Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 25-11-08, 21:19   #346
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

ele in mod cert nu se incadreaza in categoria mentionata de mine si in acest caz,domnii nu trec aceste masini pe numele d-soarelor/doamnelor ci pe firma lor sau in cazul unei casnicii ,pe firma fondata inaintea casniciei, ele avind posibilitatea de a se lauda cu aceste "realizari" doar pe durata perioadei vietii numite si perioada "coliviei de aur" pentru ca in cazul in care "privighetoarea"(adica donsoara) nu mai cinta asa cum zice stapinul,poa' sa isi ieie zborul,ne mai avind posibilitatea de a se lauda cu aceste bunuri.
in cazul in care domnul trece aceste bunuri pe numele lor,fara vre-un merit deosebit sau vre-o ora de munca,vorbim de niste barbati care se cam arunca cu capul si de regula isi cam ia ceaiul fiecare.(dar e pe cale de disparitie specia)
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 05:12   #347
magnum730

Stage 2
 
magnum730's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 31
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

Cum o fi sa ti ceara fata: nu mai vorbi cu niciuna din prietenele tale, evita sa mai iesi cu prietenu x ca e betziv, cu y ca e curvar, cu z ca si inseala nevasta, daca e ea acasa iesim, daca nu e eu sa stau in casa, evita contactul cu colegele de munca si sa nu te mai sune acasa, daca mergi la un gratar stam bot in bot si nu vbim cu nimeni decat intre noi, etc. Ca dupa ce incepi sa incerci sa faci si pe placul ei (hai ca poate mai tace si e si ea multumita) sa ti zica ca ei i se pare ca m am plictisit de ea, ca am pe alta si ca nu mai sunt acelasi.
Va recunoasteti vreuna fetelor? Eu sper ca nu si daca da, ganditi va ca si voi aveti prietene dubioase, ca si voi aveti colegi de munca care v ar trage o pedala daca ar putea, ca aveti si voi prieteni cu care nu v ati culca chiar daca ei ar vrea si ca traim printre oameni, nu singuri in munti.
Ca nu a avut niciodata dreptate, nu am nici un dubiu, ca am facut si ca ea si nu s a schimbat nimic, nu e deloc surprinzator. Relatia s a terminat si din cate am intzeles aceleasi idei le a aplicat si mai departe, si tot singura a ramas.


Concluzia: nu te comporta in nici un fel cu o femeie cu care vezi ca nu te potrivesti si termina relatia pt binele tuturor!
magnum730 is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 10:28   #348
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

amin!
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 10:40   #349
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

Īmi place cum ai scris acolo, tare multă dreptate ai...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 10:44   #350
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

Eu cred ca cel mai bun sfat pe care il pot da, este sa va simtiti bine... in pielea voastra.
Si sa nu faceti chiar toate poftele femeilor pentru ca or sa ajunga sa se invete cu binele si or sa caute barbati care sa le intrige ca nu se pot domestici.
Barbatul insa nu se va plictisi prea curand de femeia care ii face toate poftele. Cel putin eu nu sunt genul de barbat care sa ma plictisesc de persoana care imi face toate poftele...

Deci: daca nu va convine ca femeia vine cu PREA MULTE pretentii, nu inseamna ca trebuie sa faceti ceva care nu va place. Ori cadeti la comun acord - ea nu vrea asa... el nu vrea ca ea si se incearca continuarea relatiei, ori... mergeti pe un compromis (nu numai dintr-o singura parte), ori se incheie relatia si va cautati ceva mult mai bun.


