Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 06-08-09, 16:53   #166
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Pasiune versus fiţe

Quote:
Originally Posted by anghel_amalia View Post
ce mai fac fetele?...eu din pacate nu prea am stat pe forum...cu serviciu..dar vruiam sa va dau veste.a ca am fost la expozitia de la mangalia ,foarte frumos acolo...niste oamenii de milioane si luat portocala premiu "BEST FEMALE CAR" SUPER va pupicesc
Felicitari inca o data !!! Meriti !!!
Imi pare rau ca nu am ajuns si eu, se lucreaza la interior, dar va iesi si probele in forta in cateva saptamani, sa speram.
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 10:43   #167
dotz_racing

Stage 1
 
dotz_racing's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 13
Default Re: Pasiune versus fiţe

Quote:
Originally Posted by anghel_amalia View Post
ce mai fac fetele?...eu din pacate nu prea am stat pe forum...cu serviciu..dar vruiam sa va dau veste.a ca am fost la expozitia de la mangalia ,foarte frumos acolo...niste oamenii de milioane si luat portocala premiu "BEST FEMALE CAR" SUPER va pupicesc
bravo pentru ARIciu' portocaliu si nu in umtlimul rand bravo pt amalia ca daca nu avea aceasta pasiune portocala era acelasi golf stock si banal, da' cum si fetele pot...iothe ce a iesit... ... si pot spune ca mi-as suci gatu' cu placere prin pitesti atunci cand intorc capu' dupa ea :X
dotz_racing is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 20:04   #168
A'Lexani

Stage 3
 
A'Lexani's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 145
Member of:
[FORD]
[2 Roti]
Default Re: Pasiune versus fiţe

ummm... aici se cauta fumei ce corespund cu letty ortiz din fast and furious 4 (aia care la inceput fura benzina cu dominic toretto, aka vin diesel). dealea care sunt 90% demoni si 10% ingeri, care nu au frica sa isi murdareasca mainile de ulei, cunosc motoru ca propriile buzunare... nu d'alea care isi pun fundu pe o masina cu kit rabanser si jante oz, sau mai rau, pe o dacie cu adesive ///M, AMG, Sport, Nike, Rexona si Pinzi Ponzi
prin romania asta mare circula mai ales de al doileasi al treilea tip, sa speram ca macar pe comunitatea asta de cetateni a lui Tuning City sa fie fumei care cunosc intradevar o masina, un piston, un colector, o bujie, un sistem de frinare, un amplificator, un filtru de ulei, o mina de chit si tot ce se poate spune about a car pina maine dimineata
A'Lexani is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 20:11   #169
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Pasiune versus fiţe

Cred că sunt cel putin 3 din ele care ţi-ar depăşi aşteptările, chiar şi cu aerul zemflemitor afişat cu tot
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 20:43   #170
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Pasiune versus fiţe

Si inca cum te-ar depasi!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 16-08-09, 02:10   #171
nelutz69

Stage 5
 
nelutz69's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 966
Member of:
[DAEWOO]
[DACIA]
Default

Interesant acest topic felicit fetele pasionate de TUNING, si sincer am ramas uimit si de cunostintele in materie pe care le aveti.....Bravo si va urez succes in continuare la prepararea masinilor voastre!

Nu am citit inca tot topicul dar am sa o fac in viitorul apropiat....de aceea comentez pana unde am vazut si ma impresionat povestea Fordului Probe ROZ,....e cool!
Quote:
PinkProbeLady.....Mica mea poveste si evolutia masinii mele: Sunt sigura ca va veti plictisi asa ca rog doar interesatii sa citeasca)
chiar a fost interesant.....ai un Ford pe cinste

felicit si pe Trixi pt buburuze
Quote:
Trixi ......acum..chiar am dat in manie cu swiftul.desi sunt consilier de vanzari pe land rover-jaguar,zilnic avand treaba cu masini luxoase si superluxoase,tot la buburuza mea trag

Last edited by Gabi; 16-08-09 at 05:42.
nelutz69 is offline   Reply With Quote
Old 16-08-09, 09:39   #172
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Pasiune versus fiţe

Multumesc frumos!

