Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

View Poll Results: Credeti ca rezista o relatie la distanta?
Da, daca se iubesc ! 72 26.18%
Nu, nu cred ! 103 37.45%
Depinde de ei ! 100 36.36%
Voters: 275. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 10-08-07, 01:00   #46
Sasha_z

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,448
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

eu zic k nu rezista....eu una nu as incepe o relatia cu cineva de departe....si nici dupa ceva timp nu as fi putea sa stau la distanta de pers iubita...deci parerea mea este k nu !!!!!!!! si stiu peste 100 de kzuri cu distantele si alea alea....kre nu au rezistat !!!!!!!! so....mai bine langa u decat departe
Sasha_z is offline   Reply With Quote
Old 04-11-07, 15:52   #47
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Smile Re: Relatii la Distanta ?!

N-as putea spune nici da,nici nu.De aceea am ales depinde de ei Am trecut si eu prin asa ceva si va vine sau nu sa credeti am asteptat un an sa se intoarca persoana respectiva,era plecata din tara,insa intr-un anumit moment mi-am dat seama ca defapt astept un lucru care nu-mi ofera nici o siguranta..nu asteptam sa se intoarca pe data de x..nu stiam daca se intoarce in curand sau deloc...si am hotarat sa las totul balta.
Poate daca e vorba de cateva luni si intr-adevar exista iubire se poate ca relatia sa supravietuiasca,dar altfel ....
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Old 04-11-07, 18:46   #48
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Nu tin. Punct.
Chiar daca se casatoresc nu tin relatiile de genul.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 04-11-07, 20:58   #49
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Smile Re: Relatii la Distanta ?!

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Nu tin. Punct.
Chiar daca se casatoresc nu tin relatiile de genul.
Cand vine vorba de casatorie e alta treaba.Uneori trebuie sa faci anumite sacrificii mai ales daca e si un copil implicat Cunosc foarte multe cazuri in care unu' din parinti a plecat sa munceasca dincolo si pentru asta nu au divortat si nici nu a iesit cu scandal.Desigur ca nu mai e acelasi lucru dar asta e....mai ales in tara asta care nu ofera multe oportunitati...
Relatia asta la distanta depinde de foarte multe lucruri...
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Old 04-11-07, 21:13   #50
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Quote:
Originally Posted by ~Ada~ View Post
Cand vine vorba de casatorie e alta treaba.Uneori trebuie sa faci anumite sacrificii mai ales daca e si un copil implicat Cunosc foarte multe cazuri in care unu' din parinti a plecat sa munceasca dincolo si pentru asta nu au divortat si nici nu a iesit cu scandal.Desigur ca nu mai e acelasi lucru dar asta e....mai ales in tara asta care nu ofera multe oportunitati...
Relatia asta la distanta depinde de foarte multe lucruri...
O relatie distantiala cere sacrifici cu sau fara un copil la mijloc, ca doar nu faci doar de dragul copilului ci de dragul si buna desfasurare a unei relatii.Mai mult sau mai putin se vor face sacrifici din ambele parti, dar nu multe ori astfel de relatii au reusit, desi aparent cand unul din parteneri pleaca pentru o de timp, fie din tara sau alt oras ,depinde foarte mult de ambii , nu doar cel care pleca chiar si cel care ramane .
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 04-11-07, 21:36   #51
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Smile Re: Relatii la Distanta ?!

"O relatie distantiala cere sacrifici cu sau fara un copil la mijloc, ca doar nu faci doar de dragul copilului ci de dragul si buna desfasurare a unei relatii."
Sunt de acord cu tine,asa ar trebui sa fie dar nu e mereu cum vrem si sunt relatii care nu se destrama din cauza copilului-cunosc cazuri-
Oricum parerile sunt impartite si fiecare vede situatia asta in felul sau
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 12:26   #52
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

daca dragoste nu e atunci hai sa o facem pe bani ... nu tine ... indiferent de cei 2
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 23:05   #53
Sasha_z

