e asa cum zici tuh , ca atunci cand se intalnesc sunt diferiti ...da sa zicem ca atunci cand se intalnesc sunt exact cum si'au imaginat ..cum si'au dorit cu adevarat sa fie pers ubita .. ca se vad cu ea si peste ani ..tot impreuna ..sunt multe chestii ...dac esti sincer si ai incredere ..eu spun ca orice rel poate sa mearga..si vb deschis despre absolut orice ...fara retineri ..se poate
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 12:58   #22
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
poate e asa cum zici tuh , ca atunci cand se intalnesc sunt diferiti ...da sa zicem ca atunci cand se intalnesc sunt exact cum si'au imaginat ..cum si'au dorit cu adevarat sa fie pers ubita .. ca se vad cu ea si peste ani ..tot impreuna ..sunt multe chestii ...dac esti sincer si ai incredere ..eu spun ca orice rel poate sa mearga..si vb deschis despre absolut orice ...fara retineri ..se poate
Asta e o situatie perfecta. Si stim prea bine ca sunt mai rare. Dar eu sunt sigura ca dupa ce se cunosc live, cei doi descopera si alte parti pe care nu le aflasera prin intermediul netului ...asta depinde doar de cat de mult s-au deschis in fatza celuilalt si cat au lasat sa afle. Oameni perfecti nu exista.. dar daca celalalt iti afla defectele si le accepta, atunci e nemaipomenit!
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 13:01   #23
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: Relatii la Distanta ?!

No way, no how!
Doar daca sunt niste ipocriti cei 2...
SHOGUN-A8 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 13:02   #24
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Quote:
Originally Posted by SHOGUN-A8 View Post
No way, no how!
Doar daca sunt niste ipocriti cei 2...
Te refereai la postul meu sau la tema topicului?
Daca te refereai la ce am zis eu... e de ajuns sa fie doar unul dintre ei!
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 13:13   #25
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Ma refeream la tema topicului...
Dar acum ca am citit si ce ai scris tu..da, e de ajuns sa fie doar unul dintre ei ipocrit..
Cel putin eu...nu pot sta un an..la distanta de casa...si sa ma intorc din cand in cand...sa ma prefac ca totul e ok..exact ca inainte..
Si chiar daca as avea incredere in ea nu cred ca as avea incredere in mine...

Edit...relatiile pe net..sunt panarama...
Nu-mi plac deloc genul asta de relatii...
SHOGUN-A8 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 13:21   #26
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Quote:
Originally Posted by SHOGUN-A8 View Post
Ma refeream la tema topicului...
Dar acum ca am citit si ce ai scris tu..da, e de ajuns sa fie doar unul dintre ei ipocrit..
Cel putin eu...nu pot sta un an..la distanta de casa...si sa ma intorc din cand in cand...sa ma prefac ca totul e ok..exact ca inainte..
Si chiar daca as avea incredere in ea nu cred ca as avea incredere in mine...

Edit...relatiile pe net..sunt panarama...
Nu-mi plac deloc genul asta de relatii...
nu e vb de rel pe net , ci la distanta. ex: unu dintre ei pleaca la fac ..plm celalat sta akasa..s.a.m.d. ..
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 13:28   #27
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Pai..exact in cazul asta am fost si eu...si pur si simplu..nu pot sta asa...adica..nush...cel putin eu n-as rezista...
In relatii mai vechi...gen 4-5 ani...sau cand e vorba de oameni mai in varsta e alta chestie..
Dar eu...primul an de facultate...era imposibil sa stau degeaba..si apoi sa continui relatia cu ea...la vara..si in week-end-uri
Sau sa-i spun sa nu iasa deloc din casa...nici macar la liceu lol...
A durat un timp..dar apoi am zis ca nu mai merge...
Dar, cunosc alti oameni care pot pastra relatiile...cel putin asa spun ei..desi fac altceva
SHOGUN-A8 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 14:23   #28
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Relatiile la distanta suck big time, desi la mine asta e (pentru inca cel putin un an de zile)
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 30-07-07, 00:08   #29
gboy

Stage 3
 
gboy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 96
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
da si cand esti cu pers ubita ..parca acele zile sunt mai "concentrate" ..simti ca traiesti cu adevarat ..si ca asteptarea a meritat pana la urma .. nu?
Exact....realizezi ca a meritat efortul si ca de acum inainte e o joaca de copii in comparatie cu timpul petrecut unul fara celalalt....
noi cel putin ne iubim pe zi ce trece din ce in ce mai mult......si totusi avem 4 ani de cand suntem impreuna (3 la distanta-100km, si 1 nedespartiti)....deci, se poate


Quote:
Originally Posted by Clauditza View Post
Trebuie sa fii masochist sa te angajezi intr-o asemenea relatie ... fiindca te chinui foarte mult la un moment dat.

Sunt si cupluri mai norocoase, bazate pe incredere, sinceritate, reciprocitate.... si ii felicit pe cei care rezista!
In concluzie, totul DEPINDE DE EI!
in prima parte nu sunt de acord cu tine, avand in vedere ca noi suntem un cuplu "mai norocos"...
...dar puteti sa fiti siguri ca daca nu e si un pic de gelozie la mijloc, care sa mai puna putine paie pe foc, monotonia la distanta distruge tot...
O astfel de relatie trebuie antrenata prin orice fel de nebunii..gen vizite la 12 noaptea, o partida de sex pe malu' lacului...si orice revedere trebuie transformata intr-o adevarata pasiune...

p.s. - mersi pt. felicitari Clauditza...
gboy is offline   Reply With Quote
Old 30-07-07, 00:35   #30
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Quote:
Originally Posted by gboy View Post
Exact....realizezi ca a meritat efortul si ca de acum inainte e o joaca de copii in comparatie cu timpul petrecut unul fara celalalt....
noi cel putin ne iubim pe zi ce trece din ce in ce mai mult......si totusi avem 4 ani de cand suntem impreuna (3 la distanta-100km, si 1 nedespartiti)....deci, se poate




in prima parte nu sunt de acord cu tine, avand in vedere ca noi suntem un cuplu "mai norocos"...
...dar puteti sa fiti siguri ca daca nu e si un pic de gelozie la mijloc, care sa mai puna putine paie pe foc, monotonia la distanta distruge tot...
O astfel de relatie trebuie antrenata prin orice fel de nebunii..gen vizite la 12 noaptea, o partida de sex pe malu' lacului...si orice revedere trebuie transformata intr-o adevarata pasiune...

p.s. - mersi pt. felicitari Clauditza...
dac mai intervine monotonia si'n rel din astea..chiar nu ai nici o sansa..incearca sa tii "flacara" aprinsa ..si eu zic ca merge ..increderea si sinceritate sunt imp in orice rel..mai ales intr'una din asta ..succes pe mai departe gboy ..sa ne trimiti si 9 o invitatie la nunta
VaLeX is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 06:51.


- Copyright 2024 4Tuning