Desi nu pot sa zic ca am pielea alba,ma cam ustura umarul.Ieri 7 ore am stat pe soare la suzie (am dat-o cu ceara si am lustruit-o.mare noroc totusi,ca nu un jeepan am )
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 16-08-09, 15:40   #173
A'Lexani

Stage 3
 
A'Lexani's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 145
Member of:
[FORD]
[2 Roti]
Default Re: Pasiune versus fiţe

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Cred că sunt cel putin 3 din ele care ţi-ar depăşi aşteptările, chiar şi cu aerul zemflemitor afişat cu tot
bine ca depasesc asteptarile, aia era si intentia acestui topic cred, sa se gaseasca fumei care depasesc aceste asteptari
A'Lexani is offline   Reply With Quote
Old 16-08-09, 22:45   #174
ME.Beast

Stage 5
 
ME.Beast's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 587
Member of:
[Moderators]
[LANCIA]
Default Re: Pasiune versus fiţe

Pentru domnişoara Anghel Amalia, am ceva pentru tine !
Le-am făcut azidimineaţă după ce-ai parcat maşina. (tipu' chel căruia nu-i venea să creadă, dacă eşti chiar tu hehe)
Enjoy. Nu sunt cine ştie ce, pasiunea mea nu este fotografia, ci..cred că se īnţelege!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	BILD0680.JPG
Views:	133
Size:	385.0 KB
ID:	1047549   Click image for larger version

Name:	BILD0682.JPG
Views:	132
Size:	353.4 KB
ID:	1047550   Click image for larger version

Name:	BILD0684.JPG
Views:	93
Size:	275.8 KB
ID:	1047551  

Click image for larger version

Name:	BILD0686.JPG
Views:	60
Size:	263.0 KB
ID:	1047552  
ME.Beast is offline   Reply With Quote
Old 21-08-09, 15:08   #175
geani29
Oltcit Driver

Stage 4
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 230
Member of:
[Crazy Drivers]
[Oltcit]
Default Re: Pasiune versus fiţe

La sugestia lui aleks, vă spun şi eu povestea Ynei
Īn vara lui 2005 mi-am cumpărat primul oltcit, un club franţuzesc din 86, motor 1100 franţuzesc, cutie īn IV trepte tot franţuzească, etc, pe care l-am buşit la două săptămāni de la cumpărare
După alte 2 luni, l-am recarosat. Deci, noua caroserie era din 89, un fost Oltcit Club 11 RTA, iar motorul, cutia si restul de pe clubul avariat le-am transferat pe noua caroserie, pe care-am luat-o nuda, tabla si atat!
Aşa arăta după recarosare:





Īn august 2005, maşina mea se prezenta aşa: motorul 1129, franta, cv IV tr. fr., ulei MOBIL 10 W 40, baterie calciu 55 Amp. noua, pompa benzina noua, amortizoare fata Bilstein facute la Sibiu, noi, curele transmisie Bosch noi, bucse, pivoti superiori si inferiori noi, aprindere electronica, planetare, simeringuri, filtru ulei, etc, schimbate cu altele noi.
Tot atunci am adus primele īmbunătăţiri maşinii: Casco, inchidere centralizata, alarma, Duralube pus īn motor, halogene, spoilere fibra, bord inf.schimbat, huse piele, carlig tractare, canapele, mocheta, sorturi, antena, centuri retractabile, diverse aplice, stop frana spate plus multe altele.

Īn 18 aprilie 2006, am scos-o de la vopsit. Rezultatul?





















Noile dotari, pe lāngă vopsea: baterie calciu 55 Amp. noua, curea alternator noua, bucse, pivoti superiori si inferiori noi, aprindere electronica, bujii Champion, capuri planetare Metelli noi, 4 cauciucuri vara 155/80 R 13 Michellin noi, 4 cauciucuri iarna 155/80 R 13 Matador noi ( fiecare cauciuc cu janta lui), ulei Castrol GTX High Mileage 15 W 40, Duralube din nou, huse piele, mocheta noua, centuri retractabile, buzzer faruri, buzzer marsarriere, pedale sport, covorase cauciuc noi, chedere portiere noi.
Toată investiţia din aprilie 2006 m-a costat aproximativ 60 milioane.

