Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 06-11-08, 12:41   #331
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

Quote:
Originally Posted by Calin:) View Post
N-am eu probleme de acest gen, vreau sa stiu cum sa fac primul pas, daca unele fete vor ceva mai mare problema lor, dar sunt sigur ca ea nu este asa, ca si multe alte fete care le-am cunoscut...
calin, tu ai 13 sau 23 de ani?
nu de alta, dar am ceva surse care-mi spun ca nu e reala varsta ta de pe forum
aleks is offline   Reply With Quote
Old 06-11-08, 16:54   #332
Calin:)
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 0
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

Ok... varsta mea nu e reala de fel, sunt tatal asa-zisului Calin. Am 43 de ani si pentru el vreau sa aflu ceva pentru ca schimba idei cu mine despre fete.. nu cu mama-sa, iar eu nu pot sa-i spun nimic pentru ca, am vazut niste fete de varsta lui prin oras si pot sa spun ca dupa mine chiar sunt ciudate... par tras cu placa, tatuate, pirsuri si toate minunile pe care acum 30 de ani nu le-am intalnit si cred ca voi stiti cate ceva in legatura cu fetele din ziua de azi...
Calin:) is offline   Reply With Quote
Old 06-11-08, 18:05   #333
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

de ce l-ati banat mai?
apache is offline   Reply With Quote
Old 06-11-08, 23:19   #334
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

pentru ca e facut la misto contul si am si dovezile.
10 zile pauza de gandire sunt suficiente...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 17-11-08, 19:10   #335
Calin:)
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 0
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

Nu l-am facut la misto, dar imi este mult mai usor sa vorbesc la persoana I

PS: asteapta te rog 10min sa schimba varsta

EDIT: daca ai acces, te rog frumos sa-mi schimbi varsta (data nasterii: 24.7.1965) pentru ca nu imi dau seama cum

Last edited by Calin:); 17-11-08 at 19:15.
Calin:) is offline   Reply With Quote
Old 18-11-08, 12:01   #336
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

domnu' calin,te rog eu frumos,daca chiar vrei sa discuti aici cu noi,lasa vrajeala...eu,ca femeie de exemplu,urasc treaba asta
pe linga ca e urat sa minti,e si nepoliticos sa presupui ca oamenii cu cine vorbesti sunt atat de tampiti ,incit nu isi dau seama.
multumesc frumos.
deci citi ani ai?si care ar fi problema?pe fata,pretty please!
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 22-11-08, 03:31   #337
Hori
VW Driver

Stage 5
 
Hori's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 507
Member of:
[VW]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie/Ce ne face pe noi ,sa uram barbatii?

Intervin si eu cu o idee, sau mai bine zis parerea mea, in cazul unei relatii, trebuie sa ne ajutam iubita, dar nu foarte mult, anumite chestii le poate face si singura, de asta trebuie ca baiatul sa se gandeasca la asta, sa nu o ajute la chiar orice treaba, sa o ajute doar atunci cand e cazul, asa o si ajuti pe ea intr`un fel sa fie mai descurcareata, nu trebuie sa`i dai mura`n gura, tot ce tine de persoana iubita trebuie facut cu cap, si nu in bataie de joc, pt ca ele.... simt asta si mare va fi mirarea cand ea va zice: a venit momentul cand nu`ti mai pot inghiti comportamentul asta... tin sa mentionez ca am trecut prin chestii de genu, acum am la activ aproape 5 ani de relatie, si m`a atentionat de multe ori, bai vezi ca daca se mai intampla o data nu o sa mai continuam asta impreuna, am invatat si eu ceva ceva, da mai am inca multe de invatat asa`i domnisoara Trixi? P.s nu te-am mai vazut prin trafic, ce se intampla?

Last edited by aleks; 22-11-08 at 08:36.
Hori is offline   Reply With Quote
Old 23-11-08, 01:31   #338
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

...asa e Hori.prea mult suflat in c.r nu a ajutat inca pe nimeni
nu ma vezi probabil pentru ca sunt mult timp plecata din tara.
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 23-11-08, 14:04   #339
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

faza cu suflatul in.....am patit si eu, fosta mea prietena mi-a zis ca de ce ma port asa frumos cu ea......ca cik ma port prea frumos.....moment in care am ramas masca....si de aici sa ajuns la despartire....iar in momentul in care n-am mai bagato in seama sa reintors la mine......tre sa existe un echilibru in comportament, sa nu fi nesimtit dar nici prea bun, pt ca se plictiseste
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 23-11-08, 14:08   #340
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

Deci si prin urmare, exista si o parte buna.
Daca n-aveti habar cum sa ii dati papucii pentru ca tine la voi prea mult si voi v-ati plictisit de ea, ii suflati in cwr. Se va plictisi si te va lasa.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 23-11-08, 14:15   #341
payty

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 88
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

mie mi se pare normal ca femeia sa nu primeasca totul de-a gata. eu de exemplu, la mine in familie eu sunt cel care aduce banii (in marea majoritate), dar pe ea, desi castiga mult mai putin decat mine, incerc mereu sa o implic in cheltuieli, treburi de-ale casei si ce mai e de facut, pt ca altfel o sa isi inchipuie ca toate vin de-a gata, o sa uite care e valoarea banului si o sa creada ca indiferent in ce rahat suntem, eu am o pusculita plina cu bani din care scot si hocus-pocus, treaba s-a rezolvat.

