Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 16-07-08, 17:01   #316
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

omul e fixat pe ale lui, degeaba ai incercat sa faci tu tot ce ai facut, stii bine ca vorbeai cu peretii...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 28-07-08, 01:58   #317
Hori
VW Driver

Stage 5
 
Hori's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 507
Member of:
[VW]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

fixat pe ale lui sau chiar anturajul` l`ar fi putut da peste cap :d
Hori is offline   Reply With Quote
Old 28-07-08, 09:20   #318
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

...hu neaparat.el are 37....deci,e mult prea incapatinat deja.e efectul "catelusa" ce ai mentionat si tu....adica revenge of the "catelusa"...ca ani de zile el a fost obisnuit ca atunci cind isi aduce aminte,ea e la pul@ lui,indiferent cu ce a gresit...si uite ca acum nu mai...cum se face asta????greu se intelege....
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 21:46   #319
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

ei bine sa va zic ceva, eu nu m-am maturizat complet nici acum la 22 de ani, inca imi place sa ma joc, inclusiv gen masinute avioane elicoptere castele de nisip, toate nebuniile, ca strang bani ca la anu sa ma apuc de parasutism (ala prin aer, nu ala pe la coltu strazii), ca am stat suparat 2 zile ca nu am putut sa fac bungee . Problema cu maturizarea sta in felul urmator la mine cel putin,cand e ceva grav cu care nu e de glumit, ceva rau, problema mare, indiferent de ce imi va cere iubita ca pot ca nu pot ca imi fac eu probleme dar de ajutat o voi ajuta indiferent, la orice ora, in orice secunda, in orice minut, oriunde ar fi, in tara sau afara. Si cred ca asta conteaza cel mai mult o femeie sa vada ca ai grija de ea, sa nu se simta singura, sa-i spui cuvinte frumoase, sa faci cat mai putine gafe, sa te stie langa ea. Pe scurt ar fi bine decat sa-i arunci cuiva un te iubesc asa in graba un pupat si gata. Unii barbati o zic p'aia cu serviciu ca sunt obositi ca numai stiu io ce. Merge odata, dar apoi se mira ca femeia pleaca, si nu se gandesc ca poate si ea e obosita, dar nu spune asta si vrea sa fie alintata nu sa vina barbatu ca porcu acasa sa se aseze la masa se duce se uita la stiri si se culca.

p.s.: mi-a fost lene sa pun virgule, imi cer scuze
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 00:30   #320
Kr3atZa

Stage 3
 
Kr3atZa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 153
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

sincer tot respectul sindrom...u chiar stii ce ar vrea o femeie de la un barbat are noroc iubita ta cu tine
Kr3atZa is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 01:13   #321
BC-20-LET
Audi Driver

Stage 5
 
BC-20-LET's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,386
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

Da, Sindrom, dar sunt si cazuri in care daca acorzi prea multa atentie si esti mult prea grijuliu devii sufocant .
Astea sunt chestii generale , dar cum nu toti oamenii sunt la fel la aceste generalizari se mai pot adauga alte conditii .
Cat despre scuza cu serviciul(vai nu, sunt obosit) ar fi si aici de discutat . O sa dau fosta mea situatie ca exemplu : eu lucram(full time), 3 ore pe zi eram in masina(dus-intors de la munca prin Bucuresti), 9 ore la munca, total 12 ore. Cand ajungeam acasa eram de multe ori obosit, nervos dar incercam sa le las in masina . Prietena mea o lunga perioada de timp nu a lucrat(studenta), dupa care a inceput un part time(4 ore,frectie...) .
Nu intelegea ce inseamna sa fii obosit, sa te trezesti la 6 si ceva sa nu iei tot traficul in freza sa reusesti sa ajungi la 8:30 la birou, nu stia ce inseamna sa muncesti 8 ore full .
Mi se reprosa ca nu am alta scuza in afara serviciul ptr faptul ca sunt obosit(pai era singura) . De multe ori aceste discutii plecau de la dorinta ei de a iesi undeva in cursul sapt, evident lucru care mi-l doream si eu dar pur si simplu sunt momente in care nu te simti in stare sa faci altceva decat sa vegetezi . Eu sunt de parere ca decat sa faci un lucru prost mai bine nu-l mai faci deloc .
De asta lucrurile stau diferit, altfel e cand partenerul/partenera ta se afla intr-o situatie asemanatoare cu a ta din pct de vedere al ocupatiei zilnice si poate sa inteleaga cum te simti la sfarsitul unei zile pentru ca probabil simte acelasi lucruri .
Evident, nu a mers, la un moment dat s-a rupt(fiecare cu partea lui de vina), multe din motive fiind deja mentionate de antescriitorii mei .
Si tind sa cred ca in 80-90% din relatii, dupa o anumita perioada de timp traiesti cu impresia ca partenerul iti apartine si ca nu trebuie sa mai faci nimic sa-l pastrezi . Ei nu, de fapt e o cucerire continua .

Sunt perfect de acord cu Trixi si luati aminte de la ea .