Parerea mea...
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 27-03-09, 21:27   #351
payty

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 88
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

Quote:
Originally Posted by magnum730 View Post
Cum o fi sa ti ceara fata: nu mai vorbi cu niciuna din prietenele tale, evita sa mai iesi cu prietenu x ca e betziv, cu y ca e curvar, cu z ca si inseala nevasta, daca e ea acasa iesim, daca nu e eu sa stau in casa, evita contactul cu colegele de munca si sa nu te mai sune acasa, daca mergi la un gratar stam bot in bot si nu vbim cu nimeni decat intre noi, etc. Ca dupa ce incepi sa incerci sa faci si pe placul ei (hai ca poate mai tace si e si ea multumita) sa ti zica ca ei i se pare ca m am plictisit de ea, ca am pe alta si ca nu mai sunt acelasi.
Va recunoasteti vreuna fetelor? Eu sper ca nu si daca da, ganditi va ca si voi aveti prietene dubioase, ca si voi aveti colegi de munca care v ar trage o pedala daca ar putea, ca aveti si voi prieteni cu care nu v ati culca chiar daca ei ar vrea si ca traim printre oameni, nu singuri in munti.
Ca nu a avut niciodata dreptate, nu am nici un dubiu, ca am facut si ca ea si nu s a schimbat nimic, nu e deloc surprinzator. Relatia s a terminat si din cate am intzeles aceleasi idei le a aplicat si mai departe, si tot singura a ramas.


Concluzia: nu te comporta in nici un fel cu o femeie cu care vezi ca nu te potrivesti si termina relatia pt binele tuturor!

asta cam asa e. doar ca se aplica la pustoaice de 19-20 de ani. o femeie matura, de 29-30 de ani gandeste altfel. O fi trecut si ea prin astea, dar daca a avut cap, a inteles intre timp ca sunt aberatii.
payty is offline   Reply With Quote
Old 27-03-09, 21:38   #352
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

părerea ta mustang e ok., comportarea femei este pe cāt de nefirească pe atāt de atotcumprinzătoare şi te face un mic om īn universul ei
Scuză-mi exprimarea mai pe şleau Ea vrea să fi aşa , aşa şi pe dincolo (toate poftele ei) dar ea nu face absolut nimic ...
magnum730.. frumoasă concluzia
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 15:42   #353
Chast
 
Chast's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 0
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

Quote:
Originally Posted by magnum730 View Post
Cum o fi sa ti ceara fata: nu mai vorbi cu niciuna din prietenele tale, evita sa mai iesi cu prietenu x ca e betziv, cu y ca e curvar, cu z ca si inseala nevasta, daca e ea acasa iesim, daca nu e eu sa stau in casa, evita contactul cu colegele de munca si sa nu te mai sune acasa, daca mergi la un gratar stam bot in bot si nu vbim cu nimeni decat intre noi, etc. Ca dupa ce incepi sa incerci sa faci si pe placul ei (hai ca poate mai tace si e si ea multumita) sa ti zica ca ei i se pare ca m am plictisit de ea, ca am pe alta si ca nu mai sunt acelasi.
Va recunoasteti vreuna fetelor? Eu sper ca nu si daca da, ganditi va ca si voi aveti prietene dubioase, ca si voi aveti colegi de munca care v ar trage o pedala daca ar putea, ca aveti si voi prieteni cu care nu v ati culca chiar daca ei ar vrea si ca traim printre oameni, nu singuri in munti.
Ca nu a avut niciodata dreptate, nu am nici un dubiu, ca am facut si ca ea si nu s a schimbat nimic, nu e deloc surprinzator. Relatia s a terminat si din cate am intzeles aceleasi idei le a aplicat si mai departe, si tot singura a ramas.


Concluzia: nu te comporta in nici un fel cu o femeie cu care vezi ca nu te potrivesti si termina relatia pt binele tuturor!
Bai, acum depinde, uite, eu am avut un fost care a calcat stramb cand venea vorba de prietenii lui, el era cu alcoolul, (si cand zic alcool nu ma refer la 3-4 beri cu prietenii ci la 3-4 beri singur apoi 3-4 la doi litri cu prietenii ZILNIC) iar ei nu intelegeau de ce eu ii ziceam sa bea mai cu "moderatie". Spuneau ca il tin in lesa, ah da, daca eram vreuna care ii zicea sa nu mai puna botu pe alcool si sa nu mai iasa cu prietenii DELOC, mai ziceam, dar n-am facut asa, in timpul saptamanii era beat, in weekend era beat. Eh, intr-un final, prietenii i-au spus ca eu am ceva cu el, el a ramas cu ideea asta-n cap, eu am plecat, el a plans. (Cata drama pentru o gura de alcool, nu-mi vine sa cred. )) Macar daca era un Heineken mai ziceam, dar Burger ... hell no.
Chast is offline   Reply With Quote
Old 11-07-09, 15:42   #354
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