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,448
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Nu tin. Punct.
Chiar daca se casatoresc nu tin relatiile de genul.
de acord in totalitate
Sasha_z is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 06:22   #54
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

nush..am mai citit niste pareri de pe topic , si nu m`ati convins
spun ca pana la un anumit punct, depinde de ei ..nu poti trai toata viata la distanta de persoana iubita ..dar ..1-2 ani eu zic ca se poate ..parerea mea..chiar dac implica multe sacrificii ..dac pers respectiva, crezi ca le merita..si ti le mai si intoarce..atunci toate bune si frumoase

pana nu ai o rel la distanta..nu`ti dai seama cat de bine e sa ai pers draga la cateva zeci de minute de tine ...
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 10:18   #55
SMocKey21
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 683
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

am ales si eu depinde de ei,ca de 1 an si 2 luni am o relatie la distanta si pana acum a fost super ,parerea mea ca atat timp cat exista incredere in pers respectiva nu vad ce ar putea sa mearga rau .
SMocKey21 is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 10:22   #56
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Ganditi-va ca amandoi au necesitati ...
Iar sexul joaca un rol destul de important in o relatie, so ... ganditi-va.

Am cateva prietene care au prietenii / sotii plecati prin delegatii, pe traseu cu tiruri, etc. si cauta parteneri de sex, pentru a-si satisface aceste nevoi fiziologice.

Cum se numeste acest lucru ? Nu se numeste infidelitate ?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 08-11-07, 15:38   #57
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Ganditi-va ca amandoi au necesitati ...
Iar sexul joaca un rol destul de important in o relatie, so ... ganditi-va.

Am cateva prietene care au prietenii / sotii plecati prin delegatii, pe traseu cu tiruri, etc. si cauta parteneri de sex, pentru a-si satisface aceste nevoi fiziologice.

Cum se numeste acest lucru ? Nu se numeste infidelitate ?
sexul joaca rolul cel mai important in relatie (potrivirea in pat reprezinta [din punctul meu de vedere] 75% din motivele de destramare sau de mentinere a unei relatii)
cat despre cea de-a 2-a parte, nu, nu infidelitate se numeste, ci nevoie, necesitate sa-i spunem...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 08-11-07, 15:51   #58
DASCALUGABRIEL
Ford Driver

Stage 5
 
DASCALUGABRIEL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 973
Member of:
[Midnight Racers]
[FORD]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

referitor la rel la distantza-sint mult prea multe variabile implicate in toata ecuatia asta,nimik care sa fie constant,stai de fapt singurul lucru care e constant la inceput e nevoia unuia sau amindorura de a fi unul i prezenta celuilalt,dar si asta paleste cu timpul,dispare pasiune,dispare scinteia si ramine in cel mai bun caz o urma de respect ,rutina,obisnuitza,tipare etc
iar faza cu necesitatile iarasi e discutabila-cunosc cel putin 3 cazuri in care chiar partenerele de cuplu sint fidelutze si cind ajung acasa ei rup norma.
depinde de om,de caracter , de constructie psihica, de educatie etc cum se comporta in lipsa mai indelungata a partenerului.
am trecut prin relatii la distantza si sincer invariabil eu sau ea puneam punct ,mai mult sau mai putin civilizat..............
mingea e in terenul vostru acu.
sper sa nu fi aberat prea tare
DASCALUGABRIEL is offline   Reply With Quote
Old 08-11-07, 17:26   #59
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
sexul joaca rolul cel mai important in relatie (potrivirea in pat reprezinta [din punctul meu de vedere] 75% din motivele de destramare sau de mentinere a unei relatii)
cat despre cea de-a 2-a parte, nu, nu infidelitate se numeste, ci nevoie, necesitate sa-i spunem...
Ii spunem noi necesitate ... dar daca e vorba de iubire in acest cuplu, teoretic se numeste infidelitate daca te culci cu alta persoana.
Eu asa concep. Cum ar fi sa afle iubita ta ca ai facut sex cu alta persoana cand ea era la 30.000 de km de tine ? Pai ce o sa fie in inima ei ?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 09:56   #60
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Relatii la Distanta ?!

Da..Mustang..aici ai dreptate, cu sexu' avand un rol important intr'o relatie ..da cunosc persoane [cupluri] care sunt de 6 luni impreuna si nu si'au pus'o [pe romaneste] ..pt ca nu cred ca e momentul ..sii ..in priv rel la distanta si sexu' ...cand se vad ..eu cred ca are loc ...procesul numit secs ...ca doar nu o sa se uite unu la altu si o sa se'ntrebe ce au mai facut sapt trecuta ? ...

rel la distanta + secsu' = un secs asteptat si mult savurat si trait intens [parerea mea]
VaLeX is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 14:37.


- Copyright 2024 4Tuning