Īn iulie 2006 am tapiţat scaunele şi canapelele cu piele ecologică:



Pe 19 martie 2007, mi-am montat jenţile de aliaj, luate de pe un Axel avariat:














Īn iunie 2007, din motive de multiple lovituri (trei īn decurs de un an, toate fără vina mea ) pe partea stāngă, soldate cu aripa spate smulsă īn partea de jos, portiera buşită şi tot săraca aripă spate zgāriată de o portieră Şi toate cānd maşina se afla parcată (mai puţin lovitura cu portiera, eram īn mers şi m-a lovit un poliţai care cobora dintr-un taxi .. Plus diverse locuri īn care dăduse rugina cam tare, pentru că meseriaşii romāni la care am dus-o īn aprilie 2006 n-au binevoit decāt s-o vopsească şi.... atāt ! Nenorociţi.
Să revin
Pe 14 iunie 2007 l-am cumpărat pe ALF, un Club 11 RTA din '93 cu motor 1129 şi cutie V romāneşti, cu caroserie bună şi vopsit cu actuala culoare, albastru egee, pe care am transferat iarăşi tot de pe Yna, de la motor la centuri
Alf-ul īn proces de transformare īn YNA

Tot atunci am montat şi cd-player şi boxe Pioneer pe maşină şi, prin bunăvoinţa lui Pytik, tun de bas īn portbagaj
http://www.dropshots.com/zoom.html?l...4/b_152433.jpg


Old School National Meeting, in parcarea Iulius Mall din Iasi, 15 septembrie 2007:

https://forum.4tuning.ro/438-onesti/5...estenilor.html

Din primăvara 2008, YNA a căpătat şi o capotă bad girl look

După un an de stat īn garaj, din motive de stăpānă plecată din ţară, YNA mea a primit un motor de 1300 şi funcţionează impecabil
geani29 is offline   Reply With Quote
Old 21-08-09, 15:15   #176
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: Pasiune versus fiţe

"Gagicile", veniti la Cluj?
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 21-08-09, 15:27   #177
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: Pasiune versus fiţe

Quote:
Originally Posted by geani29 View Post
La sugestia lui aleks, vă spun şi eu povestea Ynei
e frumoasa masina si admir perseverenta ta

Quote:
Originally Posted by norbi_bidi View Post
"Gagicile", veniti la Cluj?
eu l-am inscris pe mr cat si sper sa fim acolo cit mai multe reprezentante

"gagicile" o sa fie la inaltime ca de obicei (ce modesta sint )

Last edited by CED; 21-08-09 at 15:30.
CED is offline   Reply With Quote
Old 21-08-09, 16:02   #178
aXelstorm
Ford Driver

Stage 5
 
aXelstorm's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 336
Member of:
[FORD]
Default Re: Pasiune versus fiţe

Geani29 - ai tu ce ai cu spoilerul de Solenza. Oricum, e de admirat perseveranta. KM multi si sa nu mai ai parte de incidente.
aXelstorm is offline   Reply With Quote
Old 21-08-09, 17:04   #179
Alex_19Mig

Stage 5
 
Alex_19Mig's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,653
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Pasiune versus fiţe

Giani drumuri bune,uleiuri de calitate si timp de mesterit la alfina!
"Istoria e mare ,e frumoasa munca depusa trebe apreciata!"
Alex_19Mig is offline   Reply With Quote
Old 21-08-09, 21:10   #180
geani29
Oltcit Driver

Stage 4
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 230
Member of:
[Crazy Drivers]
[Oltcit]
Default Re: Pasiune versus fiţe

Quote:
Originally Posted by aXelstorm View Post
Geani29 - ai tu ce ai cu spoilerul de Solenza. Oricum, e de admirat perseveranta. KM multi si sa nu mai ai parte de incidente.
Mulţumesc, Mircea
Cu ajutorul cuiva de pe forum, o să aflaţi detalii īn curānd, voi renunţa la spoilerul de solniţă

Mulţumesc tuturor pentru aprecieri
geani29 is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 00:46.


- Copyright 2024 4Tuning