demult nu am mai scris pe aici...nu pentru ca nu am avut nici o suparare...dimpotriva!doar ca,abia acum cred ca s-au cristalizat mai multe in mintea mea ca sa pot sa pun in cuvinte.

...desi,exact eu am inceput topicul si eu am scris "...ce ne face pe noi sa URAM barbatii" ,cred ca am ajuns la concluzia ca as schimba titlul.nu mai pot sa urasc.am ajuns,sa ma uit la multi barbati simtind mila si plictiseala.sa nu ma intelegeti gresit.sunt barbati care merita respectul si la ei ma uit cu un respect deosebit.

momentan,am o problema cu barbatul care nu realizeaza unde anume ar fi cazul sa se opreasca inainte ca sa devina penibil.stiu bine,ca barbatul e orgolios si tare greu admite ca "nu poate"(intelege fiecare cum vrea) dar ...toate au o limita.nu cred ca e mai bine, daca exagereaza pana ce devine subiectul unor glume.

de data asta nu am vorbit obiectiv,pentru ca din cauza asta ajungem la mai multe probleme pe care le intilnim zi de zi.poate mai vine si altcineva cu vreo idee....
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 12-08-09, 15:54   #355
Vj_AlecS

Stage 5
 
Vj_AlecS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 917
Member of:
[Fiat]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

pacat ca nu se mai discuta pe aici. am citit ~ tot si sunt multe de invatat si te pune pe ganduri...
ps: mustang frate esti idolu meu bafta la fete..
Vj_AlecS is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 15:09   #356
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

Quote:
Originally Posted by Vj_AlecS View Post
ps: mustang frate esti idolu meu bafta la fete..
Dupa n km parcursi saptamana asta, cu lipsa extraordinara de net, risc sa interpretez prost postul tau. Este vorba de sarcasm aici?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 18:07   #357
Vj_AlecS

Stage 5
 
Vj_AlecS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 917
Member of:
[Fiat]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Dupa n km parcursi saptamana asta, cu lipsa extraordinara de net, risc sa interpretez prost postul tau. Este vorba de sarcasm aici?
deloc... m-au distrat f tare posturile tale.. si imi place atitudinea ta fata de fete si povestile cu fostele prietene..
Vj_AlecS is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 11:08   #358
91SIN

Stage 2
 
91SIN's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 28
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

Urmatoarele calitati mai repede sau mai tarziu nu te vor duce unde vrei cu o femeie: timiditatea,a fi papa lapte,nice guy si omul care iarta la nesfarsit.
Femeia are nevoie de un Alpha.Un mascul dominant.Sper ca ati inteles ce am vrut sa zic.O zi buna!
91SIN is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 11:18   #359
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

Fata,sau fetita,intr-adevar,are nevoie de masculul Alfa.Femeia nu.Ea este suficient de matura deja,ca sa fie in stare sa se faca auzita si fara un scuipo-mobil linga ea.
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 15:09   #360
91SIN

Stage 2
 
91SIN's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 28
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

Quote:
Originally Posted by Trixi View Post
Fata,sau fetita,intr-adevar,are nevoie de masculul Alfa.Femeia nu.Ea este suficient de matura deja,ca sa fie in stare sa se faca auzita si fara un scuipo-mobil linga ea.
Nu pot sa zic ca am experienta la femei,nu am umblat cu vreo una peste 20 de ani (desi nu m-ar deranja)deci nu pot sa zic daca ai sau nu dreptate.Dar mai la toate le mai place sa fie dominate.
91SIN is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 06:55.


- Copyright 2024 4Tuning