Last edited by BC-20-LET; 05-08-08 at 01:18.
BC-20-LET is offline   Reply With Quote
Old 06-08-08, 23:09   #322
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

Quote:
Originally Posted by BC-20-LET View Post
Da, Sindrom, dar sunt si cazuri in care daca acorzi prea multa atentie si esti mult prea grijuliu devii sufocant .
Astea sunt chestii generale , dar cum nu toti oamenii sunt la fel la aceste generalizari se mai pot adauga alte conditii .
.


si asta e foarte adevarat, trebuie sa stii cand sa te opresti, sa stii sa-i dai libertate si sa-ti dea, in toate trebuie un echilibru altfel se duce totu de rapa incet si dureros.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 22-08-08, 17:11   #323
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

LET ,sa stii ca aia nu este o relatie,cind unul trage de dimineata pana seara,si aialalta sta si isi omoara timpul cu f.tutul la cap,sau al banilor si asa mai departe...
ori trag amindoi,pentru ca au un scop bine definit,si au ajuns la intelegere,pentru ca asa vor ei AMINDOI,ori se duce totul pe apa sambetei,pentru ca tragi tu singur,si nu simti altceva decit niste bete si betisoare in roate...reprosuri,invidie,gelozie,neintelegere....
faptul ca tineti o femeie in puf,nu va face sa fiti mai respectati.nu aveti dreptul ca sa ii cereti sa fie recunoscatoare,cind ea habar nu are de ce anunme ar trebui sa fie.tu i-ai permis sa steie acasa si sa iti maninca zilele!la aia iara sa nu te astepti sa priceapa ea,singura ce ar fi bine,ca daca ar fi avut destula capacitate mintala,nu ar fi acceptat din start aceasta situatie

scurt pe doi,eu,ca idioata de 20 de ani,dupa ce mi-ai spus ca iti convine sa stau eu acasa si sa nu te bat la cap cu prostiile mele de la serviciu,ca oricum aia 4 millioane ce iau eu,nu te ajuta...dupa 1 an am tot dreptul sa fiu suparata,ca nu imi mai zici nimica,ma lasi singura cu ideile mele idioate sa ma consum eu singura in prostia mea,si dupa aia te duci invartindu-te si nu aud altceva decit reprosuri!
daca va luati o copila,cresteti-o si nu maraiti!iara daca nu va convine asta,luati-va o femeie,si acceptati-o asa cum este deja ea, si iarasi,ciocu' mic!
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 05-11-08, 16:51   #324
Calin:)
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 0
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

Eh.. eu nu "dau" in 20 de ani ca si voi, ci am doar 13 ani si va cer ajutorul in legatura cu o fata, pentru ca eu chiar nu am o idee cum ar trebui sa ma comport cu ea.
Din ce am citit pe aici, am observat ca fetelor le place adevarul si tandretea, dar ei, care are 13 ani (cat mine) este acelasi lucru?
Inca ceva, eu am o nota medie de timiditate, adica imi este rusine sa o invit la un suc sau sa intru intr-o discutie cu ea... ce ar trebui sa fac?
Calin:) is offline   Reply With Quote
Old 05-11-08, 19:34   #325
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

1. timidate nu ar trebui sa ai ... oricum "sufeream" si eu de aceeasi chestie. s-a tratat greu.
2. e cam greu cu 13 ani ... ele vor ceva mai mare.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 05-11-08, 19:58   #326
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

Quote:
Originally Posted by Trixi View Post


daca va luati o copila,cresteti-o si nu maraiti!iara daca nu va convine asta,luati-va o femeie,si acceptati-o asa cum este deja ea, si iarasi,ciocu' mic!
Corect !! acum mai greu cu acceptarea nu toata lumea e de acest principiu asta , si e mare pacat .. daca femeia e femeie... si chiar te face la capitolul asta , jos palaria , ar trebuie si ea sa fie mandra dar si modesta ,
Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
1. timidate nu ar trebui sa ai ... oricum "sufeream" si eu de aceeasi chestie. s-a tratat greu.
2. e cam greu cu 13 ani ... ele vor ceva mai mare.
ehe da da.. dar cand ajung la o alta varsta mai mare.. se schimba
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 05-11-08, 20:40   #327
Calin:)
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 0
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

N-am eu probleme de acest gen, vreau sa stiu cum sa fac primul pas, daca unele fete vor ceva mai mare problema lor, dar sunt sigur ca ea nu este asa, ca si multe alte fete care le-am cunoscut...
Calin:) is offline   Reply With Quote
Old 05-11-08, 20:44   #328
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

@body
deobicei cand dai de pasaret scapi de timiditatea aia blestemata.

@calin...
ai schimbat macar 2 cuvinte cu ea ?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 05-11-08, 21:47   #329
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
@body
deobicei cand dai de pasaret scapi de timiditatea aia blestemata.
Gabi.. am formulat eu gresit..si grabit..
Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One
2. e cam greu cu 13 ani ... ele vor ceva mai mare.
DA si la 26-30 ..vor ceva mai mic
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 06-11-08, 07:30   #330
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

More like ... de la 35.
Oricum ideea mea cu pasa ... era corecta.
Mustang is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 22:33.


- Copyright 2024 4Tuning