Mai stiu eu pe unu' la care gagica-sa are o conceptie foarte "misto" : banii mei sunt ai mei, iar ai tai sunt ai nostri
payty is offline   Reply With Quote
Old 23-11-08, 15:25   #342
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

...eu inteleg ,ca sunteti destepti si toate cele...dar in loc sa "le impingeti" si sa le "faceti sa inteleaga" nu ar fi mai corect o discutie ca intre oameni,cu toate cartile pe masa,presupunind ca e un om si ea si poate intelege fara sa se simta ulterior ca a fost condusa ca o vaca de inelul din nas?
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 23-11-08, 17:41   #343
payty

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 88
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

acuma spune si tu, cum e mai comod? sa ti se dea totul de-a gata, sau sa pui si tu mana sa faci una, alta? eu cred ca prima varianta. Efectul discutiei ar fi ca o zi, doua e cum am discutat si apoi se ajunge din nou la situatia initiala. Exista si persoane cu care nu se poate discuta direct. Stii ca exista vorba aia.." tre sa stii cum sa ii zici". Si aici e vorba de aceeasi chestie.
(Doar nu iti inchipui ca supun biata femeie la vreun fel de sclavie, sau cine stie? )
payty is offline   Reply With Quote
Old 23-11-08, 20:03   #344
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

te rog sa ma crezi pe cuvint ca sunt femei care au mandrie.care au pretentia de la ele insele sa fie in stare sa spuna: uite asta am realizat.
nu neg faptul ca este mai comod sa primesti totul de-a gata in fata ta, insa femeia dupa o varsta devinde deosebit de pretentioasa cu toata lumea,inclusiv cu ea.
uite, nu e vorba ca ar fi nu stiu cat de feminista,vorbesc doar din propria experienta. fostul meu sot e cu 7 ani mai mare ca mine si am fost impreuna de cind am implinit 20 de ani. evident si el a abordat tehnica "de a ma face sa..." ,"de a ma impinge sa...".
pana la un anumit punct nu era problema, insa dupa ce au trecut 8-9 ani am inceput sa pricep mai altfel lumea si sa ii cer sa renunte la santajul asta subtil, ca am devenit si eu om, care intelege si pricepe daca ii zici.
pur si simplu,modul in care a pus problemele a devenit jignitor, pentru ca m-a lasat sa inteleg ca nu as fi capabila sa pricep problema corespunzator in cazul in care discuta cu mine 1 la 1.
faptul ca ii acorzi sansa sa solutioneze problemele inseamna ca o respecti si ii acorzi incredere...nu o conduci.
evident,toata treaba poti sa o faci intr-un mod foarte subtil sau in asa fel incat ea sa se simta calcata in picioare, it's up to you...dar cu cea mai mare bunavointa iti zic sa fii atent cu asta,ca la noi s-a ajuns un divort urat, iar el si azi urla in gura mare ca... cica nu intelege care a fost problema.

Last edited by aleks; 24-11-08 at 00:41.
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 25-11-08, 21:04   #345
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Cum sa NU te comporti cu o femeie. Ce ne face pe noi sa uram barbatii?

Quote:
Originally Posted by Trixi View Post
te rog sa ma crezi pe cuvint ca sunt femei care au mandrie.care au pretentia de la ele insele sa fie in stare sa spuna: uite asta am realizat.
nu neg faptul ca este mai comod sa primesti totul de-a gata in fata ta, insa femeia dupa o varsta devinde deosebit de pretentioasa cu toata lumea,inclusiv cu ea.
uite, nu e vorba ca ar fi nu stiu cat de feminista,vorbesc doar din propria experienta. fostul meu sot e cu 7 ani mai mare ca mine si am fost impreuna de cind am implinit 20 de ani. evident si el a abordat tehnica "de a ma face sa..." ,"de a ma impinge sa...".
pana la un anumit punct nu era problema, insa dupa ce au trecut 8-9 ani am inceput sa pricep mai altfel lumea si sa ii cer sa renunte la santajul asta subtil, ca am devenit si eu om, care intelege si pricepe daca ii zici.
pur si simplu,modul in care a pus problemele a devenit jignitor, pentru ca m-a lasat sa inteleg ca nu as fi capabila sa pricep problema corespunzator in cazul in care discuta cu mine 1 la 1.
faptul ca ii acorzi sansa sa solutioneze problemele inseamna ca o respecti si ii acorzi incredere...nu o conduci.
evident,toata treaba poti sa o faci intr-un mod foarte subtil sau in asa fel incat ea sa se simta calcata in picioare, it's up to you...dar cu cea mai mare bunavointa iti zic sa fii atent cu asta,ca la noi s-a ajuns un divort urat, iar el si azi urla in gura mare ca... cica nu intelege care a fost problema.
si ce ne facem cand unele femei confunda realizariel lor cu ale persoanei de langa ele, de exemplu sunt femei care considera o realizare a lor faptul ca si-au facut sotul sau prietenul sa le cumpere o masina de ex...
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 14:18.


- Copyright 2024 4Tuning